Закупуване и внос на автомобил от Германия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1512
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Кайзен » Сря 03 юни 2015 18:42


niko777 написа:Здравейте, имате ли идея колко струват червените транзитни номера в Германия?
Благодаря

Имаме идея.
Написано е на предишната страница.

За да получиш по-точен отговор трябва да уточниш
- срок на валидност на номерата(3 дни, седмица, месец, два месеца ...)
- модел, марка, двигател и първа регистрация на колата
- регион на издаване на номерата

Допълнително се заплаща и данък.




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samo_pechka » Чет 04 юни 2015 20:03


Neckros написа:Здравейте колеги,

а дали е възможно (законно/ще направят ли проблем) придвижването на колата на собствен ход от гаража на собственика до мястото за вадене на транзитни номера, при положение че колата е вече отписана и няма немски номера на нея?
Има валиден TUV обаче.

А, те е мернал полицай , а си се "оттървал" със сериозна сума :wink Нямаш право :exclaim Има два варианта в случая, единият е : закарвате колата с платформа пред Цулассунгщеле. Или оправяте тотално документите / номерата , връщате се, слагате ги и отивате на сверка в Цулассунгщеле ( не винаги е ..задължително :biggrin ) Но ако кажат трябва да дойде, да я видя. Тогава отивате, обаче често има и вариант да ви дадат дикиментите с номерата и газ ( зависи и от моментното настроение :icon_lol ) Пропуснах да кажа, през това време колата (без номера ) стои в частен имот/гараж/склад и т.н. , не може да стои на пътя или на паркинг някъде си. Трябва да е в чертите/границите на частен имот! Глобите са 100% "гарантирани"!


Neckros
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 27 юни 2013 22:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Neckros » Чет 04 юни 2015 22:03


Благодарско за информацията колега! :)

Последно питане - на Влизане и излизане в Сърбия трябва ли да попълвам някакви документи на ГКПП-то, че карам автомобил с транзитни номера (поправете ми ако греша, на влизане в България трябва да се оформи митнически манифест) или нещо от рода?


Xpu100
Мнения: 162
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Xpu100 » Вто 21 юли 2015 16:38


Колеги, забравих да ви кажа какво стана с моето прибиране преди 2-3 месеца и митническия манифест. На влизане в България се опитаха да ми кажат, че трябва да направя и заплатя подобно нещо. Това, което казах беше, че се прибираме единствено с колата за Великден и после отново си тръгваме за Германия. Манифест изобщо не се наложи да правим, а колата отдавна е регистрирана безпроблемно в България и всичко е точно.


mshbul
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1050
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот mshbul » Нед 02 авг 2015 20:42


Колеги, кажете каква е процедурата да си извадиш червени номера.
Аз съм го правил веднъж, ама имаше някакви рускини посредници, които ги вадеха и на другия ден ги взимаш, но това във Фюрт, където има много търговия с коли.
Ако ида в някое градче да си купя колата там как може да стане?

Също и за жълтите ме интересува като възможност. Чувал съм, че се купуват директно и се слагат на каквато искаш кола и важат само 3 дни, което е проблем донякъде.

Благодаря предварително.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Vlad777 » Нед 02 авг 2015 20:58


А прочете ли първото мнение в темата?


mshbul
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1050
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот mshbul » Пон 03 авг 2015 22:15


Четох я и затова се чудя във всяко населено място ли има zullasung и работилници за номера, застраховки и т.н.
За данъка разбрах, че може да се наложи ходене в по-голям град.

Другото е дали има промени от 2012.

Факт е, че на мен ми извадиха червени номера без да ходи колата. Взех си ги на другия ден, сложих ги и тръгнах.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот icoico » Чет 06 авг 2015 13:20


Зависи от критерия ти за "населено място". В масовия случай ,където и да си, на максимум 30 мин. път от теб има цуласунгсщеле. Колкото до това трябва или не трябва да отиде колата там за сверка на номер рама, мисля, на много места е споменато, че изцяло зависи от моментното решение на съответния служител. Ако каже, че трябва просто няма как да му опонираш с поста на бай Хикс от форума, kойто бил минал някъде без проверка.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Vlad777 » Чет 06 авг 2015 13:26


Ако колата няма номера как се придвижва до Цуласунга? На репатрак? Има ли друг законен начин? На мен се е случвало търговец на коли да сложи негови номера, за да отидем до цуласунга, но какво правим ако няма под ръка такъв?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samo_pechka » Чет 06 авг 2015 15:59


Аз споменах какъв е реда ( погледни на същата страница, предното ми мнение). Да, търговците имат спец номера, такива каквито могат да се слагат и прехвърлят на 999 коли.
Единият вариант- платформа , другият вариант: отива се в Цулассунга без автомобила ( през това време е в частен имот/гараж/склад и т.н.), оправят се документите и номерата/застраховката. Връщате се, слагате номерата и отивате в Цулассунга, прави се сверка и ви се дава големия талон. Но има и такъв вариант, да ви дадат всичко на ръка и не ходите обратно ( няма закономерност, зависи от моментното настроение на служителя ) .
М/у другото има и трети вариант, ако колата все още не е спряна от движение, при добро желание от страна на продавача, да закара колата в Цулассунгщеле ( по избор) , там вече той я отписва и си взима номерата. Вие вече си оправяте документите и номерата/застраховката за износ. През това време няма проблем, че на паркинга на Цулассунга, колата е без номера ( да стои де, разбира се в рамките на деня ).
А да, има и четвърти вариант :icon_lol има агенти , които с/у доп.заплащане и пълномощно от ваша страна ( имат готови бланки ) , оправят всичко , бумаги, номера, застраховки, абе всичко. Вие през това време си пиете кафета. Даже не се налага да носите колата на сверки . Нищо, че колата се намира в друг град примерно. Направо си слагате номерата и си заминавате. Къде ги има тези агенти? Питате за тях там , където се правят номера/застраховки. Те си имат координати/телефони и т.н.
Дано не подведа колеги, не се сещам за друга подробност в момента, ако има. нека колеги ме поправят.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Vlad777 » Чет 06 авг 2015 16:53


:th_up Добавих това мнение в началото на темата.
samo_pechka написа:има агенти , които с/у доп.заплащане и пълномощно от ваша страна ( имат готови бланки ) , оправят всичко , бумаги, номера, застраховки, абе всичко. Вие през това време си пиете кафета. Даже не се налага да носите колата на сверки . Нищо, че колата се намира в друг град примерно. Направо си слагате номерата и си заминавате. Къде ги има тези агенти? Питате за тях там , където се правят номера/застраховки. Те си имат координати/телефони и т.н.

Ще е полезно и ако някой запознат даде някакви ориентировъчни цени за тези услуги


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1512
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Кайзен » Съб 08 авг 2015 23:56




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samo_pechka » Нед 09 авг 2015 9:52


Vlad777 написа:..някакви ориентировъчни цени за тези услуги
Скоро не съм им ползвал услугите, затова се въздържах от мнение, но по спомени са ми вземали средно до към 40-ина ойро. И един път 60 за кола отдалечена на 35 км от близко място с Цулассунгщеле, така се получиха доп.транспортни разходи за самият агент ( два пъти отиване и връщане до мен, един път заради документите и пълномощното , втори път да ми донесе готовите документи и номера, същият ден потеглих за Бг )
П.п. 30 ойро е според мен много добра оферта за такава услуга, благодаря колега chef_ss за линка, не съм се сещал да поровя в нета.


mshbul
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1050
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот mshbul » Вто 22 сеп 2015 18:50


Колеги, намислил съм да ходя с 1 приятел с кола до Германия да си купя кола - през октомври.
Ако се оправи положението по границите, разбира се.

Та някой тук ако има такива намерения може да го вземем, за да разделим разходите за път наполовина.

Ако някой има желание моля да ми пише съобщение.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот $100 » Чет 24 сеп 2015 21:16


Закарайте 3-4 сириеца-емигранта нататък - ще ви излезе без пари не само ходенето, ами и колата :)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта