Моля за съвет за покупка на golf4

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моля за съвет за покупка на golf4

Мнениеот niikoo_1 » Вто 05 май 2009 21:32


sto4o написа:Моля за съвет за покупка на Голф 4 от месец и нещо чета из фурума и навсякъде където намеря информация и немога да реша кое е най-добре бензин или дизел просто искам количката де е повечеко коне и да варви бях се спрял на помпа дюза 131 коня но се оказа че са скъпи за потдръжка, нормалния 110 коня много хора се оплакват от трудно палене при топъл двигател, ГТИ ме притеснява разхода и незнам каквоп да правя разполагам с 10 000 моля за съвет вие карате такива коли.
Благодаря предварително. :bowdown


Щом те притеснява разхода и подръжката изобщо не си за 1.8Т или 1.9ТДИ, вземи си 1.6 :idea: няма такъв филм да караш пъргава кола и да не вадиш повече пари.
Така, че взимай си 1.6 и си свиркай.
При 1.9ТДИ и 1.8Т, ако не ти се дават пари за подръжка има много неща, който могат да те откажат само като им чуеш цените. Съединител, турбо, дюзи при ПД моторите, облусжване говотов ли си да дадеш 1000лв. за читаво обслужаване на 1.8Т :idea: , щото ако не си не заслужаваш да караш такава кола :idea: ако имаш 10хил си вземи кола за 8 това е моя съвет за да не ревеш после из форума :Mr Green Fun




Потребителски аватар
Dorian
Мнения: 1344
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:57
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Моля за съвет за покупка на golf4

Мнениеот Dorian » Вто 05 май 2009 21:54


sto4o написа:а на 1,8т може ли да се сложи без проблеми газ ?

Колега я си купи голф 3 1.8 моно и хем щети стигнат парите,а и разхода и обслужването са доста по-малко,ще слагаш газ за 10лв. ще мислиш че караш голяма кола и на далавера mhihi
btv Аз по-голямо глупост от това да си купиш ''уж'' бегачка и да и сложиш загово незнам :twisted: :twisted:
:arrow: Колегите с газирани коли да не се обиждат,говоря главно за комбинацията ''1.8Т-гЪз''


Потребителски аватар
sto4o
Мнения: 221
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 11:37
Автомобил: Leon
Двигател: ARL
Местоположение: София

Re: Моля за съвет за покупка на golf4

Мнениеот sto4o » Вто 05 май 2009 22:02


това за ГЪЗТА е алтернатива ако се вдигнат горивата пак на луди цени каквито бяха иначе немисля да и слагам газ. видях днес обява в mobile.bg http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?top ... f1=details дават 10х гаранция на двигател какво ви е мнението


Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моля за съвет за покупка на golf4

Мнениеот niikoo_1 » Вто 05 май 2009 22:06


Тия са ми много интересни как така дават гаранция на двигателя 10хил км :?:
Що за простотия е това :screwy


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Моля за съвет за покупка на golf4

Мнениеот Stivi » Вто 05 май 2009 22:18


niikoo_1 написа:Тия са ми много интересни как така дават гаранция на двигателя 10хил км :?:
Що за простотия е това :screwy

Ами за толкова километри свършва действието на добавката която е сложена :lol: :lol: :lol:


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Моля за съвет за покупка на golf4

Мнениеот morfei1 » Вто 05 май 2009 22:23


Бре, аз какви коли съм виждал на газ, ви е тука за 1.8Т ми говорите, направо да се чуди човек. ГИ на 1.8Т май ще е скъпичак, пък пак ще си лапа доста газчица. По добре към ТДИ да се насочи..... примерно 101к.с ПД е разумна алтернатива. Хем са по-евтини, хем имат по-никък данък пък се срещат и по-често, хем карате кола с мотор от по-ново поколение :roll:


jordanpar
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 20 фев 2007 15:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Моля за съвет за покупка на golf4

Мнениеот jordanpar » Вто 05 май 2009 22:25


Гаранция има право да дава производителя или оторизиран сервиз.
Тези заучени горублянски фрази са ни ясни--реални километри,гаранция в пробег,един собственик,всичко това е стръв за примамване на евентуалния купувач.
А нека се престане с тези отживелици от рода ``ти луд ли си--бегачка и газ`` и тем подобни.Турбина /компресор/ и газ от край време си е добър вариант,нека хора невежи и само чули-недочули нещо за газифицирането на автомобили със или без принудително въздушно пълнене да не се обаждат,и без това в Оффтопика тече една тема точно за тъпизмите и невежесттвото във форума.
Преди доста вече време и Шницер /в лицето на БМВ/ показаха че 552 к.с. автомобил може чудесно да се държи на ГАЗ.А да не говорим за ``бегачка`` /да, има кавички/ като 1.8Т какъв е проблема да се газифицира.
А за данъци може би ще трябва пак да говорим след време,не се знае дали 101 к.с. дизел няма да стане двойно по-обложен с данък от 150к.с. газифициран бензин.


Потребителски аватар
vankoni
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 02 май 2008 16:46
Автомобил: VW passat B3 B5.5
Двигател: PF1991 ALT2003
Местоположение: Хисар London
Контакти:

Re: Моля за съвет за покупка на golf4

Мнениеот vankoni » Сря 06 май 2009 16:15


sto4o написа:това за ГЪЗТА е алтернатива ако се вдигнат горивата пак на луди цени каквито бяха иначе немисля да и слагам газ. видях днес обява в mobile.bg http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?top ... f1=details дават 10х гаранция на двигател какво ви е мнението



:screwy спортен салон; спортен волан; тонирани стъкла; Да видя нещо такова на снимките? Отваряй си очите колега, нопоследък пазара на коли се сви, и търговците прибегнаха до старите трикове, едно приятелче изгоря скоро покрай едно голфче.


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Моля за съвет за покупка на golf4

Мнениеот leonardo_vd » Сря 06 май 2009 16:35


Aйде да се изкажа и аз като пристрастен към 1.8Т. Имам 2 коли с този мотор и едната е Г4 а другата Г1. Мотора е елементарен откъм конструкция и много от частите са евтини.
Недостатък на мотора е обтегача на веригата между разпределителните валове, и дотолкова че не се сменя редовно поради цената и от 300лв. Всичко друго е в пъти по-евтино от ТДИ. Разхода е зависим от размера на обувката ти.
Плюсове... еми само логото ГТИ може да ти подскаже много. Порови из нета и виж какво означажа.

За 1.6 мотора знам само че късат нитове не диф-а и кутиите 2-ра ръка са майка си и баща си. Не вярвам и да е много по-икономичен.

Дизелите са добър вариант, но мен лично тракането доста ме дразни и недай си боже зареве за тампона на мотор там цените са идеални, а пък ако се направи компромис с евтин тампон, то тогава вътре става малко по-некомфортно заради вибрациите.

ПП. На 1.8т пасват и доста други скорости и аксесоари около мотора то по-стари генерации. Много от собствениците на този мотор се плашат като чуят за смяна на съединител, но и тук има по-евтин вариант и то с по-голям диск на съединител, а иманно пълен комплект съединител от Голф 3 АБФ


Потребителски аватар
sto4o
Мнения: 221
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 11:37
Автомобил: Leon
Двигател: ARL
Местоположение: София

Re: Моля за съвет за покупка на golf4

Мнениеот sto4o » Сря 06 май 2009 20:51


Мисля да се насоча към читаво TDI 110 кончета и да и сложа един чип от Брезел. Само де го намеря това читаво TDI като повечето вкарани в БГ са боклуци.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Моля за съвет за покупка на golf4

Мнениеот Stivi » Чет 07 май 2009 9:48


sto4o написа:Мисля да се насоча към читаво TDI 110 кончета и да и сложа един чип от Брезел. Само де го намеря това читаво TDI като повечето вкарани в БГ са боклуци.


Ами отиваш с някой до Германия/Австрия и си го харесваш от частните обяви за да не е боклук,само че ще ти излезе малко по-скъп и ще е на повече километри от продаваните тук които НИКОГА не са на повече от 200 000км :wink:


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моля за съвет за покупка на golf4

Мнениеот maxpayne » Чет 07 май 2009 11:05


leonardo_vd написа:За 1.6 мотора ... Не вярвам и да е много по-икономичен.


Разход 6.9/100 засечен за 100км магистрала + 60км междуградски + 20км градско основно на първа, че такива дупки имаше - пеша да ти е гадно да минеш.

Това с A98 на 16V двигател


Потребителски аватар
GTI 1411
Мнения: 41
Регистриран на: Пон 18 фев 2008 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: GOLF 4 1.8 GTI

Re: Моля за съвет за покупка на golf4

Мнениеот GTI 1411 » Чет 07 май 2009 20:36


Колега щом не те притеснява данъка не му мисли взимаи едно GTI не се плаши от разхода 1.8Т гори от 6.7 до 10 на 100 зависи от карането до 110км 6.7 до толкова го свали реално с допълване го засичам до към 140-150 скача на 7.3-7.8,обаче усещането в ускорението си е голям кеф,а нали знаеш кефа цена няма,товае щом искаш бърза кола това е двигатела,с тия TDI-та незнам а пъроначалното обслужване с оригинални части верно струва 900-1000 лв.ама и на тдито нее много по евтина а й на едно и също каране по барзичко карахме де заедно бяхме TDI 110 к.с и 1,8 T разликата в горенето беше 230 гр.за 210 км.Това е от мен нататък си ти човека :wink:


Потребителски аватар
sto4o
Мнения: 221
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 11:37
Автомобил: Leon
Двигател: ARL
Местоположение: София

Re: Моля за съвет за покупка на golf4

Мнениеот sto4o » Пет 08 май 2009 20:54


Благодаря на всички които споделиха мнението си кате взема нещо ще се похваля само се надявам да е по скоро и се моля да е читаво че не ми се занимава да ходя по майстори.


Потребителски аватар
overapac
Мнения: 712
Регистриран на: Сря 03 дек 2008 23:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Моля за съвет за покупка на golf4

Мнениеот overapac » Пет 08 май 2009 21:07


само не се лъжи с печка!! :banghead: :banghead: :banghead:



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта