Икономична градска кола

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Икономична градска кола

Мнениеот Dead man » Сря 31 авг 2011 17:40


А Мазда 3 и 1.6 дизел как е ?

Интересува ме разхода и... :deal

ПС: Маздите са ми слабост... :012: :kissy:




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4253
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Икономична градска кола

Мнениеот tdi fen » Сря 31 авг 2011 19:40




Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Икономична градска кола

Мнениеот Velko » Сря 31 авг 2011 21:28


Саше разпита за половината европейски и всички японски марки.Нали си фен на японското? Странно ми е. че не си наясно.Според мен прекалено много се чудиш и маеш.В моите очи всичко под 1600 кубика на дизел е изключително икономично.Ако търсиш здравина избери немското :P Аз малко по-нагоре съм ти пуснал линк към колата за теб mhihi


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Икономична градска кола

Мнениеот Mihailov78 » Сря 31 авг 2011 22:03


Колега, ще ме извиниш за офф-топика. Нооо след толкова изброени марки и модели... scare Да се посмеем малко в точният контекст. :Mr Green Fun Остана само тази и тя е най-икономична! :012:

Dead man написа:RQ: Икономична градска кола

Mihailov78 написа:ФИЧО


DSCN3792.JPG


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Икономична градска кола

Мнениеот Dead man » Сря 31 авг 2011 22:32


Velko написа:Саше разпита за половината европейски и всички японски марки.Нали си фен на японското? Странно ми е. че не си наясно.Според мен прекалено много се чудиш и маеш.В моите очи всичко под 1600 кубика на дизел е изключително икономично.Ако търсиш здравина избери немското :P Аз малко по-нагоре съм ти пуснал линк към колата за теб mhihi

Мили мой Велко, mhihi mhihi
Наясно съм,но за бензиновите двигатели-всеки японски бензинов мотор е конструктивно чудо сам по себе си.... :012:

Ако си търся найстина здрава кола-ще си взема пак японка с прилично евтина поддръжка... :012: :deal

Ако искам немски автомобил с незнайно какви части и сглобен на поне 5 различни места-ще си взема пак нещо на марката... :screwy

Mihailov78 написа :


Разсмя ме колега,ама искам онова полско фиатче от Божурище... :012: :twisted: :twisted: :twisted:


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Икономична градска кола

Мнениеот escrime » Сря 31 авг 2011 23:49


Dead man написа:А Мазда 3 и 1.6 дизел как е ?


Имаш предвид, освен че е близо 50% извън бюджета ти ли?


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Икономична градска кола

Мнениеот niks76 » Чет 01 сеп 2011 0:08


Brian написа:
parno написа:
Brian написа: за 50 000 км не съм имал никакъв проблем

да се хвалиш с нова кола ,че е минала 50К без да се е счупил мотора :roll:
според мен трябва да се хвалиш когато минеш 5-6 пъти по толкова


Това го написах за колегата, който заяви че на 40000 км е сменял биелни лагери на такъв двигател.

Искам също и да попитам, колко често е сменяно маслото (на тази кола дето е превъртяла лагера) и с какво е сменяно, понеже ако е карал някой "шофер" няма съмнение, че е взел душата на двигателя.

Иначе за 1.5 дци, мисля че факта колко автомобили го ползват и колко се продадени говори достатъчно.

колегата ще ти сподели нещо от КУХНЯТА на френските сервизи,говорят така в превод :благодаря боже господи че съществува РЕНО и работа колкото искаш,парички още повече ................. mhihi
на ДЦИ 1.5няма контрираща шпонка за биелните лагери и е на късмет колко ще изкарат докато превъртят-това е ЗАКОН :!:
п.п синия цвят не ми е професия-имам и 5-ти разряд за механик и професията си упражнявам в Париж;парка е доста по разннобразен отколкото в бг и нямам интерес да си измислям недействителни неща
поздрави на разбитите фантазии от първа ръка личен опит,бтв:сервиза ми поддържа и нови таксита:и тука се разтягат локуми ,ама си плащат като попчета за да са отново по бързо на пътя и НИКОЙ не ще да кара ДЦИ :!: скъпоплатено удоволствие с две думи :wink:
не си спомням някой да се ХВАЛИ като се прекара...................


Потребителски аватар
Brian
Мнения: 58
Регистриран на: Сря 05 мар 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Икономична градска кола

Мнениеот Brian » Чет 01 сеп 2011 6:57


niks76 написа:
Brian написа:
parno написа:
Brian написа: за 50 000 км не съм имал никакъв проблем

да се хвалиш с нова кола ,че е минала 50К без да се е счупил мотора :roll:
според мен трябва да се хвалиш когато минеш 5-6 пъти по толкова


Това го написах за колегата, който заяви че на 40000 км е сменял биелни лагери на такъв двигател.

Искам също и да попитам, колко често е сменяно маслото (на тази кола дето е превъртяла лагера) и с какво е сменяно, понеже ако е карал някой "шофер" няма съмнение, че е взел душата на двигателя.

Иначе за 1.5 дци, мисля че факта колко автомобили го ползват и колко се продадени говори достатъчно.

колегата ще ти сподели нещо от КУХНЯТА на френските сервизи,говорят така в превод :благодаря боже господи че съществува РЕНО и работа колкото искаш,парички още повече ................. mhihi
на ДЦИ 1.5няма контрираща шпонка за биелните лагери и е на късмет колко ще изкарат докато превъртят-това е ЗАКОН :!:
п.п синия цвят не ми е професия-имам и 5-ти разряд за механик и професията си упражнявам в Париж;парка е доста по разннобразен отколкото в бг и нямам интерес да си измислям недействителни неща
поздрави на разбитите фантазии от първа ръка личен опит,бтв:сервиза ми поддържа и нови таксита:и тука се разтягат локуми ,ама си плащат като попчета за да са отново по бързо на пътя и НИКОЙ не ще да кара ДЦИ :!: скъпоплатено удоволствие с две думи :wink:
не си спомням някой да се ХВАЛИ като се прекара...................


Благодаря за споделеното инфо. Аз съм на принципа,че всяка информация е добре дошла, но отдавна не слушам мнения на майстори, били то и такива, който работят извън България. Като съм купувал колата съм направил достатъчно проучвания, а и винаги мога да я продам като видя, че нещо не отива на добре. Колкото до този "дефект" ако мога така да се изразя, разбрахме вече за какво става въпрос, няма смисъл да се повтаря. Приятна работа и дал бог повече пари на всеки. :beer

П.П. - Далече не се хваля, даже ни най малко не ми пука за общественото мнение, понеже този данък отдавна не го плащам. Ако си го разбрал като хвалба, явно нещо не сме се доразбрали, но за българите е нормално при диалог да пропускат някой детайли.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Икономична градска кола

Мнениеот Ivailo » Чет 01 сеп 2011 21:57


Майкооо... Сега виждам темата.
Саще Сащеееееееееее...
Като знам през какви автомобили си минал и като гледам сега какви ти минават през акъла ще ти предложа това:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details
На третата година като се разпадне ще си купиш същото, с парите, останали от предишната.

Ще поразсъждавам малко върху бегонията ти от голф4.
По спомен продаде твоята 4ка, защото реши, че ти носи само лош късмет, след оная случка на пешеходната.
Известно време ме убеждаваше колко е добър оня кораб (омегата), докато реши да скочиш на катафалката.
Сега, понеже се задържа повече време на маздата, след убежденията на другите, че е прекрасен автомобил, в крайна сметка си повярва и сам. Вече японките са перфектните коли.
Съответно междувременно продължаваш да обясняваш колко гадни коли са 4-ките (преодоляваш старата си любов може би)...

Моя съвет е - вземи си гоуф.
ТДИ-тата на 4ките са страшно икономични, а не е като да не вървят.
Пък и как да ти кажа - бая народ ги кара, а сигурно веднъж в месеца ми се случва да видя мазда3 mhihi
Ако пък си успял до толкова да си промиеш мозъка, че е ужасна кола - вземи си братовчед с наш матор.


Потребителски аватар
Bobi_S13
Der Polizist
Мнения: 6844
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 13:44
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София(Обеля)

Re: Икономична градска кола

Мнениеот Bobi_S13 » Пет 02 сеп 2011 8:47


Саше, така като чета...най-добрия и евтин вариант за теб е:
http://www.sofiatraffic.bg/bg/

може и да ти пуснат климатика някой път.Има заводско радио с една станция по-изор: веселина, вероника, мангал +. Обаче има проблем с годината на производство която търсиш, в момента се обновява парка, но повечето са преди 2000г. На цена се включваш идеално, 50лв. на месец. Икономична е при положение, че се возиш в общи линии за 1лв. колкото километри искаш. Виж с изън градското леко се вдига разхода, от към финансова част не от горивна. Там с 30-40лв. минаваш 400-500км. Което те устройва напълно!


mufin
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет 27 май 2005 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Икономична градска кола

Мнениеот mufin » Пет 02 сеп 2011 9:08


ISRalien написа:Майкооо... Сега виждам темата.
Саще Сащеееееееееее...
Като знам през какви автомобили си минал и като гледам сега какви ти минават през акъла ще ти предложа това:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details
На третата година като се разпадне ще си купиш същото, с парите, останали от предишната.


В Търново има две ТАТА таксита на по 8 години и няма признаци да се разпадат
:lol:


Потребителски аватар
haplio
Мнения: 279
Регистриран на: Сря 09 сеп 2009 14:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Икономична градска кола

Мнениеот haplio » Пет 02 сеп 2011 9:11


Bobi_S13 написа:Саше, така като чета...най-добрия и евтин вариант за теб е:
http://www.sofiatraffic.bg/bg/

може и да ти пуснат климатика някой път.Има заводско радио с една станция по-изор: веселина, вероника, мангал +. Обаче има проблем с годината на производство която търсиш, в момента се обновява парка, но повечето са преди 2000г. На цена се включваш идеално, 50лв. на месец. Икономична е при положение, че се возиш в общи линии за 1лв. колкото километри искаш. Виж с изън градското леко се вдига разхода, от към финансова част не от горивна. Там с 30-40лв. минаваш 400-500км. Което те устройва напълно!


Не забравяй все пак че темата е за Икономична градска кола


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Икономична градска кола

Мнениеот hooligan_sk » Пет 02 сеп 2011 9:42


Добреммм, нахранихме Сашо за избора на коли :063:


Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: Икономична градска кола

Мнениеот Re5Pec7 » Съб 03 сеп 2011 19:34


group® написа:
niks76 написа:Ситроен Ц3

ииии Ники сакън :horror:
Такива съм карал няколко (все нови) и нищо хубаво не мога да кажа.
Дори и да оставим скърцащия интериор от самото им начало и хлопащото им окачване, пак почти от нови, остава дебилния им център на тежестта, който е високо в небесата.
Зверски нестабилно нещо. По магистралата с повече от 100 си е преживяване за ентусиасти :horror:
Няколко фирми знам, които набързо след покупка ги разпродадоха, въпреки че са изгодни.


Не съм чел цялата тема, но веднага оборвам това мнение.

Леля ми кара ситроен Ц3, дизел, 1.4 мисля, че беше.
Купува го ново преди 3 или 4 години не съм сигурен (май 4). Тя пътува всеки ден маршрута Варна - Провадия - Варна, като често ходи до Добрич, Бяла, София. Общо взето си го кара не малко. Та ... преди 1 седмица имах възможността да карам колата ... и си беше като нова .. няма скърцане на таблото, няма хлопане по окачването .. през тези 4 години в сервиз не е влизала, освен за нормалното обслужване. За центъра на тежестта не знам, но на мен ми се стори стабилно, като нормална кола. Това по магистралата с повече от 100 изобщо не е вярно.... аз го карах с около 140 в продължение на 130км и всичко си беше нормално. Разхода на гориво е нисък, има мощност дори и с пуснат климатик. Като цяло останах доста приятно изненадан, защото още когато го купуваше й казах " Ти пък .. Ситроен". Е да ама се оказа доста корава машинка за сега.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Икономична градска кола

Мнениеот hooligan_sk » Съб 03 сеп 2011 20:50


Re5Pec7 написа:
group® написа:
niks76 написа:Ситроен Ц3

ииии Ники сакън :horror:
Такива съм карал няколко (все нови) и нищо хубаво не мога да кажа.
Дори и да оставим скърцащия интериор от самото им начало и хлопащото им окачване, пак почти от нови, остава дебилния им център на тежестта, който е високо в небесата.
Зверски нестабилно нещо. По магистралата с повече от 100 си е преживяване за ентусиасти :horror:
Няколко фирми знам, които набързо след покупка ги разпродадоха, въпреки че са изгодни.


Не съм чел цялата тема, но веднага оборвам това мнение.

Леля ми кара ситроен Ц3, дизел, 1.4 мисля, че беше.
Купува го ново преди 3 или 4 години не съм сигурен (май 4). Тя пътува всеки ден маршрута Варна - Провадия - Варна, като често ходи до Добрич, Бяла, София. Общо взето си го кара не малко. Та ... преди 1 седмица имах възможността да карам колата ... и си беше като нова .. няма скърцане на таблото, няма хлопане по окачването .. през тези 4 години в сервиз не е влизала, освен за нормалното обслужване. За центъра на тежестта не знам, но на мен ми се стори стабилно, като нормална кола. Това по магистралата с повече от 100 изобщо не е вярно.... аз го карах с около 140 в продължение на 130км и всичко си беше нормално. Разхода на гориво е нисък, има мощност дори и с пуснат климатик. Като цяло останах доста приятно изненадан, защото още когато го купуваше й казах " Ти пък .. Ситроен". Е да ама се оказа доста корава машинка за сега.


След голф '86 тоя Ц3 нормално да ти се стори като най-яката кола на света... ама ако си свикнал на 2002 VW Passat 2.8 V6 4MOTION... ще се убедиш що за долна сапунерка е ситроенчето :да:



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 130 госта