Семейният "Little -Beetle"

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
daywalker
Мнения: 425
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: DS
Местоположение: Сервиза до нас

Семейният "Little -Beetle"

Мнениеот daywalker » Пон 26 яну 2015 19:38


Здравейте,колеги! От много време моята приятелка иска да си има костенурка,но от старите.Много искам да и помогна в избора,но в България няма много екземпляри,а и не съм голям специалист по ретро автомобилите.Идеята е да купим реставриран Бийтъл,приличен на вид и готов за каране на нормална цена.Харесахме много един екземпляр от Словения
и един резервен вариант от Монтана- http://www.cars.bg/c492155.
Какво бихте ме посъветвали при огледа на такава кола?Приемам всякакви мнения,идеи,съвети.
Къде може да се обслужи после-намират ли се части?
:beer :love.vwclub

Последна промяна от daywalker на Нед 08 мар 2015 16:42, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
batbobo
Мнения: 193
Регистриран на: Чет 01 юни 2006 11:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помощ за избор на Beetle

Мнениеот batbobo » Пон 26 яну 2015 19:50


Здравейте,
На първо място според мен трябва да покарате една, две костенурки за да разберете дали това, с което ще се сблъскате, като усещане ще Ви удовлетворява.
На второ място според мен трябва да гледате за въздухар с мотор 1.6, ако не смятате да го сменяте в последствие, ако колата ще е само за забавление в неделя, то може и по-малък мотор.
Относно екземплярите от обявите, определено бялата костенурка изглежда супер.
Какво да гледате - ами основно състояние на ламарините и най-важното - Да не са заварени дъната за праговете.

Последна промяна от batbobo на Вто 27 яну 2015 10:11, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
daywalker
Мнения: 425
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: DS
Местоположение: Сервиза до нас

Re: Помощ за избор на Beetle

Мнениеот daywalker » Пон 26 яну 2015 19:54


batbobo написа:Здравейте,
На първо място според мен трябва да покарате една, две костенурки за да разберете дали това, с което ще се сблъскате, като усещане ще Ви удовлетворява.
На второ място според мен трябва да гледате за въздухар с мотор 1.6, ако не смятате да го сменяте в последствие, ако колата ще е само за забавление в неделя, то може и по-малък мотор.
Относно ексемплярите от обявите, определено бялата костенурка изглежда супер.


Благодаря,batbobo! Ще послушам съвета ти-ще намерим костенурка наблизо,за да може моята приятела поне да седне вътре и да види дали може да кара това нещо! Аз никога не съм карал.Карам Фв Сантана и моята приятелка го кара без проблем,но май костенурката ще е друга работа.Относно мощта си мисля,че в града няма да и е проблем 33 к.с.МОята Мария бавничко си кара по принцип.


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Помощ за избор на Beetle

Мнениеот BuGmaN » Сря 28 яну 2015 22:40


daywalker написа:Здравейте,колеги! От много време моята приятелка иска да си има костенурка,но от старите.Много искам да и помогна в избора,но в България няма много екземпляри,а и не съм голям специалист по ретро автомобилите.Идеята е да купим реставриран Бийтъл,приличен на вид и готов за каране на нормална цена.Харесахме много един екземпляр от Словения
и един резервен вариант от Монтана- http://www.cars.bg/c492155.
Какво бихте ме посъветвали при огледа на такава кола?Приемам всякакви мнения,идеи,съвети.
Къде може да се обслужи после-намират ли се части?
:beer :love.vwclub


Здрасти, Колега! :smile
Идеята е супер, както и вкусът на приятелката ти! :cool
Стара костенурка ние маняците наричаме тия преди 60-та, а някой и тия преди 53-та..., но тези екземпляри, реставрирани са прекалено скъпи, не-толкова удобни, надеждни и сигурни за целите, които споменаваш.
Тази, която си посочил, тоест моделът и годината, биха били и моят съвет за покупка.
Можеш да изпратиш някой професионалист, като си заплатиш транспортните разходи и времето, а "прото" да направи обстоен оглед и да прецени дали е подходяща за целта, колко евентуално ще струва да влезе в пътя в подходящо състояние и да посмъкне цената, подобаващо...
За части, поддръжка и каквото се сетиш свързано с темата - не се тревожи, ние от SxS RestorationS сме насреща!!! :th_up

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=66&t=434418 :beer


Потребителски аватар
daywalker
Мнения: 425
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: DS
Местоположение: Сервиза до нас

Re: Помощ за избор на Beetle

Мнениеот daywalker » Чет 29 яну 2015 12:24


Благодаря за мненито ,колега.Вече сме по-спокойни и дано идните месеци имаме костенурка!


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Помощ за избор на Beetle

Мнениеот BuGmaN » Съб 31 яну 2015 13:14


Ако искате, достатъчно - ще имате! :th_up


Потребителски аватар
Volksrod
Мнения: 258
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Помощ за избор на Beetle

Мнениеот Volksrod » Съб 07 фев 2015 22:24


Ако не намерите, продавам кабрио :smile


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за избор на Beetle

Мнениеот asentm » Нед 15 фев 2015 19:03


Добре дошъл колега!
Надявам се скоро да намериш мечтания автомобил.
Искам да споделя една малко различна гледна точка, различна от тази на тези "въздухари" тук :icon_lol То и аз съм от тях.
Ако искаш такава кола, трябва ясно да разбереш, че ще живееш и ще се движиш в духа на 50те и 60те години.
Комфорта е сведен до минимум. Тази кола е била евтина, но до края на 80те и то на запад от нас. Тук тя винаги си е била скъпа. Ще си сметна само, колко ти трябва за реставрация на автомобил в средно добра кондиция/ говоря за реставрация, а не за закърпване/, а от там ти си направи сметка за това, което ти предлагат. Ламарини около 1000 евро. Части за двигателя пак около 1000 евро. Други части по естериор и интериор да кажем с мъка 500 евро. Електричество и окачване 500 евро. Ами труд ? Качествено боядисване и то при познати хора 2500 лв. Прецени за колко пари ти предлагат автомобили и колко ще са надеждни.
Ако решиш пък и да си ербап и да вървиш с вратите напред, питай .... ще ти разправям... :11
Когато гледаш нещо знай, че двигателя 1200 сс /с буква D пред номера на двигателя или без никаква буква/ трудно ще изкараш нещо повече от неговите 34 к.с. Другите двигатели, са да на база блокове от 1300 сс, разбира се с малки разлики, но всички можеш и да понапомпаш да кажем 1600 сс. Може и нагоре.
Моето мнение, че това не е всекидневна кола. За ходене от вас до офиса и неделни разходки става, но не и за кола за нашите разбирания. Нещо, много важно - ЗИМАТА БЕЗ ПЕЧКА Е СТУДЕНО!
Преценявай ти, да не излезе после колата виновна, защото не ти отговаря на очакванията.


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Помощ за избор на Beetle

Мнениеот BuGmaN » Нед 15 фев 2015 22:28


Пък аз да си кажа моето, че не ми се връзва, хич горното...
Цифрите няма да ги коментирам, защото са твърде индивидуални и могат да варират в големи диапазони.
Ще наблегна на аспекта, че има-няма 15 години се забавлявам и возя всекидневно на въздухар - основно съм сменил 2 костенурки и два буса. Като всичките са били ниско-бюджетни, бързи проекти: или частично реставрирани или събирани от боклуците, включително и двигателите, нови части съм им купувал много малко, къде заради бързане, къде от икономии, къде от безпаричие и т.н. и т.н. ... и само за тези неща съжалявам... Иначе съм карал и съвременна, среден клас кола - 3-4 годишна и куп други - покрай предишен бизнес с внос на автомобили, но нищо от която и да е, не е успяло да ме накара да сляза от въздухарите. Има и друго, което не е за пренебрегване: Който ме познава, знае как експлоатирам колите си и на какви места ги карам - признавам грубичък съм с тях и поради, това, другите автомобили не ми издържат дълго - разбиват се прекалено често, кривят джанти, гърмят гуми, амортисьори, пързалят се по завои, спират гадно, харчат прекалено, прегряват и какво ли не още... и просто в дългосрочен план не мога да разчитам на тях и често се налага да ги пазя и да им робувам, вместо да е обратното, както е редно...
Харесва ми и цената на превозното ми средство да се покачва всеки ден и пропорционално на вложените средства, труд или, каквото и да било, а не обратното, както се случва при съвременните автомобили.
Колкото до липсващите екстри - то, почти не се сещам за такава, която при желание да не може да се добавят...
Може-би и имам бохемска душа и затова обичам всеки ден да ми е празник... :th_up


Потребителски аватар
daywalker
Мнения: 425
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: DS
Местоположение: Сервиза до нас

Re: Помощ за избор на Beetle

Мнениеот daywalker » Нед 15 фев 2015 23:27


Колеги,балгодаря за мненията! Значи зависи какъв екземпляр ще намерим.Намерихме един словенски хубавец,но не знам с документите как стоят нещата.Ако някой знае какво да гледам при покупка от Словения,нека да сподели.Относно екстрите-тов и мен ме притенсява,но приятелката ми не ще и да чуе...Няма да се спре,докато не кара такава.Предупредил съм я,ако не и хареса.Скоро ако колата е при нас ще отворя тема.ДАно наистина улучим читав и здрав за годините си автомобил. :beer :drunk


Потребителски аватар
daywalker
Мнения: 425
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: DS
Местоположение: Сервиза до нас

Семейният "Little -Beetle"

Мнениеот daywalker » Нед 08 мар 2015 16:39


Здравейте,колеги!Благодаря на всички отзовали се в темата,когато търсихме бръмбар!
Мога да кажа,че търсихме и намерихме, макар да нямаме опит с въздухари. Моята приятелка Мария искаше само този и друг не сме пробвали.Не знам за нея, но аз се влюбих в тази кола,но това сигурно е нормално... :love.vwclub
Ще започна темата с малко информация за колата от обявата.Това е Бийтъл 1200 от 1975 година.Държан е в гараж много години(според собственика).Продавачът го беше реставрирал като всяко нещо направено от него ни хареса,затова взехме колата-нямаме толкова време,опит и възможности за реставрация.Ще забележите колата след реставрацията,понеже нямаме снимки от преди това.Но за да вървят нещата по реда си слагам снимките от обявата,а после ще добавяме още информация и снимки :beer
Прикачени файлове
1.jpg
2.jpg
3.jpg
88.jpg
77.jpg


Потребителски аватар
rough
Мнения: 430
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 15:26
Автомобил: New Beetle + VW1300+VW1303
Двигател:
Местоположение: София

Re: Семейният "Little -Beetle"

Мнениеот rough » Нед 08 мар 2015 18:56


Красота !


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Семейният "Little -Beetle"

Мнениеот vucata » Нед 08 мар 2015 19:02


Браво на Вас :bowdown


Потребителски аватар
kriso_g
Мнения: 1636
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 13:03
Автомобил: MK4 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: Рудозем

Re: Семейният "Little -Beetle"

Мнениеот kriso_g » Нед 08 мар 2015 20:25


бравооо :bowdown :bowdown
страхотен екземпляр :11 :11 :11 :11
давай снимкиии много снимкиии :beer


Потребителски аватар
sastezatelya
Мнения: 1334
Регистриран на: Сря 08 авг 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Семейният "Little -Beetle"

Мнениеот sastezatelya » Нед 08 мар 2015 21:52


Честитоооо :11 :12

Със здраве да си я карате тази красавица и много да Ви слуша :)

Добре дошли в голямото семейство на "Въздухарите" :) :th_up :smile :cool :beer



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта