Закупуване и внос на автомобил от Германия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Lyubo12
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 09 ное 2008 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Lyubo12 » Вто 23 апр 2013 11:07


незнам дали тук му е мястото на моя въпрос,но....може ли някой да ми каже колко струва докарването на автомобил от Германия с автовоз или платформа или по какъвто и да е начин!?питах къде ли не,кого ли не.на Горубляне разпитвах за автовози но всички ми казваха,че возят само от Италия.за Германия никой.благодаря предварително за отговора!




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samo_pechka » Вто 23 апр 2013 12:26


Зависи от коя точка на Германия ще е, и бройките коли , дали е лек, дали е джип или бус от типа на Спринтер . На мен са ми казвали цени от 400 ойро до 800 ( пак ойро) :wink инфо от 2011-та , скоро не съм питал , но не вярвам да е по-малко :rolleyes


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Vlad777 » Вто 23 апр 2013 15:43


Аз ще ти го калкулирам. Примерно до Франкфурт от София - имаш 1750 км в посока - общо 3500 км.

Взимаш една дизелова кола, на която закачваш платформа и харчи примерно 8/100 при спокойно каране. Това са 280 литра дизел. Ако зареждаш предимно в България и Австрия тези 280 литра са около 380 евро.

Винетки и пътни такси - общо ~50 евро:
Сърбия - по 15 евро в посока - 30 евро
Унгария - винетка 10 дни 10 евро
Австрия - винетка 10 дни 8 евро

Наем платформа 45 лв/ден - 4 дни - 180 лв = ~90 евро

1 нощувка в Германия - 30 евро. Храна и напитки за по пътя 50 евро.

Значи ако сам отиваш да си докараш автомобил ще ти излезе около 600 евро.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот dobrin » Вто 23 апр 2013 21:13


Много по-евтино излиза, ако отидеш натам с автобус или друг транспорт и спестиш от гориво и наем на платформа.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samo_pechka » Сря 24 апр 2013 7:15


Понякога се налага да я докараш с платформа , просто да речем колата е претърпяла ПТП или важен агрегат е думнал ( мотор прим.) ...


Потребителски аватар
PabloEscobar
Мнения: 704
Регистриран на: Сря 21 май 2008 13:26
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57D30O2

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот PabloEscobar » Сря 24 апр 2013 20:02


dobrin написа:Много по-евтино излиза, ако отидеш натам с автобус или друг транспорт и спестиш от гориво и наем на платформа.


Понякога евтиното излиза скъпо.. една история за демпферна шайба, 24 часа на паркинг и изгорял самолетен билет. :mhihi


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Vlad777 » Сря 24 апр 2013 20:40


Така е - ако се окаже, че автомобилът не е съвсем изправен и закъса по пътя може да изникнато доста непредвидени разходи.

Но, нека пресметнем как би изглеждало финансово едно нормално пътуване до Франкфурт за автомобил.

Самолетен билет Wizz Air - 50 евро

Транспорт във Франкфурт: 20 евро
Застраховка, номера и т.н.: 150 евро
Гориво за 1750 км po 6.5/100 дизел: 150 евро (Ако е бензин повечко, а и бензина е по-скъп)
Винетки и пътни такси ~ 31 евро
Австрия ~8 евро
Унгария: ~10 евро
Сърбия: ~13 евро
Храна за из път 30 евро (няма да сме си купили евтино от БГ)
Общо: 411 евро

Икономията наистина е съществена, но се пропуска един много важен момент, а иманно това, че пристигаш в Германия и не разполагаш с автомобил, с който да обикаляш по обяви и да търсиш своя автомобил. Т.е. това става само ако вече си спазарил кола и отиваш само да я вземеш, което според мен дистанционно от БГ няма как да стане.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Чудомир » Сря 24 апр 2013 23:25


Vlad777 написа:...Франкфурт за автомобил...
отиваш само да я вземеш, което според мен дистанционно от БГ няма как да стане.

Още по-малко кола на далавера във Франкфурт, където всеки втори тъмен субект върти официално автокъща, а тези, дето купуват-продават като хоби са още повече. Въпреки, че моя бус изскочи точно оттам, все още съм убеден, че

от този град
дистанционно от БГ
кола, която да си заслужава финансово
в що-годе добро състояние
без да трябва да преспиш там

е мисия невъзможна.

За сравнение само давам пример

Аз нямам проблем с немския
знам къде трябваше да ида във Франкфурт
гледах колата не повече от час заедно с пробно кръгче
знам къде се ходи, как се взимат табели, регистрации, застраховки и прочие

и въпреки тва цялата хамалогия ми отне повече от половин ден.

Да не говорим, че Wizz кацат на едни 100 км от Франкфурт - и това са едни 1,5 часа с автобуса


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот icoico » Чет 25 апр 2013 0:20


Чудомир написа:
Vlad777 написа:...Франкфурт за автомобил...
отиваш само да я вземеш, което според мен дистанционно от БГ няма как да стане.

Още по-малко кола на далавера във Франкфурт, където всеки втори тъмен субект върти официално автокъща...

+1
Frankfurt am M. ама не бил на Майн, а на Мохамед :mhihi :mhihi

Ако обявата е с адрес джамбазмаалата- Griesheim и околностите му бЕгайте бързо и далече...


Потребителски аватар
Mr. S. King
Мнения: 127
Регистриран на: Нед 07 апр 2013 22:27
Автомобил: Passat
Двигател: TDI 1995-1999

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Mr. S. King » Сря 01 май 2013 13:49


Покупка на кола от Ултрехт, Холандия.

В моя случай братовчеда знаеше език и нямахме проблем да питаме каквото ни интересува. Първо се пътува до там, но пазара е само във Вторник и Събота и е активен от 6:00ч. до към обяд най-много. Има много богат избор на коли от частници, автотърговци и дори дилъри, които продават 3-5 годишни коли от дадена марка. В моя случай беше частник, който продаваше две коли. Като харесате кола отивате и почвате да я оглеждате и да разпитвате за неща, които ви интересуват. Пробвате колата и имате възможност да я закарате до сервиз или ако има майстор с вас той може и 1-2 часа да я човърка и изпробва. Моя съвет е да избягвате турците и албанците, както и един подозрителен сервиз, който се намира на 5 минути от пазара. Плащането при може да бъде кеш или с карта. Ако купите кола от дилър или търговец получавате фактура. В моя случай се спазарихме, платих я кеш и подписах договор за покупко-продажба, който подписа и един друг човек, който го раздава като "дежурен" нотариус . Човекът даде една папка със сервизна книжка, наръчник на собственика, бланки за валиден преглед и някаква застраховка. Колата си имаше номера и с братовчеда я закарахме до платформа, където си дадохме на продавача номерата и я натоварихме. Два дни остана в Белгия, след което купихме и полото от частник в Белгия, но аз вече си бях в БГ, защото имах работа, а брат ми и моя познат дето караше платформата се прибраха 3 дни след мен.

Тук отидох с договора и превод в КАТ като бях платил Еко такса и ГО. Минах прегледа на канала без проблем и ми сложиха номерата, след което ги вписахме и в бланката на ГО. После имаше обслужване, автомивка и покупка на светлоотразителна жилетка и течност за чистачки.

Вече минах почти 4,000км. и съм доволен от колата. С две думи в Ултрехт и няма да имаш проблем. Хората ти дават в една папка всичко необходимо, като даже може и червени транзитни номера да ти издадат ако се прибираш на собствен ход (срещу заплащане). От там се купува бързо и без главоболия. Прави впечатление, че има много добри коли, които са по-скъпи от тези в Италия и по-евтини от тези в Германия, но като цяло там изморени и занемарени, но напудрени трошки няма.


Потребителски аватар
samisam
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 18 авг 2010 21:20
Автомобил: VW Golf4 1.6SR Y2000
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samisam » Сря 01 май 2013 22:07


Колеги,
Оглеждам се от доста време за Пасат 5.5.
Не мога да скоча обаче сам да пътувам за Германия
Зная езика що годе, говоря английски без проблем.
Не съм много светнат с колите и цените. Интересувам се някой от форума ако пътува сравнително редовно до Германия, дали може да вземе още един пътник срещу заплащане.
Възможни са и други решения вероятно.


Потребителски аватар
djuni_ibiza
Мнения: 124
Регистриран на: Сря 11 май 2011 20:55
Автомобил: Golf MK4 1.6sr
Двигател: AKL
Местоположение: Кърджали

От Германия с транзитен до България и обратно с бг номер!

Мнениеот djuni_ibiza » Чет 16 май 2013 23:59


И така здравейте Колеги, Админи, и модератори, - извинявам се първо от всеки ако темата ми е в не подходящ раздел ,-
На 29.04.2013 си закрих немския момер и си закупих жълт транзитен номер който ми създаде много проблеми на пътуването ми до България , което допълнително ще обясня защо къде и как !
Ходих си в родният град Кърджали за 3 основни причини Великден , близки , и бг регистрация , всичко премина успешно ако не заброя ноща когато се напих като ненормален на село докато въртяхме чеверме хихи подробности , както и да е
със моят голф 1.6 ср със скорости ERT си бяхме перфектни през цялото време , Австрия , Унгария , Сърбия и България със жълт транзитен номер и обратно през същите държави с Български номер . колеги няма какво да пиша подробно кое какво е за това директно от доло почвам да нареждам цени и артикули все едно на касова бележка след това коментари ще има :D
1 x Жълт транзитен номер 78 евро. Не се препоръчва защото с него може да се шофира до Унгария след това Сърбина иска 20 евро рушвет и така имам срс та това е друг въпрос.

1 x 2250 km 230 евро гориво от воле кой както иска така да си го сметне в DE full Austria 30 литра , Sarbia full
Bulgaria full

ВИНЕТКИ! в DE няма такава , 1x Аустриа 8 евро минимум 10 дена лепи се на предното стъкло намира се точно на границата има малки префабрични бутичета, така после Унгария пак по същия начин винетна такса на бутиче на границата но този път не се лепи а просто плащаш и ти дават бележка, Сърбия сме на гишета 4 пъти по различно макс 6.50 евро бг знам 10 кинта :D .

1 x Ядене пиене Великден Георгиов ден Чевермета бирички т.н ++++ евро :D

1x еко такса 240 лв над 10 години МПС.

1x Гражданска според зависи кубиците

1x първи преглед и регистрация 78 лв

за документи и други Колеги питайте отговарям.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот AmW » Пон 20 май 2013 10:30


Да споделя и моя опит с покупката на кола от Германия дори и от Белгия.
Бяхме набелязали няколко обяви в Белгия и доста повече в Германия.
Почнахме малко по малко да минаваме по автокъщите и честно казано (с изключение на една обява) всички авто търговци бяха с турски или руски произход. Мен лично това доста ме притесни и за това тръгнахме на към немско...
Там картинката се оказа същата... турси и руснаци... който не говорят руски като ги питаш нещо неудобно.
След 70 часа обикаляне и безобразни цени от сорта на 10к евро за тоуран 2006г. стигнахме до ТМ ауто и се прибрахме с авенсис на 70к км на цените на дизелови тоурани без климатик и пушещи съмнително....
Искам да каже, че дори и от Германия няма никаква гаранция, че няма да се набутате с някой кокал... примери колкото искаш...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Vlad777 » Пон 20 май 2013 13:19


За целта най-добре да се търси в mobile.de автомобил от частно лице и препоръчително 1-ви собственик.

Въпреки че има и немски автокъщи. От такава например купихме клубния бус.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samo_pechka » Пон 20 май 2013 20:41


То не е гаранция де ама...има едно инфо ,ако е автокъща/търговец : чукаш Anbieter , намираш Impressum (най-долу) и търсиш Vertretungsberechtigt .Четеш името и ако ти "вдъхне" доверие :icon_lol - гледаш кола там . Инак си е пълно с араби,турци,поляци,руснаци ,че и нашенци :mhihi



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 76 госта