Избор на голям автомобил...

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Cherepaha
Мнения: 951
Регистриран на: Вто 17 яну 2006 10:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Cherepaha » Сря 29 мар 2006 16:21


Ровър и на мен са ми хващали окото с приятен дизайн, мотор на Хонда и прилични цени. Съгласен съм обаче с мнението по-горе. Ровър фалира, а Форд съм имал и не искам да си повтарям грешката. Мисля, че ако си купиш кола от някоя от големите автокъщи (София Ауто, Капитолия) ще имаш много по-голяма гаранция, че е читава в колата в сравнение с мошениците на Горубляне например.

FELIPE написа:Не мога да повярвам,че засягайки темата за по-голяма от Голф 3 кола във форум на VW на три страници не стана въпрос за Vento,Bora а защо не и за Golf 4.


1. Vento - ами човека си има Голф 3 и му се иска промяна.
2. Ако му намериш Bora или Голф 4 до 10-12000 читава и да не е 1.4 съм сигурен, че daemon-a ще я купи на момента.




Потребителски аватар
daemon
Мнения: 289
Регистриран на: Пон 21 фев 2005 17:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот daemon » Сря 29 мар 2006 16:28


Bora под 14-15к след 97-98 май няма :? Golf 4 също под 13, а не е нещо голямо че да изсипя толкоз пари в него. след време а дано да има лев ще си взема и такова чудо ама за момента няма да е.


Потребителски аватар
guard
Мнения: 975
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Silicon Valley, CA

Мнениеот guard » Сря 29 мар 2006 18:10


Аз съм решил да си взимам по-голям автомобил, и най-вероятно ще е Алфа 156 за до 12хил.....2.4ЖТД сигурно няма да намеря, но се надявам за 1.9ЖТД....


Потребителски аватар
Cherepaha
Мнения: 951
Регистриран на: Вто 17 яну 2006 10:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Cherepaha » Сря 29 мар 2006 20:30


guard написа:Аз съм решил да си взимам по-голям автомобил, и най-вероятно ще е Алфа 156 за до 12хил.....2.4ЖТД сигурно няма да намеря, но се надявам за 1.9ЖТД....


Наистина ли си толкова смел ... :) :beer


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Сря 29 мар 2006 20:48


guard написа:Аз съм решил да си взимам по-голям автомобил, и най-вероятно ще е Алфа 156 за до 12хил.....2.4ЖТД сигурно няма да намеря, но се надявам за 1.9ЖТД....


И аз така. Даже вече съм я спазарил... 156 2.0 16 волта туин спарк :)


pressi01
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 21 дек 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот pressi01 » Пет 31 мар 2006 11:36


Благодаря отново на всички, които дадоха мнение по въпроса !
Нали сме тук основно привърженици на VW, та най-вероятно все пак Пасат ще си търся, но бих искал да споделя и за други неща, които ме вълнуват, като веднага изтъквам, че става дума за субективно мнение и не бих искал да ангажирам никого. Ще бъда и самокритичен.

При съвременните условия в Бг поддръжката на автомобил за лично ползване е един ангажимент, който не може да бъде смислено защитен с икономически аргументи. И търсенето на употребявани, но запазени коли е просто един начин да опитаме да намалим щетите.
Известна е максимата, че най-хубавият автомобил е новият, но нека все пак погледнем за какво в действителност става дума от икономическа гледна точка.
Казват, че за да си купиш кола, трябва да платиш цената и ! Да, вярно, ама само до някъде. За да платиш тези пари, би следвало д аги имаш, а това значи, че преди това държавата ти е взела данъците. Може спокойно да твърдим, че това оскъпява покупката (не само на кола) да кажем средно с 20 %. Приемаме, че тези, които купуват коли са в горната скала на таблицата за облагане.
Продължаваме нататък. Една значителна част от парите, коити си донесъл, реално ще отидат за осигуровки и подобни. Дали някога срещу тях че получиш нещо реално насреща е крайно съмнително при настоящите условия. Справка - вижте пенсиите на родителите ни или пък идете и опитайте да се лекувате, като обясните на докторите да търсят за парите здравната каса. Колко точно това "завишава" цената на купуваните стоки не бих искал да спекулирам, но ако сложим 30 % да знаете, че няма да сме далеч от истината.
Нататък - за ДДС работата е ясна. Мърдане няма.
Но нещата не спират до тук. Я си помислете, какво ще стане с кола, която няма каско. Ами ще стане това, че ако си "забравил" да се отчетеш на момчетата, ще ти напомни някой мил дамски гласец, а ако пак се ослушваш, съответната бригада ще те посети и после ще имаш дилема - дали да си платиш откум или да си намериш колата в някоя урва извън града. Така стоят нещата.

И след като си преодолял всички тези (има и още, но не ми се ще да прекалявам), пускаш новата си количка из кратерите. Е, хайде кажете ми, това смислено ли е !
Не исках д азапочвам с това, н о по добре е най-малкото да се знае, че има и такава гледна точка.

Съвсем друга е логиката, когато колата е фирмена, та "вади" пари, ДДС ти го признаят за данъчен кредит, разходите по автомобила (макар и завишени) ти ги признаят и не платиш и данъци върху тях и още много други.

И после идва и нашата естествена човешка суета. Викаме - хайде нека е вещо на втора ръка, да та да се опитаме поне да минимизираме загубите по горната схема. Ама същевременно нещо те яде отвътре
:-)) Казваме - не ща Форд Мондео, защото той все пак е Форд :-((, не ща Фиат, искам Пасат, искам Мерцедес. Какво да правим - и аз така казвам. Но - продължавам да се чудя - кое е истински смисленото решение и действие.

Сложен въпрос - да знаете.


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Пон 03 апр 2006 8:59


Cherepaha написа:
guard написа:Аз съм решил да си взимам по-голям автомобил, и най-вероятно ще е Алфа 156 за до 12хил.....2.4ЖТД сигурно няма да намеря, но се надявам за 1.9ЖТД....


Наистина ли си толкова смел ... :) :beer

хаааа а знаеш ли че пашата обича смелите mhihi mhihi ти карал ли си Алфа Ромео? :D


Потребителски аватар
daemon
Мнения: 289
Регистриран на: Пон 21 фев 2005 17:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот daemon » Вто 13 юни 2006 19:44


От около 2 седмици имам удоволствието да карам A4 1.8T quattro - та в тази връзка ще напиша впечатления от автомобила ако някой се интересува да знае мнението само на "карач" за момента:)

Прекрасна возия в ставнение със Golf III GTI 16V, добро ускорение, стабилост на пътя дори при 200 - 220 - не чак толкова добър разход 8-10 / 13-15 :) не знам дали на всички А4-ки купето е едно и също (това Ауди е 2000 година), но определено за водача и този отпред място има - странно защото едно друго което бях "мерил" ми беше тясно (просто за информация 2 метра съм). отзад е малко тясно обаче, да му мислят пътниците :) голям багажник, а quattro-то е нещо жестоко - за първи път карам но съм доживотен фен :)


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Вто 13 юни 2006 20:57


Честита да ти е :) и много безаварийни


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11161
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот brabus » Вто 13 юни 2006 21:08


Честито! Много добър избор.


Потребителски аватар
inoi
Мнения: 493
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 8:03
Автомобил: VW Golf III
Двигател: AFT 1996
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот inoi » Вто 13 юни 2006 21:08


Жестоко автомобилче!
Честитка - много и безавариини километри :drive


Потребителски аватар
20vTurbo
Мнения: 1034
Регистриран на: Вто 29 мар 2005 23:12
Автомобил: Jetta GLI Mk6 TSI + Octavia VRS
Двигател: 2012 20 TSI CCTA 2003 18 AUQ
Местоположение: София или Някъде в скалистите планини
Контакти:

Мнениеот 20vTurbo » Вто 13 юни 2006 21:25


ЧЕСТИТО. Добър избор макар че това не е "голяма" кола според мойте разбирания (задните седалки са доста тясни), но затова пък е доста спортна. Двигателят би трябвало да е AWT така че ако имаш въпроси надявам се, че ще мога да ти бъда полезен.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Вто 13 юни 2006 23:49


Честито да ти е!

Аз пък в крайна сметка карам А3. Имам приятел с А4 1.8Т, но неговото е '96 г.

Вътрешният обем не е по-голям от А3, а задните седалки са излкючително тясни. Твойто А4 е по-ново и мисля и купето е различно и вече има малко повече място за пътниците отзад.

За инфо аз съм метър и 92 ;)

П.П. може да направиме една секта на ауди във форума на VW :lol:


Потребителски аватар
dimoboy
Мнения: 287
Регистриран на: Сря 11 яну 2006 12:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dimoboy » Сря 14 юни 2006 10:00


Vlad777 написа:Честито да ти е!

Твойто А4 е по-ново и мисля и купето е различно и вече има малко повече място за пътниците отзад.



Така е, след 1999 вътрешното пространство е по-голямо, но с малко. Иначе колата е просто супер - 1.8Т куатро ми е слабост от години. Честито и много безаварийни км. :D


Потребителски аватар
many
Мнения: 816
Регистриран на: Нед 27 ное 2005 17:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот many » Сря 14 юни 2006 10:13


Честито! Страхотна кола!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: martiob и 37 госта