Дали да заменя настоящ Golf MKVI за Passat B7

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
hellcat.hc
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 12 авг 2016 9:19
Автомобил: VW Golf MKVI
Двигател: CBAA
Местоположение: Sofia

Дали да заменя настоящ Golf MKVI за Passat B7

Мнениеот hellcat.hc » Сря 07 сеп 2016 9:04


Здравейте, имам възможност да заменя Golf MKVI 2.0 tdi 140 ps DSG (6) (2011) (65 000 реални км!!! ) за Passat 2.0 tdi Highline 177 ps DSG (?) (2013) (140 000 реални км.) с доплащане разбира се.
Знам, че моделите нямат много общо, но някак си ме блазни по-високия клас, но се притеснявам от по-скъпа поддръжка, части, разход и т.н.
Общо взето офертата е за днес, свалят ми 30 % от цената за Passat-a и ми е много трудно да реша. Моля за помощ, плюсове и минуси за да направя някаква равносметка накрая.
Номера с какво ми е на сърце няма да мине, искам да взема разумно решение !

Благодаря предварително !

Поздрави.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дали да заменя настоящ Golf MKVI за Passat B7

Мнениеот Vlad777 » Сря 07 сеп 2016 12:27


Колегата dobrin имаше Golf V TDI GT Sport с доста екстри, DSG и 170 к.с.

Сега е с Passat B7 Highline TDI DSG 4motion и 170 к.с.

До колкото имам наблюдения, пасатът е доста комфортен автомобил, а с DSG е и доста икономичен. Със 170 к.с. ще върви повече от голфа със 140 к.с., въпреки по-тежкото купе.


Потребителски аватар
hellcat.hc
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 12 авг 2016 9:19
Автомобил: VW Golf MKVI
Двигател: CBAA
Местоположение: Sofia

Re: Дали да заменя настоящ Golf MKVI за Passat B7

Мнениеот hellcat.hc » Сря 07 сеп 2016 15:03


Вървенето на Голфа е доста приятно и като че ли ми е напълно достатъчно. При мен по-скоро водещо е поддръжката и икономията на гориво. Определено DSG спомага за икономия (вече изпитано и факт), а като гледам разликата в цифрите по спецификации не е голяма, но дали на практика е така. Моята логика е, колкото по-скъпи материали и повече екстри, толкова повече вероятността нещо да се скапе е по-голяма, а и цената на по-висок клас автомобил от към части е по-висока, поправете ме ако греша..


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Дали да заменя настоящ Golf MKVI за Passat B7

Мнениеот ALESYZ » Сря 07 сеп 2016 15:08


Щом сте убеден в по-скъпата поддръжка на Пасат и ви плашат тези разходи като цяло, за какво е изобщо тази тема? Това, че днес ще икономисате 30% от цената, дали ще компенсира бъдещите разходи? Това е силно субективно.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Дали да заменя настоящ Golf MKVI за Passat B7

Мнениеот myrshavija » Сря 07 сеп 2016 15:11


hellcat.hc написа:... колкото по-скъпи материали ..., толкова повече вероятността нещо да се скапе е по-голяма ...

Изображение


Потребителски аватар
hellcat.hc
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 12 авг 2016 9:19
Автомобил: VW Golf MKVI
Двигател: CBAA
Местоположение: Sofia

Re: Дали да заменя настоящ Golf MKVI за Passat B7

Мнениеот hellcat.hc » Сря 07 сеп 2016 15:28


ALESYZ написа:Щом сте убеден в по-скъпата поддръжка на Пасат и ви плашат тези разходи като цяло, за какво е изобщо тази тема? Това, че днес ще икономисате 30% от цената, дали ще компенсира бъдещите разходи? Това е силно субективно.


Не съм убеден ! За това е и темата. За първи път карам VW и изобщо не съм наясно с моделите, поддръжката, спецификите и никога не съм се и интересувал до преди няколко седмици, когато реших да взимам голф.
Всички мои предположения са на база личен опит от предишния автомобил, който карах, а именно 7 серия БМВ Е65, стар автомобил (2002), но висок клас бъркащ в джоба ми ежемесечно. Но няма как да си правя крайни изводи за една марка, модел и клас автомобил на база опит от друга... и пак стигаме до "защо пуснах тази тема".

Ако наистина има хора, които имат най-малкото богата "обща култура" относно VW и в частност тези два модела и агрегати, моля да помогнат в опита ми за разумен избор, ако няма такива, благодаря за вниманието и спокойно може да премахнете тази тема в края на деня, освен малката вероятност да е полезна за някой друг.

"... колкото по-скъпи материали ..., толкова повече вероятността нещо да се скапе е по-голяма ..." ---> моя грешка, реално нямах предвид качеството на материалите.

Поздрави и лек ден.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Дали да заменя настоящ Golf MKVI за Passat B7

Мнениеот Stivi » Сря 07 сеп 2016 19:59


Щом така се свалят 30 процента от цената бих имал едно на ум icon_idea


Потребителски аватар
blade84
Мнения: 694
Регистриран на: Чет 05 май 2011 17:36
Автомобил: Vento
Двигател: AAZ
Местоположение: Lom

Re: Дали да заменя настоящ Golf MKVI за Passat B7

Мнениеот blade84 » Сря 07 сеп 2016 20:25


Заменяш една нова кола за кола която си е минала километри та чак и да му доплащаш. Аз не бих го направил.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 924
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Дали да заменя настоящ Golf MKVI за Passat B7

Мнениеот ssssl » Сря 07 сеп 2016 23:56


+1


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Дали да заменя настоящ Golf MKVI за Passat B7

Мнениеот vucata » Чет 08 сеп 2016 4:19


Сменяй. Кво от това, че е с 70к километра отгоре? Комби, новия мотор, dsg. Веднъж се падат такива оферти. Докато чакаш твоя голф да се продаде евентуално, за да си вземеш нещо мааалко по-ново, ще ти поникне бяла брада, а пасата ще е не на 3, а на 10 години. Нормално е колата да е подкарвана, все пак е комби. Не слушай много много съфорумци, че те всичките са си взели голф 4ките и пасат б5ците на реални килочетри- 500 000+ , па още си ги карат.


Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Дали да заменя настоящ Golf MKVI за Passat B7

Мнениеот Krasi » Нед 11 сеп 2016 22:00


30 процента сваляне от цената за мен е колосално много. Или го е закъсал много или има греда?- Това е нещото което ме притеснява повече. Може би щеше да е по ясно ако беше казал и цените какви са.
И накрая: Ако искаш си свери часовника за употребявани автомобили с реални километри в някой официален представител-има голям внос на такива от Германия. Ще разбереш и твоята 30 процентна отстъпка дали я бива.
И успех!


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Дали да заменя настоящ Golf MKVI за Passat B7

Мнениеот Stivi » Нед 11 сеп 2016 22:49


Тя офертата е била за деня който мина отдавна,остана да чакаме информация ако е имало бартер с доплащане :wink


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Дали да заменя настоящ Golf MKVI за Passat B7

Мнениеот hooligan_sk » Пон 12 сеп 2016 10:49


Явно темата вече не е актуална, но аз никога не бих сменил Мк6 на 65 000км за Б7 на 140 000км. Тук сме се наплашили през годините от джамбази и сега ако ни изпадне кола на 120-170К реален пробег си казваме - баси кефа, супер оферта, тя кат нова. Еми да, но не е като нова. И разликата между 65К и 140К е огромна. Изпробвано, с Мк6. :th_up


Потребителски аватар
hellcat.hc
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 12 авг 2016 9:19
Автомобил: VW Golf MKVI
Двигател: CBAA
Местоположение: Sofia

Re: Дали да заменя настоящ Golf MKVI за Passat B7

Мнениеот hellcat.hc » Пон 12 сеп 2016 13:13


Да, реших да запазя Голфа, благодаря за помощта :)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 111 госта