Вода в купето

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
G_G_
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 12:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Вода в купето

Мнениеот G_G_ » Пон 06 авг 2007 14:04


Сутринта(вълеше яко дъжд) забелязах ,че ми тече вода в купето(под жабката) през парвите 5 км. и спря :roll: Преди малко се върнах от сервиза в надежда Хеед 91 и говорих с мойстора и той каза,че трябва да се смени радиаторчето(без да е поглеждал за какво става на въпрос) което ще рече 250-300 лв. Възможно ли е това да не е проблема защото тече вода само когато вали порой и то през първите километри и спира,когато не вали няма никакви проблеми :? Използвах търсачка но не открих полезна информация по моя въпрос и затова Ви моля да дадете някое друго мнение. МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО




Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Пон 06 авг 2007 14:19



Последна промяна от hooligans на Чет 03 юли 2014 22:08, променено общо 2 пъти.
Причина: Оправих линка


G_G_
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 12:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот G_G_ » Пон 06 авг 2007 14:37


Anbuch написа:Една идея от мен :wink:
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... highlight=

Много ти благодаря колега!!! Дано наистина да е запушено и да не се налага да дам 250 левчета.


G_G_
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 12:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот G_G_ » Пон 06 авг 2007 16:02


Преди малко извадих две шепи кал и листенца и естествено отпуших дупката и да се надяваме да нямам вече проблем. Още един път хиляди благодарности на Anbuch :beer


Потребителски аватар
B12Gold
Мнения: 317
Регистриран на: Пон 28 май 2007 9:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот B12Gold » Пон 06 авг 2007 19:14


:) а може ли аз да попитам, как се свалят тези пластмасовите капаци, без да им изпочупя клинчатата?


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Пон 06 авг 2007 20:40


Маха се гуменото уплътнение и готово. Става много лесно. Удобно е ако има и една тел, за да се прочистят по-лесно отворите. В събота така изчистих едно Поло, цялото беше пълно пред задната седалка.


Потребителски аватар
B12Gold
Мнения: 317
Регистриран на: Пон 28 май 2007 9:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот B12Gold » Вто 07 авг 2007 6:32


Маха се гуменото уплътнение и готово

Това, което е на пластмасата и стъклото ли?
цялото беше пълно пред задната седалка.

Водата ли дам се е събирала?
Много се извинявам dobrinb, ама много трудно вдевам :)


Потребителски аватар
budimir
Мнения: 104
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 21:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот budimir » Вто 07 авг 2007 11:02


За да ви е по-лесно и по-ефективно чистенето, разкачете пластмасовия подкалник в задния край от към купето. Внимателно прочистете пространството между подкалника и калника от натрупалата се гадост, а след това внимателно с маркуча пуснете да тече вода в кухината. Може да се откачи страничния мигач и оттам да се пусне вода. Ако ви се занимава да измиете всичко като хората, извадете компютъра след като откачите пласмасите. Може да не го разкачате от буксата, даже е препоръчително и внимателно да го издърпате извън нишата под стъклото. В двата края на тази ниша към калниците има отвори през които се оттича водата. След като компютърът е махнат и опакован с найлон за всеки случай спокойно може обилно с вода да се измие пространството под прозореза. Голяма играчка е, и ще ви се наложи да демонтирате и рамената на чистачките за да могат да се демонтират пластмасовите кори, но определено има смисъл да се направи тази процедура поне един път на 1-2 години.

Ако може пък някой да ме насочи в моя проблем с течовете. Тече ми по някакъв начин от задните врати. Като се отвори вратата и се вижда, че водата е влизала долу при уплатнението. Дренажните отвори на вратите са прочистени и не е от там. Бях чел някъде че е възможно да подлизва между найлона под кората и самата кора. Ако някой е имал същия проблем нека да сподели, че не ми серазкача кората ако не е от нея.


G_G_
Мнения: 86
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 12:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот G_G_ » Вто 07 авг 2007 16:38


dobrinb написа:Маха се гуменото уплътнение и готово. Става много лесно. Удобно е ако има и една тел, за да се прочистят по-лесно отворите. В събота така изчистих едно Поло, цялото беше пълно пред задната седалка.

Точно така направих вчера и всичко беше ОК. Няма да е лошо да се прави това почистване и дори да не ви тече :!:


Потребителски аватар
ventor
Мнения: 152
Регистриран на: Пон 17 юли 2006 16:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ventor » Вто 07 авг 2007 17:33


budimir написа:Ако може пък някой да ме насочи в моя проблем с течовете. Тече ми по някакъв начин от задните врати. Като се отвори вратата и се вижда, че водата е влизала долу при уплатнението. Дренажните отвори на вратите са прочистени и не е от там. Бях чел някъде че е възможно да подлизва между найлона под кората и самата кора. Ако някой е имал същия проблем нека да сподели, че не ми серазкача кората ако не е от нея.


от външното уплатнение влиза и капе точно между кората и найлона!


Потребителски аватар
budimir
Мнения: 104
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 21:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот budimir » Сря 08 авг 2007 15:11


ventor написа:
от външното уплатнение влиза и капе точно между кората и найлона!


А какъв е варианта да се реши проблема? Ново уплътнение или друго.


Потребителски аватар
ventor
Мнения: 152
Регистриран на: Пон 17 юли 2006 16:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ventor » Сря 08 авг 2007 18:29


аз залепих нов найлон,махам кората, горния край го залепих отвън, а долния му край го пъхнах във вратата така като тече отива към дренажните отвори, нямах проблеми в дъждовете


Потребителски аватар
ostavime
Мнения: 555
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:40
Автомобил: Мазда
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ostavime » Вто 23 окт 2007 20:30


Свалих корите, свалих и филтъра. Как обаче да сваля подложката, в която влиза филтъра. Имаше 2 гайки. Една в средата и една в края (от страната на калника. Развих ги и нищо. Не мърда и не мога да почистя хубаво. Другото което искам да попитам. От другата страна, за да сваля кората трябва ли да сваля чистачките?

Поправка: Сега видях, че от другата страна трябва да се свалят и рамената на чистачките. Важно ми е все пак за това как да сваля това, в което влиза филтъра.


Потребителски аватар
soadfan
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 16 май 2010 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вода в купето

Мнениеот soadfan » Нед 16 май 2010 18:31


Тая тема е малко стара ама предпочитам да я "съживя", отколкото да пускам нова:D

Колата е Поло 6Н2, ако не се лъжа, 2001 година 1.4 мотор (на приятелката ми е)
Проблема е, че влиза вода в купето през филтъра. Погледнах на 2, на 3, но не откривам "отводнението". Свалих само лявата кора, щото за дясната трябва демонтаж на чистачките, пък нямах инструмент под ръка. От лявата страна къде би трябвало да търся тая дупка за отводняване? Някъде между пластмасовия корпус на филтъра на купето и калника (което автоматически означава демонтаж на тоя корпус) или? Благодаря предварително


maznia
Мнения: 870
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 16:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Вода в купето

Мнениеот maznia » Нед 16 май 2010 21:11


При мен проблема беше, че водата преливаше през уплатнението в долната част на вратите.
Макар и да беше здраво там правеше възглавница и преминаваше върху уплатнението и хоп вътре.
В зависимост от наклона на който съм спрял, се пълнеше или задното лигенче или предното .
Направих прорез в уплатнението, в предната част и задната част на десет сантима от ъгала .

Когато завали силно вземете чадъра и отворете колата да видите дали не сълзи и при вас от там.
Където е подлизвало се прави прорез 1см. и водата се изтича.

Същото е и при филтара горе ако е запушена дупката водата преминава през отвора на филтара и хоп в купето .
Предната пластмаса се маха като дръпнете гумичката лайсната по ръбът на коша и се издърпва пластмасата.
Описаната кола е поло купе.

Още един колега пострадал от автомонтиор, хора когато ваши приятели си купуват фолцвагин задалжително ги съветвайте да посещават и форума че много шарлатани са се навъдили в сервизите.



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта