Нов автомобил до 55 хил. лева

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7822
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот hooligan_sk » Пет 10 май 2024 14:07


За 55К преди половин година, познат си взе Skoda Karoq 1,5TSI DSG в прилично средно изпълнение.
Това би ми било категоричния избор, ако все още може да се спазари за тази цена. :th_up




apolon78
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 22 окт 2011 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот apolon78 » Съб 11 май 2024 23:37


Може да погледнете Киа Спортидж, която отговаря на всички критерии.
Когато се разделих с моя Пасат 8 комби, защото навърши 5 години, си търсих спешно нова кола и я имаха налична. Година по-късно съм впечатлен от удобството, практичността и икономичността на автомобила. А го купих без дори да я тествам.
Говоря за най-ниските ниво, ръчка, 150кс бензин. Но пък има всички съвременни асистенти.
Преди Пасата карах нова Октавия 3 ФЛ. Приликите с Пасата бяха единствено визуални. Макар с еднакви двигатели, са абсолютно различен клас и поколение автомобили, в полза на Пасата разбира се. За мен Октавия 4 е просто ФЛ на предното поколение, ако съм прав и е същата платформа, едва ли си заслужава.


chifut
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 12 авг 2023 13:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот chifut » Нед 12 май 2024 8:24


Пасат8 за Киа Спортиж е много странен избор и според мен много частен. Поне за мен е нещо като кон за кокошка.


apolon78
Мнения: 14
Регистриран на: Съб 22 окт 2011 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот apolon78 » Нед 12 май 2024 10:40


chifut написа:Пасат8 за Киа Спортиж е много странен избор и според мен много частен. Поне за мен е нещо като кон за кокошка.

Отстрани погледнато, може да е така. Аз също бях много скептичен, когато купувах колата.
Отчитайки, че са в различни класове (но не и като качество), факт е обаче, че Киата се оказа с по-добро пътно поведение в града и особено при неравности (вози тихо и стабилно). На магистрала отстъпва, но не с много. Обемът на салона е идентичен, но в Киа се усеща повече пространството и слизането/качването с много по-удобно. Комфортът на управление също усещам в Киа по-добър. Качеството на механиката изглежда на висота за класа.
На Пасат седалките бяха по-удобни, както и работата на медията (но беше по-висок клас). Разбира се, багажникът също е по-голям.
Фен съм на ВАГ и оставам такъв. Но при посочените критерии за търсене на колегата, трудно може да намери нещо по-добро от гледна точка съвременност, функционалност, оборудване и удобство.


thanis
Мнения: 1354
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот thanis » Нед 12 май 2024 10:53


apolon78 написа:
chifut написа:Пасат8 за Киа Спортиж е много странен избор и според мен много частен. Поне за мен е нещо като кон за кокошка.

Фен съм на ВАГ и оставам такъв. Но при посочените критерии за търсене на колегата, трудно може да намери нещо по-добро от гледна точка съвременност, функционалност, оборудване и удобство.


Колега, това Спортидж 4 или 5 става дума ? Защото вече 5-ца за 55 хиляди ще е тегаво (почват от толкова). Предимствата на Киа основно са, че ако вземеш непретенциозен мотор, който да не е автомат (тяхното DSG) общо взето няма проблеми с механика/електроника. Както и факта, че имаш 7 години гаранция е успокояващ.

Към автора, ако имаш възможност - ходи на тест драйв на максимално оборудван автомобил и ако не ти допада, знаеш, че всичко в по-ниските нива - ще е по-кофти. Също така, VW много често правят хубави отстъпки. Поразпитай приятели или познати, дали някой не може да те уреди. Ако успееш да вземеш Golf 8 с отстъпка, ще ти хареса, но ако трябва да му плащаш пълна цена. Може би не е най-удачния избор.

Пак питам - окей ли си с опция за кола на 1 година и до 15тиня хиляди километра в гаранция или не ? Това много ще отвори възможностите и може да те качи на по-висок клас кола.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8431
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот samo_pechka » Нед 12 май 2024 11:49


Повдигнатите коли както споменах в предишен пост , ще е винаги по-доброто решение спрямо "нормалните" . Пътищата ни кофти, несъобразени във височината бордюри , няма задиране на брони в тях при паркиране и т.н. Често возят и една идея по-добре ( е не говорим ся за някоя вдигната сапунерка ) , въпреки, че последната ни каляска е от "вдигнатите", вози една идея зле в дупките, на ниво нормална кола , щото е със спортно окачване ( леко смъкната и с по-твърди пружини) . Но това само при нас. От Алпите нагоре - няма драми.
Отделно за отбелязване, че при една последваща продажба , такива СУВ и други от този род се търсят и на вторичния пазар.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4294
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот tdi fen » Нед 12 май 2024 12:34


Бюджета е малък за suv дори китайския haval започва от 60к лв както писах по-назад Форд имат топ оферти за kuga, което не лоша, като цяло все пак говорим за нов автомобил иначе коли от рода на sportage и karoq не могат да бъдат определени за семейни поради изключително малките багажници трябва да влачиш и бокс отгоре което не особено удобно особено за suv


thanis
Мнения: 1354
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот thanis » Нед 12 май 2024 13:08


490 литра е малък багажник в Спортидж и 420 в Куга, при положение, че голф-а е с 380 ?? Обръщам внимание, че автора сподели, че иска седан/хеч или SUV за предпочитание.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот Stivi » Нед 12 май 2024 13:30


С великденската промоция на шкода Octavia- 1,5 TSI / 110 kW / 150 к.c., 7DSG, m-HEV за 57 000 /седан/ и 58 500 /комби/ с фул /ама фул/ екстри и 5 г. гаранция, не виждам по-добра оферта, но малко прехвърлят бюджета ! Ако искаш нещо по-високо и с ръчка, за тези пари Форд Куга е добро предложение. Kamiq влиза точно в бюджета, по-удобен е за градско каране, пак със 150 кс. и 7DSG но не е мек хибрид, с много по-малко екстри е /за да влезе в бюджета/ и багажника му е много далече от този на Octavia, за семейно пътуване ще му трябва бокс !


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4294
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот tdi fen » Нед 12 май 2024 15:52


kuga в официалния каталог който гледам е 645 л а sportage e 591л ,което не кой знай каква разлика нещото което лично мен ме притеснява е ,че максималното тегло е 2080кг ,а базовият мотор има 250Nm
п.п определено karoq с 2.0TDI и 2.0 TSI е най-адекватния избор


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот Stivi » Нед 12 май 2024 17:25


tdi fen написа:п.п определено karoq с 2.0TDI и 2.0 TSI е най-адекватния избор

Прочете ли внимателно какво търси автора, че това да е най-адекватният избор !?

bezolov написа:- Държа на бензини ....и максимум 150 к.с. (ще карам 80% от времето основно в София и до вилата, която е на 70 км от София) и веднъж-два пъти на година ще ходя на по-дълги дистанции - например някое моренце в БГ или Гърция. На година правя около 10 хил. км


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4620
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот hvp800 » Нед 12 май 2024 17:34


tdi fen написа:п.п определено karoq с 2.0TDI и 2.0 TSI е най-адекватния избор


И не влизат в бюджета :mhihi


dandos
Мнения: 60
Регистриран на: Нед 20 ное 2022 12:40
Автомобил: T Roc
Двигател: 1500 tsi OPF 2023

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот dandos » Вто 14 май 2024 12:46


Малко късно видях темата ако още не си готов с избора погледни т-рок . Сега се чака окло 4м както и да го поръчаш , ние когато купувахме взехме базовия с добавени допълнителни неща като подгреви , голямо дигитално табло и още някой дреболии и с мотора 1,5тси но с ръчни скорости за да дойде за 2 месеца иначе с ДСГ трябваше да чакаме 1г. което е безумно но 4м също е добър срок . Ако караш като мен (основно междуградско) става и ръчката , това дсг със сухите съединители работи малко странно (трака и по някога превключва рязко с лек удар което е малко дразнещо). Имаме колата от 1 година и 13к км. Впечатленията са ми по скоро положителни . Като минуси има леко по твърда возия спрямо Октавията но без да дразни , също и се накланя повече в завой с висока скорост и трябва малко да се внимава спрямо нормален хешбек защото лесно се засилва (но това може и да е от по високия профил на гумите при мен 215/65/16) от друга страна пък по вискокото от земята купе дава по голяма свобода на придвижване предвид пътната ни мрежа . Окачването е тихо и добре поема шума и дупките , шумоизолацията е добра и позицията на седене е висока с добра видимост , багажника е ок. При т-рок е много е добре че си има отделен панел за климатрокика и не се налага да ползваш мултимедията както при голф и шкода което за мен е доста гадно (постоянно ползвам apple carpay или android auto и климатика е едно от нещата който използвам най често по време на шофиране) Мястото на задния ред и багажника за мен са ок ОК , аз също съм с малко дете + тийнейджърка . Ако пътувате само 3ма облегалките падат и събирате още багаж но това вече ти си преценяваш.
Според мен Голф 8 е по добър избор спрямо октавията , сега се предлага на добра цена и също не се чака много и мисля че влиза в бюджета ти , но най добре отиди при дилър и поискай оферта . Ако не ти трябва комби на всяка цена избери хечбек , по красив и по компактен е. Мотора 1,5 тси е пъргав и икономичен при голф 8 с дсг се води мек хибрид и е една идея по икономичен . Най лошото е че VW в момента нямат тестови коли но аз когато избирах тесвах шкода Камик и останах доста разочрован (окачването беше друсащо и тропащо и като бонус лоша шумоизолация на купето) за това избрах т-рок без да съм го карал даже , но след като го взехме разликата веднага се усеща . Ако сега трябва да избирам бих взел т-рок с 2.0 тси и 4х4 разбира се на по висока цена или съсщата конфигурация в Тигуан на още по висока цена между другото новия Тигуан изглежда ужасно :) По високото купе за мен лично беше по разумния избор поради начина ми на ползване на автомобила. Ако нещо те интересува за колата пиши ми на ЛС . Поздрави !


telefunken
Мнения: 119
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Нов автомобил до 55 хил. лева

Мнениеот telefunken » Вто 14 май 2024 20:04


Causa perduta.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта