ABSа светва когато си иска ?! 6N1-98 г.

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
siso92
Мнения: 327
Регистриран на: Сря 26 сеп 2007 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

ABSа светва когато си иска ?! 6N1-98 г.

Мнениеот siso92 » Вто 29 яну 2008 11:07


Пичове,лампата на таблото за АБС или не гасне ,след като запаля,или кога и е кеф пак си светва,а след това може и да изгасне по някое време.Иначе АБС ът работи/помагаше тая зима/,но не мога да кажа работи ли на светнал датчик.Компът ли дава грешки ,ковти клема,или друг проблем?Ако ви се е случвало-кажете.




Потребителски аватар
budimir
Мнения: 104
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 21:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот budimir » Вто 29 яну 2008 14:27


Случвало ми се е, но се оправи само. Явно някоя връзка към кабелите не е давала контакт. Тъкмо мислех да ида на диагностика да го видят защо така и то взе, че се оправи. При мен този ефект се появяваше, защото имаше един период в който сравнително рядко се ползваше колата и почти не се караше. При познат с голф и аналогичен проблем се оказа замърсен датчик и след промивка и продухване всичко е заспало. Със сигурнос когато светнеше лампата АБС неработеше. Ако не се оправи от самосебеси иди на диагностика да ти прочетат грешките и ще разбереш какъв ти е проблема.


Потребителски аватар
Lizard
Мнения: 940
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 8:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Варна
Контакти:

Мнениеот Lizard » Вто 29 яну 2008 15:26


ами колеги на диагностика би трябвало да покаже каква е грешка не зависимо дали свети в момента или не. Той компа си има памет.

А причината може да влага например и следсветия на което не добър контакт и работа на датчика.
А съм чувал, че може да е и заради накладки. При някой модели има датчик и на накладките и като намелее феродото светва лампа...


Greddy
Мнения: 31
Регистриран на: Сря 02 яну 2008 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Greddy » Вто 29 яну 2008 18:03


Пич и аз имам такъв проблем но от известно време работи. Може би някои кабел дава проблем или гривната на полуоската.
Защо наи добре не си направиш една диагностика? Или по добре първо виж гривните да не са много замърсени


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Вто 29 яну 2008 18:16


Без да съм имал проблеми с АБС-а взех един ден ,че ги разгледах тия датчици. и забелязах ,че имат полепнали метални частици по тях които скоро щяха да стигнат до самите гривни. та взех ги поочистих с магнитче (от тия тънките дето се ляпят по хладилниците с картинките). Все ми е било чудно за какво е това чистене на датчиците при положение ,че те представляват един най обикновен електромагнит. Нима като е замърсен с кал,пясък и т.н електромагнита привлича по-малко метала ли - разбира се ,че НЕ. Обаче се оказа,че там се струпват и метални частички - направо си изглеждаха на сружки. А магнитната картинка напрово ги усмука като прахосмукачка. Ползвах такава картинка защото е тънка и минава между датчика и гривната
Ма това всичкото само като идея


Потребителски аватар
borislava
Мнения: 41
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 22:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот borislava » Вто 29 яну 2008 23:08


Датчик е със сигурност,имах го същия проблем.... :?
Както каза колегата,изчисти си датчиците и всичко ще е наред. :wink:
А като ти свети лампата,със сигурност нямаш ABS.....


siso92
Мнения: 327
Регистриран на: Сря 26 сеп 2007 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот siso92 » Сря 30 яну 2008 12:10


Anbuch написа:Без да съм имал проблеми с АБС-а взех един ден ,че ги разгледах тия датчици. и забелязах ,че имат полепнали метални частици по тях които скоро щяха да стигнат до самите гривни. та взех ги поочистих с магнитче (от тия тънките дето се ляпят по хладилниците с картинките). Все ми е било чудно за какво е това чистене на датчиците при положение ,че те представляват един най обикновен електромагнит. Нима като е замърсен с кал,пясък и т.н електромагнита привлича по-малко метала ли - разбира се ,че НЕ. Обаче се оказа,че там се струпват и метални частички - направо си изглеждаха на сружки. А магнитната картинка напрово ги усмука като прахосмукачка. Ползвах такава картинка защото е тънка и минава между датчика и гривната
Ма това всичкото само като идея

Мерси,момчета!Но пак да питам:
1Стържеха барабаните,но в сержиз,казаха,чеима феродо.Ако е малко на същата лампа ли свети,изобщо отчита ли износване?
2Ако в момента не свети в сервиза ще го констатират ли?
3Къде са датчиците,които да почистя?


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Сря 30 яну 2008 15:52


Дебелите стрелки са за една друга работа, така че не ги гледай. Ако там имаш само една двойка кабели дето е към датчика значи няма как да ти светва лампата на АБС-а заради изтъркан диск или феродо (мисля ,че нямаш други кабели).

Изображение


Изображение


Потребителски аватар
borislava
Мнения: 41
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 22:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот borislava » Чет 31 яну 2008 0:59


siso92 написа:
Anbuch написа:Без да съм имал проблеми с АБС-а взех един ден ,че ги разгледах тия датчици. и забелязах ,че имат полепнали метални частици по тях които скоро щяха да стигнат до самите гривни. та взех ги поочистих с магнитче (от тия тънките дето се ляпят по хладилниците с картинките). Все ми е било чудно за какво е това чистене на датчиците при положение ,че те представляват един най обикновен електромагнит. Нима като е замърсен с кал,пясък и т.н електромагнита привлича по-малко метала ли - разбира се ,че НЕ. Обаче се оказа,че там се струпват и метални частички - направо си изглеждаха на сружки. А магнитната картинка напрово ги усмука като прахосмукачка. Ползвах такава картинка защото е тънка и минава между датчика и гривната
Ма това всичкото само като идея

Мерси,момчета!Но пак да питам:
1Стържеха барабаните,но в сержиз,казаха,чеима феродо.Ако е малко на същата лампа ли свети,изобщо отчита ли износване?
2Ако в момента не свети в сервиза ще го констатират ли?
3Къде са датчиците,които да почистя?










Не,тази лампа(ABS-а) няма нищо общо с феродото :roll: :?


siso92
Мнения: 327
Регистриран на: Сря 26 сеп 2007 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот siso92 » Чет 31 яну 2008 10:25


Мерси, момчета! :drunk


Потребителски аватар
Vw_polo_16v
Мнения: 583
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 0:07
Автомобил: VW Polo 6n Seat ibiza 1.8T
Двигател: AFH 1996 AQX 2000
Местоположение: София/Волуяк

Re: ABSа светва когато си иска ?! 6N1-98 г.

Мнениеот Vw_polo_16v » Пон 01 авг 2011 11:41


Момчета, как да сваля тези датчици на ABS-а? Свалих шестограмовото болтче обаче датчика не помръдва! Има ли смисъл да ги свалям, за да ги почистя?


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: ABSа светва когато си иска ?! 6N1-98 г.

Мнениеот Koksan » Пон 01 авг 2011 15:42


Vw_polo_16v написа:Момчета, как да сваля тези датчици на ABS-а? Свалих шестограмовото болтче обаче датчика не помръдва! Има ли смисъл да ги свалям, за да ги почистя?


Пръскаш с WD40 и го въртиш и ще излезе! Но е голям риска да го счупиш и .... по-добре ако е само за чистене - не го пипай, почисти го отвън! :)


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: ABSа светва когато си иска ?! 6N1-98 г.

Мнениеот lion_heart002 » Пон 01 авг 2011 19:36


Как да разбера имам ли абс,или се слага само на коли с по-големите мотори???


Потребителски аватар
Gecatawe
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 26 авг 2007 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: ABSа светва когато си иска ?! 6N1-98 г.

Мнениеот Gecatawe » Пон 01 авг 2011 19:47


lion_heart002 написа:Как да разбера имам ли абс,или се слага само на коли с по-големите мотори???

Ами най-лесно може да разбереш като погледнеш от дясно на волана има едни лампи за ABS, за AirBag , копчето за аварийни светлини и копчето за подгряването.Ако е работещ просто като скочиш на спирачките без да пускаш ще усетиш на кракът как ти ги рита педалът на спирачката.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: ABSа светва когато си иска ?! 6N1-98 г.

Мнениеот lion_heart002 » Пон 01 авг 2011 19:49


Ясно,мерси.Явно имам защото като спирам с по-висока скорост и подритва педала...За лампи не съм гледал. :beer



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта