Бобината ми изгоря! :( Помощ!

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Бобината ми изгоря! :( Помощ!

Мнениеот Koksan » Чет 01 фев 2007 17:42


Колеги ... да се оплача днес ми изгоря бобинката насред патя .... и си изма4их коли4ката :( В крайна сметка стигнах до сервиз изток където ми установиха диагноза .... бобианата си е ..... майката! Така ... Питането ми е .... от каква друга марка коли бобините стават .... защото утре ще ходя да си купувам нова ... и ако питам за Шкода цената сигурно щше е по-тънка примерно! И какви марки бихте ми препоръчали .... сегашната е HUCO и ми казаха че били много хувабви а като цена били около 140лв ... вярно ли е? и да ме ориентирате каде да ходя да търся... в кой магазини! Благодаря предварително! :(




Потребителски аватар
POLO GTI
Мнения: 1155
Регистриран на: Вто 29 авг 2006 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Бобината ми изгоря! :( Помощ!

Мнениеот POLO GTI » Чет 01 фев 2007 19:10


Koksan написа:Така ... Питането ми е .... от каква друга марка коли бобините стават .... защото утре ще ходя да си купувам нова ... и ако питам за Шкода цената сигурно щше е по-тънка примерно!


Ей това като го видя и обезумях направо.....сериозно ли го мислиш това?!
Не си ли се замислял, че на самата бобина няма написана марка кола или модел, а като ти изкарат старата по номенклатурния номер ти дават нова...дали ще е за шкода, лада и рено ако номера е същия следователно и бобината е същата, а ако бобината е същата следователно и цената е същата...
Не мога да повярвам, че може да измислиш такава логика...

А сега на въпроса- бобината която ти предлагат е добра, стига да не е менте...и цената е такава...ако някой може да ти издейства и отстъпка направо я вземай и не се чуди...И да не отидеш в магазина и да кажеш нещо от сорта на това дето си го написал по-горе, че ще се изложиш и ще те подиграват :idea:

Последна промяна от POLO GTI на Съб 10 фев 2007 3:39, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
d3f
Мнения: 83
Регистриран на: Сря 08 фев 2006 23:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот d3f » Чет 01 фев 2007 19:19


:офф Пише бОбина... :офф


Потребителски аватар
BEX---GLX
Мнения: 102
Регистриран на: Пет 21 юли 2006 23:45
Автомобил: Polo 6R
Двигател: 1.4i
Местоположение: София

Мнениеот BEX---GLX » Пет 02 фев 2007 0:52


БОБИНА
1. ел. coil;
2. текст, bobbin, spool reel; hasp - виж в речника :wink:


та на въпроса, аз си я смених с английска - 100лв от ауто плус, верно, че я позвах няма и година(продадох си колата), но проблеми не съм имал, бяха ми препоръчали и Беру :) взимай, само да не е менте, в ауто плус май са орит частите - само от там си пазарувам :D


Потребителски аватар
BaHko
Мнения: 97
Регистриран на: Сря 26 юли 2006 12:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот BaHko » Сря 07 фев 2007 16:27


И мойта се беше прецакала. Като свалиха обаче старата на нея нищо не пишеше като марка. От сервиза казаха, че е оригиналната - пишеше само VW AUDI и 10/96 - годината и месеца на производство. Сложиха Беру и съм много доволен. Тя има 1 година гаранция, самата бобина струва 160 лева. Иначе исках да си сложа оригинална на VW, но тогава нямах парите. Тя струва 344,54 лв. с 3 години гаранция. Така, че колега ако имаш парите за беру или още по - добре за оригинална въобще не се двоуми. Препоръчвам ти да не слагаш никакви такива дето ще ти излезнат по - евтино, защото в крайна сметка може да ти излезнат през носа.... : banghead: Успех


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Мнениеот Uneek » Сря 07 фев 2007 21:21


КАкви са признаците когато се прецака бобина? Колата въобще не пали или работи но прекъсва? Че аз от няколко дни имам странно прекъсване и ми се струва че с тоците имам някакви ядове.


Потребителски аватар
nasodotcom
Мнения: 400
Регистриран на: Пон 13 мар 2006 0:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот nasodotcom » Чет 08 фев 2007 2:04


вземи втора ръка telefunken от пасат 88-93, една по-голяма, но със същите болтове става, метална, ако нямаш проблем с кабели и капачка и палец е ВЕЧНА. дори да изгори за нея се продава само комутатор нов за 50лв...за бобината не повече от 50лв...иначе хюко мюко всичко гори освен оригинал...пак казвам телефункен, една метална е!!!


Потребителски аватар
digigi
Мнения: 192
Регистриран на: Чет 15 юни 2006 9:24
Автомобил: Audi A6 C8 50TDI
Двигател: 2019
Местоположение: Варна-->London

Мнениеот digigi » Чет 08 фев 2007 10:00


Uneek написа:КАкви са признаците когато се прецака бобина? Колата въобще не пали или работи но прекъсва? Че аз от няколко дни имам странно прекъсване и ми се струва че с тоците имам някакви ядове.

И аз се интересувам от същия въпрос :roll:
Какво става - колата спира въобще където се е развалила и не пали или можеш някакси да отидеш до сервиз поне...
Трябва да сме подготвени защото май и това е често срещана повреда...


Потребителски аватар
digigi
Мнения: 192
Регистриран на: Чет 15 юни 2006 9:24
Автомобил: Audi A6 C8 50TDI
Двигател: 2019
Местоположение: Варна-->London

Мнениеот digigi » Съб 10 фев 2007 0:00


Добре де колеги, до тук в темата двама колеги се "похвалиха" за изгоряла бобина и 100% още някой е имал същият проблем! Кажете моля Ви все пак какво става като се скапе тази бобина?!


Потребителски аватар
nasodotcom
Мнения: 400
Регистриран на: Пон 13 мар 2006 0:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот nasodotcom » Съб 10 фев 2007 0:16


еми бате мойта първо прекъсваше при намокряне, после едвам вървеше колата...прекъсва яко на 3цилиндъра работи, едвам качва обороти, като дадеш повечко газ се дави...има някои бобини дето направо изгарят доколкото знам и колата спира...няма искра на свещта ала бала :idea:


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Съб 10 фев 2007 10:24


digigi написа:Кажете моля Ви все пак какво става като се скапе тази бобина?!


спираш ве мой. приключваш спортна дейност. няма искра=няма мотор.
еуементарно...
няма как да я 'фанеш-чакаш докато не отгърми или взимаш нова предвантивно. само дето няма гаранция че е тя-може да е датчика в хола mhihi
няма дефект=няма диагноза-следователно->чакаш докато умре и тогава гледаш кое е сдухало.


nedi
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nedi » Съб 10 фев 2007 13:01


правила? кирилица?
mod edit: vaskoto1

Последна промяна от nedi на Съб 10 фев 2007 15:36, променено общо 1 път.


nedi
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nedi » Съб 10 фев 2007 15:32


Този пьт ще пиша на кирилица Цялата бобина струва около 200лв а ел платка на половина Защо никой не казва за това Платката е хваната за бобината В99% изгаря тя Просто сваляш цялата бобина замерваш за по сигорно и си купуваш само платка Дано се окаже това


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Съб 10 фев 2007 19:18


теоритично си прав. само остава да кажеш откъде се купува такава "платка"?
знам че цената на това нещо (казва се комутатор между другото) е доста близо до цената на цялата бобина (която е от 130 нагоре до колкото те излъжат в НагЪзина). така че процедурата се пообезсмисля леко... :roll:

ммм и още нещо се сетих-как ще замериш дали бобината не е пробила към корпус? щото понякога става и това... :dontknow:


nedi
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 20:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот nedi » Съб 10 фев 2007 21:06


Мислех че този форум е за неща с които можем да си бьдем полезни а не да се заяждаме Когато на мен ми се случи нямаше кой да ми каже нищо затова казвам каквото знам и ми е писнало от разбирачи Вьв всеки магазин за авточасти се продават Комутатори Моят си го купих за 70лв а цялата бобина за 160лв



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 102 госта