Polo 6n2 1.4 16v - Проблем двигател ...

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Polo 6n2 1.4 16v - Проблем двигател ...

Мнениеот Deo88 » Пон 01 дек 2014 10:40


Здравейте .
Проблема при колата се появи изведнъж ( като повечето проблеми )
Polo 6n2 1.4 16V 75к.с.
Колата беше карана в градски условия и беше загряла нормално .
Имах работа и я бях оставил в покой за около 10-тина минути , след което като я запалих и двигателя почна да издава странен звук наподобяваш "ронене" , драскане или нещо от сорта , звуци идващи от към двигателя .
Колата беше спряна под наклон , а като проверих нивото на маслото в двигателя видях , че е под минимума .
Веднага долях 1литър от същото масло , но нямаше положителен резултат .
Свалих кори , капаци над двигателя , над ремъка и запалих за да чуя по-добре , и мисля че най-силно се чува звука от към дросела ( явно защото от там или прулука )
Около дроселовата клапа има омасляване , както и във вътрешността му забелязах наличието на такива .
Принципно колата я следя на 2-3 седмици за наличие на масло , и долях преди около 800км около 0.300-0.500л. и първите два дена следях за наличието и беше малко на средата на щеката .
Самото масло е вече за смяна , защото съм му навъртял малко над 9000км. и тези дни щях да го сменям , но пък се появи този проблем със гадния звук идвайки от към двигателя ( поне така го чувам аз )
До около 6000-7000 като че ли маслото не го гори , даже изобщо . Нито доливам нито нищо , но след 7000-8000км. почва да си го пие .
Знам и съм чувал за проблемите на тези мотори с маслото в двигателите , но проблема за съжаление е вече на яве .
Явно след като мине определени километри и започва да го изразходва по-бързо , и за това не съм успял да установя за намаляването на количеството на време ...


Ето и клип да чуете звука , макар и да не се чува така както е на живо
https://www.youtube.com/watch?v=f4INhLlKzj4

Изключвайки това , колата си работеше Перфектно без никакви проблеми , забавяници и прочие .
Това е ...




Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 6n2 1.4 16v - Проблем двигател ...

Мнениеот freelancer » Пон 01 дек 2014 13:29


Колега, аз имах такова стържене от двигателя и при мен се оказа от един пръстен на водната помпа, беше се разпоил, има едни точкови заварки и стръжеше в пластмасата на агренажният ремък. Чак, когато спука капака на ангренажа, горният отидох в сервиза и ми извадиха падналият пръстен, метален, едно парче се беше откъснало. Не казвам, че проблема е там, но погледна ли по надолу към водната помпа, как е положението, след, като си свалил пластмасовият капак на ангренажа?
Може нещо да опира някъде.


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 6n2 1.4 16v - Проблем двигател ...

Мнениеот bobidi » Пон 01 дек 2014 16:08


Аз този мотор не бих го палил, звучи зле. На пътна помощ и в сервиз на който имаш доверие.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Polo 6n2 1.4 16v - Проблем двигател ...

Мнениеот hooligans » Пон 01 дек 2014 16:13


Добави годината в заглавието.


Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: Polo 6n2 1.4 16v - Проблем двигател ...

Мнениеот Deo88 » Вто 02 дек 2014 0:50


freelancer написа:Колега, аз имах такова стържене от двигателя и при мен се оказа от един пръстен на водната помпа, беше се разпоил, има едни точкови заварки и стръжеше в пластмасата на агренажният ремък. Чак, когато спука капака на ангренажа, горният отидох в сервиза и ми извадиха падналият пръстен, метален, едно парче се беше откъснало. Не казвам, че проблема е там, но погледна ли по надолу към водната помпа, как е положението, след, като си свалил пластмасовият капак на ангренажа?
Може нещо да опира някъде.


В интерес на истината свалих капака , за да видя как е там положението , но до воднапа помпа нямам добра видимост , и се ориентирах по слух .
Мислих и варианта за водната помна , понеже два дена преди това , се беше появило някакво съскане докато карах извън градско . Бях спрял за 5 мин. и като запалих колата и чух едно съскане . Веднага я изгазих , отворих капака и пак запалих .
Вече стоейки пред колата , подавах газ директно чрез жилото и ми се стори това съскане , че идва някъде от към водната помпа . Нямаше как , бях тръгнал по работа и продължих пътя си , а подавайки повече гас съскането се увеличаваше .
Нямаше и 20-30км. и оставих колата за около 20-тина минутки за почивка , след което като я запалих и проблема мисля беше изчезнал .

Дилемата ми е такава дали да не взема една водна помпа и да видя дали ще се оправи проблема като се смени , или направо да се кара някъде в сервиз и там да видят какъв е проблема ?

hooligans написа:Добави годината в заглавието.

Годината на колата има ли значение спрямо точно този двигател ?
Питам , понеже такова Поло 2002-ра също съм виждал с точно този мотор ...
п.с. Моята е 2000г.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Polo 6n2 1.4 16v - Проблем двигател ...

Мнениеот freelancer » Вто 02 дек 2014 8:37


Колега, на капаците на ангренажа има едни закопчалки, вземи едно фенерче и си светни да го огледаш. Светни си по надолу към водната помпа, повечето водни помпи са без такива пръстени, но има ментета на Долц и съм виждал и такива Метели, те имат такъв пръстен, оригиналните водни помпи на полото са също с такива пръстени с точкови заварки. И при мен така утихваше, докато не падна една част от пръстена и не ми спука капака на ангренажа. На моменти ангренажа го е увличал и още малко да ми среже ремъка парчето, което се беше откъснало. Помпата не ми е текла или нещо подобно, просто започна да се разпада. Голям късмет извадих, че не ми се случи да карам по магистралата с голяма скорост!
Вероятността да имаш същият проблем е минимална, но, като чух стърженето си спомних за моят проблем. При мен така се появяваше от време на време и като запалех пак изчезваше докато не видях, че след такова стържене ми се е спукал капака на ангренажа и чак тогава отидох на сервиз. Водната ми помпа беше на стотина километра, чисто нова! Първо започна да ми чука, едно металическо чукане, заради което смених маслото, защото реших, че е скапано.
Щом утихва значи е нещо, което се мандахерца и опира някъде. Аз не бих карал така колата. Отиди да ти прегледат двигателя обстойно в някой доверен сервиз, защото може да стане много зле положението!
Ако проблема ти е наистина във водната помпа ти удря клапани и хвърляш двигателя, предполагам знаеш за това.
Успех и да пишеш, какво е било!
:th_up


Потребителски аватар
dbanchev
Мнения: 358
Регистриран на: Чет 28 юни 2007 10:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Polo 6n2 1.4 16v - Проблем двигател ...

Мнениеот dbanchev » Вто 02 дек 2014 13:42


Може и от оптяжната ролка да е това стържене! Не я карай колата така, свали ремъка и провери всички ролки+ водната помпа колега.Не си написал сменял ли си ги тия неща......... Много са беля тия мотори да знаеш, аз ядох такъв голям чеп точно с тоя мотор, че мога да пиша до довечера какви мизерий ставаха, докато накрая целия двигател замина в мазето и сложих нов от кола немски внос, че италианците го бяха разпрали моя.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18720
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Polo 6n2 1.4 16v - Проблем двигател ...

Мнениеот hooligans » Вто 02 дек 2014 15:10


Виж шаблона за заглавията и си го оправи.


Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: Polo 6n2 1.4 16v - Проблем двигател ...

Мнениеот Deo88 » Сря 03 дек 2014 0:36


hooligans написа:Виж шаблона за заглавията и си го оправи.

Не мога да го видя , него и още доста неща тук , поради забрана ...
Също така не мога да ти пиша и лично съобщение , не само на теб , на Всички ...
Ако можех , щях да пусна обявата както си му е реда , но уви ...



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта