Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
aleksbelov
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 25 мар 2010 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: стара загора

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот aleksbelov » Сря 12 мар 2014 10:39


Kosioo написа:Един сигнал и от мен. Почти купихме колата от тази обява: http://www.cars.bg/c608744
Автокъща Mobil Star ltd гр. Димитровград, ул. Панорамен път, Димитровград срещу ДАП
Добре че се отказахме навреме...

.............

И сега куриоза: този оглед, който описвам се случи ноември 2013, тогава в обявата пишеше първа регистрация на автомобила септември 2007. След Нова Година случайно попаднах на същата обява и вече колата е март 2008. :surprised Подмладила се е лекичко сама с 1 година. Един Бог знае коя е реалната година на производство. А тези 78-79 000км просто абсурд да са реални, 95% е въртяна.


този сеат стои там сигурно от 2 години. в отвратително състояние е. преди много време и аз ходих да го гледам, износен салон и малки парчета стъкло по цялото табло :death . исках да видя все пак как работи двигателя, но джамбаза ме отказа с въпроса "ще купуваш ли или само ще палим"




Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот stoi4o.d » Сря 12 мар 2014 13:01


СТЕФИ АУТО София :censored2 Прословутият горублянски дилър - всички автомобили са ЧИСТО НОВИ :bowdown
Един "чисто нов" Пасат 1.8Т седи вече 4-5години :a045
Цяла тема си имаме :mhihi
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=59&t=206164
http://stefiauto.mobile.bg/


todorSTY
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 12 авг 2013 8:45
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот todorSTY » Нед 16 мар 2014 10:14


santo_trafficante написа:Това БМВ при Иван-Ивас Ауто 100% е било най евтиното в мобиле :c020 Какво очаквате за тези пари при него? Автомобилите от Италия в 70% пристигат в този вид :icon_lol Ако колата е хубава струва ПАРИ :c020 Излъскани,изпрани и напудрени на Горубляне или други.


Колата струваше 17 000, което е около цената, на която се движат в момента тези автомобили, ако имате познат човек, който внася автомобили, може и 16 000 да ви излезе, та не беше толкова евтина, даже хич.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6167
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот ktamen » Нед 16 мар 2014 15:52


jordanpar написа:Въобще коректно ли е да съществува тема за мнения за неща втора-трета-пета ръка????


Темата е за некоректни търговци, а не за "неща втора-трета-пета ръка" :exclaim
Има клиети за коли във всякакво състояние, проблема е, че масово се лъже за реалното им състояние. Темата е за това кой търговец се престарава с лъженето.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот plamikcho » Нед 16 мар 2014 16:20


jordanpar написа:...
Като нямате пари за нови коли си отваряйте очите като купувате или ходете пеш.

:thumb_down
Естествено, че трябва да си отваряме очите, но защо пак някой се опитва да прави сметка на хората кой колко пари има и за какво ще ги дава?
Автотърговец да не знае какво продава? Ако има такива, едва ли се задържат дълго в този бизнес. Тази тема може да бъде много полезна при избора на автомобил. Лоша реклама може да бъде различена от споделен личен опит в повечето случаи.

Да не съм оффтопик - от Боми Ауто не бих купил кола. Колегите са написали основните причини в по-предните постове. Може и да има читави, но риска е голям. Не съм автокъща, не се опитвам да очерня никого незаслужено и споделям само от личен опит.

Бих могъл да напиша дълъг списък от некоректни търговци, но за съжаление не им помня фирмите и имената (само съм оглеждал коли и съм се отказвал поради някаква причина).

Последна промяна от plamikcho на Нед 16 мар 2014 16:51, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2166
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот buller » Съб 05 апр 2014 8:59


В тази държава явно всеки го е обърнал на тарикатлък...

http://www.mobile.bg/11396680019101345

Въпросното возило бе на мой приятел, който я продаде преди дни.
Колата е доста гнила (била е внос от Австрия) и се продаде на символична цена.
Ноооо, явно този, който я е купил (с показани всички забележки) е решил да "спечели" някой лев на чужд гръб.

Колата е много гнила на праговете, веждите и гърнетата. А цената с 60% нагоре.
Има нужда от профилактика на спирачките, реглаж, смяна на ролки и ремъци, гърнета и т.н.

Виждайки снопа ключове, който стърчи от ключа за запалване бих казал, че този е абсолютен измамник/прекупвач.

Пожелавам му да не може да я продаде и да си изгние пред тях :thumb_down


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19706
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Vlad777 » Съб 05 апр 2014 9:58


Темата е разчистена от OFFTOPIC.

:arrow 1. Ако имате намерение да пишете в нея, освен линк към обявите слагайте и име, адрес и телефон на този, който смятате, че не е коректен. Обявите изтичат и реално мнението ви става чист оффтопик!

:arrow 2. Темата не е за това кой какви автомобили продава - хубави или лоши! Темата е за търговци, които прикриват дефекти или реалното състояние на автомобила, който продават, с цел да се облагодетелстват!


dimo VW
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 23:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот dimo VW » Пон 02 юни 2014 22:33


[quote="tony66"]НЕ ходете във автокъща „ЕМО АУТО” в София на околовръстен път близо до езеро суходол 100% ИЗМАМА 100% БЕЗОТГОВОРНОСТ!! СЛЕД 500 КМ. КОЛАТА БЕШЕ ЗА ОСНОВЕН РЕМОНТ!!!ПРОЧЕТИ

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Клега не знам ама май и ТИ МАЛКО ЛЪЖЕШ като гледам снимките и разказа ти че си я обслужил ;(
свещите са старички ,тампона е скъсан ремъка е стар Маи и ти си искал да минеш метър ДА СПЕСТИШ ПАРИЧКИ ама уви
А и маи МЕТАН си сложил на 1.2 баничарка.Колега и аз съм от Люлин и разбрах от познати че не ти точна историята .Има доста коли обикалящи с логото на Емо Ауто в Люлин. Жив и здрав да си но казвай истина /пиши циялата истина / а и не си минал 500км а повечко НА ТОВАРЕН ДОСТА на МЕТАН с 1.2
----------------------НЕ ОПРАВДАВАМ АВТОКЪЩАТА-------------------
но факт че в блока има 6 автомобила от въпросната къща и нямат грижи


dimo VW
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 23:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот dimo VW » Пон 02 юни 2014 22:56


Относно автокща ЕМО АУТО и мнението на tony66

Клега не знам ама май и ТИ МАЛКО ЛЪЖЕШ като гледам снимките и разказа ти че си я обслужил ;(
свещите са старички ,тампона е скъсан ремъка е стар Маи и ти си искал да минеш метър ДА СПЕСТИШ ПАРИЧКИ ама уви
А и маи МЕТАН си сложил на 1.2 баничарка.Колега и аз съм от Люлин и разбрах от познати че не ти точна историята .Има доста коли обикалящи с логото на Емо Ауто в Люлин. Жив и здрав да си но казвай истина /пиши циялата истина / а и не си минал 500км а повечко НА ТОВАРЕН ДОСТА на МЕТАН с 1.2
----------------------НЕ ОПРАВДАВАМ АВТОКЪЩАТА-------------------
но факт че в блока има 6 автомобила от въпросната къща и нямат грижи
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------
извинявам се на администраторите че маи го пуснах няколко пъти коментара ми но за пръв пат коментирам тема
;)


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Fearless » Вто 03 юни 2014 10:54


Съдейки по правописа и броя на мненията(как пък и 2те са в тази тема само и то едно под друго :mhihi ),а отделно и запознатостта по случая "уж" от съсед :mhihi :mhihi За мен ти си джамбазина от въпросната автокъща :Mr Green Fun


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kossis » Вто 03 юни 2014 11:24


Колега dimo VW, ти сам можеше да изтриеш едното си излишно мнение с бутона под прозореца, докато друг не е постнал нов коментар !

Вече не можеш, защото има друго мнение.

А първото можеш да го редактираш пак с бутона над прозореца на поста ти !

Не знам какво си чел, но мнението на колегата се различава от твоето заключение- той твърди че в тази аквоткъща са били сменили всичко, въпреки това той сам е сменил пак ремъците, масло, филтри и тнт. Обслужил е колата наново.

А относно това дали мотора е бил читав при копуването му- не мисля че е бил читав. Само като погледнеш двете бутала и надиранията по тях и става ясно че мотора е бил вече износен много. Единият цилиндър не е палел добре -вижда се от нагара по челото на буталото. Вероятно от ниска компресия поради износени сегменти и бутало.
Та едва ли свеща е виновна. Значи колегата казва че е сменил ремъците и ролките, а не свещите. Нали в автокъщата са ги били сменили уж. А ремъка не може да се определи от снимката колко е стар !
Метана не мисля че има отношение към проблема на мотора, независимо от кубатурата на мотора.
Даже напротив, метана и пропана са по слабодетонационни горива и не би следвало да предизвикат тези поражения по мотора, даже напротив. Просто този вид горива се палят по лесно и са по нискооборотни, поради което не се препоръчва да се монтират на малките мотори. Имат ниска калоричност и мотора губи още от мощността си, заради това не се предпочита, а не защото ще повреди мотора.
При кола на старо всичко е късмет. И във всяка една автокъща може да се открие и читава и строшена кола. Но при по големите автокъщи шанса е по голям за читава.


dimo VW
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 23:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот dimo VW » Вто 03 юни 2014 20:07


Fearless написа:Съдейки по правописа и броя на мненията(как пък и 2те са в тази тема само и то едно под друго :mhihi ),а отделно и запознатостта по случая "уж" от съсед :mhihi :mhihi За мен ти си джамбазина от въпросната автокъща :Mr Green Fun




Привет колега приемам мнението ти като закачка ;)
ела в Люлин ще те запозная ;)


Потребителски аватар
richko25
Мнения: 392
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 12:28
Автомобил: VAG
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот richko25 » Чет 05 юни 2014 16:24


Айде стига празни приказки.Пак осрахте темата!Човека е дал снимки ,дал е разяснения какво и как.Пичовете от автокъщата да направят същото снимков материал ,разяснения за автомобила и тогава може да се види кой лъже и кой не.Всичкото друго бръщолевене е спам. :death


ivan.nikolov1
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 18 мар 2013 19:56
Автомобил: Passat B6 2.0 TDI
Двигател: BMP 2005

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот ivan.nikolov1 » Съб 21 юни 2014 14:54


Автокъща "Auto SLOV" Срещу входа на КАТ ПЛЕВЕН,няма да коментирам който е ходил там и си е купил кола знае за какво иде реч :) Нелоялни,некоректни,няма кола която да не и свети Airbag и да не е блъсната на външен вид уникални но след това идват главоболията! :dummy


Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот qm_parket » Пон 23 юни 2014 11:24


Не знам дали ми е за тук мнението, но да питам: за Симеонов Ауто Плюс (Околовръстен път(Горубляне), ул. Крайречна 1) някой нещо чувал ли е?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab, zdravkop64 и 33 госта