VW Vento ABS > [почвам с филма]

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
b1z0na
Мнения: 272
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

VW Vento ABS > [почвам с филма]

Мнениеот b1z0na » Пон 25 фев 2013 3:05


Живо и здраво на всички форумци :Mr Green Fun
На кратко за Вентото :
Купих е за "огромната" сума от 800лв. септември 2012 (незнам защо я всех просто), от тогава до сега ми е стъпило на 1800 общо. Сменени са му тампони на заден мост, няколко пъти направи проблем с газовата, маншони и едно вътрешно каре :screwy , закърпих му едни дупки в калниците, откъсна се разпределителя на маслото за спирачките (незнам как се казва) :Mr Green Fun , като го взех, липсваха парчета от гумите(не от въртене, а от старост :screwy ), отначалото му взех 2 М+С за отпред, впоследствие намерих 4 еднакви Континентал почти нови за зимата и точно като се стопи снего, дадох колата на един познат да си свърши работа, та зел че минал с 70 през дупка като кратер и е гръмнала гумата и тои си го е карал така още 3 км, че да не се оцапа като е смени, а да му е сменят в сервиз :banghead . Колата е направо разсипана от лиглиовци :banghead . Прегрявана е до колкото знам не един път и сега е с датчик от жигула, който пуска перката на 63-65 градуса, термостата е изваден, радиаторът беше спукан и го смених само него. Скоростите са сменявани, но и тия са болни нещо, а и са адски странни :Mr Green Fun 2-ра 100км/ч 3-та 120км/ч на бензин докато изключи инжекцията :screwy . Колата парно има колкото за стъклата и плюва дунапрен през духалките :Mr Green Fun , имала е спортно окачване и като са решили да е продават, саго свалили с флекса , като са отрязали гайката на преден ляв амортесьор барабар с чашката, защото явно този не са успели да го развият :screwy , дъното и праговете са под всякаква критика, отпред има удар, който е поправен през пръсти и нито си лягат калниците с капака нито с фаровете, решетката са и счупени повечето крачета и е виснала напред. Отзад в багажника мокетът е прерязан точно където свършва резервната гума (а такава няма, тоест има, но е от фиат) и е махнат, един господ знае за какво. Тампона на предния ляв амортесьор е заминал и няма накладки отзад ... :Mr Green Fun Това е краткото описание на колата, която аз съм решил да възродя.
Родена 1992г. с син салин и някакви странни модификаций по него :Mr Green Fun (облегалките на задните седалки се заключват с ключа на колата :screwy ). Моторът е 1.8 абс, когато я всех беше на 228 000+ сега е на 236 444. Като екстри има централно, хидравлика и ненормалник да се занимава с нея :Mr Green Fun . Лакът по целия таван е изгорял, предния капак е надупчен от градушка защото е сменяван, заради удара спомент по горе, предната броня беше счупена и аз сложих една от голф 3 .
Плановете за колата ми са първо да я приведа в отлично здраве, след това да направя предницата да изглежда перфектно, без никакви луфтове, между ламарините и пласт масите. После обичйното :Mr Green Fun , решетка без емблема, тази с фейслифта, спортно или койловери, джанта 16-ка 9Ж или 17-ка с по-малко Ж :screwy , боядисване в оригиналният цвят, АБФ мотор с леки засилвания и не на последно много екстри и едно прекрасно рекаро. Това е за сега от мен, за всяко едно поправено(преправено ще се старая да няма) или ново нещо по колата, ще бъде упоменато на момента в темата, следователно, за което не ми е ясно и неразбирам ще се допитам до по-назнайващите тук във Форума, да ми обяснят кое как да го направя :beer
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
тази снимка е да добиете представа за цвета на салона, че от другите снимкине си личи
Изображение
заключването на седалките
Изображение
Изображение
Изображение

Последна промяна от b1z0na на Чет 24 окт 2013 20:07, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Presli82
Мнения: 508
Регистриран на: Чет 04 ное 2010 22:46
Автомобил: Volkswagen Passat b2
Двигател: diesel
Местоположение: Svoge
Контакти:

Re: VW Vento ABS

Мнениеот Presli82 » Пон 25 фев 2013 3:34


Колега ,направо си написал сценарий за филм на ужасите... :mhihi
Много уважавам колеги които възстановяват 'пътници' и ги връщат за живот по пътищата. Желая успех с проекта. :th_up


Потребителски аватар
spears
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 10 яну 2011 20:03
Автомобил: VW VENTO
Двигател: 2.0 16v ABF
Местоположение: Varna

Re: VW Vento ABS

Мнениеот spears » Пон 25 фев 2013 6:17


Колега по едно време нали я продаваще маи си се отказал :mrgreen имащ доста работа по него поне докато чета моито го взех нов внос от германия дъното и амортисиорите си казаха думата по наще пътища хвърлих наскоро 800 лв да го оправя има и още но на заплата вече ако ти се занимава оправяи тази баба много хубави коли са :th_up :love.vwclub


Потребителски аватар
b1z0na
Мнения: 272
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Re: VW Vento ABS

Мнениеот b1z0na » Пон 25 фев 2013 12:04


ПродаваХ я :th_up viewtopic.php?f=44&t=369582
Сменени лагери отзад, единия беше направо посинял и сега трябва да сменя и оста от лявата страна :screwy
Колата вече е почти здрава :Mr Green Fun ... остават оста и преден ляв тампон на амортесьора.
Имам едни въпрос .. отзад нещо грома страшно и ме изнервя, защото незнам какво е :banghead нищо по амортесьора неможе да е, тампоните са здрави, не е някоя пластмаса. Като заварявах опред дупките в калниците и по чотно в праговете, извадих оттам дунапрен и половин тениска :screwy , съмняваме да не са набутали нещо и отзад в праговете ...


Потребителски аватар
b1z0na
Мнения: 272
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Re: VW Vento ABS

Мнениеот b1z0na » Сря 27 фев 2013 0:37


Изображение
Дали е възможно да се купят от някъде в България, емблемката JettaIII и пластмасата между стоповете US ?


Потребителски аватар
b1z0na
Мнения: 272
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Re: VW Vento ABS

Мнениеот b1z0na » Пет 01 мар 2013 19:34


днес смених тампона на амортесьора и сложих една двуцевка (накрайник само), че оная визнала тръба ми приличаше на :18b :Mr Green Fun .. имам въпрос към модераторите: Може ли да пиша тук за частите който издирвам :redface ... :beer


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: VW Vento ABS

Мнениеот mitko85 » Пет 01 мар 2013 21:52


Със същя салон съм и аз, приятен е и различен от всички черни интериори. Недостатъка е че сини рекаро седалки лично аз съм виждал само на един два кабриолета. Но ако имаш желание и нерви можеш да си направиш седалки с твоето каре. При мен едната е готова, трябва сега да ме засърбят ръцете да направя и другата, че при първата имаше много мерак, ама докато я направя... сега направо не ми се почва. Успех с възстановяването, тая кола има огромен багажник.
Прикачени файлове
recaro.jpg


Потребителски аватар
b1z0na
Мнения: 272
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Re: VW Vento ABS

Мнениеот b1z0na » Вто 05 мар 2013 19:49


Аз съм решил да махна синия салон, защото синьото не ми допада като цвят, а и трудно се намира нещо в син цвят за голф мк3 или Венто ... предпочитам светлия салон от тройка, но ако не го намеря, ще бъде сигорно от мк3 ГТИ ... :th_up Иначе преди мислих да слагамтози салон ...
Изображение
Различни ли са броните на Венто и на Голф 3? Защото тази която съм я сложил е от Г3, но пак е претърпяла ПТП, само дето не се е спукала или деформирала трайно, поне на пръв поглед. Изпадна ми една много евтинка броня от Г3 в перфвктно здраве и ако са еднакви броните да е вземам ? :love.vwclub


Потребителски аватар
bodil4o
Мнения: 434
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 13:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: VW Vento ABS

Мнениеот bodil4o » Вто 05 мар 2013 19:57


Имат разлика. :rolleyes


Потребителски аватар
Weezy
Мнения: 1352
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 23:08
Автомобил: VW Golf mk2 1987
Двигател: JP
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VW Vento ABS

Мнениеот Weezy » Вто 05 мар 2013 20:10


Да, имат разлики двете брони, долу ребрата са различен брой, доколкото помня. Има и още но не ги помня. По принцип разликите са незабележими с "невъоръжено око", така да го кажа :biggrin


Потребителски аватар
Anonymous88
Мнения: 316
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 2:35
Автомобил: VW Vento - VW Golf IV- VW Golf IV
Двигател: 1z 1996 - AJM 2000 116++ - ALH
Местоположение: Враца

Re: VW Vento ABS

Мнениеот Anonymous88 » Вто 05 мар 2013 20:18


Колега незнам колко са незабележими разликите но преди време един приятел ми даде ножа от неговия МК3 и се оказа че на Вентото не става Голфовия е по къс


Потребителски аватар
b1z0na
Мнения: 272
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 17:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Re: VW Vento ABS

Мнениеот b1z0na » Вто 05 мар 2013 20:25


По мой наблюдения ми се струва, че от долната част на решетката и фаровете, броня тръгва под наклон насочен надолу на Г3-то, а на Вентото този наклон почти го няма и седи като права напред :screwy Бъркам ли или е така ?


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: VW Vento ABS

Мнениеот mitko85 » Вто 05 мар 2013 20:35


Не бъркаш, на венто бронята е по-издължена, затова гти ножа от голф е по-къс.


Потребителски аватар
Anonymous88
Мнения: 316
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 2:35
Автомобил: VW Vento - VW Golf IV- VW Golf IV
Двигател: 1z 1996 - AJM 2000 116++ - ALH
Местоположение: Враца

Re: VW Vento ABS

Мнениеот Anonymous88 » Вто 05 мар 2013 20:38


Интересно до сега това не ми беше правило впечатление.Сега погледнах в нета снимки и да струва ми се че си прав колега има някаква разлика вентовата ми се струва по издължена в горния си край и е права почти без да е скосена както е при Мк3


Потребителски аватар
plamenpet81
Мнения: 353
Регистриран на: Пон 26 окт 2009 21:27
Автомобил: Vento
Двигател: ABS
Местоположение: Пловдив

Re: VW Vento ABS

Мнениеот plamenpet81 » Вто 05 мар 2013 20:59


Ще следя темата с интерес колега.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта