Дайте мнения за опел дизел

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
KadROo
Мнения: 541
Регистриран на: Пон 25 окт 2010 20:19
Автомобил: VW Vento
Двигател: 1Z 1997
Местоположение: Варна

Дайте мнения за опел дизел

Мнениеот KadROo » Нед 08 яну 2012 23:33


Здравейте колеги. Падна ми на цена една астра 95 година чист дизел. Но съм бос на тема опелски дизели. Кажете ми ако знаете кой мотор е по - добрия. Исузу или немския. Кой с какви проблеми и дефекти е ? Хубави ли са изобщо ? И как да различа единия от другия ?




Потребителски аватар
Вълков
Мнения: 192
Регистриран на: Сря 30 ное 2011 21:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ботевград / Свищов

Re: Дайте мнения за опел дизел

Мнениеот Вълков » Нед 08 яну 2012 23:44


Останал съм с добро впечатление от Астра (полицейските) с Исузу мотор 1.7
Издръжливи, пъргави и носят на тормоз :да:


Потребителски аватар
KadROo
Мнения: 541
Регистриран на: Пон 25 окт 2010 20:19
Автомобил: VW Vento
Двигател: 1Z 1997
Местоположение: Варна

Re: Дайте мнения за опел дизел

Мнениеот KadROo » Нед 08 яну 2012 23:54


Ами мерси колега но отговора ти не ми помогна особено...


Потребителски аватар
Вълков
Мнения: 192
Регистриран на: Сря 30 ное 2011 21:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ботевград / Свищов

Re: Дайте мнения за опел дизел

Мнениеот Вълков » Пон 09 яну 2012 0:04




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Дайте мнения за опел дизел

Мнениеот kris11 » Пон 09 яну 2012 12:49


Kaрал няколко пъти Вна-Сф-Вна Астра 1,7 немски чист дизел,комби с фабрична печка "Вебасто" .Не съм я пускал по пътя.Но чистия дизел е мъчение при изпреварване дори на ТИР .Жива мъка,освен, че дрънчи и не върви. За в града става , но зависи на какъв таралясник ще попадне човек. Приятеля ми я продаде тази Астра, че вече беше пътник -с много ниска компресия.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Дайте мнения за опел дизел

Мнениеот Ljubon » Пон 09 яну 2012 13:04



Цитат от горния линк:
Лично аз като сменям колата ще мина на VW, защото имат толкова здрави дизелови мотори mhihi


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Дайте мнения за опел дизел

Мнениеот velinsl » Пон 09 яну 2012 19:44


На немнския са му по-евтини частите в пъти(не знам дали е политика на магазините просто факт). От близък пиятел сблъскал се с подобна машина знам.


Потребителски аватар
KadROo
Мнения: 541
Регистриран на: Пон 25 окт 2010 20:19
Автомобил: VW Vento
Двигател: 1Z 1997
Местоположение: Варна

Re: Дайте мнения за опел дизел

Мнениеот KadROo » Вто 10 яну 2012 1:05


Ljubon написа:

Цитат от горния линк:
Лично аз като сменям колата ще мина на VW, защото имат толкова здрави дизелови мотори mhihi


Да колега видях го и аз.... Ами днеска гледах въпросния опел. Немски мотор беше... Просто се отказах.... Духаше от щеката като сешоар.... Тъй де пак си търся VW


Потребителски аватар
mely
Мнения: 2728
Регистриран на: Пет 26 авг 2005 10:28
Автомобил: Citroen C crosser
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Дайте мнения за опел дизел

Мнениеот mely » Вто 10 яну 2012 9:15


KadROo написа:
Да колега видях го и аз.... Ами днеска гледах въпросния опел. Немски мотор беше... Просто се отказах.... Духаше от щеката като сешоар.... Тъй де пак си търся VW

Колега, не фолксваген ами и ролс ройс да си купиш като е сдухан двигателя ще духа от щеката не ами и отвсякъде - това не е критерий.
Айде да кажа и аз все пак карам опел/от профила/ :Mr Green Fun .
Двигателя е Y20DTH 101 к.с .От щеката не духа mhihi .За 2 години съм сменил 1+1 термостата/кофти части уж Валер/ - цена 75 лева .За хапването на масло ами хапва си .Първата година го карах с Мобил 1 ядеше го сега съм с GM пак го амка.Ще пробвам и с Yacco.Поддръжката не е скъпа - двигателя е с верига.Масло събира 5.5 литра филтрите са му около 45 лева всичките Шампион.Окачването е доста здраво /говоря за Зафирата ама тя е на база астра/ и не е скъпо.Най страшната повреда/пази боже/ е помпата VP44.Ремонта и излиза около 1600лв.Скапва се заради гадната нафта на която е изтеглена сярата заради евронормите а именно сярата има спазочни свойства.Оттам няма кое да смазва помпата електрониката почва да грее ииии scare maikomila .
Затова двутактово масълце в резервоара.
Та така ако има нещо питай.


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Дайте мнения за опел дизел

Мнениеот instantaccess » Вто 10 яну 2012 9:38


Както е казал и колегата над мен - зависи на какво ще попаднеш! Ако колата е подържана няма да пипваш нищо с години. Имах служебна вектра 1,7 опелски дизел, дойде внос от Германия на 200 хил.реални км. и се продаде на 400+ хил. Като за цялото това време се сменяваха само консумативи, ходовата част два пъти мисля и един теч от помпата. Да, много дрънчи и не върви, но не е кола за състезания :lol:


Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Дайте мнения за опел дизел

Мнениеот luboveliki » Вто 10 яну 2012 20:08


от всички приятели с опели никой не се е оплакал от двигател особено от дизел,карат си хората яко,вярно че ТДИ по ми харесва заради директното впръскване но и другите марки имат директно впръскване...моето заключение е от всака марка кола има изтормозени екземпляри и много запазени....кола с кола не си приличат(демек подръжката).....та тези теми не са коректни(сещате се какво имам предвид)


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Re: Дайте мнения за опел дизел

Мнениеот trunner » Вто 10 яну 2012 20:29


Карал съм Астра 1996 1,7 турбо дизел, немския мотор точно 7 години. За тези години съм и навъртял 200 000км. Купих я на 160 000 + 200 000 = смятайте сами. ДВГ-то беше ОК, нямах никакви проблеми. Приличен вървеж, приличен разход... Верно, няма нищо общо с ФВ дизелаците, но за евтина кола си вървеше прилично. Продадох я, защото жената последната година я караше само градско и просто беше обречена на гибел (колата :lol: )! Но като цяло моето мнение за немския дизелак на Опел е положително.
Успех с каквото си намислил, но имай впредвид, че дизел без турбо е като цифрова телевизия, ама черно бяла! :wink:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Дайте мнения за опел дизел

Мнениеот kris11 » Сря 11 яну 2012 10:05


luboveliki написа:от всички приятели с опели никой не се е оплакал от двигател особено от дизел,карат си хората яко,вярно че ТДИ по ми харесва заради директното впръскване но и другите марки имат директно впръскване...моето заключение е от всака марка кола има изтормозени екземпляри и много запазени....кола с кола не си приличат(демек подръжката).....та тези теми не са коректни(сещате се какво имам предвид)


Аз мога да се похваля как през 2009 г останах насред кръстовише . :horror: Скъсана ос на турбината / шупла/ Мотор 1,3 CDTI и това на едва 62 000км пробег -истински км.


Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Дайте мнения за опел дизел

Мнениеот luboveliki » Сря 11 яну 2012 20:30


ееееееееее ако става въпрос за оплакване, да взема да се оплача от 4-5 ТДИ-та от 90 до 150 коня....с които лично съм закъсвал и са ме оставяли на пътя поради много причини....моля ви се....и нашите ТДИ-та не са идеални(иначе всички щяха да карат от наще мотори).....оффф тия теми са като вечния спор и понеже сме Фауве форум......всичко е обречено(а не трябва да е така-бъдете обективни)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта