Заслужава ли си VW polo 1.4 16V DOHC мотор.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
kaloqn88
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 08 юни 2009 18:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НОВА ЗАГОРА

Заслужава ли си VW polo 1.4 16V DOHC мотор.

Мнениеот kaloqn88 » Вто 15 дек 2009 18:30


Искам да знам тъй като сам харесал едно такова поло. Като разход на гориво, здравина на мотора или по принцип какви са му предимствата и недостатъците.




Потребителски аватар
Gecatawe
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 26 авг 2007 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Заслужава ли си VW polo 1.4 16V DOHC мотор.

Мнениеот Gecatawe » Вто 15 дек 2009 19:13


Колега потърси в търсачката има доста говорено по твоите въпроси.Аз лично карам такова поло и съм супер доволен от него, разхода малко е висок но това да му е извънградско ми прави 6, градско 10.Проблеми с колата несъм имал 1година и 2 месеца.Консумативите неса много пари 350-400лв ремъци,ролки,масло+ работата.Стабилно е доста и бързо набира като цяло за класа си е супер. :D


Потребителски аватар
Rad3v
Мнения: 520
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 16:41
Автомобил: Vw Golf 4 TDI
Двигател: ARL 2000g
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Заслужава ли си VW polo 1.4 16V DOHC мотор.

Мнениеот Rad3v » Вто 15 дек 2009 19:14


Попринцип съм чувал, че тея винтилираните бая се чупели и собствениците си имали бая ядове с тях, а за по-подробна информация ползвай :търсачкаа


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Заслужава ли си VW polo 1.4 16V DOHC мотор.

Мнениеот apa6o » Вто 15 дек 2009 19:18


Първо ако искаш да купуваш кола, добре се замисли колко ти е бюджета, защото ако си в долната граница на цените ще има да се оплакваш, че колата ти се чупи, но и високата цена не е гаранция за добра кола, така че си намери приятел който разбира и търсете и гледайте, все пак вентилираните Полота в повечето случаи са брали бая ядове и са поседявали често в лютеницата :roll:


kaloqn88
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 08 юни 2009 18:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: НОВА ЗАГОРА

Re: Заслужава ли си VW polo 1.4 16V DOHC мотор.

Мнениеот kaloqn88 » Вто 15 дек 2009 21:20


благодаря много колеги. аз лично в момента имам поло 1.4 60 коня и просто исках да го сменя и за това се интересувах


b.real
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 15 май 2009 17:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: Заслужава ли си VW polo 1.4 16V DOHC мотор.

Мнениеот b.real » Сря 16 дек 2009 21:27


аз от 3 години карам такова и мога само да ти кажа че е пълен боклук
маса пари съм хвърлил за какви ли не ремонти
то не беше скорости дросел кабели на свешти и куп други работи
ако не бях набил толкова много пари до сега щях да съм го махнал
това е мое лично мнение и другите колеги да не се сурдят


Потребителски аватар
tomo8889
Мнения: 115
Регистриран на: Пон 11 фев 2008 20:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Заслужава ли си VW polo 1.4 16V DOHC мотор.

Мнениеот tomo8889 » Пет 18 дек 2009 16:45


Чувал съм от други колеги за същите проблеми за 1.4 16V,и аз се чудех между 1.4 и 1.4 16V,накрая взех 1.4 60к.с. 2 години каране 35000км пробег и само дребни ремонти които са присъщи за тези модели,не е нещо фрапантно :да: ,за 16V чувам само лоши работи. :не:


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Заслужава ли си VW polo 1.4 16V DOHC мотор.

Мнениеот apa6o » Пет 18 дек 2009 17:09


Ако колата е запазена и е 16В какъв е проблема, то и на 60 коньово от лош собственик да попаднеш, пак ще се проклинаш за покупката :wink: С колите втора употреба не може човек да мери с един аршин :)


Потребителски аватар
brego01
Мнения: 35
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 12:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Заслужава ли си VW polo 1.4 16V DOHC мотор.

Мнениеот brego01 » Съб 19 дек 2009 2:08


Карам 1.4 16V от месец май, на пролет кой на където види :banghead: . Разделяме се с него. :bishop


Потребителски аватар
eradev
Мнения: 257
Регистриран на: Чет 28 сеп 2006 11:43
Автомобил: HR-V
Двигател: D16W1
Местоположение: Бургас

Re: Заслужава ли си VW polo 1.4 16V DOHC мотор.

Мнениеот eradev » Съб 19 дек 2009 11:04


ако сериозно си решил да го сменяш твоето и държиш на същата марка и модел те съветвам да си намериш с мотор 1,6, АЕА или АЕЕ. За предпочитане е първото понеже се газифицира с обикновена АГУ. Карам такова от 5 години вече и съм му сменил само един съединител и дребни неща по окачването. Много съм доволен, страшно здрав мотор.


Потребителски аватар
Gecatawe
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 26 авг 2007 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Заслужава ли си VW polo 1.4 16V DOHC мотор.

Мнениеот Gecatawe » Съб 19 дек 2009 13:51


Ба вие сте луди...То за това плюят италянските коли , френските, сега и 16ките е няма нищо вечно като му дойде време всичко се чупи.Това че при вас се кара на умиране и него поддържате и такива неща неозначава че при някой други хора е по този начин.При мен само да клопне веднага се ходи на майстор.Сменил съм на моята 16-ка 1 накрайник кормилен, съединител,1 семеринг на избирача на скоростите,масло + филтри, ремъци ролки, и тези дни акумулатор ще сменям.КОЛАТА Е ВНОС ОТ ИТАЛИЯ. За 1 година и 2 месеца колата е на близо 40 000км и проблеми нямам!!!Имам кабел + VAG наблюдавам я постоянно проблеми никакви!!!Мотора както на 1.4 60 коня може да се прецака така и на 16В, скоростите се били чупели, да така е ама на много от 6N си е проблем това.Това че има още 1 вал и 8 клапана бонус означава че много се чупи и е голям боклук освен мотора и купето се чупи.Ако не е 16В сичко му е наред.
Та колега земи си 1.0 най-добре ще е mhihi :Mr Green Fun :drinking:


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Заслужава ли си VW polo 1.4 16V DOHC мотор.

Мнениеот Bobi_S13 » Съб 19 дек 2009 14:09


eradev написа:ако сериозно си решил да го сменяш твоето и държиш на същата марка и модел те съветвам да си намериш с мотор 1,6, АЕА или АЕЕ. За предпочитане е първото понеже се газифицира с обикновена АГУ. Карам такова от 5 години вече и съм му сменил само един съединител и дребни неща по окачването. Много съм доволен, страшно здрав мотор.


не съм съгласен изобщо! спецялно за АЕЕ-то с тоя италянски дросел и писи ич не си е работа...върви много ама след като си го изремонтирал!


mirro_21
Мнения: 217
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: Заслужава ли си VW polo 1.4 16V DOHC мотор.

Мнениеот mirro_21 » Съб 19 дек 2009 18:50


напълно съм съгласен с Bobi_S13.АЕЕ-то с тези пластмасови колектори е точно за обикновенна газова да знаеш.
познавам поне 3-ма,които са правили основен ремонт,включително и аз.(всичко е до късмет)
а с тоя дросел и тоя комп дето ги има...мале,каква веселба е.ако разкачиш клемите за 20 мин и хоп 30лв ти изпаднаха от джоба за диягностика.
частите са малко по-скъпи от голф 3 и по-трудно се намират.
виж са,ако искаш кола за града моя съвет е 1.4 60кс.
-ефтини части
-здрав мотор
-лесна газификация
ако искаш по мощтна кола:
фолф 3-абу или абс беше мотора-1.8/90кс.
-изключително здрав мотор
-лесна газификация
-ефтини части
-мощтна кола
аз на тези два мотора бих се спрял,но ти си знаеш нуждите.успех :да:


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Заслужава ли си VW polo 1.4 16V DOHC мотор.

Мнениеот Koksan » Съб 19 дек 2009 20:34


И аз да споделя мнение!
Имам 1,4 16V
ЗА 3 години и 3 месеца колата е на 60 000км в мои ръце .. съм сменил ... Тампони на носачите .. преди 2 седмици ... маслото и филтрите 7 пъти и съм си чистил дроселовата клапа,свещите 2 пъти и кабелите още в началото!А .. и бобина купувах 1 път! Дойде си с неработещ ABS - аз си го оправих, сега е наред обслужването за 2ри път! Сменил съм си маслото в скоростната със семеринга и си го карам .. карам .. карам ... и карам! Колегата "gecatawe" може да ви каже .. как го карам и как го поддържам .. та ... Аз за този двигател само хубави работи мога да кажа! Това е най вървежния 1,4 от всички модели и марки автомобили ... най-динамичния ... може да се кара и бавно .. може и да се юрка! Нека колегите които не са карали такова поло да не казват "Една баба ми каза .. че не струва" Количките са си супер и моторчетата също! НЯМА по хубава и пъргава градска кола(от тези години)!

Вие го обърнахте ... на онзи виц:

-Ауууу много хубаво сирене!!!
-Ти яде ли от него?
-Не, ама бате, гледал като ядат, и ми каза!!!

Вашата работа е същата ... Еди кой си, казал на еди кой си, че на еди кой си, колата ... вървяла повече от на еди кой си ... защотото на еди кой си ... било 16V и МНОГО се чупело!

АМАН ОТ РАЗБИРАЧИ!!!!! :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

Последна промяна от Koksan на Съб 19 дек 2009 20:39, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Koksan
Мнения: 1678
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен / 6N 1,4 16V - AFH
Контакти:

Re: Заслужава ли си VW polo 1.4 16V DOHC мотор.

Мнениеот Koksan » Съб 19 дек 2009 20:36


mirro_21 написа:напълно съм съгласен с Bobi_S13.АЕЕ-то с тези пластмасови колектори е точно за обикновенна газова да знаеш.
познавам поне 3-ма,които са правили основен ремонт,включително и аз.(всичко е до късмет)
а с тоя дросел и тоя комп дето ги има...мале,каква веселба е.ако разкачиш клемите за 20 мин и хоп 30лв ти изпаднаха от джоба за диягностика.
частите са малко по-скъпи от голф 3 и по-трудно се намират.
виж са,ако искаш кола за града моя съвет е 1.4 60кс.
-ефтини части
-здрав мотор
-лесна газификация
ако искаш по мощтна кола:
фолф 3-абу или абс беше мотора-1.8/90кс.
-изключително здрав мотор
-лесна газификация
-ефтини части
-мощтна кола
аз на тези два мотора бих се спрял,но ти си знаеш нуждите.успех :да:


колега, ти много мощна кола му препоръчваш бре .. те тия 90 коня .. до луната и обратно ще му стигнат! :lol: :lol: :twisted:



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 111 госта