Алфа ромео спайдър ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Kreedz
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 22 сеп 2010 21:00
Автомобил: Lancia Dedra 1.8 i.e. SW
Двигател: 1995
Местоположение: Шумен

Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот Kreedz » Съб 02 фев 2013 0:30


Искам да попитам за съответния автомобил вашите мнения какви са като цяло, плюсове , минуси и по обемисти мнения :rolleyes
Става въпрос за кабрио модела 1998-2000 година - като най вече ме интересуват мнения от хора качва ли се в колата, не да са я вижда ли на снимка :mhihi




Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот apa6o » Съб 02 фев 2013 10:55


Преди време четох една тема точно за тия коли в Алфа-Ромео форума и да си призная честно припаднах от гъдел - някакъв тип беше сменял веднъж двигател и два пъти скоростна кутия за няколко години време :aaaaa :mhihi
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=3188
Чети и се забавлявай... Колата е красива отпред, грозна отзад и трошлива отвсякъде :thup


Потребителски аватар
Kreedz
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 22 сеп 2010 21:00
Автомобил: Lancia Dedra 1.8 i.e. SW
Двигател: 1995
Местоположение: Шумен

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот Kreedz » Нед 03 фев 2013 11:08


То да настръхне човек :aaaaa

Мерси за информацията :bowdown


Потребителски аватар
Lenks
Мнения: 254
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот Lenks » Нед 03 фев 2013 14:04


Човек трябва да се замисли, че има прична цената на всички Алфи да пада главоломно...


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот apa6o » Нед 03 фев 2013 14:34


рециклиране на ходова част при Жан (предни и задни носачи, полуоски,тампони и т.н.) - около 1300 лв. с работата.
...
гумички на клапани, ангренаж, всички ремъци и ролки, втулки на клапани и всички гарнитури както и шлайф на глава в италсервиз - 1600 лв с работата.
...
съединител (комплект) Valeo - 700 лв
...
радиатор и кранче на парното+труд и антифриз - 560 лв.
...
основен ремонт на скоростна кутия+работа - 850 лв.
...
смяна на всички лагери на коляновия вал+работа - 540 лв.
...
Основен ремонт на двигателя - 1500 лв всичко
...
скоростна кутия втора ръка (от италианеца) - 250 лв
...
смяна на кутията, масла, добавки и т.н. - 250 лв.
...
скоро ще сменям свещи - комплект Денсо иридиум пауър - 270 лв. (По информация на Бобо)
...
ремонт задно окачване - подмяна на всички втулки по окачването с унибау втулки - 500 лв с работата при Кирил зад Герена
...
смяна на външни карета 5 месца след ремонта при Румен - 330 лв с работата
...
унищожени мозъчни клетки и нерви - неизброими
кефа като си подкарам колата - неописуем

съединител Валео от Т&Н - 295 лв с отстъпката.
...
смяна на съединител, тапи, тампон на двигателя, помпа на съединител (+ самата помпа) - 380 лв в Ексртрийм.
...
след скоропостижната кончина на туин спарка биде интегриран 2.0 петак турбо от Фиат купе в колата, заедно с цялата периферия и ходова част
...
кранче на парното - около 200 лв
...

Да има налична малко информация и тук, в случай, че линка някога стане неактивен :thup


Потребителски аватар
Kreedz
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 22 сеп 2010 21:00
Автомобил: Lancia Dedra 1.8 i.e. SW
Двигател: 1995
Местоположение: Шумен

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот Kreedz » Нед 03 фев 2013 23:52


Запознах се с един човек случайно в един сервиз и много любопитно го попитах за всичко и той ми каза че е сменил цялата кола и ми вика ,че няма да я продаде никога защото е вкарал сума ти му и пари в нея.
Каза ми ПО добре ги заглеждай по улиците от колкото да имаш такова чудовище за гълтане на пари. :eek :eek


Потребителски аватар
avanto
Мнения: 232
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 22:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот avanto » Пон 04 фев 2013 21:05


Twin Spark-а не е от най-здравите двигатели. Винаги ще има какво да правиш по него. Доста пари гълта наистина. Капризен автомобил е.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот kris11 » Вто 05 фев 2013 9:28


avanto написа:Twin Spark-а не е от най-здравите двигатели. Винаги ще има какво да правиш по него. Доста пари гълта наистина. Капризен автомобил е.


Дрън дрън една жена каза. :mhihi 2,0l 8V TS верижен е железен. Продал съм я на 409ХХХ км без да е отварян или пипан двигателя.Страдат от немската /БОШ/електроника


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот joromnt » Вто 05 фев 2013 9:55


Един приятел имаше Алфа Gtv, което си е чист Спаидър но с цял таван.
Впечатленията ми от колата са добри като визия, отвън е красавица, вътре кожа, таблото интересно. Малко скоростния лост не беше доизмислен, но няма пълно щастие.
Отзад беше тясно, отпред беше като във фотьоил.
Колата беше с 2 литра мотор, 150кс караше се само с високооктанов бИзин, само истински части и масло като за модела. Гореше масло, прави и основен ремонт/около 800 лв мисля/. 5000 км след това се разклопа мотора, бяха повлекли лагерите на коляновия вал. Ремонта беше с гаранция която не я признаха. Човека извади пак протмонето за да я оправи. След като закрепи мотора, реши че задното окачване трябва да се смени. Там било чекнеш, като на пасат в5 предницата, по спомен около 600 лв. След около 10 000 км карам след него със 100-110 км и му се обадих да го питам всичко ли е наред с колата, да не ср е запалило нещо че ужасен син пушек отделяше. Каза ми че това е нормално...
И за да ясно - момчето е член на Алфа клуба, гледаше колата като очите си. Продаде Gtv-то наскоро за символична сума и си взе дизелова 159-тка.
Монтьора ми кара 155-ца с двулитров мотор, но няма ядове с мотора.


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот Ivo_Dinkov » Вто 05 фев 2013 10:13


Една такава ме отпра челно с около 90- 100.
Аудито ми стана на баничарка, но алфата се разхвърча цялата, остана скелет само.
Мен би ме било страх да давам газ с такава кола.


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот apa6o » Вто 05 фев 2013 10:21


Кои Туин Спаркове, от ония, дето им беднеят смесите във високите обороти ли ? Имаше преди време една много яко тема в Алфа Клуба - тръгнал човек на сбирка на клуба, поизпънал я на магистралата, а буталата решили през това време да си вземат неплатен отпуск, да се поплацикат в картера :mhihi Язък, че не мога да я намеря сега :dummy
Нямам нищо против към марката, обикновено създават невероятно красиви коли, но... Да си купя Алфа втора ръка - мм, по-добре стадо бесни негри, шЪ боли само в началото, а с Алфата си е форевъ :mrgreenfun


Потребителски аватар
Lenks
Мнения: 254
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот Lenks » Вто 05 фев 2013 17:00


Преди време си говорех с 1 момче от фитнеса дето ходя. Той караше някаква Алфа, та ми разправяше, че 3-4 пъти му се налага ремонт на скоростната кутия, защото като върне от 5-та на 3-та и се скапва :aaaaa


Потребителски аватар
vilden
Мнения: 262
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 6:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот vilden » Вто 05 фев 2013 17:13


Представете си тази тема в Алфа-форума... По-големи маниаци няма!!!


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот vinixxx » Вто 05 фев 2013 18:42


все пак си мисля че 156 си е сравнително читава кола :idea


Потребителски аватар
Lenks
Мнения: 254
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Алфа ромео спайдър ?

Мнениеот Lenks » Вто 05 фев 2013 18:53


Колега, всички Алфи имат един и същ проблем, а той е електрониката... Аз преди няколко години много исках 156-ца, хубави от вънка, още по-хубави вътре... Ама тая електроника прецаква всичко. Иначе JTD не е никак лош двигател и понеже се слага на адски много коли, части за него бол. Окачването също не е толкова зле... Все пак има причина в момента да се продават 156-ци след 2001-ва година за по 2500лв...



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: mukot и 60 госта