Съвет за нов автомобил около 25000 лв

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот stoi4o.d » Вто 08 май 2012 20:24


StS написа:SS визирах ако не е нов а на 3-4г, не виждам кое не би се вписало... освен възрастта..

Eми това е супер автомобил,но едва ли е за 19годишен :beer Както и 7-ца и А8-ца,лично мнение :да:




Потребителски аватар
katcko
Мнения: 591
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 23:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот katcko » Вто 08 май 2012 22:33


Човекът иска да купи нова кола на сина си,а половината форум се опитва да го откаже....Изключваме парите,защото не ги дава никои от вас и идва въпросът защо?Кво по-хубаво от това за един младеж да си кара новата кола,която ще пази супер повече отколкото една стара,ще ходи в сервиз един път в годината за обслужване и може никога да не разбере какво е ремонт пред блока.Поло,Ибиса и т.н малки автомобили които са изброени са перфектни за младеж и според мен авторът на темата трябва да се посъветва със синчето,да си каже предпочитанията и според възможностите да се вземе най-подходящото.


planet
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 07 май 2012 15:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот planet » Вто 08 май 2012 23:36


Аз пак по късна доба се появявам да пиша и какво да видя - темата станала 4 страници maikomila Не съм очаквал такива бурни дискусии да предизвика едно просто питане за нов автомобил, честно!

Отново изказвам благодарности на всички, взели участие, обаче тоя път поименно на всички няма да мога да отговарям - по разбираеми причини :)
Само искам да обърна внимание на maxpayne, forski и останалите, които изказаха подобни мнения - колеги, не се познаваме лично, тъй че не избързвайте с коментарите тип "тоя възпитава паразит, а не полезен на обществото човек", "инвестирай му ги в образованието, ама айде, като ти е толкова акъла - вземи му кола да се потроши и да ти създаде куп грижи" и т.н. Има го и тоя момент сигурно, дето всички малко или много се заблуждаваме, че възпитаваме децата си правилно - но пък хайде да не съдим чак толкова строго отсрещния, какво ще речете? :)

Иначе ето какво се получава в крайна сметка - Juke и Mini отпадат като варианти. На колегата, дето беше пуснал 4-те връзки към cars.bg - благодарен съм, обаче такава кола за себе си не бих взел, какво остава пък за синковеца. Прощавайте ме за искреността, обаче такава кола се взима, за да се показва. По вашему - за "гъзареене". Аз подобни амбиции нямам. Малкият ако има - когато може да си позволи такава със собствени пари, нека си я вземе и да се фръцка колкото иска.
Отново казвам - целта ми не е да го глезя или да му давам поводи да се сравнява с разните псевдо-баровчета, пулещи се иззад стъклото на последен модел Mercedes или BMW.

На колегите, дето предложиха Jetta и Citroen C5 - идейно е, добавям ги в списъка. Мерси! И без друго от Citroen малко се бях интересувал досега, ето тъкмо повод да поправя грешката. :)

Относно Aveo-то. Както каза Bavarcho - евтина поддръжка, здраво окачване. Това ме привлече в нея. Лошият имидж, който има колата, сигурно ще да е от това, че много такива таксита се навъдиха. Още един плюс, който аз отчитам като такъв (демек може и да не е чак толкова плюс, ама аз да спомена все пак) - ABS и другите разни системи за сигурност са включени по default, а в повечето други четириколесни, които гледах, се водят като своего рода "екстри".

doubledTSI - без да издавам шокиращата си некомпетентност, ама тоя звяр от снимката как се именува? От чиста проба интерес питам, да не решите сега, че изведнъж съм `почнал да заглеждам "баровските" коли. `Щото това си изглежда лъскавко. (`Ма всъщност и да решите такова нещо, какво - нали вече ме заклеймихте като кофти родител, дето не мисли за отрочето си, хайде поне да затвърдя имиджа. Пък бил той и грешен. :P )

За финал на поредния километричен пост от мен: http://seat.bg/prices/209/ е нещото, което загледах повечко. Само дето откъм сигурност малко ме притеснява - един ABS има и дотам. То всъщност какво препоръчвате да се гледа откъм сигурност, освен тоя прословути ABS?

Поздрави отново на всички и ви благодаря, че се включвате със съвети!


Потребителски аватар
Малко_Направен
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 21:51
Автомобил: Mercedes W203
Двигател: 270 CDI
Местоположение: Търговище

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот Малко_Направен » Сря 09 май 2012 0:42


Автора на темата,ако знае чужди езици да пише в друг форум,че в БГ отнася плувката,където и да пише.Купи му Голф 2 и налей останалите 23 000 в него(КР-те са по 2 бона,сори).На всеки събор ще се връща с купичка и медал.Той ще е щастлив,ти ще знаеш,че си ги изхарчил.Шегувам се,да ме прощават колегите и аз съм голфаджия заклет,сам се смея на себе си.

По темата,ако може да сипя малко от моя велик мозък.В същото положение е сестра ми,но се отказа от нов автомобил,гледа върнати от лизинг и тя.Всички,с които говори са единодушни-Тойота Ярис или Аурис,били железни,дали е така,незнам.Поздрави и не се отчайвай,всички пишем с цел да ти помогнем....да не си питал :applause: :applause: :applause:


Потребителски аватар
2.4I
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот 2.4I » Сря 09 май 2012 7:34


Малко_Направен написа:Автора на темата,ако знае чужди езици да пише в друг форум,че в БГ отнася плувката,където и да пише.Купи му Голф 2 и налей останалите 23 000 в него(КР-те са по 2 бона,сори).На всеки събор ще се връща с купичка и медал.Той ще е щастлив,ти ще знаеш,че си ги изхарчил.Шегувам се,да ме прощават колегите и аз съм голфаджия заклет,сам се смея на себе си.

По темата,ако може да сипя малко от моя велик мозък.В същото положение е сестра ми,но се отказа от нов автомобил,гледа върнати от лизинг и тя.Всички,с които говори са единодушни-Тойота Ярис или Аурис,били железни,дали е така,незнам.Поздрави и не се отчайвай,всички пишем с цел да ти помогнем....да не си питал :applause: :applause: :applause:

А за Kia Ceed мислила ли е ,имай предвид ,че могат да се намерят екземпляри които върнати ще са с остатъчна гаранция по-голяма от някой нови ,и все си мисля ,че тези 7 години гаранция няма да са случайни (доколкото си спомням и ресурса на гаранцията им бе голям).
planet бях тръгнал да пиша едни фермани на тези които поучават как да си гледат хората децата ,но се отказах - малко са хората които поучават и се готови да приемат поука ,не обръщай внимание ,ма сигурно си го знаеш .
Евала ,че си решил да вземеш на детето си нов автомобил ,дали ще го вземеш ,дали го заслужава и пр. въпроси са др. ,самия факт ,че реално искаш да направиш подобно нещо за детето си говори много .


Потребителски аватар
Syncro
Мнения: 1241
Регистриран на: Пет 11 юни 2004 11:59
Автомобил: Passat 1.8T
Двигател: ANB 1999
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот Syncro » Сря 09 май 2012 7:51




Потребителски аватар
doubledTSI
Мнения: 539
Регистриран на: Чет 22 юли 2010 19:48
Автомобил: Golf 5 1.4 TSI Caddy life 4motion
Двигател: CAXA 2008 1.9 BLS 2009

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот doubledTSI » Сря 09 май 2012 10:31


За автора на темата:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

http://www.westauto-m.com/models.php?id=9

Има много информация в нета. Ако имате интерес пиши и тук ще помагаме с каквото можем :beer Успех!


Потребителски аватар
Alex_Heat
Мнения: 194
Регистриран на: Нед 06 сеп 2009 22:16
Автомобил: Audi TT
Двигател: 1.8T
Местоположение: V. Tyrnovo

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот Alex_Heat » Сря 09 май 2012 12:34


Аз съм за това http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details. Според мен се вписва при младежките коли. Подръжката му не е евтина, но запознатите знаят, че това е един от най-здравите модели на Мерцедес, които са почти безпроблемни.

Това също не е никак лошо като избор http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details. В случая тук е замесено представителство на Ауди, така че едва ли ще си позволят да продават кола с компромис в качеството и скриване на реалния пробег.

Според мен това са много повече автомобили от чисто новите Авеота и т.н.

Аз лично бих се изкефил много повече на едно от тези, отколкото на чисто нова Seat Ibiza или Chervrolet Aveo.


Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот evgenyh » Сря 09 май 2012 12:49


Здравей колега :wink:
може и да съм закъснял, но все пак ето едно предложение и от мен:

http://www.volkswagen.bg/modelle/polo_gr/

Това е истината - прекрасна нова кола за млад шофьор на отлична цена и със всичко необходимо като екстри :wink:

п.с. Полото е с размера на Голф 3 и е напълно достатъчно за всякакви нужди докато ти не станеш дядо :twisted:


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот Asko VW » Сря 09 май 2012 13:19


Към Авора :
Ще си пзволя да се включа с второ мнение. Първо едно отклонение - на тази дето те учат какда си възпитаваш детето им дай "игнор" и толкова.
Сега по темата : Авеото и Фабията са добри коли, но адски скучни, аз съм на 33 г. и пак са ми скучни, какво остава за 19 годишен младеж. Ситроен С 5 е доста голям автомобил и скъпичък за поддръжка, по-добре С4 (не се връзвай на твърдението, че е женска), за сеатите нямам формирано мнение. Относно горното Поло, изглажда добър вариант (вече не са толкова малки като старите), Новите Джети - :да: , добра идея;
А сега ще си позволя едно еретично предложение (не ме убивайте)- мислил ли си за новите Астри на Опел (четиривратите), здрави са, поддръжката е сравнително евтина и мисля, че решиха проблема с гниенето.
За системите за безопасност - ами колкото повече, толкова... повече :D . Шегата на страна, ABS и поне две възглавници е задължителният минимум. За другите електроники, от една страна е добре да ги има - може да спасят положението в критичен момент, но от друга не е добре да се учи да се доверява на тях за безопасността си, може да го подведат.


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот restless » Сря 09 май 2012 13:36


planet написа: Абе, сега като сме на темата - някой от тук карал ли е Civic и знае ли дали пречи т`ва нещо отзад?


На теория - виждаш повече. Макар и пресечено по средата, но виждаш назад-нагоре и назад-надолу, примерно сравнено с Астра, определено назад се вижда по-надолу.
Предполагам за няколко дена каране се свиква, аз съм се качвал само за 5мин и ми беше доста странно :), иначе в страничните огледала обзорът е много добър (и нормален :D)


Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот evgenyh » Сря 09 май 2012 13:37


... само да допълня колегата от предния пост :wink:

ето едно отлично предложение на много добра цена за Опел Астра:

http://www.gauto.bg/opel/bg/promotions/ ... _lv_s_dds/

А виждал ли си Suzuki Swift? http://suzuki.bg/automobiles колата е уникална, надеждна, пъргава, с много екстри и изненадващо просторна от вътре. Освен това цената също е много добра - под 20 хил. :wink:

Относно Seat-те - карам сравнително ново Толедо, взех го върнато от лизинг на 4г. - впечатленията - отлични :) Изключително красива и удобна кола със спортен дух, но също така огромен багажник за хора с малки деца като мен :wink:
За сина ти препоръчвам Leon, в момента има много върнати в официалния вносител(виж автокъщи Аутотехника и Сток център), новичък за съжаление сигурно ще ти е малко над бюджета, но пък визията на този испански Голф е невероятна и много, много младежка, на момчето със сигурност ще му хареса, а и има невероятни цветове :wink:

Толкова от мен, успех с покупката :да:

Последна промяна от evgenyh на Сря 09 май 2012 22:50, променено общо 1 път.


Quottzot
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 20:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот Quottzot » Сря 09 май 2012 16:36


Колеги, не мисля че тези коли които предлагате с поддръжка, която струва неоправдано много пари, са подходящи за първа кола. Според мен един Сеат Леон 1.2TSI 105к.с. ще е перфектната кола - чисто нова с прилични екстри за 28 000лв., които с отстъпката намаляват още, доста добре изглеждаща кола, което е важен критерий за повечето младежи, евтина поддръжка, здрави и надеждни агрегати и материали, нисък разход на гориво, ниски експлоатационни разходи. Ако цената се струва висока, е възможно да вземете някой употребяван такъв, на година или две, с повече екстри и сигурна история от официалният представител.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8306
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот Stivi » Сря 09 май 2012 19:35


Пак да кажа,ползата от такива теми е единствено в това че който няма какво друго да прави чете и пише в нея :012: От 1000 човека прочели темата ако 200 решат да дадат мнение колко ли различни ще се съберат,аз залагам на поне 60 различни предложения така че къде е файдата от цялата работа ! Все едно да питам какво гадже да си хвана mhihi


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот forski » Сря 09 май 2012 19:39


Stivi написа:Пак да кажа,ползата от такива теми е единствено в това че който няма какво друго да прави чете и пише в нея :012: От 1000 човека прочели темата ако 200 решат да дадат мнение колко ли различни ще се съберат,аз залагам на поне 60 различни предложения така че къде е файдата от цялата работа ! Все едно да питам какво гадже да си хвана mhihi


mhihi :да: :012:



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: madmen и 30 госта