Съвет за покупка на Polo V

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
Sky_is_the_Limit
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 11 юни 2023 10:53
Автомобил: Golf V
Двигател:

Съвет за покупка на Polo V

Мнениеот Sky_is_the_Limit » Пет 17 ное 2023 12:40


Здравейте приятели, след няколко месеца планирам покупка на Polo V. Доволен съм от Голфа, и то много, но вече става на 500 000км и искам нещо малко по-ново и на по-малко км. Насочил съм се към най-силните мотори 1.2 TSI 77kw и 1.6TDI 66kw. Видях, че има и автоматици. Писна ми от тая ръчна скоростна кутия. Убиваш се особенно в задръствания. Как са им автоматиците? Проблемни ли са? Бензина с верига ли или ангренажен ремък? Другите модефикации как са и кои двигатели да избягвам. Защото идеята е не само да върви, а и малко да гори. И най-вече да е доказано здрав двигател както си е 1.9TDI Колата ще се купува в Нидерландия и кара в Нидерландия, ако това има значение.




Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 292
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: Съвет за покупка на Polo V

Мнениеот tonkogtd » Пон 20 ное 2023 22:15


Здравей!
ФВ Поло в сравнение с Голф,са различни класове.Поло 5 не е малка кола,на размери е доволно вътре вече.Относно твоите питанки,1.2TSI е с верига,1.6TDI CR е с ангренажен ремък.Автоматичните кутии и при двата мотора са 7-степенна DSG,със сухи съединители.При дизела имаше някакви проблеми с помпата за високо налягане,която е алуминиева.Но това трябва да се провери.
Доказано здрав двигател като 1.9TDI с роторна помпа вече няма.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 175 госта