Мнения за Audi A4 3.0TDI quattro, ръчни скорости

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Bulsara
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 09 юли 2014 9:31
Автомобил: VW
Двигател:

Мнения за Audi A4 3.0TDI quattro, ръчни скорости

Мнениеот Bulsara » Нед 30 авг 2015 23:24


Здравейте,

Пуснах тема и в Ауди форума, но реших да пиша и тук, тъй като знам, че и тук има много участници, които са компетентни, а пък става въпрос и за Audi - кола, част от групата. :)

Харесвам дизеловите агрегати и съм се спрял на Audi A4 3.0 TDI с ръчни скорости. След изчитане на обстойната информация във форума, стигнах до извода, че 3.0 агрегатът е най-подходящ. Карам предимно извънградско, с изключително малко градско каране. Като основен проблем на мотора забелязах, че се посочват обтегачите на веригите, които при нужда трябва да се сменят. Всичко друго ми се струва, че е като при всички съвременни дизели - дюзи, маховик, турбо, подходящо масло. Бих искал да попитам и за съвети за всичко останало, което е хубаво да се гледа при въпросния модел и мотор. Стигна ли до покупка на даден екземпляр от модела, мисля да го закарам в Порше за диагностика там. Според вас заслужава ли си и полезна и изчерпателна ли е информацията, която дават там?

Това е и конкретна обява, за която бих желал да ви помоля за мнение: http://www.cars.bg/c1308520

Може би някой вече е ходил да гледа автомобила? Как ви се струва като вид и оборудване? Аз, засега по снимките, не забелязвам някакви проблеми. Надявам се някой с повече опит да ги разгледа по-обстойно и да изкаже мнение.

Благодаря много на всички, които ще се отзоват по темата!




Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Мнения за Audi A4 3.0TDI quattro, ръчни скорости

Мнениеот predat0r » Пон 31 авг 2015 0:01


Колата съм е виждал доста пъти на живо. Изглежда 1:1 като на снимките. Мисля че се продава от 2-ри собственик в Асеновград. Ако не ме лъже паметта колата е купувана от Бг. защото имам спомен че известно време се движеше със транзитни номера. Регистрирана приблизително преди 2 години.


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Мнения за Audi A4 3.0TDI quattro, ръчни скорости

Мнениеот Pagemakerboy » Пон 31 авг 2015 0:18


predat0r написа:Колата съм е виждал доста пъти на живо. Изглежда 1:1 като на снимките. Мисля че се продава от 2-ри собственик в Асеновград. Ако не ме лъже паметта колата е купувана от Бг. защото имам спомен че известно време се движеше със транзитни номера. Регистрирана приблизително преди 2 години.


Колата съм Я виждал. Каква е тая простотия да се пише Е вместо Я. ЩО не напишеш колата Я купувана от Бг.


Потребителски аватар
blade84
Мнения: 694
Регистриран на: Чет 05 май 2011 17:36
Автомобил: Vento
Двигател: AAZ
Местоположение: Lom

Re: Мнения за Audi A4 3.0TDI quattro, ръчни скорости

Мнениеот blade84 » Пон 31 авг 2015 7:11


Питай го дали е сменвал въпросните обтегачи, че покрай 200 хил май са за смяна вече.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Мнения за Audi A4 3.0TDI quattro, ръчни скорости

Мнениеот radi_nrj » Пон 31 авг 2015 13:10


Последно колега дето сменя вериги на 3.0 каза нещо от сорта на 2000лв замо за ангренажния комплект. Мотора се вади за смяната.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Мнения за Audi A4 3.0TDI quattro, ръчни скорости

Мнениеот tdi fen » Пон 31 авг 2015 14:29


мой познат който прави обслужване на 3.0 тди каза към 5000лв излязло вериги обтегачи и труд препоръчителна била смяна на 200000 км според мен това е основната причина такива коли да се продават


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Мнения за Audi A4 3.0TDI quattro, ръчни скорости

Мнениеот Pagemakerboy » Вто 01 сеп 2015 0:59


tdi fen написа:мой познат който прави обслужване на 3.0 тди каза към 5000лв излязло вериги обтегачи и труд препоръчителна била смяна на 200000 км според мен това е основната причина такива коли да се продават


Уникален е твоят познат! Да го цункаш!


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Мнения за Audi A4 3.0TDI quattro, ръчни скорости

Мнениеот radi_nrj » Вто 01 сеп 2015 9:09


Сигурно е сменил и някоя друга дюза. Те самите успешно се рециклират, но има ненормални хора дето дават по 800лв на брой за оригинални нови :mhihi


Потребителски аватар
stoev87
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Ignore List: Escap3 ,Pirogov,Soldier90

Re: Мнения за Audi A4 3.0TDI quattro, ръчни скорости

Мнениеот stoev87 » Вто 01 сеп 2015 9:34


Чак пък 5000лв. ...


Аз до колкото виждам имаш "банани" за около 800лв.

http://www.mister-auto.bg/bg/obtegach-angrenazhna-veriga/audi-a4-avant-8ed-b7-3-0-tdi-quattro-204kc_v18414_g571.html

и вериги за около 400лв.

http://www.mister-auto.bg/bg/angrenazhna-veriga/audi-a4-avant-8ed-b7-3-0-tdi-quattro-204kc_v18414_g1123.html

стават ~1200лв. За труд 3800лв. не ми се вярва да му вземат на колегата ... :wink


Bulsara
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 09 юли 2014 9:31
Автомобил: VW
Двигател:

Re: Мнения за Audi A4 3.0TDI quattro, ръчни скорости

Мнениеот Bulsara » Вто 01 сеп 2015 17:47


Благодаря ви за отговорите. Предполагам, че до няколко дни ще ходя да видя колата на живо, след което ще оставя мнение и тук за други участници от форума, които също може да имат интерес. За ремонтите и поддръжката съм подготвен, но от прочетеното досега, 5000лв. ми се струват нереално много, дори и за извършване на ремонта в Порше.


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Мнения за Audi A4 3.0TDI quattro, ръчни скорости

Мнениеот Вълчан » Съб 05 сеп 2015 16:08


Тази кола със този мотор е една бездънна яма за пари.Ще се изумиш колко калпави са тези коли като минат определени километри.....те и за това е пълно из нета за продажба.В това число и А-6 същите мотори


Bulsara
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 09 юли 2014 9:31
Автомобил: VW
Двигател:

Re: Мнения за Audi A4 3.0TDI quattro, ръчни скорости

Мнениеот Bulsara » Сря 09 сеп 2015 23:17


Гледах колата на място. Запазена е, изглежда добре отвън и отвътре, двигателят работи добре, има нормалните забележки за кола на тези години. Впоследствие, като прочетох, размислих и си направих сметката, че не е за мен този мотор и няма смисъл да се набивам с него, предвид разходите за ремонти, в които може да ме вкара, а и като цяло по-високата му поддръжка.

В този ред на мисли, сега се чудя към какво да се насоча. Като харесах аудито, през това време гледах и пасатите. Като цяло, иска ми се колата да е 2006-2007г., дизел задължително, както и да е комби. Пасатите от тези години са масово 2.0TDI PD, за които пък има изписана много информация във форума за какви ли не проблеми. От изчетеното стигнах до извода, че като най-надежден мотор там се посочва такъв с код BMP, при който основен проблем е само шестограмът на маслената помпа. Вече съм в положение, в което не знам какво да правя.

Ще се радвам и ще съм благодарен за всеки съвет, който може да ми дадете.

Благодаря!


Потребителски аватар
stoev87
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Ignore List: Escap3 ,Pirogov,Soldier90

Re: Мнения за Audi A4 3.0TDI quattro, ръчни скорости

Мнениеот stoev87 » Чет 10 сеп 2015 15:33


Колега единствения съвет който мога да ти дам е да не правиш грешката и да си избираш кола като четеш мнения и писаници по форуми - тогава ще стигнеш неизбежно до извода че не ти трябва кола ами колело . Грешка която както вече виждам започваш да допускаш ...
Хубаво е да се чете но ако не вземеш нещо което да те радва и да ти е на сърце смисъла се губи .
Иначе коли с гаранция в магазина колкото щеш - макар че и там не можеш да си 100% сигурен :th_up


Bulsara
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 09 юли 2014 9:31
Автомобил: VW
Двигател:

Re: Мнения за Audi A4 3.0TDI quattro, ръчни скорости

Мнениеот Bulsara » Чет 10 сеп 2015 15:41


stoev87, благодаря за мнението, мисля, че си напълно прав - аз съм точно в тази ситуация вече. В момента съм в такова положение, че не направо не знам какво да си търся и взема, гледайки мненията и съответно автомобилите, които се предлагат. Ще видим какво ще измисля през идните дни. :smile


Bulsara
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 09 юли 2014 9:31
Автомобил: VW
Двигател:

Re: Мнения за Audi A4 3.0TDI quattro, ръчни скорости

Мнениеот Bulsara » Чет 17 сеп 2015 8:33


Здравейте, бях обещал да пиша, като взема някакво решение.

След известно време четене и мислене, се спрях на Пасат B6 2.0 TDI с common rail мотор, около 2009 година. Реших да ходя да си взема такъв от Германия, защото 90%, а може би и повече, от предлаганите такива автомобили на българския пазар са тотални боклуци - връщани километри, никаква или съмнителна сервизна история, многомилионници и посъживени тоталки. Всъщност, това май важи за всички предлагани автомобили тук. Досега не съм си купувал кола от България, бях решен този път да си взема оттук, но за пореден път напълно се отказах. Вече съм набелязал няколко бройки в Германия, надявам се скоро да имам възможност да ходя и да си докарам.

Бих искал да попитам за някакви съвети около мотора, на който съм се спрял. След изчетеното, аз останах с трайно впечатление, че именно въпросният двигател си заслужава.

Благодаря!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 152 госта