Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот The Zelbinion » Вто 25 окт 2011 23:11


Е колега на мене ми отне 3 месеца преговори и намиране на собственика но снимката ще я паза в архивите си.
Днеска изметох останките от мокети и шумоизлоции и както очаквах от долу беше пократително но според моите познания мога да се мина само с частично кърпене не с смяна на целите дънна. Но все пак искам да закупя и да си вадя от тях парчета още не съм сигурен дали ще е частично не съм махнал седалки и не съм хванал телената четка за да видя до къде е стигнало но най-вероятно ще се сменят .

Само да задам може би малко тъп въпрос, нали шасито и купето трябва да са разделени за да сменя дъната?




Потребителски аватар
bat_ivo
Мнения: 141
Регистриран на: Съб 03 окт 2009 13:17
Автомобил: Polo
Двигател: AFH 1996
Местоположение: софия (панчарево)

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот bat_ivo » Сря 26 окт 2011 6:03


Със здраве :drunk


Потребителски аватар
disc
Мнения: 146
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 19:49
Автомобил: Karmann Ghia x2
Двигател:
Местоположение: провинцията
Контакти:

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот disc » Сря 26 окт 2011 8:10


Дъната ги сменяй цели! Това с кърпенето е при сравнително малки дупки. Лошото е, че обикновено след като се разделят шаси и купе се разкриват още страшни неща (всеки път се получава едно и също) и ще откриеш, че и праговете са за смяна, както и целият периметър на колата до височина 20 см. eusa . За работа в "домашни" условия установих че показаният начин във страничката по-долу е възможно най-добрият за отличен резултат:

http://www.karmann-typ14.de/40428.html

А именно - отделяш купето от шасито, мериш, чертаеш, махаш старите дъна, поставяш новите (след много мерене и въз основа на направеният вече чертеж от старите дъна), на дъната монтираш новите прагове и отгоре поставяш купето.


Потребителски аватар
Prodriver
Мнения: 646
Регистриран на: Пон 23 май 2005 1:01
Автомобил: VW Polo VW 1300
Двигател: AEE 1996 AB 1971
Местоположение: София
Контакти:

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот Prodriver » Сря 26 окт 2011 10:28


Честито и от мен :) Трябва доста търпение,труд и пари естествено,накрая резултата ще е налице:)Аз този път почти го извървях,ще има и моменти в които ще ти се иска да се откажеш,но накрая удовлетворението ще е голямо :)


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот BuGmaN » Сря 26 окт 2011 22:31


Колеги, докато е празник, що не зеем да посъветваме човека да замаскира квот може, квот не може пак, после да се качва и да се забавлява, пък след някоя годинка като понатрупа опит да се пробва да я реставрира, щото сега мисля е рано и по-скоро ще я прецака..., а пък меракът за да устискаш да я направиш как си иска, трябва да е голям, обаче не си ли я карал поне година не знам отде ше го земеш...
Просто предлагам, щото ми писна от замразени, разпродаващи се, неграмотно изпълнени или претупани проекти и щото и аз имам няколко претупани които доооправям понякога и все не стига времето да си оправя простотиите, че и на тези преди мен, а ми се кара... Честит празник... :beer


Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот The Zelbinion » Чет 27 окт 2011 0:54


Прав си колега няма,какво да се крием има такива случай заел съм се именно да се уча на нея като много мой по възрастни приятели ,които за започнали на костенурка .
НЕ става режеш правиш ,не става и докато не стане не вярвам ,че няма да се справя и с нея.
Може да отнеме повече време но мисля да се заема с нея по сериозно и старателно и в крайна сметка да се получи и резултата който винаги съм мечтал.
Пък ако няма пари или време тя си е в гараж и няма да избяга нито да изгние повече така, че имам цялото време на света да я направя.
Длъжен съм да се опитам,макар и с огромно предизвикателство.
В събота ще започна да я разкоствам ще снимам доста и с ваша помощ ще преценим ,до каква степен е изгнила и какъв курс на лечение е най-добър за купето.


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот asentm » Чет 27 окт 2011 6:08


BuGmaN написа:Колеги, докато е празник, що не зеем да посъветваме човека да замаскира квот може, квот не може пак, после да се качва и да се забавлява, пък след някоя годинка като понатрупа опит да се пробва да я реставрира, щото сега мисля е рано и по-скоро ще я прецака..., а пък меракът за да устискаш да я направиш как си иска, трябва да е голям, обаче не си ли я карал поне година не знам отде ше го земеш...
Просто предлагам, щото ми писна от замразени, разпродаващи се, неграмотно изпълнени или претупани проекти и щото и аз имам няколко претупани които доооправям понякога и все не стига времето да си оправя простотиите, че и на тези преди мен, а ми се кара... Честит празник... :beer

:012:


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот asentm » Чет 27 окт 2011 6:12


asentm написа:
BuGmaN написа:Колеги, докато е празник, що не зеем да посъветваме човека да замаскира квот може, квот не може пак, после да се качва и да се забавлява, пък след някоя годинка като понатрупа опит да се пробва да я реставрира, щото сега мисля е рано и по-скоро ще я прецака..., а пък меракът за да устискаш да я направиш как си иска, трябва да е голям, обаче не си ли я карал поне година не знам отде ше го земеш...
Просто предлагам, щото ми писна от замразени, разпродаващи се, неграмотно изпълнени или претупани проекти и щото и аз имам няколко претупани които доооправям понякога и все не стига времето да си оправя простотиите, че и на тези преди мен, а ми се кара... Честит празник... :beer

:012:

Viva RAT LOOK http://www.youtube.com/watch?v=7i_BEFfA ... re=related


Потребителски аватар
Prodriver
Мнения: 646
Регистриран на: Пон 23 май 2005 1:01
Автомобил: VW Polo VW 1300
Двигател: AEE 1996 AB 1971
Местоположение: София
Контакти:

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот Prodriver » Чет 27 окт 2011 15:16


Не е сигурно,че ще я прецака.Ако има желание и възможност нека си я прави.Аз на мойта съм я карал има няма 250 км или 10тина пъти.Пък нито съм я прецакал нито съм я замръзил, а съм в началото на финала :banana
Успех още веднъж на колегата,ще помагам ако мога с нещо :)


Потребителски аватар
disc
Мнения: 146
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 19:49
Автомобил: Karmann Ghia x2
Двигател:
Местоположение: провинцията
Контакти:

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот disc » Пет 28 окт 2011 7:56


BuGmaN написа:Колеги, докато е празник, що не зеем да ...

Сега като се почеша по главата, бих препоръчал абсолютно същото на колегата. Като знам какъв цирк е, колко работа е, колко пари и най-вече време става ясно защо има толкова започнати коли и толкова малко завършени. Дет се казва - всеки месец отделяме по едно купе, едно шаси става на "трески" и има-няма след 3-4 месеца се срещат отново изкърпени и боядисани, като за да се случи това се трудим доста хора. Светъл пример е моят Карман, който го имам вече 3 години и освен да трупам части и ламарини, не се e предвижил към завършека си особено. :oops: Но ще стане ... тези дни по Гьоргьов ден :D


Потребителски аватар
Volksrod
Мнения: 258
Регистриран на: Пет 20 ное 2009 17:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот Volksrod » Пет 28 окт 2011 20:32


Режи, смело и безотговорно!


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот asentm » Съб 29 окт 2011 6:31


Първо си отговори на въпроса какво те кефи повече - да правиш колата или да я караш?
Но и в двата случая я покарай малко, за да я усетиш и за да си изясниш в общи линии, какво искаш. Дето се вика пообиколи ни виж къде какво сме направили, какво сме уакали и тогава започвай. Както казва един приятел Лъчо "преди да си започнеш проекта, трябва да затвориш вратите на собственият си гараж". Работата е много неблагодарна, а от икономическа гледна точка не изгодна. За това прецени и как ще те приемат в семейството?
Другото е - време, нерви, мърсотия, захабени ръце, осветени очи, пари, които потъват и не им виждаш първоначално ефекта и досадни съседи, които ти разправят " а ти знаеш ли едно време имаше в квартала една с Порше мотор" :mrgreen:
С няколко реда ти описах 20 години опит. Баси колко съм одъртял и колко години съм в лудницата. :banghead:


Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот The Zelbinion » Съб 29 окт 2011 13:50


Колега имаш страшно много право .
Но през 3-те години , които търсих отчаяно се запознах с костенуркаджии и съм се въртял много покрай творения или гробници и съм набрал така наречения начален старт,най-накрая да започна нов мой проект.
Колкото до въпроса ти дали ще се кара или прави не мисля ,че в скоро време ще успея да измисля отговора.
За тези 3 години респекта ми към тях е прерастнал в много висок.
Аз мисля ,че моята костенурка заслужава да бъде реставрирана ,колкото и дълго време,пари,нерви, да отнеме .
Все пак 6 години си е чакала реда с риск никога да не дойде.


Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот The Zelbinion » Пон 31 окт 2011 20:49


Ето ,че започнах разглобяване и оценяване на състоянието на купето ,махнахме калници, капаци, декоративни прагове ,седалки,лаистни ,резервоар и др.
ОТ дясната страна на колата (снимките дадени малко по долу).
Дясната страна се оказа по здравата има за заваряване на нови планки където е седял калника и с сигурност има много за кърпене по под калници и прагчета и гредички.
Като цяло от дясно колата е що годе солидна само като изключим дъното което е станало на почва и не може да хвърли и сянка вече.
Днеска разглобихме и лявата страна на колата и там вече ситуацията е трагична и термина "изкърпване" ако кажа ще е лъжа по точният термин е "Изграждане".
Със сигурност мога вече да кажа че и двете дъна ще се сменят с нови.
Ето снимките от вчера понеже днес нямах батерия на телефона не можах да снимам.
Утре изваждаме мотора .

Снимки: http://kirilterziev.snimka.bg/automobil ... 7.25482914


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.

Мнениеот vucata » Пон 31 окт 2011 21:31


Доста труд ще иде....тя е тутал щета :beer :beer



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта