Поло 6N - Сваляне на задна броня

Техническа и сервизна информация за Polo, Lupo, Up и Fox
pas
Мнения: 44
Регистриран на: Нед 02 сеп 2007 10:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил

Поло 6N - Сваляне на задна броня

Мнениеот pas » Сря 16 апр 2008 14:53


колеги налага ми се да боядисам цялото поло.полото е 95г. с широката броня.въпроса е знаели някой как се сваля задната броня.има 4 болта от вътрешната страна на бронята които я държат за купето и до които няма никакъв достъп.виждат се м/у бронята и купето от горе но неможе да се стигне до тях. как е събрана незнам. а иначе за 2-3 часа свалих всичко преда броня ,фарове ,предни ,станични и задни мигачи,освет. на задния номер огледала ,уплатнения ,лайсни, антена абе всичко но 2 часа се чудя за тези 4 болта. моля помагайте????




Потребителски аватар
asengamalov
Мнения: 285
Регистриран на: Пон 19 мар 2007 14:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Мнениеот asengamalov » Чет 17 апр 2008 19:39


Не знам как стои въпроса със широката броня иначе на тесната се махат от горе два и се откача от страни е на щипки и се наваля надолу и се отвиват долните два за широката нз трябва да е аналогично нз :roll:


pas
Мнения: 44
Регистриран на: Нед 02 сеп 2007 10:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил

Мнениеот pas » Пет 18 апр 2008 9:33


не от горе при капака на задната врата са 4 бр. и се виждат на калниците има по 3 бр. като я наклониш на долу някъде по-средата ха престилката има още 4 които се виждат но не може да се стигне до тях


Потребителски аватар
HuKouCu
Мнения: 62
Регистриран на: Съб 20 яну 2007 0:22
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот HuKouCu » Нед 27 апр 2008 11:55


Здрасти,
1. отвяряш багажника има под гуменото оплатнение болтове / еврейска звезда / .
2. от доло за резервоара има един болт с гайка мисля номер 10 беше.
3. бронята е захваната за калобраните на задните гуми / евентуално може да се наложи да свалиш гумите за да махнеш и калобраните.
4. както на цялата така и на бронята от 2 части има 4 "болта" ~ "щипки" или нещо подобно, като натиснеш на доло и леко дръпнеш към теб излизат от ушичките и бронята пада, след това можеш да развиеш тези "болтове" на който след това ще трябва да закачиш пак бронята.
Надявам се да съм бил ясен... като гледам и темата е старичка та сигурно отдавна си я свалил де, но всепак :roll:

Поздрави, HuKouCu.


Потребителски аватар
suggar
Мнения: 875
Регистриран на: Нед 19 авг 2007 19:46
Автомобил: Seat Ibiza
Двигател: ASV
Местоположение: Габрово

Мнениеот suggar » Нед 27 апр 2008 12:39


Абе леко леко ама аз бая дърпане праих докат я сваля


Потребителски аватар
HuKouCu
Мнения: 62
Регистриран на: Съб 20 яну 2007 0:22
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот HuKouCu » Нед 27 апр 2008 12:42


Важното е че си я свалил :lol: . При мен дори един от така наречените болтове се скъса от лекото дръпване :roll: Но факт... вече съм със цяла броня отзад :twisted:

Поздрави, HuKouCu


Потребителски аватар
Anbuch
Полохолик
Мнения: 3278
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 23:53
Автомобил: VW POLO 6R
Двигател: CGGB 2010г
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот Anbuch » Пон 05 май 2008 21:47


Ще помоля някой модератор да промени малко заглавието на темата (нещо като как се сваля задна броня) ,че е голям цирк и все на някой ще помогне


Та , това е въпросното натискане на бронята надолу ,след като се развият всички болтове и видии до които има достъп

Изображение

Вътре има една яка греда ,която се държи на 4 болта (тази черната). Тя трябва да се свали и да остане в пластмасовата броня (не е нужно да я вадите)
Изображение

Тогава вече имаме достъп до тези "странни" пластмасови гайки ,които са последното нещо което трябва да се развие за да се свали пластмасовата част на бронята

Изображение

От там на татък всичко е ясно!

Изображение

Изображение[/img]


pas
Мнения: 44
Регистриран на: Нед 02 сеп 2007 10:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кюстендил

Мнениеот pas » Пон 05 май 2008 22:38


Anbuch написа:Ще помоля някой модератор да промени малко заглавието на темата (нещо като как се сваля задна броня) ,че е голям цирк и все на някой ще помогне


Та , това е въпросното натискане на бронята надолу ,след като се развият всички болтове и видии до които има достъп

Изображение

Вътре има една яка греда ,която се държи на 4 болта (тази черната). Тя трябва да се свали и да остане в пластмасовата броня (не е нужно да я вадите)
Изображение

Тогава вече имаме достъп до тези "странни" пластмасови гайки ,които са последното нещо което трябва да се развие за да се свали пластмасовата част на бронята

Изображение

От там на татък всичко е ясно!

Изображение

Изображение[/img]
Мерсиза съвета и снимките ,но я пръскахме на место защото и аз стигнах до извода че трябва да се дърпа яко ,но след това при монтжа вероятноста да надереш бронята или купето е доста голяма.затова реших проблема на място . мерси все пак.


djurov123
Мнения: 124
Регистриран на: Чет 17 яну 2008 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот djurov123 » Нед 11 май 2008 19:07


Anbuch написа:Ще помоля някой модератор да промени малко заглавието на темата (нещо като как се сваля задна броня) ,че е голям цирк и все на някой ще помогне


Та , това е въпросното натискане на бронята надолу ,след като се развият всички болтове и видии до които има достъп

Изображение

Вътре има една яка греда ,която се държи на 4 болта (тази черната). Тя трябва да се свали и да остане в пластмасовата броня (не е нужно да я вадите)
Изображение

Тогава вече имаме достъп до тези "странни" пластмасови гайки ,които са последното нещо което трябва да се развие за да се свали пластмасовата част на бронята

Изображение

От там на татък всичко е ясно!

Изображение

Изображение[/img]


този колега трябва да се награди,помогна на всички с това мнение


snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: задна броня проблем.спешен СЪВЕТ?

Мнениеот snuupy93 » Сря 08 яну 2014 16:41


И аз да допълня темата, тъй като и аз се занимавах с това днес. Отвъртат се 4-ти болта под капака, има 5 болта на единия подкалник и 5 на другия. 4 са при гумата и по един отдолу. Аз развъртях първите два, останлите два бяха сериозно корозирали и ги разпробих... единия долен се скъса, другия просто ми писна и срязах ламарината, така и така ще изхвърлям тясната броня. Щипките, които е описал колегата по-горе, пластмасовите, трябва да се въртят/развъртат и същевременно да се бута надолу. В началото само ги развъртах и се усетих след 5мин развъртане, че има нещо гнило. :Mr Green Fun Лично на мен ми отне 4 часа да я сменя, просто много болтовете има по тясната броня, много заклеясали и е нечовешко направо... Ще приложа малко снимков материал от днешния ден...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение



Върни се в “Polo, Lupo, Up & Fox”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта