Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Borbet

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Занималня с Passat B3 1990, GT Look, Hella Lippstadt, Borbet

Мнениеот nokiangage » Пет 25 мар 2011 17:30


Здравейте, бая време се чудих дали да пускам тема за моята кола и ето я днес...Та добрият старец е в нашето семейство от 12 години и повече май като се замисля - от 2 е изцяло мой като заплатих 1500 долара (бях в Щатите на бригада и скътах някой друг Бенджамин... :Mr Green Fun ) на баща ми за да знам, че не карам на "тати колата" и че ключа е мой , 1,8 mi, РП, газова и изпарител Renzo Landi, напълно стандартен засега, освен няколко интериорни подобрения и ме прави щастлив собственик на VW...
Колеги от форума ми помогнаха да си представя как може да изглежда:

Изображение

Изображение

Тази е мое дело след като видях темата за HDR ефектите...
Изображение

Но нека да започна историята по етапи:
Та когато го купихме беше на 63,000 (и нещо де) километра, нов внос от наш семеен приятел, който ни накара да чакаме 6 месеца и нещо за да докара нещо хубаво и дори не знаехме какво да очакваме...Та няма да забравя деня в, който баща ми се прибра с „голямото черно” и го паркира пред нас... Тогава имахме Голф 2 Synchro и на фона му беше доста по-голяма, плавни линии на таблото, абе различна, не че не обичах Голф-а де, но тогава много му се радвахме цялото семейство на Пасата! Преди в семейството ни се подвизаваха Лада 7-ца (нея дори само на снимка съм я виждал и е била първата кола на баща ми), 123-ка 300 D комби и още една 123-ка 200 D седан, 316i е30 седан купе и после VW застъпи доста дълга смяна...

Изображение

Изображение

След като навърших 18 и взех книжка с 3 грешки на листовките :Mr Green Fun , почнах да го взимам и да излизаме с приятели вечер и много си заобичах старото куче, беше докаран с CD Pioneer, но му се прецака бутона за увеличаване на звука и баща ми (тъй като все още нямах доходи - ученик) ме зарадва с CD Panasonic с MP3 – невероятната гъзарийка за времето си! Такива моменти съм имал като зелен шофьор с колата – приятели ме бутат на ръчна и се чудя защо не помръдва, свършва ми газта и се панирвам, паркирам го и забравям да дръпна ръната и ....тичай да го спрееееш, абе все интересни емоции!

Изображение

Нямаше ел. стъкла, имаше само една аларма с централно, плюшен салон и...това беше то - сложихме му „модерни” стъкла! Бая години служеше вярно и за мен си стана член на семейството (по-голямата ми част от съзнателния ми живот е с тази кола, кандидатстване за университет – близо 3000 километра, опирали са ми пистолет в прозореца...всякакви случки!) – сега е на 165,000 километра и как да се изразя....попадна на човек, който да го гледа и глези! Последва и подлакътник.

Изображение

Влязох студент и си го дръпнах при мен, защото бащата си взе Терано II 2,7 TDI SE и вече се радваше на друго...не на неугледната стара кола...За съжаление не бях много добре с доходите тогава – студент все пак и идеалният ми вариант беше да отида на бригада и да си събера пари за идеята ми! Речено-сторено, стисках зъби 4 месеца на 2 работи и си събрах нужната сума, но след като се върнах в БГ, като си видях колата мръсна, не е била палена поне от месец, прашна си викам, айде ще я оправя и почистя, но като влязох и завъртях ключа ми идеше да ревна...никой! Нищо по таблото не светеше, айде за нов акумулатор от моя джоб! Ама беше нужно! Усетих какво е да вадиш пари от джоба, след смяната на бензинова помпа и два предни газови амортесьора, ама имало да се сменя...Но преди да замина на бригада и да започна да сменям неща имаше период на безпаричие от моя страна...ето колко мръсен е бил на моменти.

Изображение

Ето и моето място пред общежитията...

Изображение

P.S. Ето какво стана с гърнетата, когато работеше на бензин и реших да я натисна малко, средното гърне се откачи и не ме питайте как съм се прибрал в квартала през нощта с този звук...

Изображение

Дойде зимата и нещо колата ми почна да прави проблеми, и колата седя 2 седмици на паркинга без да може да запали, в последствие разбрах, че са ме прецакали като зареждах газ на една гадна бензиностанция...и угасна бая преди изминаването на очакваните километри! Поне имах време и си ринех сняг, почиствах си я...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това се случва когато гаден вятър навява зимата и нямам кора под двигателя

Изображение

Предполагам, че студентите могат да ме разберат – от времето, когато пътувахме максимален брой хора и деляхме горивото...6 човека, багажника знете колко е голям и вътре беше такава тъпканица

Изображение

След като се прибрах вече, върнах парите на родителите ми, платих си колата на баща ми и бях невероятно горд, останаха още малко ресурси за други неща...нов ключ, бяло диодно осветление в купето и на задния номер и малка подмяна на колоните...

Изображение

Изображение

Последна промяна от nokiangage на Пон 24 авг 2015 18:19, променено общо 19 пъти.




Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Моят Б3 1990

Мнениеот nokiangage » Пет 25 мар 2011 17:40


Един ден, аз и най добрият ми приятел (хлопелджия :Mr Green Fun ) и един съсед (все трябва да има някой да дава акъл :012: ...) и една Turtle Wax опаковка, но майка ми е толкова добър фотограф, че нищо не се вижда от моята кола, а само онази червена болест...

Изображение

Изображение

Ефекта беше задоволителен...

Изображение

После някой ми беше счупил огледалото на паркинга пред общежитията, страното е, че след една седмица на един друг Пасат Б3 и неговото огледало беше “инцидентно” счупено през средата...за да не платят 10 лева хората колко мизерия могат да ни направят, ужас! Ново стъкло за 8,50 лева от познат с магазин и отстъпка и доста здрави ленти по цялата площ оправиха проблема.

Изображение

И до морето ни закара...и ни върна де! Ама пък какъв кеф е лятото на 40 градуса да се пътува без Климатик/троник...и то в черна кола...

Изображение

И последната снимка (във Враца е тази) преди да започна с промените...

Изображение

След като за пръв път аз си свалих маската при родителите на приятелката ми, огледах и реших да премахна емблемата:
(само да споделя, че бая хора ме питат за премахването на емблемата – въздуха, който едно време се е дърпал от дупката от емблемата е за въздушния филтър, не за охлаждането и в следствие на това не загрява колата повече от обикновеното, а и преди когато сме слагали газовата самият отвод към кутията за филтъра на въздуха е бил премахнат...)

Изображение

Тук е в Плевен при Ицо Спойлера за премахване на емблемата

Изображение

Колко страно гледаха хората колата като се движеше, не е истина..Бе грозна си е така!

Изображение

Изображение

Не можах да я оставя за боядисване с оргиналната боя LB7V/1 и карах малко време така...

Изображение

Закупих от форума и оригинален черен спойлер, толкова му се радвах и ето първи пробни снимки...Най-дългите 10 дена докато се намери време и човек да го постави...

Изображение

Последна промяна от nokiangage на Сря 30 мар 2011 11:14, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Моят Б3 1990

Мнениеот nokiangage » Пет 25 мар 2011 17:45


Изображение

Почваше да придобива по-друга форма

Изображение

Купих си и подходяща табелка:

Изображение

Тук се вижда в горната част и предишната лепенка на задния прозорец...

Изображение

Последва и подмяната на стария увиснал на места бежов таван с нов черен и премахване на сенниците...

Изображение

Монтирането на спойлета, а толкова не исках да гледам как „лошият човек” пробива багажника...но се почистиха дупките обстойно и се сложи силикон. Важно беше да мине на автомивка след това за да се отмият стружките, че на места почнаха да ръждясват и да се провери дали тече от дупките. Всичко беше наред!

Изображение


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Моят Б3 1990

Мнениеот nokiangage » Пет 25 мар 2011 17:47


Изображение

Изображение

Ето и приятелката ми, която толкова ме подкрепя (идейно и финансово с някоя друга глезотия) и разбира „болестта” ми...за което и Благодаря от сърце!

Изображение

После гледах едни джанти, но нещо приятелката ми ме разубеди (грам идея нямам как стана това...)

Изображение


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят Б3 1990

Мнениеот Bai Sando » Пет 25 мар 2011 17:52


Приятно Пасатче се получава :да: :applause:


Потребителски аватар
murder
Мнения: 1151
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 12:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моят Б3 1990

Мнениеот murder » Пет 25 мар 2011 17:53


Браво, успех за напред :да:


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Моят Б3 1990

Мнениеот nosex » Пет 25 мар 2011 17:56


Увлекателно разказваш колега, имаш дарба!
Успехи с колицата и още много много безаварийни км.
Поздрави! :beer


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Моят Б3 1990

Мнениеот nokiangage » Пет 25 мар 2011 17:57


И тъй като бях на вълна джанти, намерих си нещо, което много ме радва и до ден днешен...Първите ми купени от мен джанти с мои пари – BBS 14’ RZ май е модела, в идеално състояние и за съжаление само 3 оригинални капачки.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Четвърта се издирва...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Моят Б3 1990

Мнениеот nokiangage » Пет 25 мар 2011 18:03


Изображение
И накрая боядисаната маска

Изображение

На самият фар е счупено едно от ушите за закрепяне на очиларката и затова седи леко надолу, приемам идеи за оправяне без сменяне на фара ако е възможно...

Изображение

След което започнах да вися бая във форума и намерих още облъчени, които се събирали в определени дни и в различни градове...представяте ли си??? И последва смяната на старата лепенка с клубна такава.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А на тази снимка се вижда един много точен колега, който бая пъти съм го притеснявал вечер по телефона с въпроси, за което му благодаря!!!

Изображение

Естествно и клубните лайсни за номера

Изображение


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Моят Б3 1990

Мнениеот nokiangage » Пет 25 мар 2011 18:05


И клубния стикер, но е нова снимката, нямам след като беше поставен

Изображение

Колата стана на тези километри

Изображение

И една снимка на Garmin-a ми на 5800 XM, забележете макс скорост...и то на газ само :Mr Green Fun !

Изображение

Последна промяна от nokiangage на Вто 29 мар 2011 12:49, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Моят Б3 1990

Мнениеот nokiangage » Пет 25 мар 2011 18:10


Купих и от безшарнирните чистачки, един ден обикалях в Плевен, докато намеря тези които искам, и познайте – нямаше в наличност от моя размер и трябваше да се поръчат с доставка след една седмица - късмет!

Изображение

Радиатора ми течеше леко и се наложи смяната му, бащата на приятелката ми ми прати втора ръка от Б4, но както винаги не ставаше – трябваше да се смени гредата за да влезе, и резултата е – чисто нов радиатор, антифриз замести кафеникавата течност (бяха сипвали едни майстори една добавка за лепене на радиатори и беше ужас в казанчето) и гледката на нещо прозрачно и зелено беше нова за мен, а и чисто нова водна помпа SKF.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Получих като подарък и тези крушки от най-добрия ми приятел, но бледнееха пред сегашните китайци...което е ненормална работа, но кво да се прави...

Изображение

Дойде Коледа и приятелката ми подари широките лайсни, прагове и вежди, които скоро ще бъдат монтирани...

Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Моят Б3 1990

Мнениеот nokiangage » Пет 25 мар 2011 18:13


Закупих от форума пак оригинален VW калъф за акумулатора, който още не е поставен, така е като нямам време и инструменти, но за лятото ще бъде поставен... :Mr Green Fun
Изображение

Изображение

Изображение

Дойде за съжаление зимата и трябваше да се сложат железарките със зимните, задните ми амортесьори почнаха да замръзват, дръжките и те, абе лудница, поне колата си палеше на газ на минус 10-15 и нямах проблеми с това... :bowdown

Изображение

Ходехме си на мивка преди всяко пътуване, че с тая замръзнала задница не беше много комфортно

Изображение

Изгоря ми осветлението на „врътките” на парното и карах сигурно около 2 седмици без осветление, пак с помощта на форума разбрах, че се издърпвала средната и се сменя сако крушката...Вечерта бях толкова щастлив, че сам съм си оправил нещо, благодарение на Форума естествено и толкова се радвах, че конзолата „живна”. Ето и как изглеждаше старата крушка

Изображение

Дойде хубавото време и започнах да се занимавам пак с нея в свободното си време

Изображение

Изображение

Изображение

Последна промяна от nokiangage на Вто 29 мар 2011 12:50, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Моят Б3 1990

Мнениеот nokiangage » Пет 25 мар 2011 18:16


Ето я сега, с летите джанти, но не съм слагал капачките, че ме е страх да не си сменят собственика през нощта

Изображение

Тази седмица ще се смени и задната (единствената де) емблема с нова от Б4 хромирана, че моята е бая изтъркана

Изображение

Следва продължение...

Засега предстоят:
- Почистване на казанчето за охладителната течност
- Почистване на казанчето с течността за чистачките
- Сменяне на преден капак (3 градушки ме биха, едно време една цигла падна на него, една тухла...абе няма късмет капака, но баща ми ще ми подари нов, а в замяна аз ще му купя 42-ка LED за техният апартамент, че една вече не е достатъчна…колко добра оферта, нали? (за него де)
- Монтиране на прагове, широки лайсни и вежди
- Подменяне на страничните оранжеви мигачи с бели такива
- Поставяне на колони и във задните врати
- Подлакътник от Б4 (харесва ми оригиналния изглед, но не е много удобен...)
- Освежаване на зеленото осветление по копчета и табло
- Боядисване на спирачните апарати и барабани в цвят – дайте идеи, аз май съм за жълт?
- Евентуално нови по-големи джанти
- Преправяне на стоповете за мъгла – да светят с габаритите (знам за смяната на крушката, знам, че е спорна тази интервенция, но ако се направи както трябва няма да пречи на останалите шофьори, видал съм доста Б3-ки направени така, както искам)
- Премахване на задните колони от кората и поставяне на „едни отвори” – забравих им имената, за да може да циркулира въздуха спокойно от багажника в купето
- Релета за фаровете
- Киче под капака и кора под двигателя


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Моят Б3 1990

Мнениеот Pacho B » Пет 25 мар 2011 18:45


Голям мерак имаш - личи си!
Браво :)


ARusev
Мнения: 396
Регистриран на: Пет 21 сеп 2007 20:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Моят Б3 1990

Мнениеот ARusev » Пет 25 мар 2011 18:46


:да:



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта