Алфа ромео спайдър ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Viksata_55
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 22 яну 2013 13:59
Автомобил: Passat b5
Двигател: AFN 1.9 110ps
Местоположение: Sofia

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот Viksata_55 » Вто 05 фев 2013 18:57


Alfa-umrelo...nqma kakvo da komentiram, kupi si vw i zabravqsh !

Последна промяна от IvanMan на Вто 05 фев 2013 19:13, променено общо 1 път.
Причина: Кирилицата е задължителна!




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот kris11 » Вто 05 фев 2013 19:16


Ivo_Dinkov написа:Една такава ме отпра челно с около 90- 100.
Аудито ми стана на баничарка, но алфата се разхвърча цялата, остана скелет само.
Мен би ме било страх да давам газ с такава кола.

Audi 80 не ме видя , че съм спрял на светофар на червено и се залепи отзад. На Аудито предна броня , фаропве, мигач,маск на салата на земята/ На 155 цата ллеко поддаде задната греда. Капака не се отваряше. Отворих го със зор напънах с червячен крик задната греда докато капака взе да се затваря без грам уилие и да се отваря. Отзад на гредата има 2 гумени тампона около 10 см в диаметър и дебели около 6-7 см.
След 2 г Лада 2105 и се рападна предницата защото не ме била видяла, че съм спрял в 1 км задръстване.
Двигателя на ZAR 167 спомина 2 скоростни кутии, но карах зверски бързо. 1565 със спортно окачване стои като залепена пътя. От Шумен за варна съм се дърпал с БМВ та. При около 180-200км на Девнвнския баир в посока ВЯарна винаги удря вятър странично- там е култовото място за Алфата -отвява баварките.
Ъпя дето му са се разхлопали лагерите не е сменял масло и въобше не се е грижил за автомобила.За 409000км само съм опъвал веригата , само имаше лек проблем с вариатора , че изпускаше малко масло./ омазняване/Нито кабели, нито бобини съм сменял. Единсвено свещи на 30к км с Denso.
Но носачи доста пъти, задните амортисьори бяха аут , но заради яките пружини стоеше залепена за пътя. По купето грам ръжда- поцинковано, но взеха да капях части 1 по една . серво, вс .помпи,стартер, алтернатор,дисплей климатроник, реле за копмресора /с SMD монтаж/разкърцаха се пластмасите по вратите, жанлата взе да сзе отваря при друсване,рефлекторите на фаровете потъмняха, сервото на волана взе да сдава багажа - мръсотия от гума в течността, изронени шлиуци на дясна полуоска. То всяка кола като остарее започва да се скапва едно след друго, но по двигателя никакив ремонти.
156 е с ремък, както и послкедните варианти на 155 ци след 1996/7г .
JTD железeн . Даже се слага и при Орлите - CDTI .
Електрониката е на БОШ !!


Потребителски аватар
avanto
Мнения: 232
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 22:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот avanto » Вто 05 фев 2013 22:55


kris11 написа:
avanto написа:Twin Spark-а не е от най-здравите двигатели. Винаги ще има какво да правиш по него. Доста пари гълта наистина. Капризен автомобил е.


Дрън дрън една жена каза. :mhihi 2,0l 8V TS верижен е железен. Продал съм я на 409ХХХ км без да е отварян или пипан двигателя.Страдат от немската /БОШ/електроника


Аз в електрониката проблем не съм видял. Човека пита за 16v.
Страдат от това, че ги карат като за последно. Страдат от това, че не са зацепени с пети. Страдат от несменяне на масло. Страдат от това, че има слагат калпави свещи (щото били скъпи). Страдат поради това, че на повечето им е резнат катализатора и са им сложили гърне от голф на мястото на катализатотора. Слагат им газова и колата се ошашква понеже си губи параметрите за адаптация. Определено не е като голф 1.8 моно.
Е как при това положение очакваш да е наред колата, като си иска нейното, ама не и го дават.
Това имах предвид, че е по-капризна.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот Mishonti » Вто 05 фев 2013 23:34


kris11 написа:
Ivo_Dinkov написа:Една такава ме отпра челно с около 90- 100.
Аудито ми стана на баничарка, но алфата се разхвърча цялата, остана скелет само.
Мен би ме било страх да давам газ с такава кола.

Audi 80 не ме видя , че съм спрял на светофар на червено и се залепи отзад. На Аудито предна броня , фаропве, мигач,маск на салата на земята/ На 155 цата ллеко поддаде задната греда. Капака не се отваряше. Отворих го със зор напънах с червячен крик задната греда докато капака взе да се затваря без грам уилие и да се отваря. Отзад на гредата има 2 гумени тампона около 10 см в диаметър и дебели около 6-7 см.
След 2 г Лада 2105 и се рападна предницата защото не ме била видяла, че съм спрял в 1 км задръстване.


Ти наистина ли даваш това за пример ? :facepalm Много ясно че колите са много по-здрави отзад и някой като те натресе отзад, без значение от модела на колите, ще му е по-смачкана предницата от задницата ти ...

..


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот Ivo_Dinkov » Сря 06 фев 2013 7:46


Не, удари ме челно, идваше срещу мен. Затова го давам като пример.
От другата кола бяха с яки на вратовете след инцидента, а аз си излязох само с драскотина на челото.
Колата е много красива, но пак повтарям, мен би ме било страх да давам газ с нея, особено при вида и след сблъсъка.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот Mishonti » Сря 06 фев 2013 16:29


Ivo_Dinkov написа:Не, удари ме челно, идваше срещу мен. Затова го давам като пример.
От другата кола бяха с яки на вратовете след инцидента, а аз си излязох само с драскотина на челото.
Колата е много красива, но пак повтарям, мен би ме било страх да давам газ с нея, особено при вида и след сблъсъка.



Аз цитирах колегата kris11 :icon_smile



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта