мотор от Порше 2.0 или тип 4 1.6

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
rough
Мнения: 430
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 15:26
Автомобил: New Beetle + VW1300+VW1303
Двигател:
Местоположение: София

Re: мотор от Порше 2.0 или тип 4 1.6

Мнениеот rough » Чет 19 мар 2015 23:22


bai vicho написа:нови клапани водачи и седла

какви клапани ще слагаш???
щом ще подменяш всичко по-добре да ти ги разстържат за големи клапани а цената ще ти е същата
мисла че едни 40x37 или нещо от тоя сорт със правилно портване ще му се отразят супер(ше премериш колко най-големи ще влезнат)
в комбинация с изпускател,олекотен маховик и згъстяване мисла че ще е перфектния лек тунинг който ще направи двигателя неузнаваем !

за по серйозна мощност ще ти се наложи да сложиш двойни пружини на клапаните ако си мислил за в бъдеще за двойни карбуратори защото освен че ще вдигнеш мощноста ще изместиш пиковата поне с 1000-1500 оборота нагоре без да сменяш вала
ако прибавиш и вал спокойно влизаш над 100 к.с.


тоава аз бих направил за "лек" тунинг :mhihi

според мен правилното е да затвориш блока и главите със подходящите части за да не ти се налага отваряне наново за смяна на карантия като вал,повдигачи,пружини или нещо от сорта а после да се мисли за наливане на пари в изпускател карбуратири и други такива ако в момента не си готов да инвестираш а искаш двигателя да го караш

ако не е почната работа по главите помисли защото главно от там идва повишаването на мощноста !




Потребителски аватар
bai vicho
Мнения: 223
Регистриран на: Вто 12 окт 2010 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dobrich

Re: мотор от Порше 2.0 или тип 4 1.6

Мнениеот bai vicho » Нед 22 мар 2015 13:34


Пред дилема съм,с какво охлаждане да бъде.Ламарини за СТ нямам и съм харесал охлаждане на Шевролет корваир,да си го правя де не оригинално.
И за електрически вентилатор ми мина през ума.А клапаните са от КЪМИНС мотор 8.3л в Мадара само ще ги скасят и циментоват наново водачите са къминс малко скъсени а седлата те ги правят.


gnezdoto
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 20 окт 2006 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: мотор от Порше 2.0 или тип 4 1.6

Мнениеот gnezdoto » Нед 22 мар 2015 19:22


Наскоро си купих един СТ. Ламарините са свалени и не ми трябват, мога да ти направя един подарък :)


Потребителски аватар
rough
Мнения: 430
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 15:26
Автомобил: New Beetle + VW1300+VW1303
Двигател:
Местоположение: София

Re: мотор от Порше 2.0 или тип 4 1.6

Мнениеот rough » Нед 22 мар 2015 21:49


Електрическата перка си е още един проблем отгоре :gruebel
и аз се бях замислил за нещо такова но като направих равносметката минусите са доста повече от плюсовете освен ако не се състезаваш на къси растояния
а и няма смисъл от въртене да правиш ток и пак да го преобразуваш във въртене
от това може само да се загуби !

а за клапаните знаеш ли какви размери ще ти сложат??
да не стане сакатлък с преработени клапани...аз не бих посмял :rolleyes


Потребителски аватар
bai vicho
Мнения: 223
Регистриран на: Вто 12 окт 2010 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dobrich

Re: мотор от Порше 2.0 или тип 4 1.6

Мнениеот bai vicho » Пон 23 мар 2015 21:39


Клапаните аз ги предложих и след дълго мерене и обсъждане казаха че ще се съберат.Вярвам им от години работим с тях но ме е шопе главите да не станат за в г.з :mrgreen .За ламарините плащам черпя каквото ти душа сака,само кажи и прати номер,до Варна често ходя и няма проблем да звънна и да се видим. :th_up



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта