Покупка на автомобил в Германия или rent a car?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
dando
Мнения: 28
Регистриран на: Пет 25 ное 2011 18:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на автомобил в Германия или rent a car?

Мнениеот dando » Пон 27 апр 2015 8:48


Привет,

icoico написа:1.Застраховката...не много, ами направо неземно оптимистично... :rolleyes


В подобен случай предполагам, че застраховката се изплаща в пълен размер, тоест над 500 евро за по-горе посочените условия и данни за автомобила. Прав ли съм?

chef_ss написа:Само не ми е ясно има ли автора на темата регистрация в Германия (Meldebestätigung des Einwohnermeldeamtes) и банкова сметка, от която ще се изтегли данъка.


Да, имам Amtliche Meldebestätigung für die Anmeldung, но нямам немска банкова сметка.

Благодаря предварително!

Поздрави,
Николай




Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Покупка на автомобил в Германия или rent a car?

Мнениеот Кайзен » Пон 27 апр 2015 17:31


Никой не знае дали си прав, защото трябва да се въведат много данни, за да се получи сумата за застраховка на колата.
Ти трябва да избереш с какви номера ще закараш колата в България - сезонни или транзитни.

Опитай да попълниш изчерпателно формата за сравнение - https://www.check24.de/kfz-versicherung/


dando
Мнения: 28
Регистриран на: Пет 25 ное 2011 18:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Покупка на автомобил в Германия или rent a car?

Мнениеот dando » Съб 02 май 2015 22:29


Здравейте,

Благодаря!
След попълване на въпросника, най-евтината гражданска отговорност без каско е от застраховател WGV на цена около 420 евро за временни номера от май до октомври.

Тъй като в началото на септември ще пътувам обратно за България, удачно ли би било сезонните номера да са до септември?
Ако да, то цената на застраховката ще е около 350 евро.


Също така, когато търся автомобил из сайтовете, да ме притеснява ли, ако няма номера и е отрегистриран?
В случая гледам да има валиден TÜV и да е от частно лице.

Благодаря предварително!

Николай


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Покупка на автомобил в Германия или rent a car?

Мнениеот Кайзен » Нед 03 май 2015 21:33


dando написа:Тъй като в началото на септември ще пътувам обратно за България, удачно ли би било сезонните номера да са до септември?

Ако си 100% сигурен, че до 30.09.2015 ще си пристигнал в България, то може сезонните ти номера да са до края на септември.


dando написа:Също така, когато търся автомобил из сайтовете, да ме притеснява ли, ако няма номера и е отрегистриран?

Когато човек в Германия не желае да плаща данък и застраховка, то той може да си отрегистрира автомобила.
Единственото притеснително в случая би било липсата на възможност за преглед на автомобила в избран от теб сервиз без допълнителни разходи.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: petiop и 116 госта