VW Костенурка

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Ibrahim4o
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 31 юли 2014 20:43
Автомобил:
Двигател:

VW Костенурка

Мнениеот Ibrahim4o » Чет 31 юли 2014 21:07


Здравейте,
С баща ми реставрираме една прекрасна костенурка 1300 от 1968 година :smile Колата вече е изкърпена и боядисана,по механиката всичко е наред и както се казва вижда му се краят...но естествено има какво да ни забави проекта,и разбира се е изключително малко,но с голяма важност-щипки за тавана :banghead ...баща ми обиколи всички магазини в София и никъде не успя да намери,затова реших да пробвам тук,с надеждата някой да знае човек или място,където да намерим въпросните щипки :confused
Благодаря ви предварително :smile




Todi
Мнения: 119
Регистриран на: Сря 30 май 2007 17:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: VW Костенурка

Мнениеот Todi » Пет 05 сеп 2014 18:36


Ibrahim4o написа:Здравейте,
С баща ми реставрираме една прекрасна костенурка 1300 от 1968 година :smile Колата вече е изкърпена и боядисана,по механиката всичко е наред и както се казва вижда му се краят...но естествено има какво да ни забави проекта,и разбира се е изключително малко,но с голяма важност-щипки за тавана :banghead ...баща ми обиколи всички магазини в София и никъде не успя да намери,затова реших да пробвам тук,с надеждата някой да знае човек или място,където да намерим въпросните щипки :confused
Благодаря ви предварително :smile

Защо ви са тези щипки,каква функция изпълняват?На тававана посредством стоманени пръчки се изпъва кожата,а в краищата се подлепва.
Успех в реставрацията!


oryxster
Мнения: 76
Регистриран на: Съб 03 мар 2007 18:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: VW Костенурка

Мнениеот oryxster » Пет 19 сеп 2014 16:23


Привет колега!

Вариант 1 - взема се тънка ламаринка около 2.5 см широка, правят се прорези от едната страна, сгъва се на две и се прикапва към рамката на вратата. За точни размери погледни някоя без тапицерия на тавана.Най-вероятно при теб липсва.

Вариант 2 - щипки от Лада, Жигули. Смъкваш гуменото уплътнение на рамките на вратите и под тях тапицерията на твана е закрепена с 40 броя щипки/метални скоби.

Успех! :smile



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта