Закупуване и внос на автомобил от Германия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот icoico » Нед 03 май 2015 16:16


chef_ss написа:...Съгласно горното становище на унгарското министерство на вътрешните работи, използването на "жълти" номера е незаконно, без значение дали колата е с или без ...


Нямах предвид табиетите на унгарците. Просто до момента жълти номера се ползваха все още главно от единични оптимисти за прекарване на автомобили без TÜV. Ся вече, няма TÜV -няма жълти номера -няма проблеми в Унгария icon_idea :mhihi
Както е казала навремето една еврокака: като няма хляб яжте пасти...




Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот vucata » Съб 16 май 2015 23:29


Да де...амаа след като вече ще имат тюф няма ли да отпаднат проблемите и в Сърбия :rolleyes


OttkO
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 08 май 2015 22:33
Автомобил:
Двигател:

Покупка и регистрация

Мнениеот OttkO » Вто 26 май 2015 13:38


Добър ден.
Първо бих искал да започна с това, че си купих VW Passat B6 от Германия. :cool
Запитването ми е следното:
На документа за покупко-продажбата е написано моето име. Баща ми ще изпрати човек с платформа да я вземе.
1. Трябва ли да издавам пълномощно от немски нотариус, за да може платформаджията да мине през Сърбия?
2. Има ли начин баща ми да регистрира колата без да съм в България?
Благодаря предварително.


OttkO
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 08 май 2015 22:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот OttkO » Вто 26 май 2015 14:24


Колата има ТУВ и е без номера.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8384
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот samo_pechka » Сря 27 май 2015 9:24


През Сърбия рядко съм минавал, във всичките ми случай е било на собствен ход и номера, така , че не мога да дам комп.отговор конкретно за там. Но въпреки това:
Прави се кауффертраг на името на баща ти. Щом ще е с платформа, може и да няма валиден Тюф. Но е добре, ако го има протокола ( при регистрацията в Бг казвате, че колата има валиден Тюф и ще ви дадат талонче за минат преглед с краен срок посочен в немския Тюф ).
Значи пак да кажа : Кауффертраг на името на баща ти ( като купувач ) , талоните на колата, документ, че е отписана от Цулассунгщеле. Ако е наличен протокол от Тюф - и него ( казах къде е необходим)
Ако кауфффертраг-а не е на името на баща ти, ще има мъки при регистрацията му на негово име ( и то доста ).
Всъщност не ми стана май ясен постът
OttkO написа:Има ли начин баща ми да регистрира колата без да съм в България?
На твое име ли ще е ? Малко дълга и широка става. Тогава кауффертрага е на твоето име. А баща ти трябва да има заверено пълномощно от нотариус да внесе и регистрира на твое име колата. Т.е. трябва ти нотариус в Бг (не съм сигурен в немско колко струва въпросната услуга, не че не става и там) или Бг посолство. Трябва да се знае самият автомобил ( марка, модел), както и неговите данни ( шаси в случая ).
Изчакай да се включи и някой друг колега, че може нещо да изтървам или бъркам :redface успех колега.


jorev84
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 27 апр 2015 15:36
Автомобил: Passat B6
Двигател: 2.0 TDI 140ps BMP

Re: Покупка и регистрация

Мнениеот jorev84 » Чет 28 май 2015 16:34


OttkO написа:Добър ден.
Първо бих искал да започна с това, че си купих VW Passat B6 от Германия. :cool
Запитването ми е следното:
На документа за покупко-продажбата е написано моето име. Баща ми ще изпрати човек с платформа да я вземе.
1. Трябва ли да издавам пълномощно от немски нотариус, за да може платформаджията да мине през Сърбия?
2. Има ли начин баща ми да регистрира колата без да съм в България?
Благодаря предварително.




В Германия не съществува НОТАРИУС,трябва да сте и двамата в посолството за да ти направят пълномощно и се чака много,намерете някои познат нотариус в българия да ви направи пълномощно


Потребителски аватар
Gencata
Мнения: 52
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 23:13
Автомобил: VW Golf Mk5 1.9 TDI
Двигател: BLS 2006
Местоположение: София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Gencata » Чет 28 май 2015 16:39


Здравейте колеги,

Тази тема е страхотна и отговаря на много от въпросите, които всеки си задава преди да се захване с подобно приключение.
Предстои ми закупуване на кола от Франкфурт и ще се прибирам с нея на собствен ход. Избрал съм да мина през Австрия, Унгария и Сърбия.

Имам притеснения относно местата за почивка през нощта. Може ли да споделите, Вие къде правите почивки и местата, на които сте спирали? Опасно ли е да спиш в Мотел, докато колата е навън с транзитни номера или за предпочитане е да се спи в нея? Знам, че това е индивидуално и зависи от човека, но бих бил благодарен за съвет от хора, които вече са го правили. Ще пътувам с приятел, но той не може да шофира, така че ще карам само аз.


Потребителски аватар
anger
Мнения: 787
Регистриран на: Пон 07 мар 2005 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот anger » Чет 28 май 2015 19:01


Здравей, колега! От личен опит мога да споделя прекрасно място за нощувка. Намира се в гр. Никелсдорф - на австро - унгарската граница. Казва се мотел "Schlafgut". Уникално чисто местенце, със страхотно обзавеждане, вътрешен затворен (не закрит) паркинг за гости. Можеш да им видиш фейсбук страницата - там има и телефони. Хората говорят немски и английски, а предполагам и унгарски, защото администраторката беше с кола с унгарска регистрация. Аз платих за единична стая 33 евро, а мисля двойната беше 43. Препочетох да нощувам в Австрия, независимо, че само на километър в унгарската страна се предлагаха стаи за по 23 - 25 евро. Не сгреших, защото още на първата бензиностанция в Унгария ме налазиха мургави братя да ми предлагат ножове и чадъри ;)

P. S.: Колата ми беше с червени номера и спах спокойно в мотела :th_up


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Чудомир » Чет 28 май 2015 19:05


Не съм спал досега в мотел, защото ми се струва, че много време се удължава пътуването. При спане в колата най-важното е да застанеш някъде, където наблизо има народ (обикновено бензиностанция), но от друга страна да си далеч от основния път на колите и далеч от кофите за боклук.

В 3 от 4 случая тъкмо като се нагласиш за спане до теб паркира румънски или български "колега" с а) дизел от миналия век, който се оставя да работи с часове или б) бус пълен с приятно весели труженици, които все едно са им били заключнеи устите, докато са били в буса и сега на чист въздух трябва да си разкажат всички вицове, които "не са чували досега" :newsm66

Има и вариант слизане от магистралата и паркиране на извънмагистрална денонощна бензиностанция, която ти е позната (ако ти е за 1ви път отпада като вариант). Но поне там е малко по-спокойно и не ти правят проблеми - особено ако напълниш един резервоар при тях. С течните горива има обаче опасност да те източат, при мен на газ няма такъв проблем.

Спането в Унгария при всички случай го отбягвам, не че в Сърбия е по-цвете, ама поне езика им е разбираем.

П.С. Едно тънко одеяло и малка възглавничка от ония тип "отворен геврек" правят дрямката (защото е ясно, че спане няма да е) малко по-приятна.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Покупка и регистрация

Мнениеот icoico » Чет 28 май 2015 22:29


jorev84 написа:...В Германия не съществува НОТАРИУС,трябва да сте и двамата в посолството за да ти направят пълномощно и се чака много,намерете някои познат нотариус в българия да ви направи пълномощно


Нотариуси дал господ, при все, че ще бъдат леко озадачени да заверяват пълномощно за автомобил. В посолство/консулство също е необходимо присъствие само на упълномощителя. Струва едни пари, наистина...

dekl.jpg


OttkO
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 08 май 2015 22:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот OttkO » Нед 31 май 2015 22:15


Пълномощното мислех да го издам на платформаджията, тъй като баша няма възможност да дойде. Защо трябва да се ходи до посолството?
А "пълномощно-в-пълномощно" дали няма да проработи?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот icoico » Вто 02 юни 2015 7:12


OttkO написа:... Защо трябва да се ходи до посолството?
А "пълномощно-в-пълномощно" дали няма да проработи?


Не "трябва", а "може". В консулската служба може да се прави заверка на документи.Какво е "пълномощно-в-пълномощно"? :gruebel

Ако този, на когото издаваш пълномощното след това трябва да прехвърля автомобила или изобщо да ходи при нотариус не забравяй да завериш тъпата декларация по чл. 264, ал. 2 от ДОПК, както и декларация по чл. 25, ал. 8 ЗННД. Аз забравих...излязоха ми 60 евро допълнително + 500 километра път и един утрепан почивен ден :banghead


Neckros
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 27 юни 2013 22:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот Neckros » Вто 02 юни 2015 22:12


Здравейте колеги,

а дали е възможно (законно/ще направят ли проблем) придвижването на колата на собствен ход от гаража на собственика до мястото за вадене на транзитни номера, при положение че колата е вече отписана и няма немски номера на нея?
Има валиден TUV обаче.


niko777
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 02 юни 2015 22:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот niko777 » Вто 02 юни 2015 22:42


Здравейте, имате ли идея колко струват червените транзитни номера в Германия?
Благодаря


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот vucata » Сря 03 юни 2015 10:04


Между 160-200евро всичко излиза цялата схема...зависи каква е колата, година, кубатура...в тези пари влиза и данъка !



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 106 госта