Едно питане относно джанти?

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
cece
Мнения: 78
Регистриран на: Чет 18 авг 2011 14:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот cece » Сря 15 фев 2012 21:27


asentm написа:
cece написа:Колеги да попитам и аз нещо :)искам да сложа на моя костенур-1300, 66г джанти. Мога ли да мина само със фланци,които трябва да ги направя при стругар някъде???????или трябва да променям всичко :(

66 г. джантите са с 5 дупки. Ти сигурно си на 4 дупки щом питаш. Ако си с 5 дупки нямаш никакъв проблем. Ако има разлика, сменяш барабаните и си готов. Не си струва, а и е глупаво за такива джанти да правиш фланци


Със 5 дупки съм, ето част от джантата която се захваща за барабана и след това се слага джантата само със един голям болт.Като на F1
Прикачени файлове
Изображение0145.jpg
Изображение0145.jpg (64.4 KиБ) Видяна 2000 пъти




Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот BuGmaN » Чет 16 фев 2012 1:01


oryxster написа:Купува се заготовка алуминий и го давате на подходящ стругар.
Успех! :D


Правил съм фланци и от желязо, даже тръба + 2 фланеца 60-80мм. ширина нещо беше, е нямаше алумин, тогава, а и да имаше, цената, вероятно щеше да ме откаже от него...
Исках ка кажа, че само със струг - не става, за правилни отвори за резбите иска фреза с приставка, а най-добре - координатна машина, щото моите само на струг след 140 искаха да скачат от колата... :lol:


oryxster
Мнения: 76
Регистриран на: Съб 03 мар 2007 18:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот oryxster » Чет 16 фев 2012 1:28


Прав е Митко, може да се използва и друг подходящ материал с прецизна обработка на координатна машина или да се поръча на фирма, която се занимава с подобни изработки, а съществува и варианта да се закупи от фирми като Machine7, CSP, CoolAir UK и други.
Общото тук е, че качеството е различно, а разходите за кадърно изработени детайли ( от гледна точка на безопасността) към даден момент са почти едни и същи.
Важи и простото правило :
5 отвора към 5 отвора - добре
4 отвора към 4 отвора - добре
5 към 4/ 4 към 5 - да се избягва


Потребителски аватар
cece
Мнения: 78
Регистриран на: Чет 18 авг 2011 14:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот cece » Чет 16 фев 2012 9:39


Знаех си аз, че ще се вкарам в некви филми :drinking: Просто търся най добрия вариант :) Ще сложа и снимка на джантата да видите за какво иде реч. Така че ви благодаря предварително колеги :bowdown


Потребителски аватар
cece
Мнения: 78
Регистриран на: Чет 18 авг 2011 14:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот cece » Чет 16 фев 2012 12:46


cece написа:Знаех си аз, че ще се вкарам в некви филми :drinking: Просто търся най добрия вариант :) Ще сложа и снимка на джантата да видите за какво иде реч. Така че ви благодаря предварително колеги :bowdown
Прикачени файлове
17.jpg
17.jpg (15.07 KиБ) Видяна 1942 пъти


Потребителски аватар
stingray
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 20:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот stingray » Чет 16 фев 2012 12:51


Уау!!!


Потребителски аватар
nik1302
Мнения: 230
Регистриран на: Нед 01 мар 2009 11:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот nik1302 » Чет 16 фев 2012 18:21


Очевидно най-евтиното и рационално решение е да се разпробият на координатна машина директно барабаните (това, което вече спомена колегата stingray - стига да е 100% сигурно, че работи като решение, защото в повечето случаи гледам, че се ползват фланци) на 5х112 примерно и да се намерят комплект 15 цолови (евентуално 16ки!?) джанти от порядъка на 6J и, ако не са с прекалено малко ЕТ, няма да има проблем да се сложат гуми от порядъка на 195ци или 205ци без да опират в задните калници.
От друга страна, когато става въпрос за тунинг всичко е въпрос на вкус,приоритети, а сега повече от всякога и на финанси. И аз мисля нещо по въпроса с джантите, но без да преувеличавам, когато изкарам битълчето на извънградско и го понастъпя изобщо не се сещам за джантите, а единствено чувам и усещам Веберите :) Който е чувал тази "музика" знае за какво иде реч.


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот asentm » Чет 16 фев 2012 21:14


барабаните на 5 дупки, като на колегата са с външен конус, за да ги разпробие му трябват барабани от 4 дупки и тогава да разпробива пак на 4 дупки


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот BuGmaN » Пет 17 фев 2012 0:43


Тия джанти са много-красиви и интересни, но ще отиват на къстъм Овал или на Сплит, на твоята, просто ще стоят, като на свинче звънче (дано греша)... :lol:
Имам предложение за трампа (щото имам подходяща кола :P ), давам класни мерцови 17-ки с гуми 235 - 245 нещо, ама 2-те са издрифтени и имат най-много 1 сезон още... :)
Сега конкретно: Зависи от ЕТ на джантите, ама най-здраво и надежно става да разпробиеш нови барабани, като за твоят модел има нови, но 4Х100, един колега от Варна си поръча, такива и ги разпроби... :)


Потребителски аватар
cece
Мнения: 78
Регистриран на: Чет 18 авг 2011 14:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот cece » Пет 17 фев 2012 9:39


Колеги благодаря ви,относно джантите,внесени са от Aмерика и са 100 спициви чист никел,още не слагани.Който е мераклия да си поръча от там,това значи доста пари :( Без да обиждам никой. Както и да е,мисля че ще паснат много добре Митак :да: ,това е много добър вариант,и май е по добре от фланци. :) Предполагам са доста пари барабаните нови,ако има някой стари,добре ще е да ги спазарим :drunk :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот BuGmaN » Пет 17 фев 2012 13:18


Барабаните, за които говоря не са произвеждани, като оригинални, а оригиналнти не ти вършат работа, защото са с конусно чело, което изтънява, когато се изправи на струг. Тия 4Х100 са с право чело и са подходящи за обработка, цената им е 100-150лв. ... :)


Потребителски аватар
stingray
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 25 авг 2006 20:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот stingray » Пет 17 фев 2012 14:30


:) ебаси барабаните :) за 90% от колите които купувам за клиенти не са надвишили 50-60 лв за брой. Митак, прати ми снимки на стопчетата за да знам дали да търся или съм си намерил вече ;)


Потребителски аватар
ivo teneketo
Мнения: 311
Регистриран на: Сря 05 яну 2011 21:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот ivo teneketo » Пет 17 фев 2012 16:20


Ако купуваш нови барабани и си решил даги разпробиваш, ще видиш че на оригиналните дупки с резбите самия барабан е удебелен за да има по дълга резба.И можеби където се падат новите отвори трябва дасе навари за да стане по дебел матеряла за да има поне сантиметър за навиването на новите резби.Инъче самия барабан е дебел около 5мм.което според мен е недостатъчно за навиване на резба която ще държи джантите. death Като се има напредвид че матеряла нее чист метал а е нещо чугуново такова .Трябва да си намериш и заварчик виртуоз на чугунии.Така че аз предпочетох нови барабани и фланци.За съжаление старите барабани отидоха на вторични,но ти препоръчвам да си вземеш нови . Разликата е огромна м/у нови и стари.Барабаните се износват не само където търка феродото ами и на шлиците . Така се появява луфт които при движение натоварва голямата стягаща гаика.ПРОВЕРЕНО.Със транспортера успях да изпреваря на три гуми един тролеи на бул. Цариградско. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
ztdmp
Мнения: 165
Регистриран на: Чет 30 юли 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот ztdmp » Пет 17 фев 2012 22:16


Наваряване на барабани? :shock


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Едно питане относно джанти?

Мнениеот BuGmaN » Съб 18 фев 2012 2:47


stingray написа::) ебаси барабаните :) за 90% от колите които купувам за клиенти не са надвишили 50-60 лв за брой. Митак, прати ми снимки на стопчетата за да знам дали да търся или съм си намерил вече ;)


Писах ти, съвет на лични, че частите за ретро-автомобили се избират по качество, а не по цена и като нямаш пари по-добре да спреш проекта, отколкото да сглобяваш бараки...
Цените, както знаеш, не ги определям аз и нито имам магазин, нито ми е бизнес за да ми се налага да го правя, но е мега-глупаво да сравняваш цените на частите за масовите автомобили и ретро-автомобилите, още повече, че тука говоря за цени от 2-ра ръка, а ти купуваш от 4-та, 5-та, пък отстъпка 20-40% дето дават, то кво остава... :screwy , та опитай се да отгатнеш заводската цена на барабаните на клиентите ти и съответно прецениш качеството на материалите и изработката... Друго: при, толкова сменени барабани, не можа ли да забележиш, че почти няма автомобил с големи барабани, като нашите, а са почти 2-пъти по-малки, по-скоро с "бусов" барабан трябва да правиш някакво сравнение за да е що-годе коректно. :idea:



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта