VW Passat б6 4-motion нюанси при закупуването на такъв?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
axios
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 02 юни 2008 8:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vancouver, Canada

Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв?

Мнениеот axios » Пон 01 мар 2010 4:12


djankata74 написа:Градско 11л.Навън 6.1л .Мешано 7.9.Това е информето от магазинаVW.


ако ми гореше 6.1/100, ама никога нямаше да се разделя с тая кола. Единственото друго което не ми харесваше беше ръчната с коп4е. Не е работа. Не 4е ми е правила проблем, ама знае ли човек, а и пергели не могата да се правят, хахахаха




ltolev
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 08 апр 2007 23:52
Автомобил: VW Multivan T5
Двигател: AXE 2005
Местоположение: София

Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв?

Мнениеот ltolev » Пон 01 мар 2010 20:14


Вече го засякох.....12.5 л/100км градско......като още не мога да му се нарадвам :lol: ........скоро ще го мерна и извън града :). Иначе на мен също би ми харесал разход 6.1 извън града......но доколкото проверих официалния представител не дава подобни цифри за харча.


nt75
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 08 фев 2010 12:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв?

Мнениеот nt75 » Чет 25 мар 2010 11:06


Здравейте! Да се похваля и аз, вече съм горд собственик на VW Passat Variant 4-motion 1,9 TDI/131hp (2005). Отказах се от вариантите за лизинг и с едно малко заемче си взех този. Излезе с около 10 бона по-тънко от Б6 седан 2TDI/140hp, който беше произведен 2006, и почти на същите км. Понеже имах възможност да прокарам за кратко и 2-та модела, мога само да кажа че окачването на Б5.5 е по-меко и комфортно от това на Б6, но пък Б6 е по-стабилен на пътя при висока скорост. Б6 е чудесен автомобил, но аз считам, че всевъзможната електроника по него и пиезоелектрическите дюзи-помпи на 2 TDI мотора не са в полза на надежността.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв?

Мнениеот feikot » Чет 25 мар 2010 14:05


Айде да ти е честит,по малко престий в бокса и в КАТ :),можеш да си сиг че единствения плюс на 6цата е външния вид.Ще останеш много доволен


Потребителски аватар
Godzy84
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 21 май 2008 0:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв?

Мнениеот Godzy84 » Пет 02 апр 2010 16:03


Здравейте, от скоро карам Б6 2.0FSI, мога да споделя лични впечатления от модела. Пасата е купен от VW (Porsche Sofia), обслужван и поддържан там, имаше пълна история в сервиза. Аз го купих от първия собственик. Това за мен беше важно, понеже не разбирам много, а на джамбазите по автокъщите не им вярвам изобщо. Колата имаше следните проблеми: тампони на предните носачи (предни и задни - 550лв. в Porsche Sofia), някаква ролка или нещо такова (те ми обясниха момчетата от сервиза, ама аз не ги разбрах много) издаваше странни звуци - 520лв. ремък + ролка пак в Porshce Sofia, всичко останало бяха козметични проблеми - тук там някоя драскотина, мръсотийка в купето, две обелени копчета и т.н.
Сега за разхода - градско дава 11.2, при нормално каране. Извънградско, пак при нормално каране харчи ок. 8. Онзи ден от София до Банско, с по-агресивно каране показа 10.2!!! Т.е. хич не е икономичен мотор. За вървенето - според мен върви идеално, ускорява добре, винаги има достатъчно мощ и т.н. Не е "бегачка", ама все пак това е семеен автомобил. Относно стабилността на пътя - движи се като по релси. Доста подобрено поведение спрямо предишния модел (имал съм Б5.5 1.8Т, четири години и половина го карах и за мен новия е по-стабилен, вътре също е по-удобен). Това са първи впечатления от пасата, след няколко месеца може би ще имам по-пълна представа за възможностите на колата.


Потребителски аватар
axios
Мнения: 108
Регистриран на: Пон 02 юни 2008 8:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vancouver, Canada

Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв?

Мнениеот axios » Пет 02 апр 2010 17:29


Godzy84 написа:Здравейте, от скоро карам Б6 2.0FSI, мога да споделя лични впечатления от модела. Пасата е купен от VW (Porsche Sofia), обслужван и поддържан там, имаше пълна история в сервиза. Аз го купих от първия собственик. Това за мен беше важно, понеже не разбирам много, а на джамбазите по автокъщите не им вярвам изобщо. Колата имаше следните проблеми: тампони на предните носачи (предни и задни - 550лв. в Porsche Sofia), някаква ролка или нещо такова (те ми обясниха момчетата от сервиза, ама аз не ги разбрах много) издаваше странни звуци - 520лв. ремък + ролка пак в Porshce Sofia, всичко останало бяха козметични проблеми - тук там някоя драскотина, мръсотийка в купето, две обелени копчета и т.н.
Сега за разхода - градско дава 11.2, при нормално каране. Извънградско, пак при нормално каране харчи ок. 8. Онзи ден от София до Банско, с по-агресивно каране показа 10.2!!! Т.е. хич не е икономичен мотор. За вървенето - според мен върви идеално, ускорява добре, винаги има достатъчно мощ и т.н. Не е "бегачка", ама все пак това е семеен автомобил. Относно стабилността на пътя - движи се като по релси. Доста подобрено поведение спрямо предишния модел (имал съм Б5.5 1.8Т, четири години и половина го карах и за мен новия е по-стабилен, вътре също е по-удобен). Това са първи впечатления от пасата, след няколко месеца може би ще имам по-пълна представа за възможностите на колата.


Абсолютно!


ltolev
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 08 апр 2007 23:52
Автомобил: VW Multivan T5
Двигател: AXE 2005
Местоположение: София

Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв?

Мнениеот ltolev » Съб 03 апр 2010 18:39


Не съм карал Б5 или Б5.5 но този върви като дзвер :lol: и е много по-стабилен от от Б4 която търкалях 5 годинки :да: :D


yavornikolov
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 04 апр 2010 19:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на такъв?

Мнениеот yavornikolov » Нед 04 апр 2010 19:22


Да споделя и аз опит. От половин година карам пасат 6 2.0 ТДИ,комън рейл версията, без 4-motion. Преди това съм карал ауди а4 1.8 Т. Пасата вози по-твърдо, може би се накланя малко повече в завой в града, но при висока скорост е по-стабилен определено. Двигателят е страхотен, върви МНОГО добре, дори след бензин с турбина :), разходът е без конкуренция, карам натоварено софийско на къси разстояния, в момента гори между 7.5 и 8.0 Извънградско, каране с около 140 на магистрала и между 100 и 120 на двулентов път, 4.5 с двама души, 5.0 с пълна кола. Този разход е засичан много пъти, не е случайност :) Колата е закупена нова. Като цяло доста приличен автомобил, комфортен и за мен разумен.


ZanderBG
Мнения: 129
Регистриран на: Пет 17 дек 2010 14:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на так

Мнениеот ZanderBG » Пон 04 фев 2013 14:09


Има ли някой с В6 3.2FSI 250кс? Гледам по обявите, че за 2006-2008г комби 4-моушън вариантите са 2.0ТДИ и "резачката"...
Пробвах с търсачката, но излизат постове само за 2.0 FSI... Такъв комби не видях, пък и едва ли върви прилично...


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на так

Мнениеот maimo » Пон 04 фев 2013 16:28


според мен ето това си заслужава viewtopic.php?f=44&t=367989 тук двигателя е 2000 турбо бензин и върви доста добре :mrgreenfun


frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на так

Мнениеот frec » Вто 05 фев 2013 8:57


Atev написа:колега ако мислиш да вземеш Пасат б6 виж в аутобилд какво пишат за 2.0 дизел така нареченият Вечен пациент


правилно - трябва да се кара само голф 2 с КР двигател. за него само хубави работи пише навсякъде.


ZanderBG
Мнения: 129
Регистриран на: Пет 17 дек 2010 14:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на так

Мнениеот ZanderBG » Сря 06 фев 2013 13:50


maimo написа:според мен ето това си заслужава viewtopic.php?f=44&t=367989 тук двигателя е 2000 турбо бензин и върви доста добре :mrgreenfun


Държа да е комби 4х4, а май няма 2.0TFSI комби... В мобиле.де виждам само един и е 2012г...


frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Passat 4-motion (6-ца) нюанси при закупуването на так

Мнениеот frec » Чет 07 фев 2013 10:38


ZanderBG написа:
maimo написа:според мен ето това си заслужава viewtopic.php?f=44&t=367989 тук двигателя е 2000 турбо бензин и върви доста добре :mrgreenfun


Държа да е комби 4х4, а май няма 2.0TFSI комби... В мобиле.де виждам само един и е 2012г...



ако сложиш и изискване да не е автоматик - почти няма да ти останат автомобили в извадката на който и да е сайт :)
според тоя руски сайт (http://catalog.auto.ru/catalog/cars/vol ... riant-_b6_) 4х4 на 2.0 TFSI няма или поне не е често срещан, но сайта не гарантира да е изцяло изчерпателен.

от друга страна според мен 3.2 или 3.6 ще е доста по-добре. Освен това ще избегнеш консумативът и небезизвестен с проблемите си елемент - турбо :), така че увеличеният разход на гориво може да се компенсира с по-малко разходи за поддръжка.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта