Съвет за нов автомобил около 25000 лв

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
planet
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 07 май 2012 15:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Съвет за нов автомобил около 25000 лв

Мнениеот planet » Пон 07 май 2012 15:48


Здравейте, колеги!

Виждате, нов съм във форума, така че се извинявам, ако не пускам темата в правилния раздел, обаче се нуждая от помощ. Става въпрос за избор на автомобил за сина ми. Момчето е на 19, абитуриент сега след няколко дена и по тоя повод (и не само) с жената решихме да го стегнем с четириколесно - чистичко, новичко, предпочитаме не втора ръка или двувратка.

Сумата, която сме склонни да отделим, е около 25 000, съществува и вариант да вдигнем малко, защото ще се взима на лизинг - това поне е решено.

И ето го проблемът - марка + модел. В пълен потрес съм от всичко, което успях да прочета из сайтовете. То не бяха базови модели, модели "с екстри" и т.н. Откога пък електрическите стъкла се водят чаак такава екстра - не знам! (Сигурно ви звуча странно, ама да прощавате - лично мнение. )

Хвърлил съм око на Chevrolet Aveo LTZ 1.4 100 к.с. (изглежда добро, пък и сина изкара курсовете миналата година на едно Авео, наистина по-старичко, ама казваше, че колата е доста пъргава). Другото, което гледах, е Seat Ibiza и Leon, Mazda, Honda Civic донякъде, Skoda някаква също е вариант...
Aveo-то наистина много ни допада и на двамата, обаче бих искал да чуя експертно мнение надеждна ли е и в какви граници е поддръжката - да не стане така, че момчетата от Chevrolet да искат безбожни суми за глупости. Пък и двигателят нещо ме притеснява - хем 1.4 ми се вижда мъничко, хем като за млад човек и първа кола ми се струва достатъчно... Абсолютен кръстопът!

Та ето къде се намесвате вие. Много ще съм благодарен на всеки, който отдели време да прочете темата и да отговори. А сега въпросите:
- Какво ви е мнението за изброените модели и марки? Да имам все пак малка представа какво смятат опитните шофьори, че да не съжаляваме за избора после.
- Има ли нещо друго, което бихте препоръчали - модел/марка? Какво е показал опитът ви, че е стабилно на пътя?
- Дали пък не бъркаме, че искаме да го стегнем с нова-новеничка кола, като в същото време изпускаме добри оферти за втора ръка? За сумата, която споменах по-горе, могат да се намерят добри неща - например един Civic 2.2 sport, в който малкия се влюби, от Бултрако-Пловдив. Civic-ът само с това чудо отзад, дето разполовява задния прозорец, ми е странно как се кара градско, ама нейсе. Или пък някое Audi A3 - един познат си взе 1.9 TDI на 170 000 км. за 5 хиляди лева от негови хора в Италия.

Това беше от мен, вие сте на ход. Отворен съм за всякакви предложения, `щото малкият заслужава нещо стойностно, пък и тая кола донякъде ще ни е семейна. Предварително ви благодаря!

P.S. Забравих да спомена, че синът е около 1.95 висок и гледаме и на задните седалки да може да се събере, не само на шофьорското място. Тъй, де - баща му няма само с Лада-та да си кара! :D




mufin
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет 27 май 2005 8:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот mufin » Пон 07 май 2012 17:53


Мен ако питаш, рано му е за нова кола.
Поне за подарена такава - ако сам си купи, добре.
Иначе за 25 000 имаш избор и той не трябва да е Авео - гледай Поло, Ярис (може и Аурис), Кия Сийд


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19157
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот stefan4o » Пон 07 май 2012 18:25


Много ги глезите тези деца бре... То няма лошо човек да има някой лев и да го пръсне за детето си, ама чак пък чисто нова кола за нов шофьор... По-добре му направи такъв подарък на сватбата, според мен, някак по върви. Но вие си знаете де, парите са си лично ваши.
Шкода Фабия не е лош вариант, според мен. Гледам има промоции с 1.6TDI-CR за близо 24 000лв. Бих я предпочел пред Авео-то. :wink:
Според мен му вземете на момчето някое прилично автомобилче среден клас с прилични екстри до 7 - 8 000 лева. Да затвориш едни 25 000 в купчина ламарина, която утре ще му писне и ще я продаде на половин цена... млади хора, знаете как е mhihi


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот buller » Пон 07 май 2012 18:31


Нова кола за млад шофьор - лично аз - твърдо не.
По-добре за 5-6-8000 лв. някоя горе-долу стойностна кола, която да не я мислите, а и да не мислите него.
Другото - аз бих купувал колата ЛИЧНО с него, за да няма неприятни изненади: ама защо такова, какъв е тоя цвят; ужас - мотор-миксер и всякакви други разминавания между представите му и това, което е закупено.


Потребителски аватар
Sportakus
Мнения: 235
Регистриран на: Вто 02 фев 2010 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот Sportakus » Пон 07 май 2012 18:55


Марка и модел, трябва синът ти сам да си избере за да я кара с удоволствие след това. А що се отнася до избора нова или стара, то това си зависи от финансовите възможности, ако сте готови да вкарвате по над 2000лв. всяка година докато ви върви лизинга - ОК! А, от тези модели дето си изброил за мен нито една не става за семейна - това са малки градски коли.


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот my heart iS iCe » Пон 07 май 2012 19:05


И аз съм против нова кола на туко що излюпен шофьор! Първото нещо което ще направи със новата и старата коле, е да пробва колко вдига, и второ на тези пътища нова кола, нО мЪрси :Mr Green Fun
Но няма какво да се лъжем новата кола си е нова, аз лично ти препоръчвам Хюндай i30 или i40 от магазина с найлоните, за тези пари които си предложил ще намериш с двигател 1.6 с климатроник и другите му екстри, много приятна семейна кола! Има ги и комби!
Ако не искаш нова кола, втора употреба ти предлагам да погледнеш Японско, например Тойота Авенсис, седан или комби, дизела 150 коня си е доста приятна семейна кола ! Това е от мен на кратко! Дано направите правилния избор и да се похвалите скоро :да:


kiril_bulgaria
Мнения: 594
Регистриран на: Съб 28 фев 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Царево / Бургас

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот kiril_bulgaria » Пон 07 май 2012 19:15


Щофьорът нов или стар - САМО НОВА КОЛА! Гаранцията му гаранция, качваш се и тръгваш.
Стара кола - почваш да я правиш и продължава да си е стара кола. Само наливаш пари, като каца без дъно.

Съвет: Виж Сеат, прекрасни автомобили, красиви. Това си е VW, но значително по-красив! И по-евтин, вмества се в твоят бюджет!
http://www.seat.bg/


Потребителски аватар
2.4I
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот 2.4I » Пон 07 май 2012 19:24


Конкретно .
http://www.cars.bg/fl470373
Много подходящ автомобил за млад шофьор .
Колега бих те посъветвал да обърнеш внимание и на колите върнати от лизинг ,това може би би било компромисно решение за това нов или втора ръка автомобил.Като предимство в твоя случай ще е и „лесния" лизинг .
Като чисто нов аз бих попитал диларите на WV за up Изображение ,плюсовете на тази кола според мен са не-малко ,за да я включи човек в избор за нов автомобил на младеж или нежната половинка (въпреки ,че е двуврата).


Потребителски аватар
Syncro
Мнения: 1241
Регистриран на: Пет 11 юни 2004 11:59
Автомобил: Passat 1.8T
Двигател: ANB 1999
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот Syncro » Пон 07 май 2012 20:34


Що па веднага взехме да броим парите на човека.
Ако това не е поредната ПР статия за сондиране на мнения - ОК, ако е такава - майната ви и на вас.
Огледай синковеца какво харесва. Замисли се как се облича ( извинявай ама ако е някой от тези модерните Емо-та няма да се зарадва на Авео) какво слуша, какво карат приятелите му, какви десктопи е имал последно... А най-добре е да го изкопчиш от него с приказки или от неговите приятели. Ако ще е Шевролет да е Круз - големи джанти и хубава боя. Мини Купър е свежо също. Изобщо нека да е нещо за което няма да го подиграват приятелите и съседите. UP например е за Емо-та :D
И като подарявате му връчете ключа и го пуснете в някой закрит паркинг на 3-4 етажа да си я търси. :D
И не ги глезете толкова, че ще върнат казармата и ще видят зор :beat_butt2


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот Asko VW » Пон 07 май 2012 20:54


Аз лично не бих препоръчал чисто нов автомобил за новоизлюпен шофьор, обикновено първата година "тайнствено" :wink: се появяват доста драскотини, вдлъбнатини и др. поражения, които при нова кола оставят доста неприятен привкус, но ти си знаеш най-добре. На твое място бих забравил за всичко от калибъра на Полото, както сам каза момчето е високо. Ако ще е нова, Хонда Сивик и Хюндай i40 са добър вариант, като цена, размер и визия (аз лично много се кефя на Сивик хечбек - онзи с разделеното на две задно стъкло - мноооого яко изглежда, само не знам как влияе това на видимостта).
Същевременно за приготвените пари, можеш да вземеш втора употреба много добро Ауди А4, което става както за младежко гъзареене, така и за семейна кола.
А, и още нещо не взимай нищо повече от 110 - 120 коня, че мощността и скоростта увличат, особено младите, аз бях на 20 г. когато си купих първата кола и знам какво е младежка жажда за скорост, като наркотик е, искаш още и още и....., е знаете как е :)
Успех и пиши кво си решил/взел :да:


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот stoi4o.d » Пон 07 май 2012 21:19


Бъди различен,Нисан JUKE бензинка 26к чистак бърсак в Пловдив го имат,супер младежки и пичеловка отвсякъде :beer

Едва ли му трябва автомобил за чичковци mhihi
Дори една Голф 4-ка\Ауди А3-ка колкото и да са стари са супер акту за БГ и също са яки пичеловки(изпитано е),за разлика от ново Aveo :Mr Green Fun Aveo стига бе,сериозно ли ще го качите в ТАКСИ,по-добре нова Гранта mhihi :Mr Green Fun


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот bnick » Пон 07 май 2012 22:23


Има Фабия 86кс с LPG за около 21к - 24к според зависи от оборудването. Гаранцията може да се увеличи до 4г по спомен срещу малка сума


planet
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 07 май 2012 15:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот planet » Вто 08 май 2012 0:15


:обичам ви Мерси много за мненията на всички!

Лично аз смятам, че момчето е отговорно и ситуацията с гъзареенето няма да я бъде; компанията му и тя е такава, че да не се притеснявам за надбягвания и тем подобни истории. Това едно на ръка. Другото - твърдо съм ЗА да бъде новичка, `щото от втора ръка коли досега хубаво не съм видял, ама хич. И синът бачка, вноските по лизинга ги делим на 3 - `щото сме толкова в семейството, това сме го решили.

@stefan4o - Искрено вярвам (мдаа, блажени са верующите...), че няма да се стигне до това да му писне и да я продава в скоро време. Познавам си го, за него колата е символ на възмъжаване, един вид следваща стъпка в живота. Отделен е въпросът, че това сигурно ви звучи странно, хем и аз съм се нагледал из квартала хлапетиите на по 14-15 с Audi-то на тате хвърчат ли, хвърчат, а акълът им крета бавно бавно зад тях, та белким ги настигне... някога.

@Sportakus - То май аз не се изразих много като хората, като споменах за "семейна кола". Наясно съм, че това, което изброих, са малки градски коли. Идеята ми беше, че и синковецът ще я кара, но пък и ние с жената ще я ползваме от време на време. Нищо повече. Иначе за истинска семейна кола бих загледал комби, наистина - но пък сега не ми е това целта. :)

@my heart iS iCe - Новата си е нова, истина е. Хюндай не бях заглеждал много-много - гледай сега как ми отвори работа да преглеждам и техните модели :P

@kiril_bulgaria - Все едно, че чета моето мнение за нови vs. втора употреба коли! Евалата, виждането ми съвпада на 100% по тая точка. `Ма то и по другата, де - за Seat-ите. Гледах уж, само се чудя с двигателче 1.2 или 1.4 докъде ще я докараме - то не че на младежа ще му трява много, ама... все ми се струва мъничко, бе, майка му мечка! :D

@2.4I - Идеята е наистина добра за кола, върната от лизинг. Мерси, колега! Можеш ли да ме насочиш къде да гледам за такива? Първото, което ми идва на акъла, е, че четох (май в сайта на Хонда) за "автомобили с гарантиран пробег". Дали случайно говорим за едно и също нещо или оплесках терминологията?

@Syncro - "тези модерните Емо-та", дето викаш, колега, дали не са случайно едни зализани такива, дето не можеш да го познаеш мъжко ли е, женско ли е, като гледаш отдалече? Ако за тая порода става на въпрос - далече е от тях. То не че ние с жената щяхме да го търпим такова у нас, де!
Cruze няма ден да минавам покрай София Ауто и да не го заглеждам, ама с екстрите му и прочие скача на 33 000 левчета. Иначе съм го признал тоя автомобил за невероятно стилен!! Но има и друго - изглежда ми като за улегнал човек, един такъв масивен автомобил... Знам ли и аз, така го възприемам просто, не като да е за млад човек. Mini Cooper - уникална идея!! Къде ми е бил акълът да не го включа като вариант това, не знам. :bowdown Чудничко ми е само как ще го възприемат в компанията, ама това не е мой проблем. Ще говорим преди да купуваме - все ако има нещо, синковецът ще каже. Не съм сигурен и с височината на младежа как ще се върже Мини-то, но нека проверя първо характеристики, после ще коментирам доколко ме устройва автомобилчето. Иначе наистина е идейно.

@Asko VW - Възможните поражения няма да ги коментирам - не е приятно, наистина, на нова кола, но пък все си мисля, че младежът е отговорен и ще я пази. Относно Civic-а - пусто задно стъкло разделено, кой дизайнер го измисли това "гениално" нещо... Иначе на задната седалка е тесничко, пък и нисичко. Но това да е проблемът. Поне за Civic знам, че ще се израдва много синът.
"много добро Ауди А4, което става както за младежко гъзареене, така и за семейна кола." Той да забрави за "гъзареене", че аз кола на му купувам да се фука, ами за да не се дрънка по градския транспорт. Иначе, пак да кажа - просто семейна не е приоритет.

@BG_Golf4e - "Едва ли му трябва автомобил за чичковци". Ей с т`ва ме разби! Ама си много прав, де. Juke също е идейно - добавям си го в списъка, дето ще ги оглеждам. По темата за Aveo-то като такси - младежът откакто е взел книжка се дрънка на Лада и прави шоу на компанията си, тъй че доводите за Aveo не ги приемам. Хах :D

@bnick - Добавено в списъка.

Огромни благодарности искам да изкажа на всички, които писахте! Страшно много ми помогнахте, наистина. Ето какво се получи след като се пообразовах от мненията ви:
- гледам като варианти Hyundai i30/40, Nissan Juke, Mini Cooper, Kia Rio / Ceed, Skoda Fabia, Seat някакъв и се надявам да се събудя някоя сутрин и тия от Хонда да са оправили Civic-а отзад, че не мога да го гледам с това разделено стъкло. Абе, сега като сме на темата - някой от тук карал ли е Civic и знае ли дали пречи т`ва нещо отзад?

Още един път - благодаря на всички, които се включихте, ще информирам за развитието на въпроса. Поздрави!

P.S. Само се надявам да не останете с грешното впечатление, че с жената искаме да го глезим малкия или нещо такова. Ако беше това идеята, нямаше да пиша тук, ами направо щях да тичкам за оферта за Audi / BMW и да информирам тъщата, че продаваме нивицата на село, дето така и така не я работим. Това всичкото го казвам с най-добрия възможен тон. :)


Потребителски аватар
2.4I
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за нов автомобил

Мнениеот 2.4I » Вто 08 май 2012 7:00


Колега след горния пост ,по -добре се обрисува картинката ,така като гледам от това което съм ти писал по-горе up- чето ,реално няма смисъл ,то щеше да е добър вариант за сам човек или за 2-ра ,дори 3-та кола ,но за другото си мисля ,че съм прав т.е. - кола върната от лизинг ,а ето и няколко реали предимства:
- лесен лизинг
- почти нова кола на от 1/3 до около 1/2 от цената на нова кола
- гаранция
- може да се договориш за опцията - ти да си избираш към кой да ти е каското и гражданската (това във времето ще ти спести доста)
- можеш да договориш по-ниска цена от обявената ,впрочем и при новите може но е много по-трудно и по принцип става като се спазариш да ти добавят безплатни екстри ,но за целта разбира се човека който се пазари трябва да е народно му казано „отракан".Реално много хора пренебрегват този момент ,но реално това е една от най-съществените части на сделката ,като при успех освен пестенето на пари ,човек получава и лично задоволство .


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2119
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за нов автом

Мнениеот Petrolhead » Вто 08 май 2012 7:27


Всичките изброени стават. Каквото и да вземеш, няма да сбъркаш много.



За мен проблема е друг. Защо му е на 19 годишен герой кола? Къде ще ходи с нея? Кой ще му плаща бензина?
Да не стане с мама и тати до пенсия.
Възпитаяайте децата си да бъдат полезни членове на обеществото, а не паразити



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79, Google [Bot] и 30 госта