Polo 1.4 AEX механизъм на скоростен лост

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
ONYX
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 17 май 2007 9:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Polo 1.4 AEX механизъм на скоростен лост

Мнениеот ONYX » Пет 13 юни 2014 14:59


Здравейте на всички. И така вчера се качвам в колата която не беше карана от 2 дни и при потегляне усетих, че скоростния лост нещо много ми играе и трудно оцелвам скоростите. След повдигане на кожуха какво да видя един тампон който е от нещо като гума и отстрани има нещо като уплътнения които да обират вибрациите които са от същия материал направо са се разпаднали. Номерата на частите са 6n0 711 166 и 6n0 711 716. Както и да е. Въпрса ми е колко броя са от ремонтния комплект на номер 6n0 711 716 че поръчах 2 бройки но имам съмнения дали няма да са нужни 4. Благодаря на отзовалите се :love.vwclub




Потребителски аватар
ONYX
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 17 май 2007 9:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: VW POLO 1.4 AEX механизъм на скоростен лост

Мнениеот ONYX » Пет 20 юни 2014 18:38


Здравейте, на снимките са частите за които говоря. Но е много трудно да се стигне до най-долната част и да се махнат нещо като скоби.Някой знае ли как се сменят.
Прикачени файлове
IMAG11333.JPG
IMAG11344.JPG


Потребителски аватар
ONYX
Мнения: 137
Регистриран на: Чет 17 май 2007 9:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: VW POLO 1.4 AEX механизъм на скоростен лост

Мнениеот ONYX » Пет 20 юни 2014 23:05


хайде бе хора в петък пътувам за Букурещ. Проблема трябва да е отстранен. :confused


Потребителски аватар
Мирослав.Неновски
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 26 фев 2017 13:51
Автомобил:
Двигател:

Re: POLO 1.4 AEX механизъм на скоростен лост

Мнениеот Мирослав.Неновски » Нед 16 апр 2017 23:11


Второ поло карам със такъв проблем. Първото го вкарах в сервиз и ми го оправиха без много да ми разказват как. Разбрах, че се сваля кутията, лоста и другите чакри свързани със скоростния лост и от там се работи. Сега и на второто поло трябва да се сменят тези неща и аз чета кое как .... Желая успех и ако разбера повече ще пиша разбира се


nemeca
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 18 апр 2017 15:17
Автомобил: Volkswgen Passat B6
Двигател: BKP 2005

Re: POLO 1.4 AEX механизъм на скоростен лост

Мнениеот nemeca » Вто 18 апр 2017 15:40


Голям панаир е общо взето, сваля се част от ауспуховата система, като преди това се махат всички болтове и прочие закрепители на пластмасите до самия лост вътре в купето. След като вече е свален част от ауспуха може да се свали целият механизъм на скоростния лост, който представлява нещо като малка метална кутия от края към ауспуха. Там вече с подходящи инструменти се подменят тампоните и се смазват. Резултата е невероятен, лоста става стегнат като нов :)



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта