Моят Пасат(ор) home-made edition В3 1.9 тд AAZ Rust in peace

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Моят Пасат(ор) home-made edition В3 1.9 тд AAZ +олио+..

Мнениеот brazy » Пон 28 юли 2014 20:22


дупката я рязах със зеге а това дето прилича на пчелна пита с бургиика 1.0мм през милиметър (2 часа играчка) и да газта върви успоредно ,много по динамична е колата и за сега съм доволен може да се настрой и още малко ама ще е по натам . А за дъртите дизели освен дизел може олио, трансформаторно масло , палмово масло ,бензин мешан с дизел и какво ли още не само с вода не може ....то може ама трябва система хахаха




Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Моят Пасат(ор) home-made edition В3 1.9 тд AAZ +олио+..

Мнениеот brazy » Нед 17 авг 2014 20:49


Здравейте колеги да ви попитам за някакво окачване какво ще ми препоръчате искам малко да го снижа (приятелката ми ме изненада със стикери тип LOW mafia will rub и други такива та трябва да ги оправдая :Mr Green Fun ) четох тук и там ама така и не ми стана ясно а и повечето са за седан..за комби какво да търся марка модел ? :gruebel


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Моят Пасат(ор) home-made edition В3 1.9 тд AAZ +олио+..

Мнениеот brazy » Пон 08 сеп 2014 20:00


Здравейте колеги имам следния въпрос взех си газови амове на монро но са с по висока чашка от колкото е в момента но ще слагам и по ниски пружини проблем ли е ? Чашката е по висока с 20мм а пружините са жълтите на FK и свалят с 60 мм да разбирам ли че колата ще "клекне" с 40мм ? :gruebel :gruebel


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Моят Пасат(ор) home-made edition В3 1.9 тд AAZ +олио+..

Мнениеот nokiangage » Пон 08 сеп 2014 21:30


От и за каква кола и модел са тези въпросните амортисьори с въпросната по-висока чашка?


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Моят Пасат(ор) home-made edition В3 1.9 тд AAZ +олио+..

Мнениеот brazy » Пон 08 сеп 2014 21:34


еми амовет са чисто нови за пасата са но човека каза че излизали около 5 модела за тая рама Монро са G16607 просто се питам дали са ми правилни сметките ?


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Моят Пасат(ор) home-made edition В3 1.9 тд AAZ +олио+..

Мнениеот brazy » Пон 15 сеп 2014 14:20


за да събудя малко темата :пасатора се снижи леко с амове Монро и жълти пружини отпред и му предстой да сменя с червени отзад . В момента е в бокса понеже счупи една пластина на скоростната кутия която отговаря за смяната 1,2 и тн (счупи я на 150 км от софия и се прибирах с първа трета и четвърта като жилото беше захванато със свински опашки (хвала на човека дет ги е измислил )). За сега толкоз по натам още :D :)


makcc
Мнения: 47
Регистриран на: Сря 24 авг 2011 10:19
Автомобил: VW Passat B3
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моят Пасат(ор) home-made edition В3 1.9 тд AAZ +олио+..

Мнениеот makcc » Вто 20 яну 2015 11:51


Колега фаровете много ми харесват и имам въпрос. Как си махнал оребрението на стъклото и от какво си използвал тръбичките за дневните светлини?


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Моят Пасат(ор) home-made edition В3 1.9 тд AAZ +олио+..

Мнениеот brazy » Вто 20 яну 2015 14:03


Оребренията ги махах с дремелче и около 5 приставки с шмиргелов камък (много го яде стъклото ) , с шкурки (60,80,120-сухи и 1000,1500,2000 мокри) много майки в продължение на 2-3 дена само вечер после с търтъл вакс зелен (хард шел) го полирах и стана прилично .Не е като с машина (има колеги които се занимават с това) ама пък знам че сам съм го правил. А тръбички съм ползвал от едни мелачки (бяха ми в двора )ама диодните лунички уж бяха за 12 волта ,НО едната изгоря след месец другата половината диоди са заминали и ще слагам живот и здраве Eagle eye за дневни и мисля да ги махна или преработя


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Моят Пасат(ор) home-made edition В3 1.9 тд AAZ +олио+..

Мнениеот brazy » Чет 05 фев 2015 21:35


След паузата ( в която осъзнах че съм зависим от сайта :11 ) малко да ъп-на темата.Сега зимата го ударих на почивка и нищо не беше пипано по колата освен смененото радио (JVC->Pioneer).
Занинмавах се с едно табло което и до сега не се знае какво ще излезе :Mr Green Fun . Бях решил да направя ъпгреид на музиката и колегата ми от работата (шефът) ми даде някой идеи, както и едни мидбаси. Джобовете във вратите ми седяха празни и решихме да се запълват :twisted . Та накратко за говорителите :Eminence Alpha-8a 8,5 инчови професионални.И се започна едно рязане на джобове ,рингове,напасване ,мазане и плякане .:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Запълвах ги с монтажна пяна. Остава само да влезнат в колата и да ми запеят на ушенце :mhihi . Трябва да се вземат още APT-80 пищялки и да си набавя усилвател за тубата (моят изгоря :cry ). За следващите месец два имам някой идеи като : седалки от опел зафира, ако намеря заден мост от голф 2 ГТИ ,или пасат 4 с дискове отзад (искам да си запазя 4х100)за една трансплантация, едни джанти (ако успея да намеря още две бройки от тезиили поине някой ако знае какъв модел са ? :

Изображение,
Изображение
)
или някакви други ако харесам , премахване на гредите за багажника (приемам идеи за запълването на дупките !!!!!!! ), смяна на предната броня с такава от ауди 80 Б4, преправяне на газовата инсталация за да работи нормално :banghead ,и за сега това се сещам .Поздрави :beer :love.vwclub


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Моят Пасат(ор) home-made edition В3 1.9 тд AAZ +олио+..

Мнениеот Johnsword » Чет 05 фев 2015 22:27


Защо ти е цял мост ? Целта ти е да минеш на дискове ли ?


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Моят Пасат(ор) home-made edition В3 1.9 тд AAZ +олио+..

Мнениеот brazy » Чет 05 фев 2015 22:43


да това е целта .Знам че ми трябват шенкелите ,дискове ламаринки съпорти и апарати (едит:сега се сетих колега че теб питах преди време та ми обясни какво трябва :) )ама не съм намирал до сега да се продават отделно . всеки гледа да продаде целия мост .


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Моят Пасат(ор) home-made edition В3 1.9 тд AAZ +олио+..

Мнениеот Mario951 » Пет 06 фев 2015 1:22


brazy написа:....едни джанти (ако успея да намеря още две бройки от тезиили поине някой ако знае какъв модел са ? :


Тея джанти са на Ауди ранен модел, виждал съм да се карат на Ауди 80 така че бих предположил че са 4х108, но попринцип за кое ауди са предназначени не съм сигурен, направих кратко проучване и видях, че на модели за щатите и канада има такива...

Изображение


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Моят Пасат(ор) home-made edition В3 1.9 тд AAZ +олио+..

Мнениеот brazy » Пет 06 фев 2015 11:35


благодаря колега за разяснението .Ще ги измеря точно колко са и ако е 108 отиват посока OLX.


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Моят Пасат(ор) home-made edition В3 1.9 тд AAZ +олио+..

Мнениеот brazy » Чет 05 мар 2015 18:36


Днес взех няколко подаръка за пасата ...от зор :@. Новичък радиатор (стария се спука ), ново казанче и капачка ,както и ПЦВ клапа. Дайте някаква идея с какво да сменя една метална тръба която е в средата на горния маркуч за антифриза ! Монтажите ще извърша в най скоро време ,че как се скапа времето изведнъж на тоя сняг не се работи . Споделете някой чалъми при смяната на изброените черколяци . Благодаря предварително :)


Потребителски аватар
brazy
Мнения: 227
Регистриран на: Сря 08 фев 2012 20:43
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.9TD AAZ 1993
Местоположение: София /Горубляне
Контакти:

Re: Моят Пасат(ор) home-made edition В3 1.9 тд AAZ +олио+..

Мнениеот brazy » Нед 29 мар 2015 18:58


И отново малко ъп-че :biggrin .Скъса се жилото на километража ( беше изгнило доло при скоростната),сложих новото без да му слагам грес..голяма грешка :banghead . След като го напълних със синя грес всичко заспа .

След има няма 3 месеца се наканих да сложа орлови очи на мястото на изгорелите диодни лампи .
Изображение

Малко мърляво ама се сетих да снимам след като започнах .Та накратко -след като избуших джобовете за говорителите ми остана вътрешната им част която ми послужи за основа на очите (изрязах кръгчета ).
Изображение

Изображение

Залепих ги за основите с малко монтажно лепило и леко постопих с поялника на няколко места и уж стана устойчиво :bishop .
Като краен резултат съм доволен
Изображение

Изображение

Сега следва като се позакрепи времето промяна на газовата инсталация , заигравка с брони и затъмняване на джамовете.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта