Формула 1, Сезон 2014

Всичко, свързано със състезания с автомобили, мотори и други

Кой ще спечели ГП на Япония навръх рожденния ми ден?

Нико Розберг
3
13%
Люис Хамилтън
14
61%
Дано някой от Ред Бул да ти направи подарък с едно първо място
6
26%
 
Общо гласове: 23
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2014

Мнениеот hooligan_sk » Пон 28 юли 2014 20:33


110afn написа:Мерцедес ще изпуснат контрола върху пилотите си, тепърва почва мръсната игра. И двамата пилоти отлично знаят, че врабчето сега е кацнало на рамото, догодина няма да я има тоталната доминация, Ферари и РедБул ще ги настигнат, Хонда ще е в МакЛарън


Мда, все са ги настигнали точно тези... такъв стремглав прогрес демонстрират последните 10г. че немоат се зАпрът :mhihi




Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, Сезон 2014

Мнениеот 110afn » Пон 28 юли 2014 20:41


Примерно де... :mhihi все някой ще спре Мерца
Фиат-тите още 10г да са там не ми пречи


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Формула 1, Сезон 2014

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 28 юли 2014 21:07


Освен объркрацията от двете коли за сигурност, ако Нико не се беше возил 15 обиколки след Верн, той е имал проблем със спирачките доколкото прочетох и затова не е могъл да изпревари, но това бахтисваше Фетел и Хамилтън зад него, но пък беше готино да се гледа как и тримата отварят крилата на старт финала. Това даде възможност на Алонсо и Дани да отворят разлики.
В крайна сметка стана хубаво състезание с оглед много различните гумени стратегии, така и не разбрах Маса и Ботас що не сложиха софт гуми и мерцедесите дали не са правени да вървят само на първо място в колоната, че като гледам като се повозят зад някой и им прегряват съпинячките!
И последно, дано след 27 дни в Белгия Хамилтън да не стартира пак от бокса или от 22-ро място


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2014

Мнениеот LILO&STICH » Вто 29 юли 2014 11:46


:mhihi
Прикачени файлове
Hamilton.jpg


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Формула 1, Сезон 2014

Мнениеот georgebonev » Съб 02 авг 2014 10:55


http://peers.tv/ - канал Россия 2, он-лайн и на запис 7 дена назад. Безплатно.
Можете да си превъртате напред-назад предаванията на запис (от минали дни).

Мисля, че видях и Андроид приложение за смартфони.
:th_up


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2014

Мнениеот Ludia » Пет 22 авг 2014 11:49


източник Club S1 :

Фетел: Сравнението на резултатите ми с тези на Рикиардо не е коректно

Световният шампион Себастиян Фетел заяви преди началото на уикенда в Белгия, че сравнението на неговите резултати с тези на съотборника му Даниел Рикиардо не е коректно заради многото технически проблеми, сполетели германеца. Рикиардо се присъедини към отбора на Ред Бул през тази година след като в последните сезони кара за Торо Росо. Австралиецът е победил своя съотборник в седем от 11-те квалификации през сезона, има две победи (единствените постигнати от пилот, който не кара за Мерцедес) и води с 43 точки пред германеца.

Фетел все още не може да свикне със сериозните промени в регламента, довели до промяна в поведението и начина на каране на колата. Освен това множеството технически проблеми през сезона допълнително утежняват задачата му.

„Няма съмнение, че той (Рикиардо – б.а.) до сега върши чудесна работа, но при мен повечето от квалификациите имахме технически проблеми, които определено дадоха отражение на представянето ни“, заяви Фетел на въпрос да обясни разликата в представянето между двамата. „Не помня всеки един проблем от какво естество бе, но в много случаи загубихме именно заради това и в състезанията, което определено е разочароващо.

Формула 1 може да е чудесен, но и брутален спорт в това отношение, защото може да нямаш възможността да покажеш това, на което си способен. Именно заради това не ме интересува толкова много прякото сравнение, защото малко или много то не е коректно.

За късмет на Даниел, той имаше значително по-надеждна кола в първата половина от сезона. Не мога да кажа, че всичко за него е протекло перфектно, но той имаше значително по-малко проблеми, което прави сравнението безсмислено.“

От Ред Бул изразиха сериозна критика от началото на сезона за липсата на достатъчно мощност и надеждност в задвижващите системи на Рено. Фетел смята, че той ще се представи значително по-добре във втората половина от сезона, ако няма проблеми.

„Ясно е, че втората половина няма да е по-лесна, защото ще трябва да платим цената за проблемите със задвижващите системи от първата. В определен момент ще ми се наложи да сменявам компоненти, за което ще бъде наказан. Това разбира се не е предимство за мен, но е част от правилата и играта.

Въпреки това смятам, че направихме сериозен прогрес, особено ако погледнете началото на сезона и начина, по който трябваше да се боря с колата. Имахме много проблеми с надеждността, нямах възможност да карам достатъчно и това определено ме напрягаше.

Ако трябва да съм честен, това не е нашият сезон, поне до този момент но потенциалът е налице, въпреки че късметът не бе. Сигурен съм, че нещата ще се обърнат в един момент и ще потръгнат.“


И кво ? Рикиардо го смачка, а фингърчето даже не знае какво да измисли за оправдание. Горкия "шампион", трудно ще остане в заглавията, без най-бързата кола на решетката... А съм сигурен и че ще бъде най-бързо забравения 4 кратен световен шампион :twisted
P.S : не знам защо ми е толкова антипатичен, даже Кими и Хамилтън ми е по-лесно да приема за таланти от тоз 'убавец :no
P.S 2 : Barbukov (a.k.a. Vettel) - липсваш ми... :aa010


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Формула 1, Сезон 2014

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 24 авг 2014 14:18


еееееее, курвенски работи
Как па всичките шваби са еднакви подмолни .......
цъцъццъ


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Формула 1, Сезон 2014

Мнениеот stoi4o.d » Нед 24 авг 2014 15:10


я виж пак ситуацията, вместо да хейтваш Нико :mhihi :deal


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Формула 1, Сезон 2014

Мнениеот LILO&STICH » Нед 24 авг 2014 15:21


Тю. Жалко за Хамилтън.
Много се кефя на Ботас :mhihi


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, Сезон 2014

Мнениеот 110afn » Нед 24 авг 2014 15:57


BG_Golf4e написа:я виж пак ситуацията, вместо да хейтваш Нико :mhihi :deal

Реално погледнато Нико имаше предимство , но е едва ли си е помислил, че черния ще го пусне с лекота. Това беше логичния завършек на маневрата, като при контакта можеше и двамата да отпаднат или само Нико


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Формула 1, Сезон 2014

Мнениеот 110afn » Нед 24 авг 2014 15:57


110afn написа:Мерцедес ще изпуснат контрола върху пилотите си, тепърва почва мръсната игра. И двамата пилоти отлично знаят, че врабчето сега е кацнало на рамото, догодина няма да я има тоталната доминация, Ферари и РедБул ще ги настигнат, Хонда ще е в МакЛарън

Налага се да се самоцитирам :mhihi


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Формула 1, Сезон 2014

Мнениеот escrime » Нед 24 авг 2014 18:01


BG_Golf4e написа:я виж пак ситуацията, вместо да хейтваш Нико :mhihi :deal


Ко викаш?! КО?! :mhihi :h020

Изображение


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Формула 1, Сезон 2014

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 24 авг 2014 18:56


BG_Golf4e написа:я виж пак ситуацията, вместо да хейтваш Нико :mhihi :deal

Ти по радиото ли го гледа състезанието!?
110afn написа:
110afn написа:Мерцедес ще изпуснат контрола върху пилотите си, тепърва почва мръсната игра. И двамата пилоти отлично знаят, че врабчето сега е кацнало на рамото, догодина няма да я има тоталната доминация, Ферари и РедБул ще ги настигнат, Хонда ще е в МакЛарън

Налага се да се самоцитирам :mhihi

Он Дани е доста близо вече, току виж изпуснали сигурна пилотска титла :screwy


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Формула 1, Сезон 2014

Мнениеот Asko VW » Нед 24 авг 2014 19:13


По принцип съм за Хамилтън, по-агресивният му и надъхан стил ми допадат, но в случая ще се изкажа в защита на Нико. Той направи това, което се очаква от един пилот, а именно беше агресивен и се бореше за позиция, да в случая не му се получи и се стигна до сблъсък, но такива неща стават, за мен това си беше чисто състезателен инцидент (виждали сме Хамилтън да прави такива неща не веднъж), вината е колкото на Нико, толкова и на Люис, можеше да отвори мъничко и нещата щяха да се разминат. Сега ще кажете той беше от пред и не е длъжен, пък и си следваше идеалната линия, да така е, но Нико вече беше набил спирачките (в опит да се изтегли) и беше загубил скорост, ако Люис беше отворил малко, щеше да избегне удара и дори с малка загуба на скорост пак щеше да се измъкне пръв от шиканите, а така к'во стана, вземи тия 0 точки.


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Формула 1, Сезон 2014

Мнениеот stoi4o.d » Нед 24 авг 2014 19:14


Слушах го по ББС :no
Колко пъти Хамчо е тряскал вратичката и е бил агресивен ? Хамчо твърде много затвори завоя и се наниза,следваше удобен вътрешен ляв за Нико,Алонсо и още една кола как минаха една до друга точно в този ес образен, как и други минават по двама само Хамчо не може!?
Розберг не е 3-ти пилот за да отстъпва винаги място без борба и да не показва и грам агресия и с лека ръка да се отказва от позиция и точки :c020
Безумие е да се твърди, че Нико умишлено се е забил в съотборника си, пълно безумие :c010
Хейта ще продължи,знам аз :mhihi



Върни се в “Motorsport”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 82 госта