Golf 5 2.0 tdi или Civic 2.2 ctdi

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Golf 5 2.0 tdi или Civic 2.2 ctdi

Мнениеот maimo » Пет 22 ное 2013 13:51


за доста поне аз знам за доста такива случай в фв варна и мерцедес пак във варна. :confused




Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Re: Golf 5 2.0 tdi или Civic 2.2 ctdi

Мнениеот qm_parket » Пет 22 ное 2013 14:29


Ясно, тъкмо ходих на тест драйв на новия Голф 7 ... хубав е, ама при такава поддръжка ... :scare3


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 5 2.0 tdi или Civic 2.2 ctdi

Мнениеот restless » Пет 22 ное 2013 14:35


forski написа:Ще постна и тук линка от форума на Мицубиши свързан с въпростния дизелов двигател на Хонда, не знам дали това е тенденция или късмет сполетял притежателя на Акорда но все пак е информация с която е добре да бъдеш запознат.
Ако не друго има цитирани цени на части и обяснения кое какво е що е и т.н.
Ако си промениш мнението и от дизелов се насочиш към бензинов двигател, твърдо за Хондата ако ли пък останеш на дизелова вълна нека колегите да те посъветват, аз лично никога не бих си купил дизелов автомобил втора ръка с недоказан призход и без сервизна история от-до :smile

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=28118&st=0
линка не се отваря - иска регистрация


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Golf 5 2.0 tdi или Civic 2.2 ctdi

Мнениеот forski » Пет 22 ное 2013 16:02


След като достатъчно четох за това колко лош бил Галант, пък и някой хора във форума не спряха да повтарят това в почти всеки свой пост, а също така и да издигат в култ невероятната - извънземна Honda Accord (повечето от които са виждали само на картичка или в списания), реших да запозная многоуважаемите колеги с този супер кар и неговите страни по обслужването.
Колата я познавам от 30 метра, купена чисто нова. Като лично аз съм я карал доста километри по принуда. След това тя беше заменена, защото пушеше и трябваше да се смени.
Историята: 168000 километра.
До преди репортажа дадени 2800 лева за сервизно обслужване.
Колата влиза във сервиз за смяна на съединител, ангренажна верига, маховик (не че не тропаше, като нова).
Цена в Бултрако с труда 10 хиляди лева без ДДС.
След многократна профилактика на уникално сложните и не ефективни спирачни апарати Лукас, пълна подмяна на един с цена 780 лева без ДДС!
Установява се и повреда в турбината + още нещо си не знам си там какво - цена 4800 лева Без ДДС. Всичко = 15580 лева без ДДС.
Алтернативни източници на ремонт - в някой не оторизиран сервиз за половината сума.
Крайна цена за за смяна на съединител, ангренажна верига, маховик - 6300 лева.
Рециклиране на турбина 1800 лева + спирачен апарат 160 лева = Всичко 8260 лева без ДДС.

И така да започваме...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Това е началото на темата, ако ти е интересно регистрирай се и я прочети цялата, след текста който съм цитирал започват снимки и коментари по-темата и не само :smile


Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Re: Golf 5 2.0 tdi или Civic 2.2 ctdi

Мнениеот qm_parket » Пет 22 ное 2013 16:40


forski написа:След като достатъчно четох за това колко лош бил Галант, пък и някой хора във форума не спряха да повтарят това в почти всеки свой пост, а също така и да издигат в култ невероятната - извънземна Honda Accord (повечето от които са виждали само на картичка или в списания), реших да запозная многоуважаемите колеги с този супер кар и неговите страни по обслужването.
Колата я познавам от 30 метра, купена чисто нова. Като лично аз съм я карал доста километри по принуда. След това тя беше заменена, защото пушеше и трябваше да се смени.
Историята: 168000 километра.
До преди репортажа дадени 2800 лева за сервизно обслужване.
Колата влиза във сервиз за смяна на съединител, ангренажна верига, маховик (не че не тропаше, като нова).
Цена в Бултрако с труда 10 хиляди лева без ДДС.
След многократна профилактика на уникално сложните и не ефективни спирачни апарати Лукас, пълна подмяна на един с цена 780 лева без ДДС!
Установява се и повреда в турбината + още нещо си не знам си там какво - цена 4800 лева Без ДДС. Всичко = 15580 лева без ДДС.
Алтернативни източници на ремонт - в някой не оторизиран сервиз за половината сума.
Крайна цена за за смяна на съединител, ангренажна верига, маховик - 6300 лева.
Рециклиране на турбина 1800 лева + спирачен апарат 160 лева = Всичко 8260 лева без ДДС.

И така да започваме...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Това е началото на темата, ако ти е интересно регистрирай се и я прочети цялата, след текста който съм цитирал започват снимки и коментари по-темата и не само :smile


:maikomila :scare3 :laser


Потребителски аватар
simeon40
Мнения: 187
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Града на дупките

Re: Golf 5 2.0 tdi или Civic 2.2 ctdi

Мнениеот simeon40 » Съб 23 ное 2013 0:46


Как ли би изглеждало за някой Пасат комън рейл в местния дилър подобни сметки?


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Golf 5 2.0 tdi или Civic 2.2 ctdi

Мнениеот forski » Съб 23 ное 2013 7:31


Най вероятно по-подобен начин, онези калпавите дюзи на Пасатите по-колко левчета беше бройката :smile
Въпроса е човека добре да си направи сметката дали може да поеме подобен разход, ако може значи ножа е дървен и проблеми няма :smile


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Golf 5 2.0 tdi или Civic 2.2 ctdi

Мнениеот radi_nrj » Нед 24 ное 2013 18:33


qm_parket написа:Това за какъв автомобил ?


VW Multivan 2.5 R5 TDI 4Motion, но не помня точно в кое от софийските "Поршета" се разиграва историята.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 5 2.0 tdi или Civic 2.2 ctdi

Мнениеот dobrin » Пон 25 ное 2013 9:27


forski написа:Най вероятно по-подобен начин, онези калпавите дюзи на Пасатите по-колко левчета беше бройката

Без пари е бройката, сменят ги безплатно по сервизна акция, независимо, че е изтекла гаранцията на автомобила. Стига вече с тези дюзи.


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 5 2.0 tdi или Civic 2.2 ctdi

Мнениеот restless » Пон 25 ное 2013 13:58


forski написа:Това е началото на темата, ако ти е интересно регистрирай се и я прочети цялата, след текста който съм цитирал започват снимки и коментари по-темата и не само :smile

А, още като разбрах, че се ползва думата Бултрако картинката ми беше ясна, исках просто да се види от всички.
След като в хонда форума няколко луди фена се заклеха ако трябва да купуват и обслужват в Турция или Гърция, но да не стъпят отново при тях...
Преди няколко години търсех "хубави кабели за свещи" за 5ген Сивик - от Бултрако ми предложиха "оригинални" за 300лв с 1 месец доставка...
:horror :screwy :bishop :h020


rostislav1998
Мнения: 233
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 22:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Golf 5 2.0 tdi или Civic 2.2 ctdi

Мнениеот rostislav1998 » Чет 14 авг 2014 16:08


Знаете ли дали този модел на хонда е оборудван с дпф филтър,създава ли проблеми и възможно ли е неговото физическо отстраняваме.


Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Re: Golf 5 2.0 tdi или Civic 2.2 ctdi

Мнениеот qm_parket » Пон 18 авг 2014 9:33


rostislav1998 написа:Знаете ли дали този модел на хонда е оборудван с дпф филтър,създава ли проблеми и възможно ли е неговото физическо отстраняваме.

Дизела на Хонда е оборудван с филтър за твърди частици (DPF) и до 150 000км не създава проблеми (може и по-рано, може и по-късно да започнат главоболията). От това, което съм чел има 3 варианта:
- сменяш го като консуматив, ама там цената е 4 цифрена и след 150 000км пак ще трябва да я даваш;
- сваляш, чистиш, промиваш, качваш, надуваш я на магистралата, и така на всеки 1000-2000 км (защото запуши ли се, отпушване за постоянно няма);
- това е много краен вариант - изтърбушват ги на места срещу 600-700 лв и забаламосват компютъра да не го търси (при този вариант обаче губиш автопилота/темпомата и може да имаш проблем и с нещо друго по електрониката, не съм сигурен).
Има доста теми в Хонда форума (и не само), прочети и сам си избери. Лично аз съм склонен с първия вариант, защото е най-добър за колата. Макар, че до колкото съм чел този филтър се запушва ако колата се кара предимно градско. Ако от време на време я напъваш по магистралата, нямало такива проблеми (или поне издържал много повече от 150 000км).


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Golf 5 2.0 tdi или Civic 2.2 ctdi

Мнениеот Вълчан » Пон 18 авг 2014 18:38


Има фирми които се занимават отстраняването на този филтър.Цената е както каза колегата 700-800лв но за първи път чувам че има проблем със автопилота.Не са съвместими двете работи въобще. :gruebel Ако това те притеснява всички по нови дизели са със такъв филтър и със скъп маховик.Нямаш избор просто.Икономията от това да караш с нафта отива по дяволите след определен пробег.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dtony, К.Одаджийски и 30 госта