Мнения за •VW•Tiguan• 2012 2TFSi

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
VIKING_WARRIOR
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 05 май 2016 1:30
Автомобил:
Двигател:

Мнения за •VW•Tiguan• 2012 2TFSi

Мнениеот VIKING_WARRIOR » Пет 06 май 2016 4:40


Здравейте Уважаема Аудитория,

Нов съм за Уважаемият Форум, и ми се иска да стана участник и да попитам няколко въпроса относно закупуването на кола от марката "VW".

Искам да закупя втора ръка от гореупоменатия модел. Доколкото знам(слушал,чел) - този модел има проблем със скоростната кутия. Можете ли да ме "просветлите" за проблема и да ме посъветвате дали да купя тази машина. Харесва ми за фамилна кола със тенденцията да имаме бебе.
Достатъчно ли е мощността на двигателя? Окачването добро ли е? Какъв разход да очаквам от двигателят? Може ли да се сложи чип-тунинг на този двигател и има ли смисъл от такава интервенция изобщо (цел на чип тунинга не е по-голяма мощност, ами евентуална икономичност).
Благодаря Ви авансово за отговорите и на всички добронамерено отзовали се личности и участници във този интересен Форум!
Поздрави.




papi_sparco
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 15 ное 2014 22:11
Автомобил: VW Passat
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнения за •VW•Tiguan• 2012 2TFSi

Мнениеот papi_sparco » Пет 06 май 2016 9:21


Този мотор се движи само на бензин,газифицирането е трудно и води до много последващи проблеми


VIKING_WARRIOR
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 05 май 2016 1:30
Автомобил:
Двигател:

Мнения за •VW•Tiguan• 2012 2TFSi

Мнениеот VIKING_WARRIOR » Пет 06 май 2016 10:43


Благодаря Ви papi_sparco! Дума и не давам да се издума за АГУ и този двигател! Ще си го карам TIguan-а на бензин, че даже само от най-скъпият ще му слагам и разни добавки и подобрители за октана и прочие глезотийки. Колко са 2000сс да не са като 6000сс. Няма да се правя на скъперник, защото евтиното да ми излезе скъпо после!
Жив и здрав!

Последна промяна от VIKING_WARRIOR на Пет 06 май 2016 10:43, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 924
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Мнения за •VW•Tiguan• 2012 2TFSi

Мнениеот ssssl » Пет 06 май 2016 18:14


VIKING_WARRIOR написа:Достатъчно ли е мощността на двигателя? Окачването добро ли е? Какъв разход да очаквам от двигателят?
.

Какво е "2TFSi"? Има 5 нива на мощност и 2 двигателя TSI.
http://www.carexpert.ru/compare.php?vie ... i-2011j14&


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Мнения за •VW•Tiguan• 2012 2TFSi

Мнениеот Чудомир » Пет 06 май 2016 19:14


Колега,

От всички джипки, които обсъжда със седмици наред в офроуд форума, до тигуан ли стигна? Кой параметър на Тигуана не го намери в останалите ти питанки, измежду които бяха подредени Рейндж Спорт, Дискавъри, Хамър 3?


VIKING_WARRIOR
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 05 май 2016 1:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнения за •VW•Tiguan• 2012 2TFSi

Мнениеот VIKING_WARRIOR » Пет 06 май 2016 19:34


Аз лично не намирам нищо лошо в това Човек да попита и да се интересува. Не виждам какъв е проблема. Със питане се стига далеч. Така например със питане във Офроуд Форума, разбрах, че •Hummer• 3, не бил никакъв джип и нямал проходимост и не ставал за пикник, само за пред кафенето, "Range Rover"-приличал на шушляков анцуг •Адидас•, вече не си спомням какво беше за •Land Rover•, което наистина няма значение. Не виждам нищо лошо във това да попитам за един средно статистически VW-Tiguan, Бензин 2000сс TFSI, модел 2012 година. Аз смятам, че това е една достатъчно добра фамилна кола, няма да има нужда от АГУ заради малкият си двигател и може да се отиде на пикник без да имам амбиции за тежък офроуд , каквито не съм имал никога. Мисля, че съм изчерпателен напълно Колега Чудомир.
Поздрави и всичко най-добро!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Мнения за •VW•Tiguan• 2012 2TFSi

Мнениеот Чудомир » Съб 07 май 2016 11:24


Шкода Йети също има малък двигател, май почваха от 1.4, така че там съвсем се обезмисля газовата и сигурно също става за пикник.

И преди да пуснеш и в Шкода форума питане - все още ли питаш за Нова Зеландия и трябва да се вместиш в капарото, което вече си дал?


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Мнения за •VW•Tiguan• 2012 2TFSi

Мнениеот Pagemakerboy » Съб 07 май 2016 20:14


Чудомир написа:Колега,

От всички джипки, които обсъжда със седмици наред в офроуд форума, до тигуан ли стигна? Кой параметър на Тигуана не го намери в останалите ти питанки, измежду които бяха подредени Рейндж Спорт, Дискавъри, Хамър 3?


Колегата е хванал за пилци няколко форума - то що питания и въпроси бяха и в Ауди форума, не е истина просто :)
Тука още не е обяснил за БМВ-то X5 ли беше, дето без пари го дал... :mrgreen А дали не беше X6 :Mr Green Fun

И има много готин навик да пише съществителните с главна буква, все едно пише на немски. :mrgreen


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Мнения за •VW•Tiguan• 2012 2TFSi

Мнениеот Stivi » Съб 07 май 2016 20:29


Ами така се прави информиран избор-питаш във всякакви форуми за разни коли и накрая купуваш....нещо дето няма нищо общо с питанките щото е изпаднало "на далавера" /ако изобщо има покупка/ :mhihi



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: imter и 40 госта