Закупуване и внос на автомобил от Германия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
MAYKI
Мнения: 412
Регистриран на: Сря 25 май 2011 11:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот MAYKI » Съб 24 яну 2015 11:08


akmarinov написа:Здравейте,Прочетох цялата тема Благодаря!


Данъци вас не ви интересуват ,плащате автомобила пишете договор за покупко продажба от дилъра или последният собственик по талон и отивате правите застраховка ,вадите номера взимате талона и си тръгвате(всичко това колата ,ако има TUV) ,ако ли не на камион или жълти табели на риск да пътувате из Европа с тях.




Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Чудомир » Съб 24 яну 2015 12:28


akmarinov написа:Здравейте...

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=87&t=366227

Или правиш уговорка с фирмата ти да дадеш на тях, а те да ги преведат на данъчните. Това може да е вариант, ако те ти осигуряват номерата.

При всички положения някакси трябва да имаш черно на бяло, че парите Х, който плащаш върху цената на колата, са за да ги преведат те за данък


akmarinov
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 18 яну 2015 14:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот akmarinov » Пон 26 яну 2015 19:18


Здравейте,

Мина цялата работа.
В крайна сметка се оказа, че банковата сметка не е нужно да е немска, просто трябва да е от страна-членка на SEPA (http://en.wikipedia.org/wiki/Single_Euro_Payments_Area).
Всички страни в ЕС са членки на SEPA, съответно дадох българската си сметка и BIC кода на банката и бяха доволни.


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот batkotivalio » Пон 26 яну 2015 23:19


А как става плащането на самия автомобил в случай, че не искаш да носиш парите кеш? Кой е най евтиния вариант?


akmarinov
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 18 яну 2015 14:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот akmarinov » Вто 27 яну 2015 14:05


Питах автокъщата по въпроса за как приемат плащания и ми отговориха, че ако идваш от чужбина, практиката е да носиш кеш.
Не знам дали само при тях е така. Най-добре питай при твоите продавачи, които си набелязал.


gunerb
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 27 яну 2015 14:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот gunerb » Вто 27 яну 2015 15:16


Здравейте,

купих си кола от Германия с транзитни номера. В България искам да я регистрирам директно на баща ми.
Какво трябва да се направи?

Благодаря Ви предварително.

Поздрави


akmarinov
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 18 яну 2015 14:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот akmarinov » Вто 27 яну 2015 18:23


Като цяло ще трябва да я "препродадеш" или дариш на баща ти, но след като я регистрираш.

На немския талон пише твоето име, а няма как да го смените в България.
Затова най-добре първо да я регистрираш на твое, след което отивате при нотариус и я продаваш на него, след което ще трябва само документите да се сменят.

Процедурата за регистрация е:

Преди това или на будките пред КАТ правите гражданска на колата, нищо че няма номера още.
Не взимат дебитни/кредитни карти там, така че си изтеглете кеш.
Плащате ЕКО такса на будка пред КАТ, за кола над 7 години е 250 лв.

Ще трябва да попълните една декларация кога сте купили колата, кога сте я внесли в България, на мен ми я дадоха хората, от които си взех гражданска на будката пред КАТ.
Задължително едно копие на договора правите.

С големия и малкия талон, договора, копието от договора, сертификата за ЕКО такса, документи за гражданска и лична карта отивате в центъра за подготвяне на документи.
Там ви взимат нещата, сверяват договора, връщат ви оригнала на договора и ви дават едно талонче и наръч документи.
Отивате на бялата будка срещу каналите, там показвате на някой от катаджиите вътре колата, за да се уверят, че има такава, те ви казват на кой канал да отидете.

Отивате пред канала и чакате, след известно време се отваря (те гледа през дупки отвътре) и влизате.
Сверяват номера на двигател и рама с наръча документи, който имате и не ви правят абсолютно никакъв технически преглед на нищо.

Свалят ви транзитните номера, излизате с колата и я паркирате отпред, след което влизате в съседната сграда, където давате талончето, което сте получили на касата веднага в дясно.
Те ви казват колко пари да дадете, давате ги.

Чакате известно време, извикват вашето име, давате транзитните табели и взимате голям и малък български талон и талон за минат технически преглед.
На съседното гише отивате с тях и взимате новите табели, заедно с един болт.

Отивате при канала, на който сте минали и търсите човека, който ви е "прегледал".
Той ще ви завие табелите и сте готови да си ходите.

Това е в КАТ-София, между другото. Процедурата трябва да е подобна за останалите.


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот batkotivalio » Вто 27 яну 2015 23:30


akmarinov написа:Питах автокъщата по въпроса за как приемат плащания и ми отговориха, че ако идваш от чужбина, практиката е да носиш кеш.
Не знам дали само при тях е така. Най-добре питай при твоите продавачи, които си набелязал.

Това ми звучи малко несериозно! Най вероятно в тази авто къща така са си решили. Нека и някой друг изкаже мнение. Въпросът кой е най-евтиния безкешов начин?


Потребителски аватар
bobar
Мнения: 210
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 14:26
Автомобил: Passat B6 2.0 TDI
Двигател:
Местоположение: Wiesbaden / Germany

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот bobar » Сря 28 яну 2015 10:25


За последните 18 месеца закупихме в Германия Vw Passat 2008 г. Audi A7 2013г. и Ford Ka 2000 г. И трите автомобила заплатихме кеш като за Аудито сумата беше огромна. Пасата и А7цата ги взехме от частни лица а Фордчето от търговец. Всекчките искаха кеш парата.


gunerb
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 27 яну 2015 14:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот gunerb » Сря 28 яну 2015 15:00


Благодаря ти akmarinov


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот batkotivalio » Сря 28 яну 2015 23:16


bobar написа:За последните 18 месеца закупихме в Германия Vw Passat 2008 г. Audi A7 2013г. и Ford Ka 2000 г. И трите автомобила заплатихме кеш като за Аудито сумата беше огромна. Пасата и А7цата ги взехме от частни лица а Фордчето от търговец. Всекчките искаха кеш парата.

В такъв случай, какви биха били изненадите по границите с тия пари? Ограничения за кеш, декларации и т.н....


akmarinov
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 18 яну 2015 14:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот akmarinov » Чет 29 яну 2015 1:19


batkotivalio написа:
bobar написа:За последните 18 месеца закупихме в Германия Vw Passat 2008 г. Audi A7 2013г. и Ford Ka 2000 г. И трите автомобила заплатихме кеш като за Аудито сумата беше огромна. Пасата и А7цата ги взехме от частни лица а Фордчето от търговец. Всекчките искаха кеш парата.

В такъв случай, какви биха били изненадите по границите с тия пари? Ограничения за кеш, декларации и т.н....


Над 10 000 евро трябва да ги декларираш като напускаш, например на летището.
Над 25 000 ти трябва бележка от НАП.
За повече инфо - http://info.mitnica.com/index.php?p=zabrani

Ако сте двама или повече няма да има такава нужда.


mi40
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 01 май 2007 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот mi40 » Чет 29 яну 2015 12:56


Здравейте!

Купих кола внос от Германия от българин,който я е докарал, даде ми 2-та немски талона и кауфертрага с неговото име.
Разбрах, че за да я регистрирам трябва да напиша нов кауфертраг с моето име все едно аз съм я докарал,

но ако искам първо да издам транзитни номера и през това време намеря някой на който да я препродам каква е процедурата? Как ще стане това след като вече има транзитни и застраховка на мое име и не може да се съставя друг кауфертраг с имена на следващия собственик?

Не съм внасял кола от чужбина, нито съм регистрирал сам и си нямам на идея кое как става.

Ако някой търговец или запознат може да разясни Благодаря предварително!


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот icoico » Чет 29 яну 2015 20:58


mi40 написа:Здравейте!

Купих кола внос от Германия от българин,който я е докарал, даде ми 2-та немски талона и кауфертрага с неговото име.
Разбрах, че за да я регистрирам трябва да напиша нов кауфертраг с моето име все едно аз съм я докарал...


А на чие име се води по талон?


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот K22 » Пет 30 яну 2015 13:33


icoico написа:
mi40 написа:Здравейте!

Купих кола внос от Германия от българин,който я е докарал, даде ми 2-та немски талона и кауфертрага с неговото име.
Разбрах, че за да я регистрирам трябва да напиша нов кауфертраг с моето име все едно аз съм я докарал...


А на чие име се води по талон?

Значи: Отиваш при читав преводач, той за 10лв ти пише нов кауфтраг на немски и български. Плащаш екотакса 250лв, ГО на МПС и си я регистрираш смело в КАТ.След това си я продаваш по общо стандартния ред през нотариус на някого.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 187 госта