Съвет за нов автомобил около 25000 лв

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот myrshavija » Вто 08 май 2012 12:50


Syncro написа:Добре де айде обяснете ми какви коли купуват на 19-годишните младежи в Германия, Финландия, Австрия...
Хората от Германия и Австрия, които познавам, са
- Получили евтина трошка от родителите си
или
- Купили са първата си евтина кола на старо със собствени пари

П.С. Очевидно не са изключения, както е написал Петроления




Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот forski » Вто 08 май 2012 12:56


Няма ли нещо по-смислено свързано с момчето в което да ги налеете тези 30 бона ами точно в кола, инъче автомобила не е никак лош подарък стига да може да го оцени :roll:
Знам ли и аз ...


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот Petrolhead » Вто 08 май 2012 13:11




Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот maxpayne » Вто 08 май 2012 13:24


Syncro написа:Добре де айде обяснете ми какви коли купуват на 19-годишните младежи в Германия, Финландия, Австрия....
Или те са много по-отговорни, или пък там се раждат с вредния талант да карат умно и внимателно.

Отива оф топик, ама нали питаш - мога да ти кажа в Холандия какви коли купуват на 19-годишните - никакви! Дори и да имат тези пари родителите му ги инвестират в образованието или ги заделят за някакъв бизнес или пътуване до далечни страни или каквото и да е. Но бай Ганьо никога не може да разбере такъв начин на мислене, за него колата и кръчмата е изконно право, затова нашето БВП е 35 милиарда, а тяхното 600 mhihi


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот forski » Вто 08 май 2012 15:17


maxpayne написа:
Syncro написа:Добре де айде обяснете ми какви коли купуват на 19-годишните младежи в Германия, Финландия, Австрия....
Или те са много по-отговорни, или пък там се раждат с вредния талант да карат умно и внимателно.

Отива оф топик, ама нали питаш - мога да ти кажа в Холандия какви коли купуват на 19-годишните - никакви! Дори и да имат тези пари родителите му ги инвестират в образованието или ги заделят за някакъв бизнес или пътуване до далечни страни или каквото и да е. Но бай Ганьо никога не може да разбере такъв начин на мислене, за него колата и кръчмата е изконно право, затова нашето БВП е 35 милиарда, а тяхното 600 mhihi


To в БГ нали знаеш че колата е по-важна от жената, къщата, родата и т.н. луда работа mhihi


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот bnick » Вто 08 май 2012 16:39


Аз не мога да разбера, защо пълните темата с глупости. Или пишете нещо по нея или въобще не. Направихте сметка на парите на човека. Тези неща, които описвате са пълен смех... :screwy


vanko86
Мнения: 31
Регистриран на: Съб 07 апр 2012 0:19
Автомобил: audi 13
Двигател: tdi 110
Местоположение: varna

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот vanko86 » Вто 08 май 2012 17:23


Syncro написа:Що па веднага взехме да броим парите на човека.
Ако това не е поредната ПР статия за сондиране на мнения - ОК, ако е такава - майната ви и на вас.
Огледай синковеца какво харесва. Замисли се как се облича ( извинявай ама ако е някой от тези модерните Емо-та няма да се зарадва на Авео) какво слуша, какво карат приятелите му, какви десктопи е имал последно... А най-добре е да го изкопчиш от него с приказки или от неговите приятели. Ако ще е Шевролет да е Круз - големи джанти и хубава боя. Мини Купър е свежо също. Изобщо нека да е нещо за което няма да го подиграват приятелите и съседите. UP например е за Емо-та :D
И като подарявате му връчете ключа и го пуснете в някой закрит паркинг на 3-4 етажа да си я търси. :D
И не ги глезете толкова, че ще върнат казармата и ще видят зор :beat_butt2


много добро мнение бих казал 10 ++++ :да: :да:


Bavarcho
Мнения: 69
Регистриран на: Нед 06 мар 2011 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот Bavarcho » Вто 08 май 2012 18:07


Е вие минахте от Шевролет такси, през Нисан Чук и стигнахте до Мини Купър...
Тея коли общото им е волана и четирите гуми.
Важното е момчето какво харесва и какво иска от една кола.

Примерно и аз съм на почти 20 (миналата година завърших) и ако бях на негово място избирах Мини-то без замисляне, защото обичам коли с по-спортно поведение, "по-твърдо" окачване, по-директен волан и т.н. Мразя коли с поведение тип лодка, с "безчувствен и мек" волан който като държиш нямаш никаква връзка с пътя.
Авеото/Таксито си е таксиджииска кола... евтина подръжка, здраво окачване/двигател и до там. Никакъв комфорт, извънградско не бих го карал.
За Чук-а нямам никакво мнение, не съм се качвал, прекалено нов модел е за да има отзиви. Плюс за наще ширини са големите гуми и просвет.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2149
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот Vidol Nikolov » Вто 08 май 2012 18:22


Какви минита ..какво спортно поведение.
Бах тоя женски путек с часовник като за баба дето е с диоптер 46,ама си е забравила очилата.

Мъж в купър-аре нема нужда.

И тука някви ъпсурдни предложения..бмв 750 и тн-за чий кур му е на момчето тоя параход,ламя и половина с ебахти поддръжката.
Още някви дараци-това малкото Фв новото-Уп ли е ..какво е...сори пичове,ама мъж в тая калинка..ебаси педалската кола.
Да не говорим,че е супер смотана и малка и за нищо не става.Трябва сам да се возиш..ъБсурд 4 човека и багаж на някъде.

И понеже почти всички се изцепват с безумни предложения и аз да дам моето:
Мицубиши Лансер Ево 8/9.
Бърза,мощна,4х4,сигурна,индивидуална,рядко срещана и така нататък.

Ама на млад човек и то син,да се купува такава бърза кола е безумие.Просто му се прави егати услугата,все едно да подариш на бебе зареден пистолет да си играе като е само.

Мислете хора,човешкият живот втори епизод няма-от тази гледна точка по-добре по-нова кола,че дори и чисто нова.Например новата джета 1.6 ТДИ.
Става и за семейна -за каквато автора иска и да се ползва също.Приятна на вид,със съвременни системи за сигурност.
Просто пример-но нещо такова трябва да е,хем да става за каране,хем да има и смисъл от него.
Ама никакви консервени кутий Уп,мЪп,Купър и други.

Това ми е мнението


malinakis
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 13:54
Автомобил: VW GOLF 3 GT
Двигател: 1.6 AEK
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот malinakis » Вто 08 май 2012 18:48


Мини купър за българските пътища :screwy
facepalm


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот stoi4o.d » Вто 08 май 2012 18:51


Ново Мини facepalm :screwy

По-спортно от ГОЛФО няма mhihi love.vw

Джета-та е супер седан :да:


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот StS » Вто 08 май 2012 19:05


За целите на поставената задача - първо се гледа - АКТИВНА и ПАСИВНА сигурност за човека/детето/ След това какъв разход дава и на 3то място дизайн и т.н ,а др. глупости от сорта - Пичеловка ли била ? :screwy Хора по изчетените мнения ме хваща страх в какво общество живеем.. 1,2 дават ок съвети ама може и аз да съм крив....


Вземи му - 1. Citroen C5 /2009+/
2. Passat CC
3. Huindai C40 или там както се казва...



Сега видях - Николов :beer

Успех :beer


Потребителски аватар
doubledTSI
Мнения: 539
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 19:48
Автомобил: Golf 5 1.4 TSI Caddy life 4motion
Двигател: CAXA 2008 1.9 BLS 2009

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот doubledTSI » Вто 08 май 2012 19:33


Щом заслужава, аз бих му взел ето това!

Изображение


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот stoi4o.d » Вто 08 май 2012 19:39


StS точно Passat CC му трябва,с този бюджет,това е все едно чета за по-горните БМВ 7-ци и А8-ци facepalm

Предполагам момчето ще е студент и едва ли ще бачка щом му взимат чистак бърсак автомобил,ще се ползва до уни-то и за кафенце :talk: Кой какво гледа си е различно,за едни е визията,други я ползват за фън и разходът не ги бърка,трети делят лева и слагат газ и така eusa Нова кола си е нова,безопасността най-вече зависи от това кой я кара :beer


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот StS » Вто 08 май 2012 20:14


SS визирах ако не е нов а на 3-4г, не виждам кое не би се вписало... освен възрастта..



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79 и 31 госта