Пасат Б4 или Венто ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот velinsl » Чет 19 апр 2012 21:08


Мисля, че избора трява да е вече ясен.
Поклон :bowdown и пред колегата, който има венто и препоръчва Пасат. Нагледал съм се на мнения "това е по-добро щото аз имам такова"
Колега Крис 11, пиши след всеки пост на автора на лични. Разваляш хубавата тема, с опитите си да си налагаш мнението. Правил съм го и аз по други форуми преди години, но кагато сега погледна от друга страна наистина е неприятно.




myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот myrshavija » Пет 20 апр 2012 5:52


eminem94 написа:Колега всичко е супер,ама не съм фен да имам бомба в багжника,нищо лично ...
Много тъпо изказване. Ти си знаеш. Този спор е безкраен.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот kris11 » Пет 20 апр 2012 8:46


velinsl написа:Мисля, че избора трява да е вече ясен.
Поклон :bowdown и пред колегата, който има венто и препоръчва Пасат. Нагледал съм се на мнения "това е по-добро щото аз имам такова"
Колега Крис 11, пиши след всеки пост на автора на лични. Разваляш хубавата тема, с опитите си да си налагаш мнението. Правил съм го и аз по други форуми преди години, но кагато сега погледна от друга страна наистина е неприятно.

:да: Ок . Но не може да ме убедиш , че автора на темата ще попадне на читав дизел за парите и наборите коит търси. Навън никой не си купува дизел за да му стои в гаража или да ходи до магазина само в събота.За 1994-1996г кола под 450-470 000 км няма да намери, а ремонт на дизел сам знаеш.


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот escrime » Пет 20 апр 2012 9:01


eminem94 написа:Колега всичко е супер,ама не съм фен да имам бомба в багжника,нищо лично ...


Вероятността да се запалиш от бензин/дизел в резервоара е доста по-голяма от това да ти гръмне бутилката на газовата. Включително и при катастрофа.

Гледай купето да е здраво, че на тези модели ръждата е болка и вземай по-запазения автомобил.

Успех с избора.


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот KirilGeorgiev » Пет 20 апр 2012 10:25


Не знам каква е вероятността да се запали но гледам че често ги дават по телевизиите :roll:


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот escrime » Пет 20 апр 2012 10:56


Просто не гледай телевизия тогава. mhihi

Темата е за автомобила, не за горивната система. :idea:

Който иска - да се образова, да почете.
Който не иска - да гледа телевизия.
Останалото е излишна полемика.


Потребителски аватар
eminem94
Мнения: 666
Регистриран на: Вто 20 юли 2010 18:51
Автомобил: Audi A4 B5 Avant
Двигател: AVG
Местоположение: София-град
Контакти:

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот eminem94 » Нед 22 апр 2012 17:00


Излезна една много голяма оферта ... mk3 2,0 GTi 115 коня ,някакви характерни проблеми ,по този двигател ?


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот milmar » Нед 22 апр 2012 17:03


escrime написа:.....
Вероятността да се запалиш от бензин/дизел в резервоара е доста по-голяма от това да ти гръмне бутилката на газовата. Включително и при катастрофа......

:mrgreen:
Сигурно , сигурно ...


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот parno » Нед 22 апр 2012 17:08


Asko VW написа:Пасат седаните са нещо грозновати

вентото е много по-добро на вид от пасата
ако аз бях пред такъв избор днес,сега ,на момента бих взел пасат - но само и единствено комби :D


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот velinsl » Нед 22 апр 2012 17:15


KirilGeorgiev написа:Не знам каква е вероятността да се запали но гледам че често ги дават по телевизиите :roll:


Ако броим жертвите да не се окаже, че от дизелака е много по опасен. Освен ако автобуса на магистралата не е бил с газова уредба.
Извинявам се за бруталния пример, но да предположа, ли че нямаш бойлер у вас и той е така опасен.


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот connor cane » Вто 24 апр 2012 12:11


velinsl написа:
KirilGeorgiev написа:Не знам каква е вероятността да се запали но гледам че често ги дават по телевизиите :roll:


Ако броим жертвите да не се окаже, че от дизелака е много по опасен. Освен ако автобуса на магистралата не е бил с газова уредба.
Извинявам се за бруталния пример, но да предположа, ли че нямаш бойлер у вас и той е така опасен.

A електричеството колко е опасно - не е истина просто! :D
Не газовата уредба, а незправна запалителна система на автомобила е причина за пожар в 99.9% от случаите.
Бензинът и нафтата са не по-малко опасни от пропан-бутана. Даже т.нар. "газ" се характеризира с "факелно горене" - като запалка - самата бутилка няма как да се взриви при нормални условия (освен ако не се нагрее до температури като в стоманолеарна, което може да стане трудно.
Проблемите в повечето случаи са не в гавовата уредба като такава а в мърлявото отношение към нея и към автомобила като цяло на шофьори, които карат като за последно и не спазват най-елементарни изисквания за безопасност. :beat_butt2


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот stefan4o » Вто 24 апр 2012 12:28


Не зная за такава евтина кола дали има файда човек да се разхожда до Германия и да бие път, да не говорим, недай Боже, че може и на пътя да останеш със стар автомобил. Ако все пак си твърдо решил да отидеш, по-добре вземи тая, която е по-запазена и ти е по на сърцето. Щото много често човек отива за едно, а се връща с друго. Пример - баща ми отиде в Германия за Шаран, а се върна с Пасат Б5.5 :Mr Green Fun , просто на това е случил и това му хареса. Двоумеше се между Форд Галакси 2002 и този Пасат, като по негова лична преценка ФВ-то му се видяло в по-добро състояние и затова взе него. Цените им са били еднакви почти - около 9500-10000 евро. Говорим за 2007-ма година, някой да не помисли, че за сега mhihi


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот kris11 » Вто 24 апр 2012 13:03


eminem94 написа:Излезна една много голяма оферта ... mk3 2,0 GTi 115 коня ,някакви характерни проблеми ,по този двигател ?

Зависи коя година е п-во. Има с 3 вида двигатели.Гледай да е ADY или AGG - разделно впръскане /мултипойнт/. ПО-старите 2Е са с едновременно пикаене от 4 те дюзи. AGG е обшо взето голяма екзотика .И ADY/AGG са с висок въртящ момент още на 2400-2500 об. ADY е с SIMOS , AGG е Бош. Здрави , надеждни, изпитани двигатели с много голям живот.Евтина поддръжка и части.Съединителяне е демферен.
Обслужване -смяна на масло, 3 филтъра, 3 ремъка,семеринга, 2 ролки и водна помпа 226 лв с ДДС и труда, като се има в предвид, че филтъра на купето ми е по-скъп ,както и пистовия ремък. Водна помпа 38 лв.

@ stefan4o - Има смисъл от разходката. Покупната цена на Шаранчето ми е цели 1210 еврейки.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот parno » Вто 24 апр 2012 16:54


тези 115 коня ти гарантират данък над 100лв


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Пасат Б4 или Венто ?

Мнениеот Winner25 » Вто 24 апр 2012 22:00


kris11 написа: Не налитай на 1,8 поради възможността за обикновенно газово с безкрайните проблеми и по-висок разход.

Това от личен опит ли го казваш или така си чувал mhihi

Имам лични впечатления и от двата модела, както по обслужването така и от експлоатацията им :)
Като се има в предвид че и на двата модела се монтират едни и същи мотори - обслужването и консумативите на мотора нямат разлика. По ходовата час почти няма разлика, може би при пасата поддръжката е малко по скъпа - например амортисьори, гуми, спирачни дискове, но разликата не е толкова голяма.
Пасата е по голям, по комфортен, материалите по интериора са по качествени, по малк тракат пластмасите, по-добре обезшумен е. Разстоянието между предните и задните седалки е огромно, няма друг автомобил в този клас които да предлага такова пространство за пътниците отзад(като не броим Б3 mhihi ).
За сметка на това ако са с еднакви мотори е малко по-тромав от вентото и гори малко повече.
Вентото е по-малко, по-икономично, върви малко повече, но не толкова комфортно.

Аз съм за пасата, но и вентото не е лош вариант :да:



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта