Голф 3 GTI Edition

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
pano
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 22 мар 2005 0:47
Автомобил:
Двигател:

Голф 3 GTI Edition

Мнениеот pano » Чет 24 апр 2014 23:03


Колеги миналата година по това време случайно в Германия попаднах на това голфче,гледам пише ГТИ(ADY),огледах го екстри бол(всички възможни за модела,без изключение).По принцип не съм фен на марката ама го пазарих за 300 евра и го взех, все пак съм рибар и с нещо трябва да ходя по язовирите.Още като го купих имаше дребни забележки,например не държеше обороти(маслото не беше сменяно 36000км,след смяната всичко се оправи),малко ръжди но нищо сериозно,ABS-а ту работи,ту не,все нормални работи за Фолксваген.Ама най-големия проблем дойде като го подкарах,ужас то такъв куц кон няма,а уШ ГТИ баце,прибрах се в БГ и му направих най най големия тунинг за Голф газова-инжекцион,все пак бегачка няма се излагам с плочки,пък си и викам ще тръгне повече може да има проблем нещо на бензин,да ама не все така бавен и муден си остана пустия му Гоуф.Да не кажете че само го плюя ще кажа 2-3 положителни неща,уютен е,вътре се чувствам добре,опссс само за едно нещо се сещам,но е важно и то доста.После ми щукна да търся защо аджаба толкова не върви,на диагностика го закачах,компресии му мерих всичко като по книга,ядосах се и за малко да извадя голямата пила и да му махна 1мм от кратуната ама се спрях на време,че излишни разходи и за какво,за нищо все едно мъртвец да съживяваш.Поне му взех едни джанти BBS RS 16-ки такива с каквито си излиза от завода,че сега поне изглежда шукар.Та колеги сега да си дойдем на думата,наближава новия рибарски сезон и реших повече да не се притеснявам да ми дойде някой насреща като изпреварвам каруците по селските калдаръми и реших да сменя мотора с малко по големия но все така невървящ 2.8 и ако ми помогнете с някой съвет от къде да го намеря и после как да го набутам в коша тоя мотор ще съм ви много благодарен.И накрая малко снимки на Голфето,не мога да отрека че вече ми е слабост!!!
Изображение
Изображение




Бандит
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 27 апр 2013 18:22
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2.0 ABF 97
Местоположение: Ямбол

Re: Голф 3 GTI Edition

Мнениеот Бандит » Пет 25 апр 2014 3:10


колега поздрави сключил си добра сделка :th_up , първо много безаварийни километри и само консумативи.С какъв мотор е?.В какво се състой това определение "куц кон".


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Голф 3 GTI Edition

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 25 апр 2014 3:21


Ееех бандите, двигателя е ADY, пише го на първия ред в мнението му, с него е почнал :exclaim

Иначе да ходиш за риба с вр6 не е ли малко като да стреляш по муха с гранатомет примерно!?


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Голф 3 GTI Edition

Мнениеот Johnsword » Пет 25 апр 2014 6:13


Да налееш пари в този голф и да му взимаш джанти, vr6.. и после да ходиш за риба ?! По-добре да си беше взел някоя лада.. Иначе за тия пари голфа е добър. :th_up


Потребителски аватар
Marto_cafeto
Мнения: 439
Регистриран на: Нед 06 ное 2011 21:14
Автомобил: Peugeot 307
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 3 GTI Edition

Мнениеот Marto_cafeto » Пет 25 апр 2014 7:54


Johnsword написа:Да налееш пари в този голф и да му взимаш джанти, vr6.. и после да ходиш за риба ?! По-добре да си беше взел някоя лада.. Иначе за тия пари голфа е добър. :th_up



E кво ? забранено ли е ? Един съсед ходи със C-класа AMG на риба ?


Честит голф колега,пусни и некоя друга снимка да видим джантоците :th_up
Айде,че рибата чакаа :11 :11


Потребителски аватар
Golf2GTISLIVEN
Мнения: 435
Регистриран на: Нед 03 мар 2013 10:23
Автомобил: VW GOLF 2
Двигател: 1.8 EV GTI + 16V KR
Местоположение: Сливен

Re: Голф 3 GTI Edition

Мнениеот Golf2GTISLIVEN » Пет 25 апр 2014 9:24


В този форум половината коли или айде над 30 % са втори коли в семействата и са за отиване до село или до вила , за изглед в гората и за пренасяне на багажи и строителни материали , и не малко хора са си го казвали , така че не виждам какво лошо има да се ходи с него за риба като се има на предвид че половината пътища до средно-големи водоеми са в доста добро състояние дори и с спортно окачване 40/40 проблем няма да имаш :th_up Относно голфа , много добре изглежда това е супер сделка която си сключил и се записвам да следя темата , понеже ми стана интересно с тази трансплантация на VR6 успех :th_up


pano
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 22 мар 2005 0:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 GTI Edition

Мнениеот pano » Пет 25 апр 2014 20:24


Колеги днеска ще разкажа за всички тЮнинги които съм правил по Голфа,като посоча и причините породили тия подобрения:
1-во Фаровете:колата беше с невероятна черна HELLA,но последната вечер преди да тръгна за БГ някой ме беше ударил леко,но предния ляв фар беше на земята.Така едноок пътувах до Виена(Австрия) и от там закупих същата HELLA,но "бяла".
2-ро Газовата(Газов инжекцион):всички знаете за кола която се кара около 25 хил.км. годишно това е най-големия тунинг,пък и все се надявах че причината поради която не върви 3-ката се крие в някой мистериозен проблем на бензин който не мога да открия.
3-то Окачването: Един път ходих за риба на една река и пътя минаваше през някакъв планински проход с много и остри завои,е такова мятане няма,лево-десно лево-десно а аз все залепен на левия или десния страничен джам.След като се прибрах последва цялостна смяна на окачването,пружини на Lejofors,амортисьори на Bilstein(газови,двойнодействащи),биалетки,кормилни накрайници,всички възможни тмапони(TRW).Колата стана чук,кара се като картинг :mhihi .
4-то Карбоново фолио : Имаше по предния капак и тавана вдлъбнатини от градушка(2-3),а аз имах излишно фолио което седя вкъщи 2-3 години,че така си реших проблема.
5-то Джанти и гуми: Като я купих беше с железни,имах за Audi A3 един комплект(от тия леките),после си викам VW пък джанти на ауди,айде да е като от завода BBS RS 722 чисто нови гуми 205-45-16 Hankook S1 Evo.
6-то Смяна на всички гърнета(от колекторите): Нещо ми пърхаше и така.
7-мото предстои Двигател 2.8 че магарнцето да стане поне катър,за жребец с тоя умрелия шестак не се и надявам,но поне колата да стане за нормално каране.Ето тука колеги може да помогнете със съвети.
И още нещо за хората които се чудят как така ще ходя с такава кола за риба,Гоуфо вече има стаж по язовирите и реките.Февруари след едно снеготопене така се бях ушил на Янтра,кал до праговете но си имам тракшЪн та едвам се измъкнах.Така че tooo late колата вече е рибарска :biggrin
Ето и 2 по нови снимки:
Голфа на яз Тича
Изображение
Голфа изкъпан от немска сутришна роса
Изображение


Потребителски аватар
Marto_cafeto
Мнения: 439
Регистриран на: Нед 06 ное 2011 21:14
Автомобил: Peugeot 307
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 3 GTI Edition

Мнениеот Marto_cafeto » Пет 25 апр 2014 21:04


Браво само,фаровете не ми харесват на мен :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 3 GTI Edition

Мнениеот Bai Sando » Пет 25 апр 2014 22:27


За да не върви или му е въртяно делкото или датчика в него е свършил.А може и да не е зацепен правилно вала на делкото.Не знам какво са гледали в сервиза ама нещо не са се справили.Иначе ако всичко му е 6 си върви даже много добре за 115-те си кончета :wink Ако ще му слагаш ВР6 то ще трябва и газовия инжекцион да смениш с такъв за 6 цилиндъра.Аз бих сложил АБФ 150 коня поне да мога да му ползвам газовото :wink
Иначе не изглежда лошо колата :beer


Потребителски аватар
vwtuning1
Мнения: 0
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 15:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 GTI Edition

Мнениеот vwtuning1 » Пет 25 апр 2014 22:29


екстра е голфчето .. Браво ! Само да те радва :vw_shamp :love.vw :drive


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Голф 3 GTI Edition

Мнениеот nokiangage » Пет 25 апр 2014 22:48


pano написа:7-мото предстои Двигател 2.8 че магарнцето да стане поне катър,за жребец с тоя умрелия шестак не се и надявам,но поне колата да стане за нормално каране.Ето тука колеги може да помогнете със съвети

Така е колега, с такъв куц кон и дору умрелия шестак 2.8 не си залужава за нормално каране :mhihi , според мен трябва да се ориентираш поне към двигател с код BDN или вече към един от двата BRN/BTT, вече с един от по-горе описаните евентуално може колата дa почне да върви според изискванията за риболовни екземи... :h020


pano
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 22 мар 2005 0:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 GTI Edition

Мнениеот pano » Съб 26 апр 2014 14:06


Bai Sando делкото на ADY,не можеш да го въртиш без да играе флекса по него,има ограничители.Колата е зацепена правилно,това съм убеден 100%,също този мотор е с 2 датчика на Хол(колянов вал и делко) и да извадиш цялата букса на делкото пак си пали и върви голфето.От кога чакам да ми каже някой,че колата върви добре като за 2.0л ,за да го попитам коя е по-бавната кола с такива кубици?И какво си мислите колеги,че няма да се кача да пробвам някоя друга GTI-ка ли,охооо пробвах и бяха всичките по-зле и от моята,така че не се мъчете да ме убеждавате че колата върви :biggrin .Пробвайте нещо японско(най добре Хонда) и тогава ще видим дали ще говорите че Гоуфо бега като за 2литра,не искам да обиждам никого,просто нещата стоят по тоя начин.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Голф 3 GTI Edition

Мнениеот Bai Sando » Съб 26 апр 2014 14:50


Е нормално ако си свикнал на по-мощен мотор да ти малее 115 коня,аз останах с впечатлението,че нещо му има спрямо други 115-ки,ама щом си пробвал и други,значи толкова си може :wink


pano
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 22 мар 2005 0:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 GTI Edition

Мнениеот pano » Съб 26 апр 2014 15:35


Bat Sando,не говорим за свикване,искам кола за нормално каране.Не знам в представите на кой немски инженер това трябва да е кола вървяща над средното ниво,за да е GTI.Харесва ми вътре,попаднал съм на изключително рядко оборудван с екстри модел,има неща които не мислех че се предлагат за Голф,но да върви чувствително по-слабо от Хонда 1.4-90к.с.,извинявай няма как да стане.Иначе,че имам по-бърза кола,имам,13-сек на 400м,но не търся това от голфа,той ми трябва като всекидневно возило,с което изпреварванията не трябва да са проблем,защото карам много и в БГ така и извън.Сега ако някой ми каже какви проблеми ще срещна при супа на шестака или да ми даде линк към някоя такава тема ще съм благодарен.


Потребителски аватар
vlado0o^
Мнения: 184
Регистриран на: Пон 27 апр 2009 18:48
Автомобил: GTI Edition
Двигател: 1994 2.8 AAA
Местоположение: Варна

Re: Голф 3 GTI Edition

Мнениеот vlado0o^ » Съб 26 апр 2014 15:56


Аз си суапнах 6-так в колата...Принципно бях много доволен от 115-ката,незнам какво толкова не ти допада..И да уточня само GTI е оборудването на колата и купето и,има и дизелови GTI-та.И не съм съгласен че върви по-малко от хонда 90 коня.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 189 госта