Закупуване и внос на автомобил от Германия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Nicks
Мнения: 52
Регистриран на: Пон 18 май 2009 8:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Nicks » Чет 23 май 2013 11:00


Здравейте колеги и аз да споделя моя еднократен опит макар да беше 2009 .
Майка ми има една приятелка Близо до Ахен. Частните обяви - дърво.Минахме по оторизираните дилари много пари (имаха гаранция поне).Накрая в един автосалон - Турци баща и син един хубав Б5,5 130к.с. 2004 .Макар че беше от турци беше голям късмет излезе железен.Срещнах и българин който внася от Белгия, по-добре по на север по на запад че има и пререгистрирани Италианки.Въпросният пасат ми го откраднаха скоро и това лято ще ходя пак до Ахен.Предния път много обикалях но поне имах къде да преспя и превоз имах.
Имам един въпрос към по-запознатите : Разглеждам сега mobile.de и гледам има по ниски цени за export това за фирми ли е свързано нещо с данъците или важат и за частни лица като нас - вземаш прехвърляш и бягаш.




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samo_pechka » Чет 23 май 2013 12:36


По-ниските цени за експорт е заради гаранцията мисля , по принцип когато автокъща продаде кола , тя е длъжна да даде гаранция за нея , но когато колата се продаде в чужбина, "става" без гаранция :smile оттам и цената по-ниска , другото което е заради ДДС-то - не се плаща при износ ,но е за фирми или за износ извън евросъюза . Това предполагам е "играта" :smile


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот IRRITATING » Чет 23 май 2013 12:40


Като видиш че колата е за експорт направо пали със 100 от там


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samo_pechka » Чет 23 май 2013 12:49


Е...засичал съм и добри коли , но е факт ,че на трошките често го пише ,че е предпочитан експортклиент :mhihi


Потребителски аватар
djuni_ibiza
Мнения: 124
Регистриран на: Сря 11 май 2011 20:55
Автомобил: Golf MK4 1.6sr
Двигател: AKL
Местоположение: Кърджали

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот djuni_ibiza » Чет 23 май 2013 15:40


Начи колеги когато видите обява предпочитан е за експорт и за фирми знайте че колата или е дефектна или е доста изхабена , екпорт ясно взимаш махаш се и после иди търси, за фирма когато е то ясно че фирмата ще има застраховка и ще покрие ремонтите ето това правят така наречените араби из германия мен са ме прецакали и знам какво е успех .


ludit
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 29 апр 2009 11:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот ludit » Пет 05 юли 2013 17:20


Здравейте колеги,искам да внеса кемпер от Германия. Някой знаели какво става на сръбската граница,искали се спедиция или както се казва.Някой ако има опит с внос на LKW нека сподели,безкрайно ще съм благодарен.


Потребителски аватар
djuni_ibiza
Мнения: 124
Регистриран на: Сря 11 май 2011 20:55
Автомобил: Golf MK4 1.6sr
Двигател: AKL
Местоположение: Кърджали

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот djuni_ibiza » Чет 11 юли 2013 13:30


ludit написа:Здравейте колеги,искам да внеса кемпер от Германия. Някой знаели какво става на сръбската граница,искали се спедиция или както се казва.Някой ако има опит с внос на LKW нека сподели,безкрайно ще съм благодарен.

Срещо 20 евро нямаш никакви проблеми :D


hristovk
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 09 мар 2013 22:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот hristovk » Вто 20 авг 2013 7:21


Има ли желаещи да се организираме за един шопинг в Германия примерно - самолета до там, ако се наложи наемаме една кола за ден, обикаляме купуваме и обратно на собствен ход.


Banicharka
Мнения: 49
Регистриран на: Пон 28 яну 2013 12:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Banicharka » Сря 21 авг 2013 12:34


Какво ще се купува?


Потребителски аватар
djuni_ibiza
Мнения: 124
Регистриран на: Сря 11 май 2011 20:55
Автомобил: Golf MK4 1.6sr
Двигател: AKL
Местоположение: Кърджали

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот djuni_ibiza » Вто 27 авг 2013 12:23


И колегата не знае :D и пак казвам живея в Германия от 5 години, знам кое как седи и ви препоръчвам никога да не си купувате коли от Хамбург , и от араби !!!!! ТОВА Е ЗАКОН !!!!!
и някой ако има въпроси отговарям :)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Vlad777 » Вто 27 авг 2013 12:32


За арабите ясно. А за Хамбург какво им е? Доста е на север - заради ръждата ли?


Потребителски аватар
djuni_ibiza
Мнения: 124
Регистриран на: Сря 11 май 2011 20:55
Автомобил: Golf MK4 1.6sr
Двигател: AKL
Местоположение: Кърджали

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот djuni_ibiza » Вто 27 авг 2013 13:14


За Хамбург , Колега там са 99 % най големите джамбази в Германия играят със километрите на колите слагат добавки докато купиш му няма нищо а после се разпада цялата кола :D
Колите са изтормозени Автокъщи те нямат никаква жалост !


nellly
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 20:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот nellly » Сря 04 сеп 2013 21:02


Здравейте,
Моля, за инфо относно доставката на кола от Германия.Колко ще ми струва ако ползвам услугите на автовоз и какви документи са необходими.А също бихте ли ми препоръчали коректна фирма.

Май не е много ясен въпроса ми.
Колата е уговорена и капарирана.Интересувам се от начините - най-икономичните разбира се за доставка до България.На собствен ход горе долу разбрах от форума.Питам за координати на фирма проверена, която би могла да я достави с автовоз или др.начин.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samo_pechka » Чет 05 сеп 2013 20:06


Ще е късмет да намериш някой да ти я докара за под 600 ойро , масово е от 750-800 нагоре, то зависи и от кой район е колата , ако е навътре - още поне стотина +...Успех.Като документи - кауффертраг ( вземи си готова бланка, често и самият продавач осигурява такава, че понякога се заяждат ако е на халваджийски лист) и талоните на колата - големия и малкия , отделно и отчисление от техния кат ( тук не съм мн сигурен за това , сещам се за случай в който го искаха на френд, дали обаче е задължително- не знам)


iavor_70
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 20:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: veliko tarnovo

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот iavor_70 » Пет 06 сеп 2013 17:49


Здравейте в Германия никога не съм ходил за кола,но имам 2-3 въпроса може би дилетантски но мисля ,че и за други потребители на форума отговорите ще са интересни.Та по темата:
1.Какво е състоянието на автомобилите втора ръка по автокъщите от където пазаруват самите немци коли/убеден съм ,че не всички там карат нови коли/-най-вече състояние на двигател,ходова част,корозия по купе и салон?
2.Какво е състоянието на автомобилите втора ръка в т.н.официални дилъри на дадена марка и колите от тях биха ли имали проблеми,ако клиента иска автомобила да мине технически преглед в германия все едно колата ще се кара от немец в германия?
3.Какви са цените на автомобилите втора ръка които са за вътрешния пазар?
Като уточнение интересуват ме коли произведени от 1996 до 2000-2001 г.среден клас коли от сорта на Голфове,Пасати ,Сеат Толедо само бензинки с двигатели с кубатура 1.8 и нагоре и мощност от 90к.с. до около 130-140к.с.
Логиката ми е ,че по-добре да дадеш 800-1000 евра повече за читава кола от там с някаква гаранция и проверена от немец за немец кола,отколкото кола на "далавера" с която да минеш 400-500 км и да си дотам или "котур"качен на автовоз за България и клиент на гримьорите на коли и после "Продавам УНИКАТ".
Благодаря предварително за отговорилите.

Последна промяна от iavor_70 на Пет 06 сеп 2013 18:07, променено общо 1 път.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dtsvetanov98 и 45 госта