Мнения за водна помпа за Polo 6N

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Мнения за водна помпа за Polo 6N

Мнениеот snuupy93 » Съб 27 мар 2010 17:01


Здравейте! Понеже старата водна помпа на полото си отиде,Бог да я прости :bishop и дойде време да се закупи нова.Днес след дълго обикаляне намерих една на хубава цена и е немска,хората в магазина казаха,че била 'много добра'.Все пак реших да се допитам и до вас,какво мислите за дадената помпа и дали е удачна? Ето снимки:
Изображение Изображение Изображение
П.П.-Polo-то е 6N 1.3 ADX 55hp




Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за водна помпа за Polo 6N

Мнениеот PzKpfW » Съб 27 мар 2010 17:24


За качеството на помпата не мога да кажа, но бих те посъветвал когато си я монтираш (или след като ти я монтират) да гледаш дали новата помпа ще има съосие с другите шайби и дали няма да избутва ремъка настрани, и той да не ляга с цялата си повърхност на ремъчните шайби на коляновия и на разпределителния вал. Когато си купих колата я закарах в един сервиз на Константин Величков за смяна ремъци и ролки и там ми сложиха някаква помпа, чието колело стоеше около 3мм мо-навън и заради това около 1/4 от ремъка беше извън шайбите. След това си купих нова помпа и нов ремък от Порше и си ги смених сам и ремъка си дойде на средата.


snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за водна помпа за Polo 6N

Мнениеот snuupy93 » Съб 27 мар 2010 18:24


Еми ще видим...дано всичко да е ок... чакам мнения за самата помпа? :gruebel


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Re: Мнения за водна помпа за Polo 6N

Мнениеот Uneek » Съб 27 мар 2010 20:07


Колега трябвало е преди да купиш помпата да пуснеш тема, сега след дъжд качулка малко :)
Иначе за колко пари я взе помпата? Иначе нали знаеш че в магазина лоши части няма ;)
За помпи не знам, но тази марка за други части не я бива хич. Бях купувал едно коленце за термостат и беше криво, въобще не пасваше.


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за водна помпа за Polo 6N

Мнениеот Теодор » Съб 27 мар 2010 20:33


От всички марки си избрал най-евтината но всичко си е късмет :lol: Недостатъка е че ако излезе некачествена цената за смяната ако не си я сменяш сам ще ти излезе повече от помпата :?


Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Re: Мнения за водна помпа за Polo 6N

Мнениеот lrlmodo » Съб 27 мар 2010 22:57


Тази марка не препоръчвам.
Вземи едно HEPU от Ауто+ или Metelli от Евро07
Гледай перките да са метални


snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за водна помпа за Polo 6N

Мнениеот snuupy93 » Нед 28 мар 2010 11:06


Наистина малко късно пуснах темата,ама всичко стана много бързо... дано всичко да е ок с тази...пък по-натам ако се скапе и тази ще се взима нещо по-качествено... ето нова снимка:
Изображение
П.П. Като чукна с пръст по пластмасовата перка,бие на метал,а си е пластмаса,което ме води на мисълта,че е адски здрава пластмаса...


velimert
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 20 ное 2008 11:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за водна помпа за Polo 6N

Мнениеот velimert » Пон 29 мар 2010 12:02


Тази последната на снимката която е, става(не отмества много ремъка).
Моята оригинална помпа си замина като събра лагерите и заедно с това ми смля клапаните, така че внимавай и я слушай внимателно дали не свири.


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за водна помпа за Polo 6N

Мнениеот PzKpfW » Пон 29 мар 2010 15:30


Най-добрия вариант за водна помпа е връщане на старата (оригинална) в официален дилър на Фолксваген и взимане на нова с доплащане. Така имаш гаранция и знаеш какво монтираш. Доколкото си спомням излизаше около 60-70 лева. Но трябва задължително да се върне оригинална помпа. Ако вече веднъж е била сменяна с различна не искат да я приемат. Затова аз когато купувах моята помпа ми искаха 160лв :roll:


snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за водна помпа за Polo 6N

Мнениеот snuupy93 » Пон 29 мар 2010 22:59


Еми не свири,но при самият монтаж,бяха нас**ли всичко! Тръбата от карборатора я бяха пробили на 2 места още сумати маркучи бяха изпокъсали и захванали с някакви измислени скоби... изобщо нямам думи,искрено съветвам,никой да не ходи в автосервиза на бул.Сливница,преди бензиносанцията! На всичкото отгоре хиляда пъти питаха дали да сменят ангренажния ремък,при което казах,че съм го сменял,и че няма нужда от сменяне и понеже не можега да се сетят за какво да ме издрънкат с още пари и накрая върху 40лв ми сложиха още 10лв,защото са били сменили антифриза,а не бяха,защото си познавам моя и тнт,но както и да е,просто не всичко може да прави сам човек,понякога и на сервиз трябва да се ходи....за жалост!


Marto_Polo
Мнения: 614
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Мнения за водна помпа за Polo 6N

Мнениеот Marto_Polo » Сря 31 мар 2010 8:55


PzKpfW написа:Най-добрия вариант за водна помпа е връщане на старата (оригинална) в официален дилър на Фолксваген и взимане на нова с доплащане. Така имаш гаранция и знаеш какво монтираш. Доколкото си спомням излизаше около 60-70 лева. Но трябва задължително да се върне оригинална помпа.


Това означава ли, че помпата се рециклира, т.е. мога да си купя ремонтен комплект (лагер и другите уплътнения) и да си я възстановя оригиналната?


Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения за водна помпа за Polo 6N

Мнениеот PzKpfW » Сря 31 мар 2010 23:00


Marto_Polo написа:Това означава ли, че помпата се рециклира, т.е. мога да си купя ремонтен комплект (лагер и другите уплътнения) и да си я възстановя оригиналната?


Сигурно се рециклира, но в завода. Връщане на стара част+доплащане е възможно за доста части, например аз така си взех ново делко на цена 220лв при положение че в Ауто+ ми искаха около 350. Същата опция я има и за феродов диск. Не съм чувал да се продават ремонтни комплекти за тези водни помпи, а и според мен си е рисковано да се опитваш да правиш ремонт при положение, че може да се случи скъсване/прехвърляне на зъб/изпадане на ремъка. Цената не е чак толкова висока все пак :wink:


Marto_Polo
Мнения: 614
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Мнения за водна помпа за Polo 6N

Мнениеот Marto_Polo » Чет 01 апр 2010 8:52


И аз не открих ремонтни комплекти :(

В сакар при връщане на стара помпа искат 106 лв. - двигателя е АЕЕ.


Потребителски аватар
hbnv
Мнения: 96
Регистриран на: Пон 03 юли 2006 9:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за водна помпа за Polo 6N Съвет

Мнениеот hbnv » Вто 06 апр 2010 8:59


Колега,

Намери си специализиран магазин - където знаят точно какъв модел да ти дадат и да имаш и избор
- по производител и цена. По габарити и данни те ще са еднакви.

Аз сменях водна помпа след прегряване - взе да намалява антифризът.
Взех с метални перки - след смяната, без смяна на термостата температурата на водата падна с 10 градуса.

По принцип водната помпа трябвало да се сменя с ангренажния ремък (по тази причина се продават комплекти за смяна с ремъци, ролки и помпа) , ама за нормални хора финансово (POLO собственици) един път сменяй ремъка с водна помпа, друг път с ролка и обтегач или както се казва.

Не ми се рекламира магазин, но аз си имам такъв и макар, че е в далечния ми край на София в него ходя при нужда.


В други ми се е случвало да търся семеринг за лоста на скоростната кутия, продавачът да гледа чертежите и да казва - има 4 вида, кой да ти дам.


Потребителски аватар
ONYX
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 17 май 2007 9:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Мнения за водна помпа за Polo 6N

Мнениеот ONYX » Пет 09 апр 2010 19:10


Тази марка е най евтината но с най малко рекламации.Дори марковите имали повече рекламации.Това ми го каза приятел който преди работеше в магазин за авточасти и шефа му почна да я продава поради тази причина.Аз съм с такъв термостат и копчета за плафоните.Никакъв проблем вече година и нещо.Но пак всичко си е до късмет :)



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 130 госта