Препоръка за VW?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
mr.lover
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 25 фев 2015 14:38
Автомобил:
Двигател:

Препоръка за VW?

Мнениеот mr.lover » Сря 25 фев 2015 15:21


Колеги здравейте! Току-що се регистрирам във форума. Имам нужда от съвети и препоръки относно покупка на автомобил с марката VW. Твърдо съм решен да е от тази марка. От 20 години съм активен шофьор, сменил съм над 20 коли, като единствения ми опит с VW е горчив и датира отпреди 10-ина години. Имах едно Венто за няколко месеца, което беше много проблемна кола и накрая го откраднаха. Карал съм коли от почти всички марки, като последните са Опели и Фордове. Меко казано съм разочарован, и особено от Форд форума и отношението в него. Но сега по темата. Искам ФВ, но какъв? Всяко ваше мнение, впечатление и опит ще ми бъде от полза. Разполагам с около 10 000 и търся нещо поне 2004 г.
Двигател - задължително мощен, но не тунингован, а заводски такъв... поне 140 коня. Надежден, безпроблемен, лесен и не много скъп за поддръжка и обслужване. Нямам претенции дизел или бензин, ако е бензин, задължително се газифицира. Досега съм карал само бензинови. Няма да се състезавам, но мразя "умрели коне". Искам да е пъргав и да има хубав старт, макс. скорост да е поне 200 и ускорение до 100 за макс 9 секунди. Ще се кара и градско, и магистрално. Ако е икономичен - още по-добре.
Купе - задължително 4 врати (или 5). Хечбек, седан, комби, цвят - няма значение. Харесвам големи коли, защото съм 1,90 и 110 кг., а често возя хора и др. неща :mhihi Спрял съм се на Голф 5 или Пасат, но и други мнения няма да са излишни. И Голф 4 харесвам, но за мен вече са "морално остарели". При голфа ме притеснява размера, не съм се возил или карал такъв. За пасата знам че е удобен, но като цяло не са добри отзивите в други форуми, особено откъм окачване. Фаетон харесвам, но не ми влиза в бюджета. Естествено купето не трябва да е предразположено към преждевременно гниене.
Екстри - колкото повече, толкова по-добре, стига да не са проблемни - ESP, подгряване на седалки, огледала, предно стъкло, ел. седалки, климатроник и т.н. Ако има и кожа- още по-добре. Само информативно ще кажа, че съм карал най-висок клас Форд и съм свикнал на глезотийки. Но най-важното е хубав и здрав двигател и неръждясало купе.
Благодаря предварително за споделените мнения. Ще са ми от полза и надявам се благодарение на тях скоро да съм горд собственик на нещо добро.




dermon
Мнения: 70
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Препоръка за за VW?

Мнениеот dermon » Сря 25 фев 2015 16:35


Passat B5.5 131 коня дизел.Това е колата,която отговаря на твоите изисквания.


mr.lover
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 25 фев 2015 14:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръка за за VW?

Мнениеот mr.lover » Сря 25 фев 2015 16:41


И аз оглеждам Пасат 5 и ссъм чувал за този мотор само хубави отзиви. Но 130 коня ми малеят! Не съм карал дизел, 4х4 и автоматик. При Форд автоматик е равносилно на АД и КОШМАР. И освен проблемен, е тромав старта на автоматика и разхода е по-голям. По същия начин мисля и за 4х4. Донякъде е ОК, но при тромав старт и висок разход ????
Гледам 2.5 180 коня дизелче, а най-се ослушвам за Пасат 2.8 бензин 193 коня.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Препоръка за за VW?

Мнениеот vanesto » Сря 25 фев 2015 16:47


http://www.cars.bg/c1052397
Нещо такова. Голф 5 ще ти дойде тесен, а Пасат Б6 - няма да се вмъкнеш в цената, ако искаш да е комън рейл.


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Препоръка за за VW?

Мнениеот НарКол » Сря 25 фев 2015 17:32


mr.lover написа:като единствения ми опит с VW е горчив и датира отпреди 10-ина години.

Е, като имаш горчив опит, тогава защо не си взел поука?
ВАГ отдавна вече не правят колите като Голф 2.
Аз на моята половината чарколяци съм и сменил. Е, вярно, трябва да се отчете и че е на почтената възраст от 17 години. Но мине ли един ваген 10-12 години и се почва с ремонтите, някои и по-рано.




mr.lover
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 25 фев 2015 14:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръка за за VW?

Мнениеот mr.lover » Сря 25 фев 2015 18:20


Благодаря за мненията, но аз по-скоро искам да споделите конкретни мнения за двигатели, трансмисия и купе, а не линкове към обяви. Не само ВАГ, всяка кола като мине 10-12 години и започват ремонтите. Но мисля че ВАГ е една идея по-надежден от Форд, еле пък от Опел. Повечето биете към Ауди, вероятно е по-добър избор. Що се отнася до Комънрейла- както споменах дизел не съм карал и поддържал, но според запознати не е добре тази сисстема ... а недай си боже Форд комънрейл автоматик :death :bishop


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръка за за VW?

Мнениеот myrshavija » Сря 25 фев 2015 22:36


Нима очакваш някой да снесе в един пост кратко инфо за всички двигатели на ВАГ на възраст 10-15г? Или да се изредят всички собственици и да споделят личен опит? За толкова възрастни коли има МНОГО написано - само трябва да си харесаш 3-4 и да четеш. Моето мнение е, че, ако искаш по-непретенциозна кола, вземаш бензинова атмосферка с ръчни скорости. Ако не ти е много дълбок джобът, вземаш 6-ак, в противен случай - 8-ак. Автоматът е незаменима глезотия, но мен 2-3к за евентуален ремонт леееко ме притесняват и затова карам ръчка.


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръка за за VW?

Мнениеот jordanpar » Чет 26 фев 2015 11:58


А може ли да изброиш поне 6 от тези 20 коли които си притежавал досега,за да си направим впечатлание какво те влече най-много.
ФВ не е от най-добрия избор за стар автомобил,особено след 20 други.


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Препоръка за за VW?

Мнениеот vinixxx » Пет 27 фев 2015 21:41


10 000 лева както и да ги гледаш са много за пасат б5.5,а са малко за б6.Затова личното ми мнение е да се насочиш към други марки и модели извън Фолксваген.

Преди няколко месеца имаше такава тема и доста хора се обединиха около идеята за Тойота Авенсис,може и на теб да ти допадне идеята.


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Препоръка за за VW?

Мнениеот DaDiablo » Съб 28 фев 2015 9:12


Ми не, не са.
Може да се вземе нещо 2004-2005 и наистина добро. Не като останалите милионници за по 6к, които ги продават тук.


Потребителски аватар
Freakylol
Мнения: 927
Регистриран на: Нед 10 юли 2011 16:55
Автомобил:
Двигател: asz++
Местоположение: Русе

Re: Препоръка за за VW?

Мнениеот Freakylol » Съб 28 фев 2015 22:35


Платформата на голф 5 е достатъчна откъм пространство вътре, на 4 ще ти е тясно, е може и да успееш да седиш удобно, но зад теб не :mhihi Иначе и аз съм за Пасат 5 1.9 131 или ауди а6, но то малко по-трудно се намира с тоя мотор и са по-скъпи. Мотора е супер откъм вървеж/разход и здравина, пък като ти малее един чип и работата заспива.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Препоръка за VW?

Мнениеот Vlad777 » Пон 02 мар 2015 0:45


Щом си имал 20 автомобила за 20 години изобщо ремонтирал ли си ги или директно като им свърши горивото в резервоара купуваш нова?


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Препоръка за VW?

Мнениеот agumba » Пон 02 мар 2015 1:08


Имах едно Венто за няколко месеца, което беше много проблемна кола и накрая го откраднаха.



Ето, на това му се казва хепиенд, черпи ли крадците? :mhihi


mr.lover
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 25 фев 2015 14:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Препоръка за VW?

Мнениеот mr.lover » Пон 02 мар 2015 21:31


Имал съм няколко Форда - Фиеста, Ескорт, 2-3 Мондео. Фиат Пунто, Ситроен Саксо, Опел Корса, Опел Астра, Вентото, Пежо 106 и др. но все бензинови, с предно предаване и ръчни скорости. А и както виждате - повечето малки. Не желая нито една като тези - вече съм на години и е време да карам нещо по-голямо и мощно. За тези пари мисля че може да се намери такова, макар и на 10-ина години. Но за кола висок клас 10 години не са много. Всички препоръчват 1.9 ТДИ, но не е ли прекалено немощен мотор. Гледам Пасат 2.8 бензин 4х4 автоматик. Спирам се и на Ауди А8, А6 или в краен случай А4, освен Пасат може някой Голф 5, или турбинирано бензиново Волво, харесвам Фаетон, в краен случай БМВ или Мерцедес .... други марки НЕ НЕ НЕ..... чия автоматична кутия е най-нечуплива. Кое 4х4 е най-безпроблемно ... ако е дизел- кой е най-надежден ... и най-вече - ДА ВЪРВИ. И ако е по-икономичен - бонус. Ако е 1.9 ТДИ - коя от разновидностите му? Какво ще кажете за мотора на ВАГ 1.8 турбо бензинов 150 или 180 коня? За 11-12000 се намира А8 2001-2002 4.2 бензин 335 коня, но ми казаха че не върви толкова, а харчи безбожно. Харесва ми Ауди А6 3.0 ТДИ 2004, което за 11-12 000 също се намира. В ценовия диапазон 10-12000 има доста голям избор, но съвети от знаещи ще са ми от помощ. Благодаря.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 170 госта