Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Fearless » Сря 26 ное 2014 23:13


2 коли съм си вземал от авто къща(и двете от 1 и съща),като едната беше А3 1.8Т. Ей богу А3-ката колко бой видя и не съм сменял нищо различно от консумативи,но с мен имаше човек,който да погледнеше нещата,които не виждам аз.Взех я на съвсем нормална цена и предвид карането,което отнесе си я изби доволно.Истината е,че човек трябва да внимава.Кола не се купува всеки ден,за да се хвърлиш лекомислено и после да нареждаш джамбазите.Те не са ти виновни,че си будала :)




Потребителски аватар
MAYKI
Мнения: 412
Регистриран на: Сря 25 май 2011 11:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот MAYKI » Чет 27 ное 2014 0:00


kokoshinko написа:
MAYKI написа:

1-во недей сравнява БГ с Европа, ние сме от 3-я свят.
2-ро аз съм се "нахендрил" , друг, един познат купува от София кола и на прибиране блокира. Кво правим, към кого се обръщаме, продавача е взел парите и никога няма да ги върне или да поеме ремонта. И това защото уж на 160 000 км а тя на 380 000 и не е обслужвана от 30-40 000 наще ги вземат от там за 800 евро, а тука им искат по 3500-4000 и нагоре и това е безконтролна практика. Аз ще си я оправя мойта, друг ще се "нахендри" от някой мошенник защото печелят меко казано нечестно, това не е търговия според мен.


Точно това ти обяснявам ,че няма място за сравнение ,защото на хората им е ясно ,че това са стари коли и никой не се наема да дава гаранция, дори и в "белите държави не дават гаранция за такива стоки ,ако има тя е двойно по скъпа и продавача се самозастрахова ,а прекупвачите купуват такива коли евтини ,защото знаят че това се продава и това са възможностите на да речем българския потребител.
Също така нещо много важно ,което на много хора не им е ясно "белите държави или ,както ги нарече 1-вия свят" от 100 човека само 5тима ще си сменят просто ей така колата щото му е омръзнала ,ако е здрава,а другите 95 ще си карат до следващия преглед и ,ако тогава вече нещата станат тегави,като скъп и не рентабилни за ремонт,защото да речем пазарната цена на даденият автомобил вече е твърде ниска и така той стига до тук и ти се заемаш с тези ремонти

Ако бяхме по платежоспособни може би тези случай щяха да сведени до някакъв минимум и да са рядкост,защото ако мислиш ,че на търговците им се занимава да кърпят седалки да боядисват всяка кола ,да ремонтират двигатели и скорости и т.н. и т.н вместо да купят по качествена кола за препродажба се бъркаш.
Те и на скъпата пак ще имат същата печалба ,както и на тази дето ти си купил нз каква е ,но ,ако си беше купил същата за около 3000 от горе може би сега щеше да си сипваш само горива и течности ,но понеже си решил да купиш кола от минималната цена от тези дето си им се смял в обявите и си викал глей го тоя ненормалник иска 5 отгоре за същата дето я има за 5000лв и дори е с повече екстри и така се стига до там ,където си ти в момента нз какво очакваш.
То и самите търговци ги принуждаваме ние самите да продават Боклуци ,но това са възможностите на хората и така .
На който и да се жалваш ,който и да се опиташ да предпазиш по някакъв начин няма как да стане ,защото сме си такива
Просто както ти казах няма на кого да се жалваш ,защото са ни такива възможностите искаме и ние да сме бели хора ,но си нямаме и ще си ми винаги в такива драми

Защото за 1-вия свят това е нужник няколко пъти седмично то тук си ги прибираме в "хола" и ги обичаме повече от себе си

Както се казва ценностите са ни различни ,а това се нарича също и манталитет

И да ти кажа как си купувам колите аз
Влизам в интернет харесвам колата обаждам се договарям се ,превеждам парите докарват ми я до вкъщи и каквото дойде само по снимки и каквото дойде,защото на мен ми ясно ,че каквото и да си купя някой го е хвърлил заради някакъв проблем не ,защото е решил ,че не му се кара дадената кола ами защото има някакъв проблем и на хората не им се харчат излишни пари за стари нужници ,а и не им се разправя с това .
А чисто нова кола не си заслужава вече ,защото се обезценяват за секунди не е ,като преди 10 години например и те такива работи (не коментирам коли за около 12 000лв Дачия и Т.Н. )


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Vlad777 » Чет 27 ное 2014 8:09


Темата е за некоректни автокъщи, а не за дискусии на тема пазарът на автомобили в България icon_idea Придържайте се към нея


Потребителски аватар
vladeto_nedev
Мнения: 24
Регистриран на: Чет 11 апр 2013 7:55
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот vladeto_nedev » Чет 27 ное 2014 10:15


Това да караш кола която струва 6 000 лв. да се правят сериозни ремонти по нея в оторизиран сервиз граничи с лудостта в секи нормален сервиз ще излезне поне на 1/3 от цената на оторизирания.А това за катализатора просто неискам да го коментирам :screwy проблема в най-лошия случай може да се реши за 300 лв.

Виж сега колега, да ми слагаш човечета, които си въртят пръста около мозъка е меко казано невъзпитано!
Аз живея в БГ, не съм богат, но нямам този манталитет, обичам колата ми независимо от 2-5-10-20-50 хил. лв да е подържана и сигурна, защото утре в нея ще се качи жена ми, детето ми, а каква е ползата ако съм спестил 500-1000 лв. и утре те се пребият?! Не визирам катализатора, то колата беше с изтърбушен катализатор първоначално, яко смърдеше на бензин и постоянно светеше за грешки на двигателя, не мога да видя дали катализатора е празен, мислех че е има по-сериозен "прикрит" проблем. А още преди години карах Опел, на който отрязах катализатора и сложихме някакво гърне на неговото място. Но какво да обяснявам, тук си говорим за измамата, ако джамбото беше казал - виж сега изтърбушил съм катализатора, затрил съм грешката, ще ти светне индикацията, но можеш да си караш, не се притеснявай, съединителя е строшен –хайде това може и да го премълчи - защото е резонен разход и нова да си купиш рано или късно ще го смениш! Да каже: леко е била ударена е отпред, ок приемам - кола за 5000 лв. не може да е перфктна, но да ме лъже, че тя е перфектна за да изкара на мой гръб 500-1000 лв. горница! Не това е непочтено! Това ти бърка в джоба колега, утре като не оправяш или кърпиш и твоята ,и я продадеш на някой, какво става?! Не си ли същия, плюеш джамбазина, но се принизяваш на неговото ниво! Отидох в оторизиран сервиз, защото първо съм карал: Пежо преди доста години, сега карам VW Tiguan 2.0 TDI 2008-гаранцията отдавна е изтекла, но го обслужвам в Porshe Sofia Jug и знаеш ли защо, не защото "събирам парите си по улицата", защото реших на 120 хил. вече да не го обслужвам там, отивам при един приятел - добър майстор има хубав сервиз, казвам му - "дай да обслужим Тигуана на 120 хил., той ми казва - ремъци, водна помпа, ролки и т.н, а те не се сменят на 120 хил. примерно! Ето колко е квалифициран! А за кола, за която съм платил изкарани с честен труд пари, не искам да я "човърка", човек който дори няма представа какво се обслужва на 120 хил.! Не казвам, че в оторизираните са най-добрите - БГ е все пак, но поне имат нужния инструмент и софтуер за колата ти.
Та мисълта ми беше,винаги се оплакваме от ситуацията в БГ, икономика, политика, социална сфера! Да ок, съгласен съм, но какво правим ние като граждани, като манталитет да променим това, нищо! Затова си заслужаваме и търговците на стари коли и политиците и бизнесмените и всичко!


George_Best
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 07 фев 2015 18:38
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот George_Best » Съб 07 фев 2015 18:49


Здравейте!

Пиша тук защото темата за конкретната Автокъща за която искам да попитам (Стефи Ауто) е заключена..

Става въпрос затова че съм харесал оттам един автомобил: Volvo C30 1.6 i/8 987 лв./ръчна
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11416509245533378&slink=8puh75

Въпросът ми е следният: Прочетох доста негативни мнение за автокъщата, но като цяло колата доста ми допада, по думите на продавача- Абс. е ОК да се види колата на мой доверен сервиз, няма спънки като цяло в поведението му освен че леко прилича на измамник..
Та просто мн ме разколебаха мненията в темата за 'Стефи Ауто', а макар въпросната кола да ми допада- бих си спестил разходите за превоз до сервиз + парите за прегледа.. И най-вече доста ме пострестна един постинг за некоректността на въпросните хора от автокъщата които вадели акумолатори след пордажбата и изкачали с някакви 'Истински' документи, чак след продажбата?

Ще се радвам на адекватни мнения както за колата така и за идеята за покупката и от това место!

Благодаря предварително! :)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Vlad777 » Съб 07 фев 2015 19:17


След 11 страници тема какво повече искаш да ти се каже :screwy :screwy :screwy


George_Best
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 07 фев 2015 18:38
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот George_Best » Съб 07 фев 2015 19:50


Добре бе професоре, ако те сърбят пръстите си пусни Фифа 2015 и разцъкай малко не ми трябват философски затапки а сериозно мнение..
11 страници тема от които 9 са от преди 2г..искам някое актуално мнение от човек наскоро закупил автомобил от въпросната автокъща, защото:
1во може вече да не е същият продавач-измамник
2ро може да са сменили политиката
3то търся и мнение за конкретният автомобил- доколко това което е изложено звучи актуално!

Последна промяна от Vlad777 на Съб 07 фев 2015 20:28, променено общо 1 път.
Причина: Получаваш предупреждение. Поправи си тона, защото си отскоро тук, но няма да е за дълго ако продължаваш!


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот betaserk » Съб 07 фев 2015 20:09


Като стана дума за некоректни автокъщи да допълня и аз, в Хасково втората автокъща "Аутомания" от дясно на кърджалийско шосе, посока Кърджали и последната в дясно, пълни мошенници които по телефона ти казват, че едва ли не са самолети. Отидохме да гледаме една кола в "Аутомания" на снимките ще кажеш, че е нова като отидохме пълна гробница, става дума за един Passat b5.5 131 коня хай лайн с едни големи джанти 17-ки които бяха леш, ръжда по колата и джантите обелени целите, в коша при мотора леш, измито обаче от всякъде течеше масло, едната греда там отпред към радиатора изгнила, самата кола отстрани по вратите лешник, замаскирани петна от ръжда с боя и станало манджа с грозде и ни обеждаваха колко е супер колата. :mhihi
Спирачните апарати поляти с блажна боя, която текла по джантите седя седя с месеци и най - накрая излъгаха някой дето не разбира.
В последната автокъща в дясно, едно ауди А4 от тези от 2001 нагоре, пълен лешник, гробница на колела и тоя ни обеждаваше, че такава кола другаде не можело да се намери :screwy толко хубава. :mrgreen
Пазете се от автокъщите по принцип, имам роднина в Хасково в едната автокъща ходихме намерихме го и се разправяхме половин час, каза ми бягай от тука от тези автокъщи, купиш ли от тук тежко ти и горко ти, всеки лъже всеки превърта километражи, взимат най-големите котърници от автоморгите, събират ги, поокрасяват ги и чакат далаверата да излъжат някой дето не разбира.
Моята си я взех от човек от Хасково, да не се подлъжете по това има и търговци които продават коли и то повечето са такива, много много внимавайте!
Да чукна на дърво и на тиквата си, но засега съм много доволен от пасатко. :biggrin
Е не казвам, че е без нито един -, но повечето са плюсовете.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Vlad777 » Съб 07 фев 2015 20:33


George_Best написа:1во може вече да не е същият продавач-измамник
2ро може да са сменили политиката
3то търся и мнение за конкретният автомобил- доколко това което е изложено звучи актуално!

1-ВО - Няма как да не е същият измамник. Името на автокъщата е същото. Обявите са същите - всяка кола е "ЧИСТО НОВА". 1000% същият измамник.
2-РО - Няма как да си сменят политиката - видно е от обявите. Най-малкото ако бяха сменили каквото и да е, щяха да започнат на чисто с НОВО ИМЕ и да пропуснат лъжата "чисто нов" във всяка обява. ИЗМАНИК.
3-то - потърси във форума на Volvo. Тук сме VOLKSWAGEN фенове. Чудно как се регистрира, за да питаш за волво, което сигурно единствено и само се продава точно в тази автокъща? М?
4-то - доста ми понамирисва това търсене на мнение и по-скоро мога да предположа, че някой се опитва да си подобрява имиджа в интернет. НО това няма как да стане. Не и тук.

"Професоре" могат да ме наричат само приятелите ми. За теб съм г-н Vlad777. icon_idea

Айде чал! :gay


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kossis » Съб 07 фев 2015 21:19


Влад, тоя много нервен бе :mrgreen :beer

Ми да му кажа Аз освен - колата е супер -Вземай че свършиха -не останаааааа !

Само остава въпроса как ще си я продадеш сам на себеси George_Best, ще се измамиш ли или ще си смъкнеш цената като за тебе ??? :Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun


Д-р Николай Христов
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 07 яну 2015 22:33
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2013

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Д-р Николай Христов » Съб 07 фев 2015 23:16


Имах известни обиколки из местните автокъщи предното лято. Чувството беше ужасно. Приличаха ми на бардаци, където се предлагат стари и крайно амортизирани.... персонал да го наречем. Нарисувани, излъскани, докарани, но все пак дърти....служителки. Всеки път след напускане на въпросните места изпитвах желание да се докопам максимално бързо до баня! В крайна сметка избрахме втората кола в семейството по обява в интернет и естествено, бидейки пълен аматьор, отново се прецаках. Не че е лоша колицата и досега върши чудесна работа на жена ми из града, но определено не е това за което ни се представяше от продавача! Ако не ми мине котка път, стара кола няма да купя повече. Вярно че първата ми кола навремето още преди да се класирам за В7 също беше стара (VW Vento), но я купих от познат човек, като в цената влизаше и последващата поддръжка!


George_Best
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 07 фев 2015 18:38
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот George_Best » Нед 08 фев 2015 18:59


Значи вижте сега.

1во- нямах за цел да се чопля с никого. Просто ме подразни че след един абс. сърдечен въпрос получавам, ако не мълчание то някаква абс. излишна забележка прикрепена с емотиконки :screwy - всякаш задавам някакъв малоумен въпроса. Съжалявам не съм искал да засегна никой= но хайде като се правят забележки за добрият и културен тон, този който прави забележка да даде личен пример!
Естествено че има доста мнение по темата но последните датират от Юли мин.г. и ми беше интересно наскоро някой дали е купувал оттам. В крайна сметка не казвам че едно и-нет мнение ще ми промени цялостната идея за покупката на въпросният автомобил но все пак би понаклонил везните..

2ро- Не не съм въпросният дилър, така че спокойно нека не разгръщаме излишни филми..Той едва ли може да напише и 3 изречения като горните без да направи правописни грешки..Както и да е пак- въпросът ми е с цел подкрепа на мнение, защото макар общо взето негативният feedback за авоткъщата, както се казва като ти хареса нещо не ти се иска да са верни слуховете и надеждата за нещо добре умира последна :)

Хайде сега приятна вечер и моля да не дискутирам излишни словоизавления, а да се фокусираме по темата- ако някой има нещо да добави.


pocketfen
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 16 яну 2010 18:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот pocketfen » Пон 09 мар 2015 21:25


Бих искал да се включа в размислите и страстите драги колеги относно мошенниците!След като се изпокарах с всичките ми роднини,аз все пак потеглих за закупуването на "новата ми стара кола", към Монтана.Къщата се казва PACHO-BRP,не стига отношението на шефа се оказа доста арогантно спрямо мен като клиент(държа се с мен не като с клиент а като с престъпник),автомобила с който се сдобих беше меко казано една купчина скрап,мястото за тест на автомобила бяха бомбени ями около автокъщата където макисмалната скорост за каране е макс 4,5км.Сервизна книжка пише ,че има в обявата а нямашеГодина на регистрация 99 а на по стъклата е 98,за километража не искам да говоря,с убеденост въртян.На въпроса защо не работи касетофона ми бе отговорено,че сме в България.Колата беше с набита присадка в двигателя,неработещ километраж,и какво ли още не.Вярвам ,че не всички автокъщи в Монтана са сборни пунктове за скрап но все пак,намразих Монтана като град,заради тази случка.Бягайте далеч от там!!!!PACHO-BRP-НИКОГА ПОВЕЧЕ!!!!!

Последна промяна от pocketfen на Пон 09 мар 2015 22:05, променено общо 1 път.


beloved
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 05 ное 2012 14:14
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот beloved » Пон 09 мар 2015 21:37


Колега като си видял, че колата има проблеми защо си я купил?


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот betaserk » Пон 09 мар 2015 22:31


По принцип от автокъща не е за купуване на кола, те търсят евтини коли да ги продадат скъпо, имам един приятел има б4 пасат, подържа го във всяко отношение и някой ден ако го продаде които го купи ще е подържана кола. А в автокъщите колите са били някъде паркирани с месеци купуват ги и докато ги докарат и после и тук още месеци и става 1 година само миене и стоене на едно място и всеки я кара с газ до дупка и най - накрая си я купува някой и се набутва!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта