Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 894
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот viksanlg » Съб 16 апр 2016 8:46


Колега,ако искаш Аутбак те съветвам да си търсиш фейслифта 2002,03 година.По барнати са, както от интериора така и ексетиора,а фабричното узвочаване е на невероятно ново.Седалките са по приятни също ,но това си е мое мнение.Наистина трудно у нас може да се намери читава кола както беше написал колегата forski!Някои колеги от форума на субару си чакат даже с години да си намерят читав внесен автомобил, а не просто един кошник и после да го плюе човек и такава кола разбира се и искат кинти.




Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот eng » Съб 16 апр 2016 13:06


Vidol Nikolov написа:Много съм се навил за японка,стига с тия европейски коли,време е за нещо различно и надявам се добро :icon_razz

И аз така си мислех и може би допреди 3-4 години нямаше по-голям фен от мен на всичко де що е японско, но се наиграх с една мазда 323ф, която яко изгни пред очите ми (това кадетите имат баси яката тенекия), после с един Авенсис от първите бензин, който уж желязната кола пък му сменях и сегменти, оставам настрана въпроса колко време ми отне докато ги поръчат и доставят и после да навия някой майсторяга да я прави.След което взе да му шуми скоростната кутия.Колата беше нов внос от Швейцария на реални 210к.км. и изглеждаше като нова. Не плюя по японците да кажем съм попаднал на две кофти бройки.
За голегата над мен - Субаруто и всички други японци които нямат рамки на вратите са много по-шумни от един Пасат от същите години.Да не намесваме Ауди и т.н., че са премиум.
Винаги съм го казвал и ще продължавам да го твърдя-японците за толкова години не се научиха как да шумоизолират колите си и как да ги обработват против корозия, срамота е 2016 година сме...................или може би знаят но не искат. Дори и на втория Авенсис тенекията му е като от капачки за буркани, да не говорим за Мазда 6, но се отклоних много от темата.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 894
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот viksanlg » Нед 17 апр 2016 14:16


Незнам защо се сравняват Други японски коли със Събару.Първо Маздата и Тойотата са малко събери чарк като детайли.За изолацията въобще не е вярно за сравнение с Пасат от тези години.То като се замисли човек и доста модели на Мерцедес заедно със спортните им модели са без рамка за стълкото но не фучи и вие.Ако колега си попаднал на някакъв кошник това е друг въпрос.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот eng » Нед 17 апр 2016 15:43


viksanlg написа:Незнам защо се сравняват Други японски коли със Събару.Първо Маздата и Тойотата са малко събери чарк като детайли.За изолацията въобще не е вярно за сравнение с Пасат от тези години.То като се замисли човек и доста модели на Мерцедес заедно със спортните им модели са без рамка за стълкото но не фучи и вие.Ако колега си попаднал на някакъв кошник това е друг въпрос.

Колега загледай уплътненията на вратите на един мерцедес, който е без рамки на вратите и ги сравни (ако може да говорим за сравнение) с тези на някоя японска кола без рамки на вратите. Пасата е в пъти по-обезшумен от която и да е японска кола (без Лексъс, Инфинити и т.н.), без рамки на вратите, че и от тия с рамките.Просто самите уплътнения са тънки, а на места просто не са слагани заводси.Много са зле от тази гледна точка японските коли.И не не съм карал раздърпани или или изтормозени автомобили, просто толкова си могат.Сравнявах наскоро новия Авенсис с новия Пасат, нищо общо вътре.В Авенсиса много евтина пластмаса и т.н.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот forski » Нед 17 апр 2016 16:21


За уплътненията и шумоизолацията на купетата на японските автомобили от тези години, съм напълно съгласен че това е необяснимо слабо място. Ще каже човек че са се събрали и са се наговорили, то бива човек да усеща пътя, автомобила и околната среда, ама чак пък толкова :biggrin
Въпреки че ако трябва да говорим конкретно за Субару, сравнен с преките си конкуренти в лицето на Ауди и Волво мисля че е най удачния и рационален избор.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8444
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот samo_pechka » Нед 17 апр 2016 18:48


Не са само уплътненията според мен. Просто при горният среден клас ( пасат , А6 и др) има в определени зони звукоизолация ( в колонките , на пода и т.н ). Самите кори по вратите са много добре уплътнени ( и частично подплатени допълнително ) Но сега говоря и малко наизуст , нямам личен, конкретен допир до Аутбек . И не съм се возил в такъв.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот eng » Нед 17 апр 2016 19:09


forski написа:
Въпреки че ако трябва да говорим конкретно за Субару, сравнен с преките си конкуренти в лицето на Ауди и Волво мисля че е най удачния и рационален избор.

Ауди е премиум и според мен не е редно да се сравнява със Субару.Салона на Ауди, уплътненията и шумоизолацията е на ниво на което Субару е на много светлинни години от него. Ако визираш Олроуд-за мен лично няма база за сравнение с което и да е Субару. Суабруто има други достоинства, като например да бъде в някакво отношение евтин работен кон..................докато не започне да ръждясва.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот forski » Нед 17 апр 2016 19:31


Сравнявам ги според предназначението им, а не според това кой е по-луксозен, именно поради тази причина казвам че Аутбека е най рационалния избор за хора търсещи високо и проходимо комби, което може да се движи с 200 по-магистралата и в същото време да стигне достатъчно далеч извън пътя :smile
По-евтина за придобиване и поддръжка от Ауди, в същото време здрав и надежден автомобил, който има достатъчно пари и търси на първо място лукс и конфорт нека заложи на Ауди.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот eng » Нед 17 апр 2016 19:36


Напълно съм съгласен с горното. :th_up


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот vucata » Нед 17 апр 2016 19:49


И аз съм съгласен за Аутбек. Да не говорим, че е много по-тихо вътре от Голф 3, мерцедес 124, и сега от Мондеото ми. Нищо, че не е с рамка. За тази година и ниво на оборудване, автомат, кожа, ел.пакет шибидах и останалите неща, е адски добър избор, но всичко под 5000лева е почти тоалетник. 2.5 мотора е много хубав, но като всяко Субару и Хонди от тия години, радиаторите им са слаба недосмислица. Много хора след ремонт на главите заради прегряване смениха и радиаторите. Поразрови се наистина в Субару форума, има много интересни и полезни теми.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 894
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот viksanlg » Нед 17 апр 2016 23:13


http://subarubg.bg/assets/files/priceli ... er2015.pdf
Ако това е "евтин работен кон"здраве му кажи!
Аз на Мерцедеси съм виждал проблеми с уплътненията, където не опират на места и прокапва ама на Субару никога...двигателя 2,5 боксер при правилно гледане си е милионик и си е най добрият балансиран такъв, истински чук.При тихи обороти от порядъка на 650-700 оборота не се чува.Това не е скапаната Тойота или която и да било друга японска марка!Постоянно я сравнявате с тях.Аз не сравнявам с немски трабант нали..!Да не говорим от пъро поколение Мазда 6 която гние по-зле от Опел!Ако вземете да напишете дефектите и проблемите на прехваленото АЛди няма да ви стигне поне 5 реда.Субару има проблеми и то гадни с първите си дизели които се оказаха доста несполучливи както повечето първи неща на доста марки други авомобили,както и в последните си модели на колите си имат на моменти проблеми с кормилната рейка,ама това го имат мноро отдавна немските машини като слабост.Ако толкова искате да сравнявате Ауди 4x4 то трябва да е А4 защото като килограми и габарити е същото докато шестицата е по-голяма и доста по-тежка,което и играе доста по-лоша шега на гадни терени.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Мнение за Субару Легаси 2.0 (125) 99-01година

Мнениеот forski » Пон 18 апр 2016 7:31


По-принцип ако извадим прайс листа на Ауди, цената за AllRoad ще е доста над 100хил. но това не е важно, Видол не се чуди м/у ново Ауди или Субару ... нали-или :gruebel :mhihi
Така или инъче, модела като нов си струва едни почти 80 хил. което не е никак малко, и си държи пазарна стойност през целия жизнен цикъл, заради което има много сериозна и основателна причина.
Проблема не е в това че гумените уплътнения капят, те не капят и през тях не влиза вода, проблема е в шума при висока скорост, примерно над 120км. въпреки че това е субективно усещане, и някой с много чувствителни уши и усещане за лукс го изтъкват като основен недостатък, за други си е в рамките на нормалното.
Ако от цялото чоплене и ровене, стигнахме до извода че Субару както всеки един друг автомобил има проблеми и недостатъци, и това са уплътненията на вратите заради които нивото на шум в купето при определени условия е малко над нормата и дразни чувствителния слух на някой тънък авто естет, значи нещата са горе долу добре и колата става :biggrin
Другото което е хубаво да се спомене е че двигателя 2.0 125к.с. според потребители и ползватели няма проблем с гарнитурите на главите, демек не протичат както при 2.5 и 3.0, което пък е втория и вече основно изтъкван недостатък и проблем!
И последно, цените на БГ пазара не са показател за нищо, или по-скоро са показател как от кола готова за скаб, някой авто джамбазин може да си реши финансовите проблеми за идния месец след продажбата, че да има и да почерпи, че и да си заведе любовницата на почивка!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта