Сериозна дилема между бензин и дизел?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Сериозна дилема между бензин и дизел?

Мнениеот stefan4o » Пон 18 авг 2014 8:27


Наистина темата стана доста готина. На българинът не му е ясно, че от камбанарията на другия може нещата да изглеждат по друг начин. Затова всеки си хвали неговото :c020 В интерес на истината и на мен сякаш ми скочи разхода на газ последните месец-два, за което нямам разумно обяснение, само мааааалко пипах по тройника :gruebel Сега ще си сменя въздушния филтър, че моят сигурно направи вече 4000км и ще коригирам малко газовата пак. И да не постигна нищо не е чак такава болка за умиране литър-литър и половина отгоре не ме бъркат особено, по-скоро ме чопли причината за това. Съвсем отделно, че не съм сигурен, дали "по-високият" разход не идва всъщност от колонката :mhihi




reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Сериозна дилема между бензин и дизел?

Мнениеот reroll » Пон 18 авг 2014 8:36


на колонката си те лъжат редовно,но ако зареждаш на едни и същи места си те лъжат колкото и преди.Веселба е да имаш 2 горивни системи и все някоя да се прецаква.В обявите даже съм срещал и една с газ и метан монтирани - демек се на евтинко да караш като свърши метана на газ до метан станцията.Ама караш,когато всичко работи.Има една проста истина - колкото по-малко системи за поддръжка толко по-добре,понеже всяка си иска своето.С ГИ компа на газта взима данни от другия,лъжеме ламбда сондата с еди си кво,пък като изръчкаме колата на 5к оборота сме я настроили да обърне на бензин,ма тя забие понеже незнам си кво....И това за реално около 3 лв на 100км печалба???


Потребителски аватар
malin.angelov
Мнения: 322
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 23:33
Автомобил: vw passat
Двигател: BMP 07
Местоположение: Sofia

Re: Сериозна дилема между бензин и дизел?

Мнениеот malin.angelov » Пон 18 авг 2014 9:01


Айде и аз да се изкажа.

Карах голф 3 1.8 - 90 кс и в началото го карах на бензин. Започнах работа в една пицария и му сложих газ. Нормална газова, тогава ми излезе 550лв ( преди 7 години )

На този голф за 70000км съм му сменил един клапан на изпарителя и нищо повече не съм пипал по газовата ( 2-3 реглажа, за цялото време и редовна смяна на въздушен филтър)
Колата палеше винаги на бензин и преди да загрее леко не се прехвърляше на газ! :a045

Е, да смяна на грънци от време на време и миризма на гас, ама никога не съм се притеснявал за разход или изминати километри :biggrin ( колата ми беше по възможностите и с 30 лв като си напълня бутилчицата си обикалях Софията спокойно) :icon_razz

Та от преди година Голфа се спомина :death :bishop и се наложи да го сменя. Карах успоредно и една корса 96г 1.7 чист дизел и бях впечетлен от разхода, най вече извън града и слушайки хилядите мнения, колко е икономичен тди мотора си викам - ще си взема дизел) :11

Та взимам пасат 99 г ТДИ 110к.с. и от една година съм с него. Като цяло, много съм доволен от пасата - все пак аз съм си го купил :love.vwclub

Но разхода и заветните 4 литра на 100 и 6 градско, разбрах, че са легенди изречени от хора, който вместо кола са карали тролей 100 км и тръбят на всякъде, колко било изгодно. Е да де ама изкам да си карам колата :thumb_down не да се влача и да ме е страх да настъпя педала ( къде е удоволствието от шофирането :no :gruebel )Да не говорим, колко комфортно се чуства мотора( геометрията) с този стил на "каране" - ако може да се нарече така!!

И какво излиза, започвам да си карам колата нормално и разхода е над 8 градско и над 6 извън града. Извода - излиза си по скъпо удоволствие от газта на голфчето и то никак малко! Имаме и доста части, който притесняват ( маховик, ГНП, Турбо) - датчици, клапани и т.н. :bishop

Но пък удоволствието от въртящия момент и комфорта са несравними :drunk :th_up Така, че всяко нещо си има цена. Аз не съжалявам за избора си и ако си взимам друга кола, пак бих си взел дизел, но по мощен. :th_up


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Сериозна дилема между бензин и дизел?

Мнениеот ALESYZ » Пон 18 авг 2014 12:44


Аз бензин не бих си купил повече, ако има лев да зареждам и поддържам нафтовата печка. Бензин бих купил само в контекста на слагането на газ. Иначе, не.


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Сериозна дилема между бензин и дизел?

Мнениеот reroll » Пон 18 авг 2014 16:08


Само да напомня,че и повечето бензинови(по модерни от голф 1,8 90кс)си имат нещото наречено демпфер,даже и така таченото и вездесъщо 1,8Т.А то горкото си има и кулери,има си и турбо,има си и електронен обтегач,абе има си едни приятни неща.А и все пак има и нещо друго - здравите коли от доста отдавна не съществуват,вече са да го кажем old timers,а по новите имат ресурс и доста нещица за разваляне - я ел.блок,я турбина.Та и въпросният Голф 1,8 90кс - аз такива вече не виждам по пътищата.И опел капка не виждам,и МБ 124,все още някое Ауди Б4 или Ц4,ама и те скоро ще изчезнат.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4248
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Сериозна дилема между бензин и дизел?

Мнениеот tdi fen » Пон 18 авг 2014 16:39


аз пък бих си купил бензинова кола която ще карам на бензин защото дизела с частите го купуваш още един път


reroll
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 11 май 2013 17:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Сериозна дилема между бензин и дизел?

Мнениеот reroll » Пон 18 авг 2014 16:52


Я подкрепи твърдението си с цифри например при 1,8Т сравнено с 1,9 ПД,или може би да вземем по-нови години -
2,0 ТФСИ и 2,0ТДИ,че аз като цени,на това което обикновено са им болежките,почти не виждам разлика в цялата сума,да не кажа,че е почти 1:1.И стига вече с тези градски легенди - поддръжката на дизела при колите след 2000г е почти наравно с бензина.Ако караш около 15к на година,прав си - разлика няма.Ако обаче си повечко - късмет на джоба,тя бензиновата не връща ресто в жабката и излиза х2 сравнено с дизела.


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Сериозна дилема между бензин и дизел?

Мнениеот ALESYZ » Сря 20 авг 2014 10:05


Поддръжката не знам, но разхода определено е в полза на дизела. А ако се кара много, това хич не е маловажно.


Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Re: Сериозна дилема между бензин и дизел?

Мнениеот qm_parket » Сря 20 авг 2014 16:33


Взимай 1.9 ТДИ и си пей (независимо с колко к.с.) - върви добре, гори нормално и всичко е наред. Аз съм с такъв 90 к.с. и съм страшно доволен.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8385
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Сериозна дилема между бензин и дизел?

Мнениеот samo_pechka » Сря 20 авг 2014 21:17


Аз няма какво да добавя , ник-а ми е показателен , навремето един мой познат ми казваше : хвали бензина , ма от дизела не се отделяй . Свикнал съм им , не ща на дърти години да се уча на бензинови коли ( дано не казвам голям лаф ....)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Сериозна дилема между бензин и дизел?

Мнениеот stefan4o » Сря 20 авг 2014 21:19


Че колко си дърт бре :mhihi Бензиновите коли няма какво да им се учиш - само караш :mhihi Особено ако си карбуратор и то не какъв да е а именно 2ЕЕ :mhihi


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8385
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Сериозна дилема между бензин и дизел?

Мнениеот samo_pechka » Сря 20 авг 2014 21:24


На 45 ....


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Сериозна дилема между бензин и дизел?

Мнениеот nokiangage » Сря 20 авг 2014 21:44


reroll написа:Та и въпросният Голф 1,8 90кс - аз такива вече не виждам по пътищата


:eek За кои пътища говориш колега, за България или някъде в чужбина? Ако е за България нешо не ми се връзва, защото погреба с това изказване голяма част от форума... :rolleyes


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Сериозна дилема между бензин и дизел?

Мнениеот Pet_rov » Чет 21 авг 2014 12:50


Да се намеся и аз. Колегата, повдигнал темата, да си купи кола, която може да поддържа. В противен случай, каквото и да вземе....


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Сериозна дилема между бензин и дизел?

Мнениеот Росен2 » Чет 21 авг 2014 13:14


Абе честно казано,почти всеки от нас взема това което намери на пазара в дадения период от време,и което ,към същия период от време е най доброто като съотношение цена качество.
Аз всеки път когато съм на газ се заканвам-ще взема дизел,а вземам газ.И обратното-когато съм с дизел,си викам - тоя път ми е за последно.Но пак се нахендря на нафта.
Което ми се мерне пред очите в рамките на най много две седмици- вземам.
Отдавна разбрах,че всичко е късмет.
И че има дефекти,които и Ванга не може да хване.
Та кво ти е писано.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 68 госта