Въпрос относно покупка на Golf 4

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
razr88
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 24 окт 2013 17:31
Автомобил:
Двигател:

Въпрос относно покупка на Golf 4

Мнениеот razr88 » Пет 25 окт 2013 23:22


Здравейте всички!Извинявам се,че пускам нова тема знам ,че има подобни,но не във всички се обръща внимание на конкретните въпроси,които искам да задам,темите са стари от преди години,а и исках да си пусна нова тема!Спрял съм се на Golf 4 1.9 TDI 90hp 01-02г или бензиновата му алтернатива 1.6 SR 101hp!По-навит съм на дизела мненията са,че е корав мотор,по икономичен е откъм разход и т.н! Да уточня,че ми трябва повече за градска кола тук-там междуградско.Тепърва ще взема книжка не съм състезател и затова искам под 100 коня и заради данъка! И така:

1.Трябва ми максимално опростен,по-лесен за поддръжка мотор.Четох,че в това отношение AGR е за предпочитане пред AHL, може и да кажете за бензина 1.6 SR как стоят нещата!
2.Каква цена горе-долу излиза обслужването?
3.За какво да внимавам при покупката(слаби места,фабрични дефекти)и т.н
Май

Последна промяна от razr88 на Съб 26 окт 2013 11:54, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Re: Въпрос относно покупка на Golf 4

Мнениеот stoqn_g60 » Съб 26 окт 2013 1:20




razr88
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 24 окт 2013 17:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно покупка на Golf 4

Мнениеот razr88 » Съб 26 окт 2013 11:37


Както казах търсил съм във форума,чел съм,но:[quote][/quote]"Извинявам се,че пускам нова тема знам ,че има подобни,но не във всички се обръща внимание на конкретните въпроси,които искам да задам,повечето теми са стари от преди години,а и исках да си пусна нова тема!" Ще се радвам на отговори!Благодаря ви предварително!


Потребителски аватар
gyow
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 05 апр 2009 15:01
Автомобил: VW Golf 2 + VW Golf 4
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос относно покупка на Golf 4

Мнениеот gyow » Съб 26 окт 2013 17:02


И какво като темите са стари. Тогава колите са горели по-малко и са били по-здрави ли какво ? Има хиляди теми, в които е дискутирано предостатъчно за голф 4, бензин, дизел, обслужване, цени на части и т.н. и продължават да се увеличават почти със всеки изминал ден.

Последна промяна от IvanMan на Съб 26 окт 2013 17:11, променено общо 1 път.
Причина: Не цитирай предишното мнение!


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно покупка на Golf 4

Мнениеот my heart iS iCe » Съб 26 окт 2013 17:09


Колега, нищо лично, но не си казал, за какви пари си търсиш кола!
Според мен, от там трябва да тръгнеш, защото под 4 бона читав дизел, въобще не мисли, че някой ще продаде!


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Въпрос относно покупка на Golf 4

Мнениеот forski » Съб 26 окт 2013 17:41


Авторе правя си копи/пейст на мнението от друга тема за 1.9 TDI AGR пускана на скоро :smile


Ако всичко и е наред си струва, аз имах Г4 с мотор ARG 90hp. и бях доволен от вървеж и разход на гориво!
Бях доволен и че не е помпа доза и турбото не е с променлива геометрия, лесен за поддръжка и не особенно капризен мотор, окаването е здраво и като цяло колата е добра.
Маховика е демпферен но цената им вече е поносима, при мен цената 2008г. беше м/у 1200-1400лв. сега предполагам че ще е под 1000лв. турбото някой по-запознат да каже колко струва в момента!
Помпата мисля че си беше О.К. или поне при мен не е правила проблеми, имат проблема с топлия старт но аз го реших като купих хубав акумулатор, някой колеги им пренастройват софтуера, при мен проблема изчезна след смяна на батерията!
Теми по-въпроса има много, друго което съм сменял беше, тройника на антифриза, хидравличния обтегач на ремъка, стоп машинка и пластмасовите водачи на ел.стъклата!
Първоначално обслужване около 800лв. проблеми с електрониката на автомобила не съм имал!
Успех :smile


razr88
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 24 окт 2013 17:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно покупка на Golf 4

Мнениеот razr88 » Съб 26 окт 2013 18:47


gyow написа:И какво като темите са стари. Тогава колите са горели по-малко и са били по-здрави ли какво ? Има хиляди теми, в които е дискутирано предостатъчно за голф 4, бензин, дизел, обслужване, цени на части и т.н. и продължават да се увеличават почти със всеки изминал ден.

Щом не отговаряш по въпросите,които питам,защо пишеш, щом те дразни темата подмини и не коментирай!
По другия въпрос,Колега мисля да е от 4500-5000лв може и до 5500лв ако под тази цена не са читави и мисля да си оставя заделени 1000-1500лв за евентуално стягане на колата и непредвидени повреди!


Потребителски аватар
I4o_naskov
Мнения: 665
Регистриран на: Пон 01 дек 2008 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос относно покупка на Golf 4

Мнениеот I4o_naskov » Сря 30 окт 2013 17:49


И аз съм се насочил към модел от подобен клас визирам Голф 4 или Бора само че искам да е комби,звъня тук там на обяви да ти кажа трудно се намира читава кола особено дизел,гледай да и работи всичко особено климатика,поне аз на него държа че там ремонтите са скъпи,иначе за около 5000лв може да се намери добра кола вече зависи конкретно от самата дали си струва парите,аз гледам за дизел 1.9 тди 90 или 110 коня старите мотори с малко по евтина подръжка от Помпа дюзите :beer



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта