Икономична градска кола

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Икономична градска кола

Мнениеот lion_heart002 » Сря 21 ное 2012 1:51


black` написа:Напротив форд е една здрава и надеждна кола. Особено фиеста. :да: А твоя разход ми се струва малко завишен предвид часовата разлика зимата... mhihi

То на чужд гръб и 100 тояги са малко,ти колко форда си имал???

H2O написа:Мога да твърдя,че имам голям опит по експлоатация на автомобили,за здравина и каквито и работи да си помислите!Моето мнение,че по голям цар на градско от 1.9SDI няма.Може би най безпроблемния и икономичен мотор от групата.1,7SDI също не е за подценяване!


Истина си е,може би само пежо 106 дизел 1.4 е по-икономично! Но за сметка на това пък 1 000 000 милион човека,ще ти кажат колко гаден двигател е 1.9 SDI,не защото са имали такъв а защото знаят,че няма турбо и колата си е бавничка.Обаче с това се свиква,другия вариант е да сипваш редовно REDEX...




Потребителски аватар
gstg
Мнения: 38
Регистриран на: Сря 07 ное 2012 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Икономична градска кола

Мнениеот gstg » Сря 21 ное 2012 8:54


Шегите с новата фиеста обявена за автомобил на годината била голф по продажби няколко пъти и за бонус е изцяло германска , правят я срещу фолксваген... е като да ядете с някого една и съща чепка грозде и да викате че неговата е кисела. За фиестата след 5 тата година ще видим защото всичките ги правят така , имам пасатче който знам от чисто нов и сега каква кошница стана. За разход на 1.6дизел на фиеста е страшно добре . 5-6 град и 4-5 извън без състезания. За справки на познат втората семейна кола също фиеста 11 та дава от 6-7 с климатика в задръстване до 4.5 извънградско без състезания , 1.4 мотор, мисля си че малките 1.25 бензин и 1.4 дизел с климата ще хапват повече .


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Икономична градска кола

Мнениеот quattro^^ » Чет 22 ное 2012 0:13


ся кажи ми vw и audi едно и също ли е?платформите на колите са еднакви , но дотам..матеряли мотори коренна разлика.ми щом на пасат си видял сметката смятай на на фиеста кво щеше да е


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Икономична градска кола

Мнениеот black` » Пон 07 яну 2013 11:45


Имал съм един стар форд ескорт на доста повече от 5 години, когато тук се предполага, че вече не съществува от ремонти може би. И по-нищо не се различаваше от другите марки като качество. Старите фиести също са добре. За новите вече нямам мнение, защото не съм карал. Но като цяло форд са надеждни коли. Зависи как и къде се кара също. Пътя какъв е и т.н. То си е индивидуално за всяка кола. Не може да очакваш да вземеш лека кола, за да ореш примерно по черните пътища с нея. Както доста хора си мислят и тя да остане здрава. А такива писаници, като тука, ама един приятел карал, ама на баджанак ми вуйчо му незнам си какво имал, не ги признавам, ако питаш и за това де. Щото гледам се интересуваш. :wink: HDI също са доста надеждни двигатели, както и като разход за градско са екстра просто. При пежо май окачването е по-стабилно от на ситроен. Като изключим поддръжката на дизела, може би... И едната икономия идва за сметка на другото. За SDI не знам, като разход май е добре, а и честно казано не ме интересуват особено. Сега ако заговорим и за италианското JTD 16V, понеже виждам не се споменава никъде като вариянт, сигурно ще ме наплюете от всякъде. А то пък е много пъргаво. Върви повече от бензин. Друго кеото е, че повече ми се нравят коли без ангренажни ремъци и такива простотии, а с вериги. Тука вече не говорим само за форд, а по-принцип. :) Не робувам и на марки, както са повечето хора тука. Каквото имам под ръка, това си карам и съм предоволен. :deal


Потребителски аватар
Iritais
Мнения: 53
Регистриран на: Нед 29 юни 2008 12:00
Автомобил: Golf 5 Plus
Двигател: BKC 2006
Местоположение: София

Re: Икономична градска кола

Мнениеот Iritais » Сря 30 окт 2013 15:58


Колеги ще ползвам темата на колегата, за да не отварям нова с почти същото заглавие. И така, дайте акъл, щото не мога да избера каква кола да купя за жена ми. Затова ще Ви кажа какви са критериите:

1 Да е икономична – без значение бензин, дизел, газ – колата всеки ден ще минава около 60км – на половина градско, на половина извънградско.
2. Да има климатик и ел. стъкла
3. Да е до 2500лв
4. Не държa на всяка цена да е VW – предните критерии, особено номер 1 са с приоритет.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2390
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Икономична градска кола

Мнениеот StS » Сря 30 окт 2013 21:17


Iritais написа:Колеги ще ползвам темата на колегата, за да не отварям нова с почти същото заглавие. И така, дайте акъл, щото не мога да избера каква кола да купя за жена ми. Затова ще Ви кажа какви са критериите:

1 Да е икономична – без значение бензин, дизел, газ – колата всеки ден ще минава около 60км – на половина градско, на половина извънградско.
2. Да има климатик и ел. стъкла
3. Да е до 2500лв
4. Не държa на всяка цена да е VW – предните критерии, особено номер 1 са с приоритет.



Само Клио може да е ок за тия пари...


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Икономична градска кола

Мнениеот nosex » Сря 30 окт 2013 22:41


Колега, имаш огромен избор, който не е никак лесен. :icon_lol
Примерен филтър в cars-a


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Икономична градска кола

Мнениеот forski » Сря 30 окт 2013 23:07


http://www.cars.bg/c463406
http://www.cars.bg/c180961

Аз насам бих залитнал, и двете са много корави машинки :smile


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Икономична градска кола

Мнениеот vaiper 1 » Чет 31 окт 2013 9:41


Опел корса :biggrin :beer 2000год и след нея ако имаш възможност :deal



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: HukuTyY и 26 госта