Закупуване и внос на автомобил от Германия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
lub0o
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 12:38
Автомобил: Subaru Outback 2.5-05
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот lub0o » Нед 08 юни 2014 21:14


Здравейте
От доста време мисля да си вкарам автомобил от Германия,но винаги ми се е струвало сложно(или ме е било страх).
Говоря за покупка без да видя автомобила а чрез познат който живее там.Става на въпрос,че имам човек който работи и живее в Берлин,но си няма много много понятие от автомобили.Главния въпрос ми е:

- Държа да е от частно лице а не авто-къща,имали начин немеца да излъже за текущото състояние на автомобила или трябва задължително да си платя и за преглед в сервиз?
- Доколкото знам там не е България и тези неща не вървят при тях или бъркам?
Понеже аз ще съм със затворени очи и главно ме притеснява да не му пробутат автомобил с проблем,защото веднага мисля да се върна с нея в България.
Харесал съм си Субару Аутбек 2004-5 година,парите за които се купува там са около 13-14000лв и някак ми е странно да прехвърля парите без дори да видя колата.
Чувал съм за ТЮВ сертификати и т.н.имали въобще за какво да се притеснявам или не,знам че има много хора които точно по този начин са се сдобили с автомобил.
Може и от околния скептицизъм на хората и аз да съм станал такъв :gruebel .




Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1511
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Кайзен » Нед 08 юни 2014 22:00


lub0o написа: - Държа да е от частно лице а не авто-къща,имали начин немеца да излъже за текущото състояние на автомобила или трябва задължително да си платя и за преглед в сервиз?

Да има начин немеца да те излъже. Нали не си мислиш, че немеца ще се раздели с перфектната си кола? Препоръчвам колата да се прегледа при TÜV SUD (TÜV SÜD Auto Privat Check) - http://www.tuev-sued.de/auto-fahrzeuge/bewertungen-gutachten-zertifikate/auto-privat-check.

lub0o написа: - Доколкото знам там не е България и тези неща не вървят при тях или бъркам?

Бъркаш. Нещата дето "вървят" в България, не са измислени в България, а са копирани от някъде.
lub0o написа:Понеже аз ще съм със затворени очи и главно ме притеснява да не му пробутат автомобил с проблем,защото веднага мисля да се върна с нея в България.
Харесал съм си Субару Аутбек 2004-5 година,парите за които се купува там са около 13-14000лв и някак ми е странно да прехвърля парите без дори да видя колата.
Чувал съм за ТЮВ сертификати и т.н. имали въобще за какво да се притеснявам или не,знам че има много хора които точно по този начин са се сдобили с автомобил.
Може и от околния скептицизъм на хората и аз да съм станал такъв :gruebel .

TÜV плакетата вече въобще не е това, което някога е била.


Потребителски аватар
lub0o
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 12:38
Автомобил: Subaru Outback 2.5-05
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот lub0o » Нед 08 юни 2014 22:09


Искаш да кажеш,че мита за колите от Германия като най-поддържани е разбит.
То тогава има два варианта:

- или аз също присъствам в Германия
- или ще си търся кола от търгаш в България(вариант който неми харесва,най-вече защото не искам да давам 2000лв печалба на измекяра )


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samo_pechka » Нед 08 юни 2014 22:23


Аз съм купувал доста коли от Германия ( и продължавам ) , един единствен път , се доверих на външен човек , по думите му - чудесна кола , отивам с намерението да я взема и к'во да видя ...майко мила, явно за "чудесно" имаме различни критерии :icon_lol , върнах се със самолета пак . Съвета ми - непременно да си там ! Да я видиш лично , да я покараш и да прецениш ! Успех с колата .


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1511
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Кайзен » Нед 08 юни 2014 23:04


lub0o написа:Искаш да кажеш,че мита за колите от Германия като най-поддържани е разбит.

На всяка потдържана кола се налага да се сменят съединител, носачи, лареги на главините, амортисьори, ангренажни и др. ремъци и т.н., за които ремонта в Германия започва от 3 000€ (все пак най-евтината часова ставка в сервиз е 60€). Та точно в тези моменти немеца се решава да се раздели с колата си. Ако си отваряш очите при огледа и откриеш забележките, то може да свалиш от обявената цена, с което да си покриеш (част от) ремонтите.
Ориентировъчна реална цена на кола с редовно попълвана сервизна книжка от частно лице, можеш да откриеш на http://www.dat.de/online-services/service-fuer-verbraucher/gebrauchtfahrzeugwerte.html


Потребителски аватар
lub0o
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 12:38
Автомобил: Subaru Outback 2.5-05
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот lub0o » Пон 09 юни 2014 8:33


Ясно разбрах,ще си харесам минимум две коли и отивам на място.То за Субару Аутбек 2.5 няма много много обяви.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот IRRITATING » Пон 09 юни 2014 8:43


Ако не си наясно с материята си вземи кола от тук В германия ако си мислиш ,че някой ще ходи с теб по сервизи си в грешка Иначе няма нищо сложно в купуването и докарването на кола Това с 2000лв на джамбаза не можеш да го избегнеш и тук и в Германия


Потребителски аватар
lub0o
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 12:38
Автомобил: Subaru Outback 2.5-05
Двигател:
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот lub0o » Пон 09 юни 2014 19:19


Точно може би със тази марка не трябва да избързвам,ще почакам тук да излезе нещо.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот vucata » Пон 07 юли 2014 10:05


Доста извън темата, но да попитам. Някой да има информация кой от София ще се навие да закараме една кола в Германия(Saarbruken) и каква ще бъде ориентировъчно цената за транспорта до там. Интересуват ме края на Септември или до 15 Октомври 2014 година. За да не цапаме темата може да пишете и на ЛС. Благодаря предварително :th_up


Потребителски аватар
Stepenwolf
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 14 дек 2007 17:39
Автомобил: VW Passat 4motion
Двигател: AVF - 2004
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Stepenwolf » Пет 18 юли 2014 18:33


Много добра тема, но пак не разбрах няколко неща :)
Не ми стана ясно с тези "Gross" и "Net" цени. Кое важи за БГ при положение че сме в ЕС и кое не? До колкото разбрах ако се вземе на частно лице плащам "Gross", а ако е на фирма може "Net" и след това тук плащам ДДС. Но в същото време прочетох че ако се плати Net единствено колата няма да има гаранция. Един приятел март месец купи кола от Германия като частно лице и каза че е платил "Net", регистрирал я тук, покарал я няколко месеца, дали му хубави пари и я продал. Каза че никъде не са му искали да плаща това ДДС. Също така друг приятел ми каза че Немеца не го бърка как ще ми я продаде - с ДДС или без, защото като се продаде за експорт той отива и си изтегля ДДС-то (в този случай не значи че на мен няма да ми го поискат тук). Какво имат предвид под "export" - извън Германия или извън ЕС?
повечето обяви от автокъщи имат 2 цени ето пример - http://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-a6-3-0-tdi-quattro-tiptr-leder-mmi-xenon-19-zoll-siegen-geisweid/195820900.html?&origin=PARK&ticket=ST-1031005-HjhnfJ42CwdcvYb7Swpj-mycas46-1_c01_4201
този частник примерно е написал една цена, но в описанието отдолу е написал че е възможно да се плати Netto - http://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-a6-avant-3-0-tdi-dpf-quattro-tiptronic-navi-xeno-bremen/189322869.html?&origin=PARK&ticket=ST-1031337-t6tlTX1iDZBKCPcRjVud-mycas46-1_c01_4201

Та въпроса директно е - отивам като частно лице в Германия и купувам кола. Плащам там по-ниската цена (без ДДС). Тук дължа ли нещо? (става въпрос за нормална 5 местна кола - Ауди А6)
Мерси


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот IRRITATING » Пет 18 юли 2014 18:37


Като частно лице НЕ МОЖЕШ да купиш кола без ддс

Последна промяна от IRRITATING на Пет 18 юли 2014 19:48, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Чудомир » Пет 18 юли 2014 19:35


Stepenwolf написа:


Изображение

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?p=4083811#p4083811
Защо всеки току-тръгнал към Запада си мисли, че е по-тарикат и може да опъва дявола под път и над път как му щукне?


Потребителски аватар
G3
Мнения: 1549
Регистриран на: Пет 09 фев 2007 23:49
Автомобил: Vw Sharan 7M
Двигател: 2.8 v6 204ps 4motion Ha METAH
Местоположение: КалифорНия

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот G3 » Нед 31 авг 2014 21:45


ДОста изказвания съм чувал за лошо изглеждащите коли и платформи да речем, Скоро гледахме една платформа в лошо състояние и някой се изрази "това в Германия ще ти го конфискуват" има ли такова нещо за автомобилите или ремаркета с бг регистрация или се отнася само за немските мпс-та и ремаркета.

Също така, какво правим при аварирала кола с платформа с кола :banghead :screwy


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот siso_k » Сря 03 сеп 2014 10:30


Здравейте, да попитам и аз един въпрос:

Мой много близък роднина купи една кола от България (Ст. Загора) от човек който я е вкарал от Германия с немския номер. Човекът е българин и живее в Германия. Даже при продажбата го нямаше, а негов приятел състави т. нар. Kaufsvertrag (Договор за покупко-продажба) - все едно че моя човек я е купил на място от Германия. И сега когато трябва да се регистрира, от КАТ искат моя човек да попълни една декларация, че е ходил в германия и е докарал колата с репатрак. Немските номера са върнати в съответната служба в Германия.

Въпросът е може ли да стане някакъв проблем с тая декларация, понеже моя човек не е ходил в Германия?

Евентуално - може ли да се регистрира с обикновен договор за покупко продажба (в обикновена писмена форма), който да изпратя по пощата на подавача и той да ми върне подписан, като в него се посочи, че колата си е купена от БГ, както си е наистина.

Много ще Ви благодарен, ако някой може да помогне с малко инфо :beer


Потребителски аватар
G3
Мнения: 1549
Регистриран на: Пет 09 фев 2007 23:49
Автомобил: Vw Sharan 7M
Двигател: 2.8 v6 204ps 4motion Ha METAH
Местоположение: КалифорНия

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот G3 » Сря 03 сеп 2014 10:43


Довечера трия постовете. :death :th_up

Последна промяна от G3 на Сря 03 сеп 2014 21:47, променено общо 1 път.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc и 68 госта