Кола от Германия или Горубляне?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Съб 15 юли 2006 19:49


изписаха се сума глупости...
на базата на градските митове и легенди.

за да си купиш кола от Германия и да я докараш на самоход трябва да има TUV.демек технически изрядна и мноооого скъпа.
колите докарани в България /независимо от къде/ за да са по-евтини са докарани на платформа.
защото:
1.нямат TUV.
2.имат удари/не всички/
3.с автовоз не се плащат застраховки и пътни такси на всяка кола.
4.автотърговците са изградили мрежа от посредници по Европата и колата се купува още преди да е излязла обява във вестника/списанието/там.купуват на"едро" без излишни пазарлъци.
5.знаят процедурите и "шорткътите" за да оформят документите по износа за кратко време.
и все в този ред на мисли.
за да си купиш кола за лично ползване от друга държава трябва да си наясно не само с тънкостите около покупката и докарването а и да вдяваш от техническо състояние на автомобилите.




Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Съб 15 юли 2006 20:06


Както каза голфър се изказаха много глупости.
Според мен ситуацията седи така.. Аз също исках да си докарам кола отвънка. Само че стана следното .. изкочи кола.. която в германия струва толкова колкото ми я продават тук.. И според мен е така .. няма значение от къде си взимаш колата.. дано да се окаже читава.. примерно за 2000 евро ще си вземеш едно венто докато го докараш такси глупости главоболия и какво става? Ако се беше разровил в бг щеше да си купиш същата пак за толкова пари и пак с толкова проблеми по нея .. А вие отново искате да убивате рибата ... извинявайте ама за 1к лв. няма да карате мерцедеси ..
Аз лично исках да си взема нисан 100nx или мазда мх-3 но един приятел има такова животно като нисан-а и каза така.. бензинова помпа едвам намерих .. калник едвам намерих фар едвам намерих.. а аз отивам в моргата .. носач 20лв с нов тампон .. вътрешно каре 20лв.. и такива работи .. замислете се за поддръжката .. щото незнаеш кога къде и как

Е това разбира се е според мен.. просто не мислех че съм готов да си купя "скъпа" кола да ми излезе малко по тънко и след това да ми изяде душата .. а дали ще дадеш примерно 500-700лв повече и ще си спестиш мъките по обикалянето вие си решете

A има и друго.. като вкарват колите първото нещо е да превъртят километражите .. щото там колите са на по 250-300к ... тука го превърта на 150 и казваш да ама виж километрите


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот silent » Нед 16 юли 2006 9:17


Купи си кола от България. Така няма да си притиснат от времето и предварително изхарчените пари да си купиш кола на всяка цена.
За Горубляне не знам но може да потърси добър автомобил и по автокъщите. Вярно че беше отдавна но тогава ми направи впечатление че съотношението цена качество е най добро в къщите от среден калибър. Друго то са митове и легенди така както ги е написал Голфъра. Поне на моята не и беше превъртан километража от автокъщата от която я купих.


Потребителски аватар
buFka
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на Герена
Контакти:

Мнениеот buFka » Нед 16 юли 2006 9:34


golfer написа:изписаха се сума глупости...
на базата на градските митове и легенди.

за да си купиш кола от Германия и да я докараш на самоход трябва да има TUV.демек технически изрядна и мноооого скъпа.
колите докарани в България /независимо от къде/ за да са по-евтини са докарани на платформа.
защото:
1.нямат TUV.
2.имат удари/не всички/
3.с автовоз не се плащат застраховки и пътни такси на всяка кола.
4.автотърговците са изградили мрежа от посредници по Европата и колата се купува още преди да е излязла обява във вестника/списанието/там.купуват на"едро" без излишни пазарлъци.
5.знаят процедурите и "шорткътите" за да оформят документите по износа за кратко време.
и все в този ред на мисли.
за да си купиш кола за лично ползване от друга държава трябва да си наясно не само с тънкостите около покупката и докарването а и да вдяваш от техническо състояние на автомобилите.


golfer...само леко да ти опонирам
1. мойташе има TÜV, до Май месец 2005....взех я декември, повечето коли тука имат TÜV, ако нямат - може да говориш за намаляне на цената...
2. не е удряна и по-горе съм писал по въпроса за удрянето....
3. докарването на колата излиза почти толко колкото и да я качиш на тир-а
4. ако се купуа от човек а не от автокъща малко трудно ще я вземат преди да е излязла обявата.....
5. от закопуване до оформяне на всички документи ми отне 24 часа...включително факсове до Волфсбург и вадене на Евро 1 сертификат и то не непрекъснати 24 часа...3-4-5 часа за самото прехвърляне с номера, на другия ден преди обяд пратих факса до волфсбург и вечерта извадих евро 1

А сега кажи....не е ли по добре да ида до Германия да си взема!? Просто тряба да се информира как става процедурата и да подготви време за търсене....друго няма


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Мнениеот buller » Нед 16 юли 2006 17:39


Подкрепям мнението на buFka!
За мен:кола от България - само от човек и то сигурен - например някой от форума, за който се знае че си гледа колата. От чужбина (Гремания, Холандия и т.н.) само от човек! Едни приятели така си купиха Мерцедес Е200 Компресор на доста изгодна цена - от един немски бизнесмен :) Но всеки трябва да мине по един от двата пътя, за да се убеди кой е по-добър :idea:


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Мнениеот golfer » Нед 16 юли 2006 19:25


buFka написа:golfer...само леко да ти опонирам
1. мойташе има TÜV...естествено,че трябва TUV
2. не е удряна.. писал съм не всички
3. докарването на колата.. даже в някои случаи по-скъпо вервай ми
4. ако се купуа от човек а не от автокъща малко трудно ще я вземат преди да е излязла обявата.....търговците имат хора в издателствата.преди да излезе вестника вече са на адрес.
5. от закопуване до оформяне на всички документи ми отне 24 часа...мдам 24 часа к'во да прави човека по немско?а и ти случайно живееш там и немски говориш.
А сега кажи....не е ли по добре да ида до Германия да си взема!?колко коли си купил от друга държава?
Просто тряба да се информира как става процедурата и да подготви време за търсене....друго няма Времето е пари !

Въобще не мога да приема доводите ти.ето няколко причини:

1. човека трябва да се вдигне от тук и да отиде там.
това са пари за билет, медицинска застраховка, храна и евентуално хотел.
2.след като отиде там ще обикаля автокъщите като идиот.защото бизнеса е завладян от сърби, руснаци, турци.
3.не може да обикаля по обяви защото обявите са от различни градове и му трябва транспорт.това е време и разходи на вятъра.също както писах по-горе колите се купуват преди да излезе вестника.
4.при евентуална покупка "на сляпо" защото едва ли ще я откара в сервиз за преглед на основните възли. се започва бюрокрацията.
5.за човек запознат с процедурата и говорещ немски /и по телефон :D/ не е кой знае колко трудно, но като те върнат 2 пъти за нещо оставаш още 1 ден./сам знаеш колко струва най-евтиния хотел./
6.оправени документи и предстои пътя-тръгва си и перка по аутобана плаща като поп вместо да мине по национала и да спести някое евро.
7.влиза у Сръбско и сичкото полицай го чакат да "почасти"-почерпи.
прави елементарно нарушение и го карат директно на съд-глоба кеш и бегай.
8.добира се до границата и виси като идиот на наще си гишета със стекове цигари и бутилчици.
9.прибира се и трепери от Калотина по целият път до вкъщи да не го думнат...
има и още ама ми омръзна да пиша...
тези филми съм ги гледал доста от близо.

На Горубляне повечето са прекупвачи от големи фирми вносители на автомобили втора употреба.


Потребителски аватар
buFka
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря 09 ное 2005 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: на Герена
Контакти:

Мнениеот buFka » Нед 16 юли 2006 20:21


golfer написа:....

и тука има много истина....но говориме къде е по добре, т.е. сравняваме германия и горубляне, не българия и германия...като знам какво купуват от тука и за какво се води при продажбата на Горубляне - а нема нужда! Качеството струва пари - това е.....не съм твърдял, че от тук ще я вземе по тънко колата. Най-добре наистина е от някой съфорумец...


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Miki » Пон 17 юли 2006 8:47


Вярно ли е, че в Дупница цените са с една хилядарка надолу спрямо тези на Горубляне?


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Пон 17 юли 2006 8:52


Miki написа:Вярно ли е, че в Дупница цените са с една хилядарка надолу спрямо тези на Горубляне?

Ами там доста коли се вкарват и след това заминават в цялата страна :lol: и е напълно възможно. Качеството обаче отново е под въпрос.


ПП В Дупница всичко е от Италия.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 17 юли 2006 9:10


Аз сам обикаля веднъж в Дупница(един пич искаше дза си земе от там кола)-същата история като в Горубляне-дараци отвсякъде,ама ене ми се обяснява цял ден на кво се нагледах.Пича дет нищо си нямаше на идея от коли ама горе долу имаше неква техничестка мисъл-нищо не си взе.Цените по евтини от горубляне ,но под въпрос и те.А еначи горубляне са царе-хем дървета хем скъпи-Дупница е злато в сравнение с тях.


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

разходи

Мнениеот K22 » Пон 17 юли 2006 10:54


До Германия всички разходи-отиване и връщане на самоход-застраховки, бензини, рушвети са 1000лева.
Но там колите от обявите и автокъщите са скъпи, а на пазарите шиптърите познават аматьорите и ги работят......


Dosy
Мнения: 343
Регистриран на: Сря 13 юли 2005 10:35
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател: CAXA 2012
Местоположение: София

Re: разходи

Мнениеот Dosy » Пон 17 юли 2006 11:08


kaloyan22 написа:До Германия всички разходи-отиване и връщане на самоход-застраховки, бензини, рушвети са 1000лева.
Но там колите от обявите и автокъщите са скъпи, а на пазарите шиптърите познават аматьорите и ги работят......


абсолютно точно...
и можеш да си докараш кола без TUV-аз така направих-дори ти свалят много от обявената цена,като кажеш,че ще я изкарваш от страната...
за 20 евро на ден спиш,като в това е включена закуска-има и от пиле мляко в нея...
ако пазаруваш в Алди с 20 евро ще си сит поне два дни


Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот FreeSoul » Пон 17 юли 2006 14:17


а какво ще кажете за вариант - mobile.bg какви са ви наблюденията оттам или и там е едно виртуално горубляне


Потребителски аватар
Geleto
Мнения: 2394
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 10:12
Автомобил: Passat B4
Двигател: 1.8 MI 1994
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Geleto » Пон 17 юли 2006 14:50


FreeSoul написа:а какво ще кажете за вариант - mobile.bg какви са ви наблюденията оттам или и там е едно виртуално горубляне


http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... highlight= :D


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Мнениеот Чудомир » Вто 18 юли 2006 15:40


golfer написа:
buFka написа:golfer...само леко да ти опонирам
1. мойташе има TÜV...естествено,че трябва TUV
2. не е удряна.. писал съм не всички
3. докарването на колата.. даже в някои случаи по-скъпо вервай ми
4. ако се купуа от човек а не от автокъща малко трудно ще я вземат преди да е излязла обявата.....търговците имат хора в издателствата.преди да излезе вестника вече са на адрес.
5. от закопуване до оформяне на всички документи ми отне 24 часа...мдам 24 часа к'во да прави човека по немско?а и ти случайно живееш там и немски говориш.
А сега кажи....не е ли по добре да ида до Германия да си взема!?колко коли си купил от друга държава?
Просто тряба да се информира как става процедурата и да подготви време за търсене....друго няма Времето е пари !

Въобще не мога да приема доводите ти.ето няколко причини:

1. човека трябва да се вдигне от тук и да отиде там.
това са пари за билет, медицинска застраховка, храна и евентуално хотел.
2.след като отиде там ще обикаля автокъщите като идиот.защото бизнеса е завладян от сърби, руснаци, турци.
3.не може да обикаля по обяви защото обявите са от различни градове и му трябва транспорт.това е време и разходи на вятъра.също както писах по-горе колите се купуват преди да излезе вестника.
4.при евентуална покупка "на сляпо" защото едва ли ще я откара в сервиз за преглед на основните възли. се започва бюрокрацията.
5.за човек запознат с процедурата и говорещ немски /и по телефон :D/ не е кой знае колко трудно, но като те върнат 2 пъти за нещо оставаш още 1 ден./сам знаеш колко струва най-евтиния хотел./
6.оправени документи и предстои пътя-тръгва си и перка по аутобана плаща като поп вместо да мине по национала и да спести някое евро.
7.влиза у Сръбско и сичкото полицай го чакат да "почасти"-почерпи.
прави елементарно нарушение и го карат директно на съд-глоба кеш и бегай.
8.добира се до границата и виси като идиот на наще си гишета със стекове цигари и бутилчици.
9.прибира се и трепери от Калотина по целият път до вкъщи да не го думнат...
има и още ама ми омръзна да пиша...
тези филми съм ги гледал доста от близо.

На Горубляне повечето са прекупвачи от големи фирми вносители на автомобили втора употреба.


Колегите ГОЛФЕР и БУФКА са доста наясно как стоят нещата. Към казаното от тях искам да добавя, че при лош късмет въпросната сервизна книжка може да я ползваш да си избършеш г..а с нея. Прост пример: много руснаци и турци бачкат в сервизи на VW, където имат достъп до печатите, които се слагат в книжките. Негов авер иска да си продаде ФауВе-то... Сещате се как стават нещата, така че колата е с безупречна книжка...
Цакането на сърбите се дължи на това, че колите се движат с немските червени номера, и така се познават, че са купени за продан/собствено ползване. Ако караш с редовни немски номера (сини), нямаш никви грижи,освен като те лепнат за превишена, ама и тогава се разминаваш леко, ако си с "малко" отгоре бил.
По въпроса с взимането на колата по обява преди да е излязал вестника - да това го има, например плащат кинти на хората които набират вестника. Другия вариант е да земеш вестника от "пред печатницата", сиреч от буса, които кара вестниците по разпространение. Дори го даваха веднъж като репортаж по немската телевизия. Тогава имаш обявите някъде към 22.00 на предишния ден. Друг въпрос е, че немците са малко алергични към звънения след 22.00 по телефона (ако искаш да си първия де...)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 116 госта